Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 grudnia 2011 r.
16:35
Edytuj ten wpis

Budżet województwa na 2012 r.: Marszałek stawia na inwestycje

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 18 A A
Lubelskie Centrum Konferencyjne ma w przyszłym roku kosztować 22 mln zł. (Wizualizacja Urząd Marszał
Lubelskie Centrum Konferencyjne ma w przyszłym roku kosztować 22 mln zł. (Wizualizacja Urząd Marszał

1,28 mld zł przeznaczy samorząd województwa na drogi, szpitale i kulturę. Miliony złotych trafią na dojazd do lotniska w Świdniku, Lubelskie Centrum Konferencyjne i nowy most na Wiśle. Ale opozycję niepokoi rosnące zadłużenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do kasy województwa trafi w 2012 roku ponad miliard zł. Co czwartą złotówkę dołoży Unia Europejska. Samorząd chce wydać 1,28 mld zł. *Najwięcej, bo 444 mln zł, na transport i łączność, czyli m.in. inwestycje drogowe. *Na ochronę zdrowia – 193 mln zł. *Na administrację publiczną – 107 mln zł. *Na kulturę 69 mln zł. Dochody i wydatki mają być większe niż w 2011 roku.

Co konkretnie ma być zrobione? Drogowcy rozbudują drogę wojewódzką nr 822 z Lublina do lotniska w Świdniku i drogę nr 865 Jarosław–Oleszyce–Cieszynów–Bełżec oraz trasę nr 809 Lublin–Krasienin–Kierzkówka–Przytoczono. Doczekamy się rozpoczęcia budowy mostu na Wiśle w Kamieniu oraz trasy dojazdowej do niego wraz z obwodnicami Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego.

Najkosztowniejszą inwestycją w służbie zdrowia będzie rozbudowa i unowocześnienie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie (103 mln zł). Na Lubelskie Centrum Konferencyjne pójdzie 22 mln zł. Na stworzenie "Miasteczka prowincjonalnego Europy Środkowej” (I etap) w lubelskim skansenie – 2,9 mln zł. 54 mln zł pochłoną dotacje dla kolejowych przewozów regionalnych. 8 mln zł samorząd przeznaczy na leasing wyremontowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Na wkład własny inwestycji realizowanych za unijne pieniądze urząd rezerwuje 529 mln zł. To m.in. pieniądze na lotnisko w Świdniku. Na tym dobre wiadomości się kończą. – Trzeba będzie mocno zacisnąć pasa – zapowiada marszałek Krzysztof Hetman (PSL) mówiąc o projekcie przyszłorocznego budżetu. Chodzi o zamrożenie płac w urzędzie oraz dotacje dla wielu instytucji. – Musimy zrozumieć, że zaoszczędzone pieniądze pozwolą pojechać naszemu regionowi do przodu.

Opozycję niepokoi tymczasem rosnące zadłużenie województwa. – Warto zadłużać się na cywilizacyjne inwestycje, ale trzeba pamiętać, że one w dalszej perspektywie przysporzą nam kosztów. Będziemy też w przyszłości potrzebowali pieniędzy na wkład własny do inwestycji unijnych – zaznacza Andrzej Pruszkowski, radny PiS. – Może być też kłopot z dochodami, bo zostały oszacowane w oparciu o przedwyborcze założenie ministra finansów. Produkt krajowy brutto miał wzrosnąć o 4 proc., a teraz mówi się o 2,5 proc.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
coach outlet / 29 grudnia 2011 o 10:25
[url=http://www.coach-factorysstores.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.coachs--outlet.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.chanelhandbagse.com/]Chanel Handbags[/url]
Avatar
Chełmianin N / 28 grudnia 2011 o 18:19
Dostojników z Urzędu Marszałkowskiego z niewiedzy głowa rozbolała
I do artykułu mocna czwórka moderatorowi komentarz wycofać rozkazała.
Prawda zawsze w oczy kole,a ja będę pisał dopóki z kłamstwa ich nie wyzwolę.
Avatar
xyz / 28 grudnia 2011 o 18:14
[quote name='Gość' timestamp='1325036938' post='575369']
Którą uczelnie lubelską skończyłeś?
[/quote]
A co cie to obchodzi ważne że gościu dobrze mówi !!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2011 o 02:48
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle jak jest jakaś wyprzedaż w galerii to full ludu się zbiera z poza Lublina !! Ile gamoni przyjeżdża studiować !! Więc jak by takiego Lublina nie było w województwie to byście nawet nie poczuli jakie to jest uczucie być miastowym !!!
[/quote]
Którą uczelnie lubelską skończyłeś?
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 20:52
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle jak jest jakaś wyprzedaż w galerii to full ludu się zbiera z poza Lublina !! Ile gamoni przyjeżdża studiować !! Więc jak by takiego Lublina nie było w województwie to byście nawet nie poczuli jakie to jest uczucie być miastowym !!!
[/quote]

