Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 sierpnia 2017 r.
18:47

"Chłop już nie orze, 500+ mu dopomoże”. Oryginalna dekoracja dożynkowa

Autor: Zdjęcie autora toma
3757 47 A A
(fot. Marek Wieczerzak)

Fantazji i humoru nie zabrakło organizującym Gminne Dożynki w Jastkowie mieszkańcom sołectw Jastków i Panieńszczyna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jedna z dekoracji przedstawiała leżącą na sianie kukłę w otoczeniu lalek imitujących gromadkę dzieci. Całość dopełniło hasło: „Chłop już nie orze, 500+ mu dopomoże”.

- Podobnych instalacji utrzymanych w żartobliwym tonie było kilka, ale ta wywołała najwięcej uśmiechów – mówi Marek Wieczerzak, od którego otrzymaliśmy zdjęcie z dożynek.

Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sers / 21 sierpnia 2017 o 21:58
+1
dobre to, no i po wuj się męczyć, jak wystarczy naklepać bachorów a głupi podatnicy zapieprzają za nainiższą krajową na nie
Avatar
hhhh / 21 sierpnia 2017 o 21:54
+1
undefined napisał:
To nie jest śmieszne to jest oznaka biedy i nędzy na wsi.A żywność z skąd kto nauczy młodych produkować żywność jest poważny problem pomyślcie państwo.
 a w mieście to co, orzę już 35 lat za nainiższą krajową, 
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 21:52
+1
1800 EUR - tak wyglada wyrzucony na śmietnik wyciąg z konta dla "uchodźcy" Ahmeda w Niemczech. To świadczenie miesięczne + jedzenie i mieszkanie gratis. Dalej plujecie idioci na PIS??
Avatar
obywatel gorszego sortu / 21 sierpnia 2017 o 21:50
+1
undefined napisał:
1800+ EUR - tak wyglada wyrzucony na śmietnik wyciąg z konta dla "uchodźcy" Ahmeda w Niemczech. To świadczenie miesięczne + jedzenie i mieszkanie gratis. Dalej plujecie idioci  na PIS??
 Dwa lata stranocne, bo dalej mam 1800 ,,na rękę'' a ceny dwa razy wyższe. Ja dalej będę psioczył na tych nieudaczników z piSS.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2017 o 21:49
+1
Głupota sięga zenitu.
Avatar
poszkodowany / 28 sierpnia 2017 o 14:33
lol napisał:
undefined napisał:
Homo sovieticus na roli się nie sprawdził. Może by tak oddać skradzione?
Co ci gnido dworska ukradłem?
 To, czym próbujesz mnie obrazić to jedyna hodowla, w której jesteś dobry? Wcale mnie to nie dziwi. A teraz odrobinę historii: w 1944 pozbawiono środków do życia, a często i życia, polskich obywateli, którzy mieli gospodarstwa rolne. Rozkradziono ich dobytek, pozbawiono szans na normalne życie, prześladowano z powodu pochodzenia społecznego. Zaprzeczysz "hodowco"? 
 To, czym próbujesz mnie obrazić to jedyna hodowla, w której jesteś dobry? Wcale mnie to nie dziwi. A teraz odrobinę historii: w 1944 pozbawiono środków do życia, a często i życia, polskich obywateli, którzy mieli gospodarstwa rolne. Rozkradziono ich dobytek, pozbawiono szans na normalne życie, prześladowano z powodu pochodzenia społecznego. Zaprzeczysz "hodowco"?  rozwiń
Avatar
grześ / 27 sierpnia 2017 o 21:54
Przecież to PSL i PO ukradli nam 150 miliardów zaoszczędzonych w OFE i nic z tym nie zrobili poza rozdaniem sobie.
Avatar
lol / 27 sierpnia 2017 o 20:27
undefined napisał:
Homo sovieticus na roli się nie sprawdził. Może by tak oddać skradzione?
 Co ci gnido dworska ukradłem?
Avatar
nie dajmy sie / 27 sierpnia 2017 o 17:21
Lubię Swoją Wieś napisał:
undefined napisał:
ZSLowskie komuchy nigdy nie szanowali rolniczego swieta. HANBA WAM!
PIS przylepił się do rolników jak gówno do statku i chce z nimi płynąć już Kaczyński chciał im zabrać dopłaty
