Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 maja 2013 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Co mają nasi posłowie i senatorzy? Bogaty Bierecki, zadłużony Palikot

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A
(Od lewej) Stanisław Żmijan jeździ mercedesem wartym 160 tys. zł. Biblioteka Zofii Popiołek jest war
(Od lewej) Stanisław Żmijan jeździ mercedesem wartym 160 tys. zł. Biblioteka Zofii Popiołek jest war

Najbogatszym parlamentarzystą z naszego województwa jest Grzegorz Bierecki (PiS), senator i finansista związany ze SKOK-ami. Wśród posłów bryluje piłkarski menedżer Cezary Kucharski (PO). Najbardziej zadłużony jest tradycyjnie Janusz Palikot (RP).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Posłowie i senatorowie co roku muszą deklarować, jaki mają majątek. Sprawdzamy, kto w tym roku wpisał najwięcej.

Zarobili najwięcej

Bierecki zarobił 3,54 mln zł z tytułu zasiadania we władzach 12 firm, 3,05 mln zł za pracę w spółce SIN (oraz 4,22 mln zł z przeszacowania w wyniku przekształcenia w spółkę jawną), 1,16 mln zł za pracę za granicą oraz 977 tys. zł z tytułu udziałów w spółce Arenda.

2,09 mln zł dochodu wpisał Cezary Kucharski (PO) – menedżer Roberta Lewandowskiego. To pieniądze z prowadzenia CK Sport Management (rok temu 205 tys. zł).

Oszczędności

I tutaj Bierecki jest bezkonkurencyjny. Zaoszczędził 6,52 mln zł. Do tego doliczył 188,9 tys. funtów, 2,39 mln euro, 87 tys. dolarów i papiery wartościowe na 601,7 tys. zł. Oszczędności Kucharskiego urosły z 860 tys. zł i 560 tys. euro do 1,16 mln zł i 600 tys. euro. Ma też papiery wartościowe na 330 tys. zł (wcześniej 39,9 tys. zł). 1,52 mln zł i 700 euro odłożył Stanisław Żmijan (PO). Jedno euro wpisał do oświadczenia Henryk Smolarz (PSL). – To nie jest ironia czy błąd, musiałem mieć euro żeby rachunek funkcjonował – tłumaczy Smolarz, który ma też papiery wartościowe na 551 tys. zł i ponad 271 tys. zł na trzech różnych rachunkach.

Najdroższe samochody

Kucharski wpisał dwa audi Q7. Auto z 2010 r. oszacował na 200 tys. zł a to z 2006 r. na 65 tys. zł. Żmijan jeździ mercedesem 350 4matic z 2010 r. (wartym 160 tys. zł). Cztery samochody ma Janusz Palikot (kandydował z Warszawy). Oszacował je na 336 tys. zł. Dwa samochody (trzyletnią fabię i dwuletnie yeti) oraz motocykle: dwuletnią yamahę i BMW R35 z 1950 r. wpisał Grzegorz Raniewicz (PO) – wszystko wycenił na 145 tys. zł.

Domy, mieszkania, działki

Rekordzistą jest Kucharski – wpisał 21 nieruchomości. Rok temu wycenił je na 8,84 mln zł i tej wyceny nie zmienił. Dla siebie ma dom wart 2,5 mln zł (196 mkw.) i mieszkanie za 1,16 mln zł (116 mkw.). Raniewicz zadeklarował budynek handlowo-usługowo-mieszkalny o pow. 1000 mkw. wart 6,22 mln zł (rok temu 5,5 mln zł). Senator Grzegorz Czelej (PiS) ma trzy domy (pow. 320 mkw., 540 mkw., 225 mkw.), które ocenił na 3,72 mln zł.

Pożyczki i kredyty

Tradycyjnie najwięcej do oddania ma Palikot. W oświadczeniu wpisał 1,13 mln zł pożyczonych na zakup nieruchomości, 1 mln zł pożyczony od żony, 3,59 mln zł zobowiązania wobec spółki Dzierwany oraz 750 tys. zł wobec firmy Księgarnia na Wiejskiej. Senator Czelej ma 1,55 mln franków szwajcarskich kredytów hipotecznych (czyli ok. 5,23 mln zł) oraz 150 tys. zł innych zobowiązań.

Wartościowe przedmioty

Tradycyjnie najbardziej kosztowne rzeczy – pomijając samochody – ma Palikot. Księgozbiór wycenił na 450 tys. zł, a meble i obrazy na 3 mln zł. Bibliotekę wartą ok. 20 tys. zł deklaruje Zofia Popiołek (RP). – To szacunkowa wycena, bo dla mnie ta kolekcja jest bezcenna. To książki zbierane przez dziadka i ojca, a ja uzupełniam bibliotekę. Mam np. prawie całego Kraszewskiego, także pierwsze wydania – mówi Popiołek o kolekcji liczącej ok. 7 tys. tomów.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adela Pająk / 24 maja 2013 o 15:19
[quote name='tolek' timestamp='1369378750' post='773914']
To jest obraz kryzysu ? By żyło się lepiej, by żyło się lepiej wszystkim.
[/quote]Jak można zgromadzić 6.5 tys zegarków na rękę.
Avatar
Adam J / 24 maja 2013 o 15:09
Karpiński uczciwy człowiek nie dorobil się milionow.
Avatar
tolek / 24 maja 2013 o 08:59
To jest obraz kryzysu ? By żyło się lepiej, by żyło się lepiej wszystkim.
Avatar
qwer / 24 maja 2013 o 07:59
Zobaczcie kasę ŻMIJANA.
TO JEGO ŻYCIORYS

