Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 sierpnia 2012 r.
18:47
Edytuj ten wpis

Biorą się za drogi w gminie Głusk

Autor: Zdjęcie autora ias
0 13 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Za miesiąc droga Kolonia Wilczopole – Majdan Mętowski w gm. Głusk zostanie przebudowana. Umowa z wykonawcą robót właśnie została podpisana, a wszystkie prace powinny się zakończyć do 29 września.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za 110 tysięcy złotych na 0,5-kilometrowym odcinku tej trasy ma być wzmocniona podbudowa i położony asfalt o szerokości trzech metrów.

Gmina sfinansuje tę inwestycję nie tylko z własnych środków, ale także dotacji z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Urząd Marszałkowski przyznał na ten cel 50 tys. zł.

W najbliższych dniach zostanie też podpisana umowa na zaprojektowanie i budowę oświetlenia przy trasie Lublin – Abramowice Prywatne – Kalinówka. To jedna z najbardziej popularnych wśród kierowców tras w gm. Głusk i powiecie lubelskim.

By trasa była bardziej bezpieczna, gmina chce tu postawić nowe latarnie na odcinku o długości około 1 kilometra, od końca istniejącego oświetlenia w Abramowicach Prywatnych wzdłuż ul. Malwowej w Kalinówce. Te prace będą kosztować prawie 150 tysięcy złotych, a mają być wykonane do końca maja 2013 roku.

Droga Lublin – Abramowice Prywatne – Kalinówka jest określana "mini-obwodnicą” miasta i jest przedłużeniem ul. Zorza w Lublinie, która łączy się z Drogą Męczenników Majdanka.

Na razie gmina zamierza wybudować oświetlenie tam, gdzie go nie ma. W planach jest też budowa chodnika, ale realizacja tego pomysłu zależy od wyników rozmów z właścicielem i zarządcą trasy, czyli powiatem lubelskim.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaśka / 13 listopada 2014 o 13:18

dalej popierajcie obecną władzę,niech do cna zadłużą i tak juz max zadłużoną  gminę to będziecie mieli drogi ,ale w snach Kandydaci są jacy są byłam na spotkaniu i przynajmniej nie mrukliwi jak obecna władza,a jak się nie poobają to sami do wborów czekamy na kogoś kto odważy się ,poprowadzić to bagno

Avatar
mike / 9 listopada 2014 o 14:14

Panie Wójcie cóż za konkurenci , ubolewam  :-)) 