bo trzeba pieniędzy na 500+, on się do także do każdego przylepia abu go obłupić z pieniędzy, a najlepiej im wychodzi łupić emerytów z ich zaoszczędzonych pieniędzy po 30-45  letniej pracy
bo trzeba pieniędzy na 500+, on się do także do każdego przylepia abu go obłupić z pieniędzy, a najlepiej im wychodzi łupić emerytów z ich zaoszczędzonych pieniędzy po 30-45  letniej pracy rozwiń
Avatar
krzys / 27 sierpnia 2017 o 12:01
Nie truj. Tak na wieś i rolników okradł PSL tak nikt inny tego nie zrobi.
Avatar
poszkodowany / 28 sierpnia 2017 o 14:33
lol napisał:
undefined napisał:
Homo sovieticus na roli się nie sprawdził. Może by tak oddać skradzione?
Co ci gnido dworska ukradłem?
 To, czym próbujesz mnie obrazić to jedyna hodowla, w której jesteś dobry? Wcale mnie to nie dziwi. A teraz odrobinę historii: w 1944 pozbawiono środków do życia, a często i życia, polskich obywateli, którzy mieli gospodarstwa rolne. Rozkradziono ich dobytek, pozbawiono szans na normalne życie, prześladowano z powodu pochodzenia społecznego. Zaprzeczysz "hodowco"? 
 To, czym próbujesz mnie obrazić to jedyna hodowla, w której jesteś dobry? Wcale mnie to nie dziwi. A teraz odrobinę historii: w 1944 pozbawiono środków do życia, a często i życia, polskich obywateli, którzy mieli gospodarstwa rolne. Rozkradziono ich dobytek, pozbawiono szans na normalne życie, prześladowano z powodu pochodzenia społecznego. Zaprzeczysz "hodowco"?  rozwiń
Avatar
grześ / 27 sierpnia 2017 o 21:54
Przecież to PSL i PO ukradli nam 150 miliardów zaoszczędzonych w OFE i nic z tym nie zrobili poza rozdaniem sobie.
Avatar
lol / 27 sierpnia 2017 o 20:27
undefined napisał:
Homo sovieticus na roli się nie sprawdził. Może by tak oddać skradzione?
 Co ci gnido dworska ukradłem?
Avatar
nie dajmy sie / 27 sierpnia 2017 o 17:21
Lubię Swoją Wieś napisał:
undefined napisał:
ZSLowskie komuchy nigdy nie szanowali rolniczego swieta. HANBA WAM!
PIS przylepił się do rolników jak gówno do statku i chce z nimi płynąć już Kaczyński chciał im zabrać dopłaty
bo trzeba pieniędzy na 500+, on się do także do każdego przylepia abu go obłupić z pieniędzy, a najlepiej im wychodzi łupić emerytów z ich zaoszczędzonych pieniędzy po 30-45  letniej pracy
bo trzeba pieniędzy na 500+, on się do także do każdego przylepia abu go obłupić z pieniędzy, a najlepiej im wychodzi łupić emerytów z ich zaoszczędzonych pieniędzy po 30-45  letniej pracy rozwiń
Avatar
krzys / 27 sierpnia 2017 o 12:01
Nie truj. Tak na wieś i rolników okradł PSL tak nikt inny tego nie zrobi.
Avatar
Lubię Swoją Wieś / 27 sierpnia 2017 o 08:51
undefined napisał:
ZSLowskie komuchy nigdy nie szanowali rolniczego swieta. HANBA WAM!
 PIS przylepił się do rolników jak gówno do statku i chce z nimi płynąć już Kaczyński chciał im zabrać dopłaty
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 20:56
Homo sovieticus na roli się nie sprawdził. Może by tak oddać skradzione?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 13:22
Tak właśnie PiS dba o rolników....brawo, gratuluję...jest się czym chwalić...może jeszcze Pan Wieczerzak wspomni o pioseneczkach obrażających opozycję w trakcie Dożynek?? Chyba nie na tym powinno polegać święto plonów!!!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 13:20
żenada :/ i wstyd,,, myślałam że dożynki posumowują ciężką pracę rolników, a nie angażują sie politycznie,,,
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2017 o 09:37
Zazdrośnikom nawet ten program wsparcia ubogich rodzin przeszkadza. Typowa ludzka zawiść.