Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 lipca 2010 r.
18:02
Edytuj ten wpis

Chodel: Eksmisja z bloku do kontenera

0 35 A A

Masz nakaz eksmisji? Zamieszkasz w blaszanej skrzynce. W ten sposób władze Chodla radzą sobie z brakiem lokali socjalnych. Do przeprowadzki wytypowano już pierwszą rodzinę. Wójt zapowiada, że podobnych przypadków może być więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przecież to nie jest normalne mieszkanie, tylko kontener, jak na budowie – mówi Zbigniew Sochaj z Chodla (pow. opolski).. – Mamy się tam przeprowadzić w połowie lipca. Nie wiem, co zrobimy.

Sochajowie stracili swoje mieszkanie, kiedy upadła chodelska spółdzielnia. Nie wykupili lokalu. W rezultacie przejął je nowy właściciel. W sądzie uzyskał nakaz eksmisji. A pan Zbigniew z żoną uzyskał prawo do mieszkania socjalnego. Powinna je zapewnić gmina, ale nie mogła się wywiązać z obowiązku. Brakuje lokali i pieniędzy na budowę.

– Ja od czterech lat czekam, żeby wprowadzić się do własnego mieszkania – mówi Zbigniew Grudzień, właściciel lokalu zajmowanego przez Sochajów. – Ci ludzie dawno powinni się wprowadzić. Jeśli pomysł wójta do tego doprowadzi, będzie to dla mnie spora ulga.

Gmina musiała płacić odszkodowanie nowemu właścicielowi mieszkania. Teraz wójt postanowił z tym skończyć. Za 60 tys. zł kupił dla Sochajów mieszkalny kontener.

– A co miałem im dać, jak gminy nie stać na nic lepszego? – mówi Jan Majewski, wójt Chodla. – Nie możemy sobie pozwolić na budowę mieszkań socjalnych. Zgodnie z przepisami powinienem zapewnić eksmitowanym 15 mkw. Kontener ma 25 mkw., więc spełnia ustawowe wymogi. To w sumie 2 pokoje z kuchnią.

Przyszli mieszkańcy kontenera są przerażeni. Wewnątrz są dwie klitki, kącik do gotowania i malutka łazienka. Całość stoi na kilku płytkach chodnikowych, na zakurzonym placu obok składu budowlanego. – Nawet wszystkich mediów tu nie ma – skarży się Zbigniew Sochaj. – Poza tym kontener ma wyłącznie elektryczne ogrzewanie. Koszty utrzymania będą większe niż w bloku.

Wójt zapewnia, że kontener jest ocieplony, a mieszkańcy zimą nie zmarzną. Będą też mieli dostęp do wszystkich mediów. Od przeprowadzki odwrotu nie ma. Jeśli Sochajowie nie pójdą tam sami, "pomoże” im komornik.

– Dziwny ten upór wójta, skoro jest w Chodlu przynajmniej jedno gminne mieszkanie – mówi Sochaj. – Prosiłem, żeby nam je przydzielili. Blaszana puszka to nie jedyne rozwiązanie.

– Gminny lokal jest przeznaczony dla nauczyciela angielskiego – odpowiada wójt. – Mamy kłopot ze ściągnięciem dobrego anglisty na dłuższy czas. Mieszkanie może być dobrą zachętą. Jest też lokal w szkole, ale w przyszłości także zajmą go nauczyciele.

