wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Bulwersujący film o Bronisławie Geremku (wideo)

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

Najlepsze, co zrobił dla Polski to wziął i się zabił - tak szarga pamięć o prof. Bronisławie Geremku jeden z bohaterów filmu

nakręconego przez pochodzącego z Lubelszczyzny skrajnego prawicowca Eugeniusza Sendeckiego.

Trzyminutowy film nosi tytuł "Wykopanie Bronisława Geremka z Powązek”. Można go obejrzeć w Internecie. Przed bramą warszawskiego cmentarza stoi trzech mężczyzn, każdy ma w ręku łopatę.

Opowiadają (pod nazwiskami), że trzeba wykopać Geremka z cmentarza, bo "nie powinien leżeć na polskiej ziemi”.

Powązki przeznaczone są dla "wielkich patriotów”, a nie "szkodników”, takich jak Geremek, Jacek Kuroń czy Ryszard Kukliński. Film nakręcił Eugeniusz Sendecki, znany w Lublinie nacjonalista pracujący obecnie pod Warszawą.

- Takie zachowanie jest po prostu niemoralne - stwierdza Wojciech Żukowski, poseł PiS i były wojewoda lubelski.Prof. Geremek zginął w wypadku samochodowym w lipcu. Był historykiem, europosłem, wcześniej ministrem spraw zagranicznych, doradcą NSZZ "Solidarność”. Walnie przyczynił się do upadku komunizmu w Polsce.

Film obejrzeli wczoraj warszawscy prokuratorzy. - Nie doszło do zbezczeszczenia zwłok, a widoczni na filmie mężczyźni nie weszli na teren cmentarza. Nie zachodzi podejrzenie popełnia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego - mówi Katarzyna Szeska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. I dodaje:

Natomiast rodzina Bronisława Geremka może sama wystąpić do sądu, jeśli uzna, że jej dobra zostały naruszone.

Sendecki twierdzi, że negatywnie ocenia działalność Geremka, domaga się jego ekshumacji z Powązek, ale nie nawoływał do bezczeszczenia zwłok.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Bogdan
Zeno
Siema
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Bogdan
Bogdan (3 listopada 2008 o 00:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mrok_ napisał:
Żyd Żyd i jeszcze raz Żyd.
Tego tałatajstwa nie można z naszego kraju wyplenić. Adolf jaki był taki był - nie był przyjemniaczkiem, ale robote w Polsce wykonał dobrą.
Żyd zawsze będzie Żydem nigdy nie będzie POLAKIEM.


Przecież to czystej wody prowokacja. Stary i ograny numer ale nadal używany przez wszelkiej maści "postępowców". Cóż, tupetu i bezczelności im nie brakuje. Dziwię się jedynie moderatorowi że jeszcze tego wpisu nie usunął.
Rozwiń
Zeno
Zeno (11 października 2008 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TEN LINK TO KRYPTOREKLAMA NAZISTÓW.
Rozwiń
Siema
Siema (11 października 2008 o 14:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego Panas tytułuje swego hafta "Bulwersujący film o Bronisławie Geremku"? Czy Panas tyle z niego zrozumiał, że to jest o... Geremku? Nie o faszystach? Nie o bydle? Masz redaktorku, tytył POLAKA TYGODNIA: [url="http://www.andrzej67.8log.pl/pics/Polska%202008.jpg"]http://www.andrzej67.8log.pl/pics/Polska%202008.jpg[/url]
Rozwiń
Cezary
Cezary (10 października 2008 o 02:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każdy może mówić, co chce, ale być gotowym na odpowiedzialność, gdy zniesławia. Wolność słowa nie jest wolnością zniesławiania. Choć w Polsce to najczestszy wariant. Zwykle bezkarny. To nas różni od Zachodu.
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2008 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wolnosc slowa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!