widzę , że w naszej gminie chcą dojść do władzy służba bezpieczeństwa

Avatar
Paweł / 25 września 2012 o 10:11
Panie Mętowiak, mieszkam przy Leśnej i podatki odprowadzam do gminy Głusk podobnie jak 95% mieszkańców ulicy. Wiem, bo co roku dostaję wykaz o podatkach należnych za drogę, gdzie podane są adresy zameldowania. Uważam, że wójt gminy Wilczopole dba jedynie o swoje poletko, a Rada jedynie temu przyklaskuje. Brałem udział w posiedzeniu Rady i wiem, jak ta farsa wygląda. I wie pan co? Podobnie jak "nowobogackie panstwo z cmilowa" (prowadzimy taką akcję z sąsiadami) ZBIOROWO WYMELDUJĘ SIĘ Z GMINY do rodziców. Mętowiaki i wójt Wilczopola niech się sami sponsorują!
Panie Mętowiak, mieszkam przy Leśnej i podatki odprowadzam do gminy Głusk podobnie jak 95% mieszkańców ulicy. Wiem, bo co roku dostaję wykaz o podatkach należnych za drogę, gdzie podane są adresy zameldowania. Uważam, że wójt gminy Wilczopole dba jedynie o swoje poletko, a Rada jedynie temu przyklaskuje. Brałem udział w posiedzeniu Rady i wiem, jak ta farsa wygląda. I wie pan co? Podobnie jak "nowobogackie panstwo z cmilowa" (prowadzimy taką akcję z sąsiadami) ZBIOROWO WYMELDUJĘ SIĘ Z GMINY do rodziców. Mętowiaki i wójt Wilczopola ... rozwiń
Avatar
metowiak / 31 sierpnia 2012 o 16:30
jaki podatki? nowobogackie panstwo z cmilowa co to najglosniej geby dra podatki odprowadzaja gdzie wygodniej i taniej o 5zl, a nie do gminy. wystarczy na blachy popatrzec.
Avatar
Alek / 21 sierpnia 2012 o 10:24
Wszyscy by chcieli, żeby "oni" zrobili - to weźcie sie zrzuccie gmina coś dorzuci ze swojej strony i bedziecie mieli. I nie piszcie że płacicie podatki - ja też płace w tej gmine podatki i jak ch ciałem miec droge to partycypowałem w kosztach.
Avatar
Alek / 21 sierpnia 2012 o 10:24
Wszyscy by chcieli, żeby "oni" zrobili - to weźcie sie zrzuccie gmina coś dorzuci ze swojej strony i bedziecie mieli. I nie piszcie że płacicie podatki - ja też płace w tej gmine podatki i jak ch ciałem miec droge to partycypowałem w kosztach.
Avatar
ZYGI / 21 sierpnia 2012 o 09:37
DROGA W POLACH JEST WAŻNIEJSZA OD TEJ , KTÓRA JEST PRZY KOŚCIELE TJ. KOŚCIELNA. DZIURA JEDNA NA DRUGIEJ, JEDNI ODSUWAJA SIĘ BUDUJĄC NOWE DOMY ,DRUDZY GRODZA TEN PASEK PALAMI, DRUTAMI, TAŚMAMI. PRZEJAZD TĄ ULICĄ JEST JAK SLALOM, A DOMKÓW PRZYBYWA I UŻYTKOWNIKÓW DROGI TEŻ.
Avatar
edmund z okolic / 21 sierpnia 2012 o 08:43
Oświetlenie ok ! A kiedy będzie przebudowana droga na tym odcinku - jest fatalnie, co roku łatają i co roku po zimie są dziury po kolana.
Avatar
Cmilow / 21 sierpnia 2012 o 07:22
popieram przedmówce.. rozp... i zostawili
ale w Wilczopolu to asfalt nawet na pole prowadzi, hmm ciekawe dlaczego...dalej głosujmy na tych samych radnych i wójta, którzy przez parę kadencji nic nie zrobili.
Ten 0,5 km odcinek tez pewnie w polu leży, a na nowych osiedlach w Ćmiłowie luzie jesienią i na wiosnę w błocie do półłydki, a wójt przyjechał popatrzył, wzruszył ramionami i pojechał - no cóż taka rola..
Avatar
Janek z działek / 20 sierpnia 2012 o 23:18
Kolejny manekin skopiował artykuł ze strony Gminy Głusk , po cholere ?
Avatar
kaśka / 13 listopada 2014 o 13:18

dalej popierajcie obecną władzę,niech do cna zadłużą i tak juz max zadłużoną  gminę to będziecie mieli drogi ,ale w snach Kandydaci są jacy są byłam na spotkaniu i przynajmniej nie mrukliwi jak obecna władza,a jak się nie poobają to sami do wborów czekamy na kogoś kto odważy się ,poprowadzić to bagno

Avatar
mike / 9 listopada 2014 o 14:14

Panie Wójcie cóż za konkurenci , ubolewam  :-)) 