Sochajowie nie unikną więc eksmisji. Nie będą jedyni, bo w kolejce czeka kolejna rodzina. Powinni dostać swój kontener jeszcze w tym roku. Wójt zapowiada, że przygotował już miejsce na kilka następnych "domów”.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2011 o 18:13
[quote name='ja' timestamp='1279003069' post='315189']
Brawa te będą się należały Regionalnej Izbie Obrachunkowej jak sprawdzi wydatki w gminie. Budynek Szkoły Podstawowej w Siewalce stoi pusty. w Osinach również. Budynek b. internatu w Chodlu stoi pusty. Te lokale wg wójta Majewskiego miały być przykładem gospodarności "po milicyjnemu". Lokale niszczeją tymczasem a ten gospodarski milicjant kupuje kontener, planuje dalsze zakupy. Przecież to niegospodarnośc w biały dzień. Szkoda, że Maryjanna z Kolonii Borów nie jest w Komisji Rewizyjnej gminy, oj przepraszam, Marianna już nie jest radną gdyż za jej poprzednią działalnośc w radzie ludziska ją przechwalili i nie wybrali na następną kadencję. Tak mi cię szkoda "moja" tania Maryjanno, tak mi cię szkoda.
[/quote]
Hy??? czym mądrym teraz strzelisz??? Kontrola RIO jest w każdej gminie co 4 lata! Oczywiscie w Chodlu też była - tak w roku 2006 jak i ... 2010. I co???? a no nic!!!! - wszystko OK, żadnych afer, błędów finansowych, braku gospodarnosci, nadużycia, przekrętów itd.
Czym teraz postraszysz?
[quote name='ja' timestamp='1279003069' post='315189']
Brawa te będą się należały Regionalnej Izbie Obrachunkowej jak sprawdzi wydatki w gminie. Budynek Szkoły Podstawowej w Siewalce stoi pusty. w Osinach również. Budynek b. internatu w Chodlu stoi pusty. Te lokale wg wójta Majewskiego miały być przykładem gospodarności "po milicyjnemu". Lokale niszczeją tymczasem a ten gospodarski milicjant kupuje kontener, planuje dalsze zakupy. Przecież to niegospodarnośc w biały dzień. Szkoda, że Maryjanna z Kolon... rozwiń
Avatar
giewont / 4 sierpnia 2010 o 19:44
no wreszcie ktos zrobi z nimi porzadek, szkoda że willi sobie nie zazycza
Avatar
w...s... / 29 lipca 2010 o 11:26
[quote name='eeeeee' date='27 lipiec 2010 - 15:35 ' timestamp='1280237732' post='320828']
Wreszcie wójt zajął się tymi Sochajami
A gdzie stoi ten kontener???
Mieszkam w Chodlu i nic nie wiem
[/quote]
kontener został postawiony po lewej stronie trasy prowadzącej w kierunku Poniatowej, na przeciw lasku koło stacji benzynowej
Avatar
eeeeee / 27 lipca 2010 o 15:35
Wreszcie wójt zajął się tymi Sochajami
A gdzie stoi ten kontener???
Mieszkam w Chodlu i nic nie wiem
Avatar
ja / 19 lipca 2010 o 14:43
EMIL napisał:
CHODEL MIASTO SEKSU I BIZNESU

Chode miastem a ja biskupem. Wyłącz Caps Locka ćwierćinteligencie.
Avatar
wolny słuchacz / 19 lipca 2010 o 12:33
Dyskusja merytorycznie zeszła z tematu właściwego na osądy wójta, wróćmy do sprawy Sochajów.
Avatar
Piotrek / 19 lipca 2010 o 10:47
chodel napisał:
JAK TO MÓWI MÓJ KOLEGA - "PAŃSTWO SOCHAJOWIE NIE ZNAJĄ SIĘ NA NOWOCZESNYM BUDOWNICTWIE"..."ŻEROMSKI MIAŁ SZKLANE DOMY, POTEM BYŁY MUROWANE A TERAZ BLASZANE:)" GMINA CHCE DLA NICH DOBRZE - A POWINNA ICH NA ULICE WY.... JAK IM NIE PASUJE TO NIECH SOBIE SAMI O LEPSZE LOKUM ZADBAJĄ!!!!
CO DO INTERNATU W CHODLU - POPRZEDNI WÓJT DAŁ INTERNAT ZA DARMO!!!!! PO PRZYJACIELSKU POWIATOWI OPOLSKIEMU, TJ. ZENONOWI R. - WÓJT MAJEWSKI CHCIAŁ OBIEKT ODZYSKAĆ, POPROSIŁ O ZWROT - ZENON INTERNAT ZWRÓCIŁ ALE ZA PIENIĄDZE!!!! DUŻE PIENIADZE!!! CHLEBICKI ODDAŁ ZA DARMO WŁASNOŚĆ GMINY CHODEL - A WÓJT MAJEWSKI MUSIAŁ ZA ZWROT WŁASNOĆI GMINY ZAPŁACIĆ!!!! - ZAPŁACIŁ BO CHCIAŁ ŻEBY GMINA MIAŁA DO DYSPOZYCJI CHOCIAŻ JEDNĄ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W CENTRUM CHODLA. NA DZIAŁCE TEJ MIAŁ STANĄĆ NOWY BUDYNEK GOK - ARCHITEKCI ZNALEŹLI JEDNAK LEPSZĄ LOKALIZACJĘ, PRZY UL. STRAŻACKIEJ. W INTERNACIE NIC SIĘ NIE ROBI - BO STAN RUDERY NA TO NIE POZWALA - ALE CO WAŻNE DZIAŁKA W RAZIE POTRZEBY JEST DO DYSPOZYCJI GMINY!!!!! SZKOŁA W SIEWALCE ODDANA ZOSTAŁA ZA ZGODĄ RADY W DZIERŻAWĘ - DZIERŻAWCY - ZESPÓŁ LEKARZY - MAJĄ URUCHOMIĆ TAM GABINET. - NO ALE PRZECIEŻ ZDANIEM PRZECIWNIKÓW WÓJTA MAJEWSKIEGO - W GMINIE NIC SIĘ NIE ROBI..... TYLKO CO ONI SAMI ZROBILI - POZA ODDAWANIEM ZA DARMO ALBO ZA PARĘ GROSZY - WŁASNOŚCI GMINNEJ????? TO PYTANIĘ KIERUJĘ DO BYŁEJ KIEROWNIK GOK I BYŁEGO WÓJTA?????