W Lublinie sami miastowi,a wszyscy spod Koziego Grodu to chałuje,a ja się nie obrażam,bo nie matołkuję i w innym mieście lubelskim się lubuję.
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle... rozwiń
Avatar
KK / 27 grudnia 2011 o 20:24
[quote name='Gość' timestamp='1324926735' post='575036']
Pewnie ukończyłeś którąś z lubelskich uczelni, a rodzina niedawno przeniosła się do stolicy prowincji Stąd dogłębna znajomość okolic i pycha godna nuworysza
Mimo wszystko - wesołych świąt, koleżko
[/quote]
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle jak jest jakaś wyprzedaż w galerii to full ludu się zbiera z poza Lublina !! Ile gamoni przyjeżdża studiować !! Więc jak by takiego Lublina nie było w województwie to byście nawet nie poczuli jakie to jest uczucie być miastowym !!!
[quote name='Gość' timestamp='1324926735' post='575036']
Pewnie ukończyłeś którąś z lubelskich uczelni, a rodzina niedawno przeniosła się do stolicy prowincji Stąd dogłębna znajomość okolic i pycha godna nuworysza
Mimo wszystko - wesołych świąt, koleżko
[/quote]
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jest... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 12:57
Z tych zadań drogowych wynika,że Kozi Gród ciągnie do Pacanowa,a to jest normalne przecież Koziołek Matołek to mądra głowa.
Avatar
chart / 26 grudnia 2011 o 23:42
Ten budżet ma jedną zasadniczą wadę: jest całkowicie nierealny po stronie dochodów. Jeśli więc ("nie daj Boże!", jak mówią w Urzędzie) wyjdą tym razem zaplanowane inwestycje, to leżymy i dopiero wtedy trzeba się będzie drogo i szybko zadłużać.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 21:39
Wielkopolanin z północnego Lublina myślami chodzi judaszowym krokiem i unika wieśniaków bokiem.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 21:28
[quote name='Gość' timestamp='1324929964' post='575045']
Ze wsi się wyrwał pewnie i udaje wielkiego światowego
I nie obrażaj mieszkańców województwa spoza Lublina. Chciałbyś aby jakiś głupek np.
w Warszawie mówił o wieśniakach z Lublina. Co byś o tym pomyślał?
[/quote]
Ale oni tak o nas myślą Dziwili się, że nie mówię gwarą....
Teraz mam tam wielu przyjaciół.
A ten mieszczuch pewnie, nie wie że prawdziwa lubelska elita przeniosła się poza miasto... Pozostały nieliczne wyjątki, do których trudno kolesia zaliczyć I nowo-napływowi z kompleksami i bardziej miejscy niż rdzenni Lublinianie
[quote name='Gość' timestamp='1324929964' post='575045']
Ze wsi się wyrwał pewnie i udaje wielkiego światowego
I nie obrażaj mieszkańców województwa spoza Lublina. Chciałbyś aby jakiś głupek np.
w Warszawie mówił o wieśniakach z Lublina. Co byś o tym pomyślał?
[/quote]
Ale oni tak o nas myślą Dziwili się, że nie mówię gwarą....
Teraz mam tam wielu przyjaciół.
A ten mieszczuch pewnie, nie wie że prawdziwa lubelska elita przeniosła się poza miasto... Pozostały nieliczne w... rozwiń
Avatar
coach outlet / 29 grudnia 2011 o 10:25
[url=http://www.coach-factorysstores.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.coachs--outlet.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.chanelhandbagse.com/]Chanel Handbags[/url]
Avatar
Chełmianin N / 28 grudnia 2011 o 18:19
Dostojników z Urzędu Marszałkowskiego z niewiedzy głowa rozbolała
I do artykułu mocna czwórka moderatorowi komentarz wycofać rozkazała.
Prawda zawsze w oczy kole,a ja będę pisał dopóki z kłamstwa ich nie wyzwolę.
Avatar
xyz / 28 grudnia 2011 o 18:14
[quote name='Gość' timestamp='1325036938' post='575369']
Którą uczelnie lubelską skończyłeś?
[/quote]
A co cie to obchodzi ważne że gościu dobrze mówi !!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2011 o 02:48
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle jak jest jakaś wyprzedaż w galerii to full ludu się zbiera z poza Lublina !! Ile gamoni przyjeżdża studiować !! Więc jak by takiego Lublina nie było w województwie to byście nawet nie poczuli jakie to jest uczucie być miastowym !!!
[/quote]
Którą uczelnie lubelską skończyłeś?
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 20:52
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle jak jest jakaś wyprzedaż w galerii to full ludu się zbiera z poza Lublina !! Ile gamoni przyjeżdża studiować !! Więc jak by takiego Lublina nie było w województwie to byście nawet nie poczuli jakie to jest uczucie być miastowym !!!
[/quote]

