czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Protest wybuchł spontanicznie. O godz. 3 w nocy kierowcy postawili tiry w poprzek drogi. Zbuntowali się przeciwko ślamazarności polskich celników.

Na granicy jesteśmy kilka minut po godz. 9. Kolejka sięga 18 kilometrów. Na odprawę trzeba czekać blisko 30 godzin. Blokadę zainicjowali kierowcy stojący tuż przed szlabanem. - Niech rząd wreszcie zainteresuje się nami i naszą ciężką pracą - mówi Leszek, kierowca z Warszawy. - Nie może być tak, żeby na nocnej zmianie na przejściu szwendał się jeden celnik.

Mirosław Raniszewski z Torunia trzeci raz przekracza w Dorohusku granicę z Ukrainą. I tak jak poprzednio, trafił na tasiemcową kolejkę. - Aż nie chce się w takich warunkach pracować - przyznaje zdesperowany. - To nie jest problem Dorohuska, ale całej naszej wschodniej granicy.

Piotr Świętanowski, dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej do kierowców z czoła blokady dotarł polnymi drogami. - Obiecał, że natychmiast skieruje do Dorohuska sześciu dodatkowych celników - mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Zapowiedział też, że w niedługim czasie zwiększy tam zatrudnienie o 10 funkcjonariuszy. Kierowcy zobowiązali się odblokować drogę i ustawić samochody w kolejce do odprawy.

Ślamazarność polskich celników to nie jedyny problem, z jakim borykają się kierowcy tirów na przejściu granicznym w Dorohusku. - Tkwimy w szczerym polu, nawet nie ma się gdzie załatwić. Pierwsze toy-toye i pojemniki na śmieci można spotkać dopiero 4 kilometry przed granicą - mówi Roman Czapliński z Zielonej Góry. - Zobaczycie, jak za parę godzin będzie wyglądało pobocze drogi.

Czapliński i inni kierowcy uważają, że przed dorohuskimi szlabanami powinien powstać parking na co najmniej 200 tirów. - Oczywiście z barami, sanitariatami i prysznicami - dodaje Czapliński. Takie parkingi widział już na Litwie, a nawet na Białorusi. W Polsce za potrzebą wciąż musi chodzić w krzaki.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
manjaa@wp.pl
timmy
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

manjaa@wp.pl
manjaa@wp.pl (19 września 2007 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale kogo to..
Rozwiń
timmy
timmy (19 września 2007 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za idiota to pisał. Jak zwykle racje jednej strony - biednych, niewinnych kierowców. To zapznaj się matole z przepustowością przejścia, procedurami odpraw, przepisami itp. Wiesz chociaż co to jest WPR? Ślamazarność celników - wiesz chociaż ile osób odprawia te 250-300 dużych ciężarówek na 12-godzinnej zmianie? Co to, stachanowcy? A najłatwiej to stwierdzić, że zwiekszyć obsadę. Zaraz, zaraz, ale tanie państwo to chciałoby się mieć prawda? Za duże wydatki na aministrację, zwolnić urzędasów.... To najlepiej wszyscy pismaki potrafią. Nie wspomnę już o zarobkach w cle czy straży granicznej, które w żaden sposób nie motywują do zapieprzu. A jeszcze niech szanowny pan redaktor pojedzie na Ukrainę i zada pytanie ukraińskim służbom, jak tam u nich odprawy? Ciekawe czemu nasi biedni i kulturalni kierowcy tam nie zorganizują blokady?Trochę więcej rzetelności panie dziennikarzu. Rozumiem wściekłość kierowców, którzy muszą czekać, ale najłątwiej napisać jakieś chwytliwe bzdety, to może ktoś przeczyta wtedy artykuł
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!