Rozumiem, jesteś z Chodla więc jesteś głąb/nie dotyczy wszystkich/ a włączony Caps Lock jest tego potwierdzeniem. Jestem z daleka od polityki i nie chcę nikogo bronić bo tu nie ma co bronić gdyż prawda sama się broni ale nóż się otwiera jak się czyta takie teksty. Budynek internatu z działką w chwili powstania powiatów w 1998 r. był częścią składową chodelskiej szkoły średniej i z mocy prawa tak jak i ośrodek zdrowia stał się własnością Powiatu Opolskiego z mocy prawa idioto, kapujesz, a to że starostą wtedy był, jest i będzie Pan Rodzik to się tylko ciesz. Popatrz na wygląd obecnego liceum, ośrodka zdrowia i popatrz też na budynek byłego internatu, kina, siedziby gospodarki komunalnej i płd-wsch. ściany budynku urzędu gminy, jeśli widzisz różnice masz szansę dorównać większości społeczeństwa. Nie mam zamiaru się z tobą licytować ale proszę cię, jeśli rozumiesz to słowo, o rzetelny osąd wójtów. Poprzednik był dobrym gospodarzem, obecny jest politykiem z bożej łaski, który stanowisko i budżet gminy wykorzystuje do osiągnięcia własnych celów, nie koniecznie najważniejszych dla ogółu. Wiesz ile miejscowości w roku 1990 miało wodociąg, ilu mieszkańców miało telefon, ilu mieszkańców miało gazociąg, ile budynków szkolnych miało kotłownie egologiczne, jak wyglądała sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Chodlu i za jakie pieniądze została wybudowana, w jaki sposób pawolon handlowy GS-u stał się własnościa gminy i w jaki sposób stał się siedzibą gimnazjum, jak powstała oczyszczalnia ścieków i pierwsze przyłącza kanalizacyjne? Myślę, że w przypadku gdy jesteś dorosłym człowiekiem brakuje ci kompletnie wiedzy na temat najnowszej historii gminy a jeśli jesteś młodym człowiekiem i bez chęci jej poznania " u źródeł" to mi cię jedynie żal człowieku. Byłem blisko powyższego i jest to pewnik. Po ośmiu latach "rzadow" obecnego wójta i rady napewno masz "nowoczesny" kibel koło cmentarza/myślę, że też potrzebny/ kilka wyasfaltowanych ulicze i kilka ścieżek w Ratoszynie i Granicach, 50 mb w kierunku Przytyk, za księży wykonane chodniki na cmentarzach w Ratoszynie i Chodlu, w ramach oszczędności wygaszone oświetlenie uliczne na terenie gminy i co jeszcze, aha nadzieję na lepszą przyszłośc.

