sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Bychawa: Wycinka drzew koło szkoły nie wszystkim sie podoba

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 grudnia 2011, 18:06

Władze uznały, że stare drzewa stwarzają zagrożenie m.in. dla dzieci<br />
 (Maciej Kaczanowski)
Władze uznały, że stare drzewa stwarzają zagrożenie m.in. dla dzieci
(Maciej Kaczanowski)

Mieszkańcy: Wycinka kilkudziesięciu drzew w pobliżu dwóch szkół jest bezmyślna. Dzieci będą grały w piłkę w pełnym słońcu, bez żadnego cienia. Burmistrz: Usunięcie lip i topól jest konieczne, bo są stare i mogą runąć.

– Bardzo prosimy o interwencję w sprawie bezmyślnej i na dużą skalę prowadzonej wycinki drzew w Bychawie, w okolicach szkoły podstawowej i parku miejskiego – taką informacje dostaliśmy wczoraj na alarm24.pl. Maila podpisali rodzice i uczniowie szkoły podstawowej.

W sąsiedztwie budynku mieszczącego szkołę podstawową i Gimnazjum nr 1 przy ul. Szkolnej, gdzie jest również boisko sportowe "Orlik”, wycinane są drzewa – 37 topoli i 3 lipy.

– Dzieci, które mają tu zajęcia sportowe zostaną kompletnie pozbawione cienia. Nie będą miały się gdzie schronić przed słońcem – przekonuje jedna z mieszkanek Bychawy. – Nie wyobrażam sobie biegania w takich warunkach przez blisko godzinę.

Dyrektorzy obu szkół wiedzieli wcześniej, że drzewa zostaną usunięte. – Są one wycinane na prośbę dyrektorów – tłumaczy Janusz Urban, burmistrz Bychawy.

– To były stare drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu dzieci – dodaje Małgorzata Tudrujek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Bychawie.

– Przez spadające liście boisko było bardzo zaśmiecone – mówi Bożena Toporowska, dyrektorka gimnazjum. – Uniemożliwiały one grę w piłkę.

Jednak z tymi argumentami nie wszyscy chcą się zgodzić. – Mimo wszystko łatwiej jest uprzątnąć liście, niż czekać aż urosną nowe drzewa. Na to potrzeba wielu lat – przekonują mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy.

Starostwo Powiatowe w Lublinie zgodziło się na wycięcie drzew. – Sprawa toczy się od 2008 r. – zaznacza Robert Wójcik, wicestarosta lubelski. – Drzewa mają być wycięte do końca grudnia.

– Gdyby któreś z tych drzew upadło, mogłoby zniszczyć pobliskie budynki – dodaje burmistrz Urban. – Ryzyko było tym większe, że nie były to młode i zdrowe drzewa. Jedna z lip jest w 80 procentach obumarła.

Urzędnicy zapewniają, że na wiosnę w miejsce wyciętych drzew posadzą nowe. Będzie ich dużo więcej, bo ponad 140. Nie zdecydowali jeszcze, jakie będą to gatunki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Coach Outlet
Bychawiak
coach outlet
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Coach Outlet
Coach Outlet (30 grudnia 2011 o 06:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
HONOLULU — Fortifying one[url=http://www.chanel-bags-storee.org/]Chanel Bags[/url] of its key allies in the Persian Gulf,[url=http://www.coach-factory-outlett.org/]Coach Factory Outlet[/url] the Obama administration announced[url=http://www.coachbagsoutleti.org/][spam][/url] a weapons deal with Saudi Arabia [url=http://www.coachfactoryoutletbags.org/]Coach Outlet[/url]on Thursday, saying it had agreed to sell[url=http://www.coachsoutlet-store.org/]Coach Outlet Store[/url] F-15 fighter jets valued at nearly $30 [url=http://www.coachs-factorys-outlet.org/]Coach Factory Outlet[/url]billion to the Royal Saudi Air[url=http://www.coachfactoryoutletonlinee.org/]Coach Factory Online[/url] Force. The agreement, and the[url=http://www.coachoutlets-bags.net/]Coach Outlet[/url] administration’s parallel plans to [url=http://www.coachsbags-outlet.net/]Coach Outlet[/url]press ahead with a nearly $11[url=http://www.outlet-coachfactory.org/]Coach Factory Outlet[/url] billion arms deal for Iraq, despite [url=http://www.online-coach-outlet.net/][spam][/url]rising political tensions there, is dramatic evidence
[url=http://www.coach-onlines-outlet.net/]Coach Factory Outlet[/url]
Rozwiń
Bychawiak
Bychawiak (29 grudnia 2011 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Rozwiń
coach outlet
coach outlet (29 grudnia 2011 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[url=http://www.coach-factorysstores.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.coachs--outlet.net/]Coach Outlet[/url][url=http://www.chanelhandbagse.com/]Chanel Handbags[/url]
Rozwiń
nosek
nosek (26 grudnia 2011 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Uczennica gimnazjum' timestamp='1324708305' post='574679']
Topole to chwasty drzewne i należy je wycinać i zastępować drzewami bardziej szlachetnymi.
[/quote]

W którym gimnazjum takich głupot uczą?
Rozwiń
gosc
gosc (26 grudnia 2011 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale to z glowa trzeba robic.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!