W Lublinie sami miastowi,a wszyscy spod Koziego Grodu to chałuje,a ja się nie obrażam,bo nie matołkuję i w innym mieście lubelskim się lubuję.
[quote name='KK' timestamp='1325013848' post='575283']
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle... rozwiń
Avatar
KK / 27 grudnia 2011 o 20:24
[quote name='Gość' timestamp='1324926735' post='575036']
Pewnie ukończyłeś którąś z lubelskich uczelni, a rodzina niedawno przeniosła się do stolicy prowincji Stąd dogłębna znajomość okolic i pycha godna nuworysza
Mimo wszystko - wesołych świąt, koleżko
[/quote]
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jestem czy będziesz korzysta z tego zajebistego lotniska lub ekspresówki ,większość ludzi z woj lubelskiego w razie np. wypadku lub choroby przysyłają do jednego z najlepszych szpitali w Polsce ,nikt wam łaski nie robi,albo jak zwykle jak jest jakaś wyprzedaż w galerii to full ludu się zbiera z poza Lublina !! Ile gamoni przyjeżdża studiować !! Więc jak by takiego Lublina nie było w województwie to byście nawet nie poczuli jakie to jest uczucie być miastowym !!!
[quote name='Gość' timestamp='1324926735' post='575036']
Pewnie ukończyłeś którąś z lubelskich uczelni, a rodzina niedawno przeniosła się do stolicy prowincji Stąd dogłębna znajomość okolic i pycha godna nuworysza
Mimo wszystko - wesołych świąt, koleżko
[/quote]
Nie bądź żałosny chałuju ,bo i tak masz zero pojęcia o tym jakie bzdury po złości i zazdrości wypisujesz i nie zamierzam wdawać się w dyskusję z takimi prostakami jak ty !!! Prawda cię zżera !!! A ciekaw jest... rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2011 o 12:57
Z tych zadań drogowych wynika,że Kozi Gród ciągnie do Pacanowa,a to jest normalne przecież Koziołek Matołek to mądra głowa.
Avatar
chart / 26 grudnia 2011 o 23:42
Ten budżet ma jedną zasadniczą wadę: jest całkowicie nierealny po stronie dochodów. Jeśli więc ("nie daj Boże!", jak mówią w Urzędzie) wyjdą tym razem zaplanowane inwestycje, to leżymy i dopiero wtedy trzeba się będzie drogo i szybko zadłużać.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 21:39
Wielkopolanin z północnego Lublina myślami chodzi judaszowym krokiem i unika wieśniaków bokiem.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2011 o 21:28
[quote name='Gość' timestamp='1324929964' post='575045']
Ze wsi się wyrwał pewnie i udaje wielkiego światowego
I nie obrażaj mieszkańców województwa spoza Lublina. Chciałbyś aby jakiś głupek np.
w Warszawie mówił o wieśniakach z Lublina. Co byś o tym pomyślał?
[/quote]
Ale oni tak o nas myślą Dziwili się, że nie mówię gwarą....
Teraz mam tam wielu przyjaciół.
A ten mieszczuch pewnie, nie wie że prawdziwa lubelska elita przeniosła się poza miasto... Pozostały nieliczne wyjątki, do których trudno kolesia zaliczyć I nowo-napływowi z kompleksami i bardziej miejscy niż rdzenni Lublinianie
[quote name='Gość' timestamp='1324929964' post='575045']
Ze wsi się wyrwał pewnie i udaje wielkiego światowego
I nie obrażaj mieszkańców województwa spoza Lublina. Chciałbyś aby jakiś głupek np.
w Warszawie mówił o wieśniakach z Lublina. Co byś o tym pomyślał?
[/quote]
Ale oni tak o nas myślą Dziwili się, że nie mówię gwarą....
Teraz mam tam wielu przyjaciół.
A ten mieszczuch pewnie, nie wie że prawdziwa lubelska elita przeniosła się poza miasto... Pozostały nieliczne w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 21 0

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 6 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 14

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.