czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Budowa S17: Pracują w długi weekend

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 maja 2012, 20:05
Autor: (p.p.)

Pracują w długi weekend (GDDKiA)
Pracują w długi weekend (GDDKiA)

Tylko 3 ekipy budujące S17 nie pracowały w w długi weekend. Na niektórych odcinkach drogowcy robili na trzy zmiany. Terminy gonią, a czas szybko umyka.

Na pierwszym odcinku, od węzła Sielce do Bogucina, na cztery ekipy budowlane trzy miały wolne, zaś jedna pracowała non stop, z wyłączeniem 3 maja. – Na tym odcinku trwa układanie asfaltu, prace ziemne oraz przekładanie instalacji – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Natomiast na odcinku II, od węzła Bogucin–Dąbrowica, praca trwa w systemie całodobowym. – Prace są skoncentrowane na palowaniu i umacnianiu gruntu w okolicach rzeki Ciemięgi. Na tym odcinku trwaja także szeroko zakrojone prace ziemne oraz usuwanie kolizji z instalacajmi – dodaje rzecznik GDDKiA.

Na odcinkach III i IV, czyli faktycznej obwodnicy Lublina, trwa sprzątanie po wyburzonych domach. Wielkie kruszarki zamieniają zwały betonu i cegieł w gruz, który potem zostanie użyty do budowy drogi. Coraz bardziej są widoczne prace ziemne i przebieg przyszłej obwodnicy Lublina. Na tym odcinku, chyba najtrudniejszym na całej S17, zaawansowanie prac jest najmniejsze. Ale i też drogowcy mają jeszcze sporo czasu. Obwodnica Lublina ma być oddana do użytku pod koniec 2013 roku.

Najbardziej zaawansowany jest odcinek V, czyli od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask. Wprawdzie część kierowców wątpi, aby w listopadzie tego roku ta część S17 była gotowa. Budimex, wykonawca tego odcinka, zapewnia jednak, że dotrzyma terminu.Budowa S17 od węzła Sielce do Bogucina robi wrażenie:

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gość
zz1
ja
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (5 maja 2012 o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiepski filmik pokazujący tylko odcinek jednego z wykonawców gdzie na tym zadaniu jest ich 5 co to ma być pokażcie jak całość wygladą a nie jak jakiegoś cioła wyciągaja bo sie zakopał ;/
Rozwiń
zz1
zz1 (5 maja 2012 o 08:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypierolalać z tego forum wieśniaki!! Jeśli nie umiecie czytać, nie bierzcie się za komentowanie artykułów. Podpowiem, że najpierw warto przeczytać nagłówek, potem całą treść, a następnie komentować ten artykuł, informacje w nim zawarte.

Dzięki tym ludziom, którzy tyrają dniami i nocami, będzie można wreszcie podróżować po Lubelszczyźnie komfortowo i bezpiecznie. Dziękuję Wam
Rozwiń
ja
ja (5 maja 2012 o 00:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='nick' timestamp='1336125886' post='627328']
i będę wklejał to po stokroć, bo to prawda, która boli takich impotentów jak ty
[/quote]

Impotentem był twój ojciec czubie!
Rozwiń
ja
ja (5 maja 2012 o 00:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolego, przestań nagabywać wnusia swoimi dziwnymi opowiadaniami, bo on i tak ma je gdzieś. Długi łikend się kończy i pora wytrzeźwieć.
Dobranoc.
Rozwiń
robi
robi (4 maja 2012 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='nick' timestamp='1336123219' post='627316']
Posłuchaj wnusiu ku przestrodze, smutną historię. Żeby więcej się nie powtórzyła. Gdy byłem w Twoim wieku wszystko było piękne. Szkoły, podręczniki, opieka zdrowotna były darmowe. Rodzice mieli prace. Były kina, domy kultury, szpitale. Było wesoło i bezpiecznie. Niestety zaczęły nadchodzić gorsze czasy. Do władzy doszedł Donald Wspaniały. Przynajmniej się za takiego uważał lecz rzeczywistość okazała się okrutna. Pochodził z rodziny niemieckiej. Jego dziadek służył w wehrmacie i może dlatego nie rozumiał nas, Polaków. To co Twoi przodkowie budowali tyle lat wnusiu to Donald Wspaniały wszystko zaczął sprzedawać lub likwidować tłumacząc, że to dla naszego dobra. Szkoły, szpitale, zakłady pracy pozamykano. Ludzie z dnia na dzień zostali bez pracy. Sporo ludzi wyjechało z ojczyzny za chlebem. Inni stoczyli się. Nie liczni tylko zachowali jakąś pracę, która pozwalała im żyć na granicy ubóstwa. Pytasz wnusiu czy byli bogaci? Tak byli. Ale to byli znajomi i rodzina Donalda Wspaniałego. Latali samolotami do domu. Podróżowali po świecie. Pięknie życie mieli. A zwłaszcza córka Donalda, Katarzyna Wspaniała. Pytasz wnusiu jak to się stało, że Donald Wspaniały rządził. Wybrali go Ci bogaci i ludzie, którym obiecywał zieloną wyspę. Miało być pięknie i cudownie. A było strasznie. Szaro, bezdomni umierający na ulicy. Dzieci szukający chleba po śmietnikach. Chorzy umierający nie doczekawszy się nigdy na lekarza. Tak tak wnusiu. Trudno w to uwierzyć ale to prawda. Lecz Donald był nieugięty. Podwyższył ludziom wiek emerytalny, żeby mieć więcej pieniędzy ludzie krócej żyli. I mówił, że to dla ich dobra. No i przyszła nadzieja na lepsze jutro. Ludzie zaczęli się buntować, wychodzić na ulicę by w końcu opanować rezydencję Donalda Wspaniałego wraz z jego świtą. I tu wnusiu oszczędzę Ci drastycznych scen ale powiem tyle, że narodowi wystarczyła jedna noc, żeby Donald Wspaniały wraz ze wszystkimi swoimi ziomkami przeszedł do historii. No i to taka smutna opowieść, żeby nigdy się nie powtórzyło. Opowiedz to wnusiu swoim wnukom, żeby nie popełnili nigdy takiego błędu. Dobranoc.
[/quote]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!