widzę , że w naszej gminie chcą dojść do władzy służba bezpieczeństwa

Avatar
Paweł / 25 września 2012 o 10:11
Panie Mętowiak, mieszkam przy Leśnej i podatki odprowadzam do gminy Głusk podobnie jak 95% mieszkańców ulicy. Wiem, bo co roku dostaję wykaz o podatkach należnych za drogę, gdzie podane są adresy zameldowania. Uważam, że wójt gminy Wilczopole dba jedynie o swoje poletko, a Rada jedynie temu przyklaskuje. Brałem udział w posiedzeniu Rady i wiem, jak ta farsa wygląda. I wie pan co? Podobnie jak "nowobogackie panstwo z cmilowa" (prowadzimy taką akcję z sąsiadami) ZBIOROWO WYMELDUJĘ SIĘ Z GMINY do rodziców. Mętowiaki i wójt Wilczopola niech się sami sponsorują!
Panie Mętowiak, mieszkam przy Leśnej i podatki odprowadzam do gminy Głusk podobnie jak 95% mieszkańców ulicy. Wiem, bo co roku dostaję wykaz o podatkach należnych za drogę, gdzie podane są adresy zameldowania. Uważam, że wójt gminy Wilczopole dba jedynie o swoje poletko, a Rada jedynie temu przyklaskuje. Brałem udział w posiedzeniu Rady i wiem, jak ta farsa wygląda. I wie pan co? Podobnie jak "nowobogackie panstwo z cmilowa" (prowadzimy taką akcję z sąsiadami) ZBIOROWO WYMELDUJĘ SIĘ Z GMINY do rodziców. Mętowiaki i wójt Wilczopola ... rozwiń
Avatar
metowiak / 31 sierpnia 2012 o 16:30
jaki podatki? nowobogackie panstwo z cmilowa co to najglosniej geby dra podatki odprowadzaja gdzie wygodniej i taniej o 5zl, a nie do gminy. wystarczy na blachy popatrzec.
Avatar
Alek / 21 sierpnia 2012 o 10:24
Wszyscy by chcieli, żeby "oni" zrobili - to weźcie sie zrzuccie gmina coś dorzuci ze swojej strony i bedziecie mieli. I nie piszcie że płacicie podatki - ja też płace w tej gmine podatki i jak ch ciałem miec droge to partycypowałem w kosztach.
Avatar
Alek / 21 sierpnia 2012 o 10:24
Wszyscy by chcieli, żeby "oni" zrobili - to weźcie sie zrzuccie gmina coś dorzuci ze swojej strony i bedziecie mieli. I nie piszcie że płacicie podatki - ja też płace w tej gmine podatki i jak ch ciałem miec droge to partycypowałem w kosztach.
Avatar
ZYGI / 21 sierpnia 2012 o 09:37
DROGA W POLACH JEST WAŻNIEJSZA OD TEJ , KTÓRA JEST PRZY KOŚCIELE TJ. KOŚCIELNA. DZIURA JEDNA NA DRUGIEJ, JEDNI ODSUWAJA SIĘ BUDUJĄC NOWE DOMY ,DRUDZY GRODZA TEN PASEK PALAMI, DRUTAMI, TAŚMAMI. PRZEJAZD TĄ ULICĄ JEST JAK SLALOM, A DOMKÓW PRZYBYWA I UŻYTKOWNIKÓW DROGI TEŻ.
Avatar
edmund z okolic / 21 sierpnia 2012 o 08:43
Oświetlenie ok ! A kiedy będzie przebudowana droga na tym odcinku - jest fatalnie, co roku łatają i co roku po zimie są dziury po kolana.
Avatar
Cmilow / 21 sierpnia 2012 o 07:22
popieram przedmówce.. rozp... i zostawili
ale w Wilczopolu to asfalt nawet na pole prowadzi, hmm ciekawe dlaczego...dalej głosujmy na tych samych radnych i wójta, którzy przez parę kadencji nic nie zrobili.
Ten 0,5 km odcinek tez pewnie w polu leży, a na nowych osiedlach w Ćmiłowie luzie jesienią i na wiosnę w błocie do półłydki, a wójt przyjechał popatrzył, wzruszył ramionami i pojechał - no cóż taka rola..
Avatar
Janek z działek / 20 sierpnia 2012 o 23:18
Kolejny manekin skopiował artykuł ze strony Gminy Głusk , po cholere ?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak
30 czerwca 2018, 0:00

Dni Włodawy 2018: Koncert Beaty Kozidrak 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 30 czerwca - 1 lipca we Włodawie na Placu Targowym przy ul. Lubelskiej odbędzie się wielkie święto miasta - Dni Włodawy 2018. Obchody uświetni występ Beaty Kozidrak!

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie
9 listopada 2018, 19:00

Koncert Garou na jublieusz w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku słynny Garou obchodzi jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Kanadyjczyk rusza w trasę koncertową po Polsce, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 9 listopada o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu autobusowym [zdjęcia]
galeria

Jak podróżować bezpiecznie? Akcja na dworcu autobusowym [zdjęcia] 0 1

O zasadach bezpiecznego podróżowania przypominano na dworcu autobusowym w Lublinie. Dwugodzinną akcję z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowała zarządzająca obiektem spółka Lubelskie Dworce.

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK
25 czerwca 2018, 21:00

Spektakl „Zły” na Wirydarzu CK 1 0

W poniedziałek, wtorek i środę na Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) spektakl, który swoją premierę miał już dziewięć lat temu, ale nadal cieszy się wielkim uznaniem nie tylko lubelskiej publiczności.

