niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Budowa drogi S17: Wypłaty odszkodowań coraz bliżej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2011, 13:52
Autor: P.P.

Budowa drogi S17 (Bartek Żurawski)
Budowa drogi S17 (Bartek Żurawski)

Minister Infrastruktury, po rozpatrzeniu odwołań złożonych przez właścicieli nieruchomości położonych przy przebudowywanej drodze krajowej nr 17 zezwolił na kontynuację inwestycji. Umożliwia to uruchomienie procedury wypłaty odszkodowań.

Chodzi o budowę odcinka od węzła Witosa do obwodnicy Piask. Pozwolenie na kontynuację inwestycji wojewoda wydała 2 grudnia 2010 roku. Zostało ono jednak oprotestowane przez 8 właścicieli nieruchomości położonych przy tym odcinku S17.

Dzisiejsza decyzja ministra umożliwia rozpoczęcie szacowania wartości nieruchomości zajętych pod budowę drogi ekspresowej S17 i wypłatę odszkodowań.

– Organ odwoławczy rozpatrując ponownie sprawę uznał, że przebieg planowanej inwestycji został ustalony prawidłowo, a postępowanie przeprowadzone przez organ pierwszej instancji jak i zaskarżona decyzja Wojewody Lubelskiego nie naruszają prawa. Decyzja jest ostateczna – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei tą decyzję również można zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Ministra Infrastruktury w ciągu 30 dni od doręczenia. Ewentualne skargi nie wstrzymają jednak całego procesu wypłaty odszkodowań.

Przypomnijmy, że w przypadku budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 (od węzła Sielce k. Kurowa do węzła Bogucin), nie było odwołań od decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (w skrócie ZRiD) wydanej 31 stycznia 2011. W efekcie wypłacane są już pierwsze odszkodowania za przejęte nieruchomości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marian
adwokat
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marian
marian (14 czerwca 2011 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od decyzji Ministra Infrastruktury to jednak do WSA w Warszawie
Rozwiń
adwokat
adwokat (14 czerwca 2011 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, w Warszawie jest Naczelny Sąd Administracyjny (WSA zresztą też)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!