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_%C5%BBmijan"]http://pl.wikipedia....tanisław_Żmijan[/url]
Jak można mieć taką kasę i z czego się pytam?
Gdzie są pracownicy US odpowiedzialni za kontrole?
Avatar
ff / 24 maja 2013 o 07:57
I to się nazywa sterowanie ludem - podlewanie ognia do oliwy, tak jak któryś z poprzednich wpisów... NAM JEST BARDZO CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ , A TU? 12 PRAC + BONUSY. Ciągle tylko z ramieni jakiś partii - nie ma nikogo innego? bezpartyjnego? Ustrojowość tego to kpina w żywe oczy z nas wszystkich, bieda, zapaść cywilizacyjna ale kolesiostwo taką zapaść wyciąga na stołki... SYF KIŁA I MOGIŁA
Avatar
wyborca / 24 maja 2013 o 07:50
Rozliczać,rozliczać i jeszcze raz rozliczać, a w czasie wyborów gnać w pizdu !!!! bez względu z jakie opcji ZŁODZIEJ pochodzi.
Avatar
Sławek / 24 maja 2013 o 06:56
Dwie godziny na dobę i można w 12 firmach działać.Tylko jak znaleść czas na dojazdy,spanie. jedzenie i jeszcze robotę w PARLAMENCIE.Kpina w żywe oczy!!!!
Avatar
Andrzej / 24 maja 2013 o 06:42
Widać jakich Polska ma Megapracusiów i dlaczego jest tak żle w gospodarce.Jak tacy posłowie mogą tworzyć dobre prawo.
Avatar
Josef / 24 maja 2013 o 06:38
Tylko ich wybierać i nadal będą robić pod siebie! Bierecki ma bank/rodzinna sitwa/ nazywany kasą z okresleniem "spółdzielcze,nie mające ze spółdzielczością nic wspólnego.Z resztą sam Bierecki nie ma nic z Lubelszczyzną,oprócz biura.Zero pracy i zainteresowania regionem.Nastepny cwaniak to Kucharski,ktory wie gdzie Lubelszczyzna z mapy.Ich głównym zajęciem jest robienie kasy [size=3]dla siebie i inters partyjny!!![/size]
Avatar
Gość / 24 maja 2013 o 06:36
No i tyle ma lubelszczyzna z tego że głosowała na uśmiechniętego Kucharskiego na zdjęciu z czasów kawalerki na plakatach wyborczych.Pamiętacie wyborcy?
Avatar
Adela Pająk / 24 maja 2013 o 15:19
[quote name='tolek' timestamp='1369378750' post='773914']
To jest obraz kryzysu ? By żyło się lepiej, by żyło się lepiej wszystkim.
[/quote]Jak można zgromadzić 6.5 tys zegarków na rękę.
Avatar
Adam J / 24 maja 2013 o 15:09
Karpiński uczciwy człowiek nie dorobil się milionow.
Avatar
tolek / 24 maja 2013 o 08:59
To jest obraz kryzysu ? By żyło się lepiej, by żyło się lepiej wszystkim.
Avatar
qwer / 24 maja 2013 o 07:59
Zobaczcie kasę ŻMIJANA.
TO JEGO ŻYCIORYS

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_%C5%BBmijan"]http://pl.wikipedia....tanisław_Żmijan[/url]
Jak można mieć taką kasę i z czego się pytam?
Gdzie są pracownicy US odpowiedzialni za kontrole?
Avatar
ff / 24 maja 2013 o 07:57
I to się nazywa sterowanie ludem - podlewanie ognia do oliwy, tak jak któryś z poprzednich wpisów... NAM JEST BARDZO CIĘŻKO ZNALEŹĆ PRACĘ , A TU? 12 PRAC + BONUSY. Ciągle tylko z ramieni jakiś partii - nie ma nikogo innego? bezpartyjnego? Ustrojowość tego to kpina w żywe oczy z nas wszystkich, bieda, zapaść cywilizacyjna ale kolesiostwo taką zapaść wyciąga na stołki... SYF KIŁA I MOGIŁA
Avatar
wyborca / 24 maja 2013 o 07:50
Rozliczać,rozliczać i jeszcze raz rozliczać, a w czasie wyborów gnać w pizdu !!!! bez względu z jakie opcji ZŁODZIEJ pochodzi.
Avatar
Sławek / 24 maja 2013 o 06:56
Dwie godziny na dobę i można w 12 firmach działać.Tylko jak znaleść czas na dojazdy,spanie. jedzenie i jeszcze robotę w PARLAMENCIE.Kpina w żywe oczy!!!!
Avatar
Andrzej / 24 maja 2013 o 06:42
Widać jakich Polska ma Megapracusiów i dlaczego jest tak żle w gospodarce.Jak tacy posłowie mogą tworzyć dobre prawo.
Avatar
Josef / 24 maja 2013 o 06:38
Tylko ich wybierać i nadal będą robić pod siebie! Bierecki ma bank/rodzinna sitwa/ nazywany kasą z okresleniem "spółdzielcze,nie mające ze spółdzielczością nic wspólnego.Z resztą sam Bierecki nie ma nic z Lubelszczyzną,oprócz biura.Zero pracy i zainteresowania regionem.Nastepny cwaniak to Kucharski,ktory wie gdzie Lubelszczyzna z mapy.Ich głównym zajęciem jest robienie kasy [size=3]dla siebie i inters partyjny!!![/size]
Avatar
Gość / 24 maja 2013 o 06:36
No i tyle ma lubelszczyzna z tego że głosowała na uśmiechniętego Kucharskiego na zdjęciu z czasów kawalerki na plakatach wyborczych.Pamiętacie wyborcy?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 3

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 19

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 49

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 420 31

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 21 17

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 258 47

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 6

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!