Rozumiem, jesteś z Chodla więc jesteś głąb/nie dotyczy wszystkich/ a włączony Caps Lock jest tego potwierdzeniem. Jestem z daleka od polityki i nie chcę nikogo bronić bo tu nie ma co bronić gdyż prawda sama się broni ale nóż się otwiera jak się czyta takie teksty. Budynek internatu z działką w chwili powstania powiatów w 1998 r. był częścią składową chodelskiej szkoły średniej i z mocy prawa tak jak i ośrodek zdrowia stał się własnością Powiatu Opolskiego z mocy prawa idioto, kapujesz, a to że starostą wtedy był, jest ... rozwiń
Avatar
EMIL / 17 lipca 2010 o 19:18
CHODEL MIASTO SEKSU I BIZNESU
Avatar
burak / 17 lipca 2010 o 16:52
A MÓWILIM ŻE CZODEL TO MIASTO SEKSU I BIZNESU ATU JESZCZE NIEDORAJDÓW I TĘPAKOW
Avatar
CHODEL / 17 lipca 2010 o 14:07
ZAPOMNIAŁAM JESZCZE ZALEW!!!!
TEREN NAD ZALEWEM JEST WŁASNOŚCIĄ WSPÓLNOTY GRUNTOWEJ CHODEL!!!! - GMINA NIE MA ŻADNYCH PRAW DO GRUNTU - TYM SAMYM NIE MOŻE ZAGOSPODAROWAĆ NIE SWOJEJ WŁASNOŚCI!!!!! WÓŁASNOŚCIĄ GMINY JEST TYLKO I WYLĄCZNIE LUSTRO WODY (STAW).
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2011 o 18:13
[quote name='ja' timestamp='1279003069' post='315189']
Brawa te będą się należały Regionalnej Izbie Obrachunkowej jak sprawdzi wydatki w gminie. Budynek Szkoły Podstawowej w Siewalce stoi pusty. w Osinach również. Budynek b. internatu w Chodlu stoi pusty. Te lokale wg wójta Majewskiego miały być przykładem gospodarności "po milicyjnemu". Lokale niszczeją tymczasem a ten gospodarski milicjant kupuje kontener, planuje dalsze zakupy. Przecież to niegospodarnośc w biały dzień. Szkoda, że Maryjanna z Kolonii Borów nie jest w Komisji Rewizyjnej gminy, oj przepraszam, Marianna już nie jest radną gdyż za jej poprzednią działalnośc w radzie ludziska ją przechwalili i nie wybrali na następną kadencję. Tak mi cię szkoda "moja" tania Maryjanno, tak mi cię szkoda.
[/quote]
Hy??? czym mądrym teraz strzelisz??? Kontrola RIO jest w każdej gminie co 4 lata! Oczywiscie w Chodlu też była - tak w roku 2006 jak i ... 2010. I co???? a no nic!!!! - wszystko OK, żadnych afer, błędów finansowych, braku gospodarnosci, nadużycia, przekrętów itd.
Czym teraz postraszysz?
[quote name='ja' timestamp='1279003069' post='315189']
Brawa te będą się należały Regionalnej Izbie Obrachunkowej jak sprawdzi wydatki w gminie. Budynek Szkoły Podstawowej w Siewalce stoi pusty. w Osinach również. Budynek b. internatu w Chodlu stoi pusty. Te lokale wg wójta Majewskiego miały być przykładem gospodarności "po milicyjnemu". Lokale niszczeją tymczasem a ten gospodarski milicjant kupuje kontener, planuje dalsze zakupy. Przecież to niegospodarnośc w biały dzień. Szkoda, że Maryjanna z Kolon... rozwiń
Avatar
giewont / 4 sierpnia 2010 o 19:44
no wreszcie ktos zrobi z nimi porzadek, szkoda że willi sobie nie zazycza
Avatar
w...s... / 29 lipca 2010 o 11:26
[quote name='eeeeee' date='27 lipiec 2010 - 15:35 ' timestamp='1280237732' post='320828']
Wreszcie wójt zajął się tymi Sochajami
A gdzie stoi ten kontener???
Mieszkam w Chodlu i nic nie wiem
[/quote]
kontener został postawiony po lewej stronie trasy prowadzącej w kierunku Poniatowej, na przeciw lasku koło stacji benzynowej
Avatar
eeeeee / 27 lipca 2010 o 15:35
Wreszcie wójt zajął się tymi Sochajami
A gdzie stoi ten kontener???
Mieszkam w Chodlu i nic nie wiem
Avatar
ja / 19 lipca 2010 o 14:43
EMIL napisał:
CHODEL MIASTO SEKSU I BIZNESU