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani
galeria

Wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni dla ofiar. Czterej Ukraińcy zatrzymani 21 5

Nocą wchodzili do mieszkań, wiązali swoje ofiary i okradali z kosztowności. Policjanci zatrzymali czterech Ukraińców.

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin

Leszek Bartnicki odchodzi z Motoru Lublin 0 3

PIŁKARSKA III LIGA Leszek Bartnicki żegna się ze stanowiskiem prezesa Motoru Lublin. To efekt kolejnego nieudanego sezonu żółto-biało-niebieskich zakończonego kolejnym brakiem awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA]

Zmiany w parafiach w woj. lubelskim. Gdzie będą nowi proboszczowie? [LISTA] 12 4

Proboszcz z Markuszowa (powiat puławski) pokieruje parafią w Fajsławicach (powiat krasnostawski). Zaś w podlubelskich Niemcach po przejściu na emeryturę ks. kan. Krzysztofa Galewskiego nowym gospodarzem parafii będzie ks. dr Mirosław Skałban. W niedzielę wierni parafii archidiecezji lubelskiej poznali szczegóły podjętych przez abpa Stanisława Budzika decyzji personalnych.

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?"
25 czerwca 2018, 19:00

Lubelska premiera filmu "Czy czeka nas koniec?" 2 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza na premierę filmu Czy czeka nas koniec? w reżyserii Fishera Stevensa. Produkcję z Leonardo DiCaprio zobaczymy 25 czerwca o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję

Pride of Poland 2018 i Summer Sale: Znamy listę koni na aukcję 1 1

32 konie zostaną wystawione na aukcjach Pride of Poland i Summer Sale w Janowie Podlaskim. Właśnie odbyła się premiera aukcyjnego katalogu.

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem
galeria

Ojciec podpalił kombajn i ciągnik synowi. Bo nie dogadywał się z wnuczkiem 18 5

Policjanci zatrzymali 72-latka, który podpalił kombajn i ciągnik należący do jego syna. Straty? 80 tys. zł.

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry
galeria

MUNDIAL 2018. Nawałka i Lewandowski tłumaczą się z klęski kadry 0 1

MUNDIAL 2018 Po wysokiej porażce z Kolumbią selekcjoner Adam Nawałka i kapitan kadry Robert Lewandowski spotkali się z dziennikarzami. Selekcjoner nie chciał powiedzieć czy po Mundialu pożegna się z kadrą i starał się wyjaśnić przyczyny dwóch porażek na turnieju w Rosji

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka

Dźgnął kolegę nożem w okolice serca. Na ławie oskarżonych także siostra i matka 4 2

Dawid poczuł szczypanie i dostrzegł spływającą krew. Dopiero po chwili zrozumiał, że został dźgnięty nożem w okolice serca. Ugodził go kolega, któremu teraz grozi nawet dożywocie. Na wyrok czeka także matka napastnika, która kazała mu wyrzucić narzędzie zbrodni oraz siostra, która umyła nóż.

Pięć zawodniczek MKS Perły Lublin zagrało przeciwko Japonii

Pięć zawodniczek MKS Perły Lublin zagrało przeciwko Japonii 0 0

Reprezentacja Polski przegrała dwa spotkania z Japonią. W konfrontacjach z Azjatkami wystąpiło aż 5 zawodniczek MKS Perła

Kino na piątkę w DDK Czechów
25 czerwca 2018, 12:00

Kino na piątkę w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza dzieci na filmowy cykl Kino za piątkę w pierwszy tydzień wakacji. Codziennie od poniedziałku 25 czerwca do piątku 29 czerwca prezentowane będą dwie produkcje filmowe.

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO®

Sklep dla najmłodszych z bogatą ofertą klocków LEGO® 1 0

Zapraszamy do sklepu internetowego www.krolestwodzieci.pl. Prosimy serdecznie i zachęcamy Cię, byś rozejrzał się po naszej wesołej i obfitującej w atrakcje krainie. A jest na co popatrzeć! U nas w każdym z zakątków znajdziesz mieniące się licznymi barwami, przyciągające oko oraz uwagę zabawki oraz akcesoria. Mamy ich tutaj już ponad 1500! Tak pokaźna liczba daje pewność, że każda pociecha wyszuka dla siebie coś wyjątkowego, sprawiającego jej nieskrywaną radość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!