Chode miastem a ja biskupem. Wyłącz Caps Locka ćwierćinteligencie.
Avatar
wolny słuchacz / 19 lipca 2010 o 12:33
Dyskusja merytorycznie zeszła z tematu właściwego na osądy wójta, wróćmy do sprawy Sochajów.
Avatar
Piotrek / 19 lipca 2010 o 10:47
chodel napisał:
JAK TO MÓWI MÓJ KOLEGA - "PAŃSTWO SOCHAJOWIE NIE ZNAJĄ SIĘ NA NOWOCZESNYM BUDOWNICTWIE"..."ŻEROMSKI MIAŁ SZKLANE DOMY, POTEM BYŁY MUROWANE A TERAZ BLASZANE:)" GMINA CHCE DLA NICH DOBRZE - A POWINNA ICH NA ULICE WY.... JAK IM NIE PASUJE TO NIECH SOBIE SAMI O LEPSZE LOKUM ZADBAJĄ!!!!
CO DO INTERNATU W CHODLU - POPRZEDNI WÓJT DAŁ INTERNAT ZA DARMO!!!!! PO PRZYJACIELSKU POWIATOWI OPOLSKIEMU, TJ. ZENONOWI R. - WÓJT MAJEWSKI CHCIAŁ OBIEKT ODZYSKAĆ, POPROSIŁ O ZWROT - ZENON INTERNAT ZWRÓCIŁ ALE ZA PIENIĄDZE!!!! DUŻE PIENIADZE!!! CHLEBICKI ODDAŁ ZA DARMO WŁASNOŚĆ GMINY CHODEL - A WÓJT MAJEWSKI MUSIAŁ ZA ZWROT WŁASNOĆI GMINY ZAPŁACIĆ!!!! - ZAPŁACIŁ BO CHCIAŁ ŻEBY GMINA MIAŁA DO DYSPOZYCJI CHOCIAŻ JEDNĄ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W CENTRUM CHODLA. NA DZIAŁCE TEJ MIAŁ STANĄĆ NOWY BUDYNEK GOK - ARCHITEKCI ZNALEŹLI JEDNAK LEPSZĄ LOKALIZACJĘ, PRZY UL. STRAŻACKIEJ. W INTERNACIE NIC SIĘ NIE ROBI - BO STAN RUDERY NA TO NIE POZWALA - ALE CO WAŻNE DZIAŁKA W RAZIE POTRZEBY JEST DO DYSPOZYCJI GMINY!!!!! SZKOŁA W SIEWALCE ODDANA ZOSTAŁA ZA ZGODĄ RADY W DZIERŻAWĘ - DZIERŻAWCY - ZESPÓŁ LEKARZY - MAJĄ URUCHOMIĆ TAM GABINET. - NO ALE PRZECIEŻ ZDANIEM PRZECIWNIKÓW WÓJTA MAJEWSKIEGO - W GMINIE NIC SIĘ NIE ROBI..... TYLKO CO ONI SAMI ZROBILI - POZA ODDAWANIEM ZA DARMO ALBO ZA PARĘ GROSZY - WŁASNOŚCI GMINNEJ????? TO PYTANIĘ KIERUJĘ DO BYŁEJ KIEROWNIK GOK I BYŁEGO WÓJTA?????

Rozumiem, jesteś z Chodla więc jesteś głąb/nie dotyczy wszystkich/ a włączony Caps Lock jest tego potwierdzeniem. Jestem z daleka od polityki i nie chcę nikogo bronić bo tu nie ma co bronić gdyż prawda sama się broni ale nóż się otwiera jak się czyta takie teksty. Budynek internatu z działką w chwili powstania powiatów w 1998 r. był częścią składową chodelskiej szkoły średniej i z mocy prawa tak jak i ośrodek zdrowia stał się własnością Powiatu Opolskiego z mocy prawa idioto, kapujesz, a to że starostą wtedy był, jest i będzie Pan Rodzik to się tylko ciesz. Popatrz na wygląd obecnego liceum, ośrodka zdrowia i popatrz też na budynek byłego internatu, kina, siedziby gospodarki komunalnej i płd-wsch. ściany budynku urzędu gminy, jeśli widzisz różnice masz szansę dorównać większości społeczeństwa. Nie mam zamiaru się z tobą licytować ale proszę cię, jeśli rozumiesz to słowo, o rzetelny osąd wójtów. Poprzednik był dobrym gospodarzem, obecny jest politykiem z bożej łaski, który stanowisko i budżet gminy wykorzystuje do osiągnięcia własnych celów, nie koniecznie najważniejszych dla ogółu. Wiesz ile miejscowości w roku 1990 miało wodociąg, ilu mieszkańców miało telefon, ilu mieszkańców miało gazociąg, ile budynków szkolnych miało kotłownie egologiczne, jak wyglądała sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Chodlu i za jakie pieniądze została wybudowana, w jaki sposób pawolon handlowy GS-u stał się własnościa gminy i w jaki sposób stał się siedzibą gimnazjum, jak powstała oczyszczalnia ścieków i pierwsze przyłącza kanalizacyjne? Myślę, że w przypadku gdy jesteś dorosłym człowiekiem brakuje ci kompletnie wiedzy na temat najnowszej historii gminy a jeśli jesteś młodym człowiekiem i bez chęci jej poznania " u źródeł" to mi cię jedynie żal człowieku. Byłem blisko powyższego i jest to pewnik. Po ośmiu latach "rzadow" obecnego wójta i rady napewno masz "nowoczesny" kibel koło cmentarza/myślę, że też potrzebny/ kilka wyasfaltowanych ulicze i kilka ścieżek w Ratoszynie i Granicach, 50 mb w kierunku Przytyk, za księży wykonane chodniki na cmentarzach w Ratoszynie i Chodlu, w ramach oszczędności wygaszone oświetlenie uliczne na terenie gminy i co jeszcze, aha nadzieję na lepszą przyszłośc.

Rozumiem, jesteś z Chodla więc jesteś głąb/nie dotyczy wszystkich/ a włączony Caps Lock jest tego potwierdzeniem. Jestem z daleka od polityki i nie chcę nikogo bronić bo tu nie ma co bronić gdyż prawda sama się broni ale nóż się otwiera jak się czyta takie teksty. Budynek internatu z działką w chwili powstania powiatów w 1998 r. był częścią składową chodelskiej szkoły średniej i z mocy prawa tak jak i ośrodek zdrowia stał się własnością Powiatu Opolskiego z mocy prawa idioto, kapujesz, a to że starostą wtedy był, jest ... rozwiń
Avatar
EMIL / 17 lipca 2010 o 19:18
CHODEL MIASTO SEKSU I BIZNESU
Avatar
burak / 17 lipca 2010 o 16:52
A MÓWILIM ŻE CZODEL TO MIASTO SEKSU I BIZNESU ATU JESZCZE NIEDORAJDÓW I TĘPAKOW
Avatar
CHODEL / 17 lipca 2010 o 14:07
ZAPOMNIAŁAM JESZCZE ZALEW!!!!
TEREN NAD ZALEWEM JEST WŁASNOŚCIĄ WSPÓLNOTY GRUNTOWEJ CHODEL!!!! - GMINA NIE MA ŻADNYCH PRAW DO GRUNTU - TYM SAMYM NIE MOŻE ZAGOSPODAROWAĆ NIE SWOJEJ WŁASNOŚCI!!!!! WÓŁASNOŚCIĄ GMINY JEST TYLKO I WYLĄCZNIE LUSTRO WODY (STAW).
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 32 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!