Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 grudnia 2007 r.
12:30
Edytuj ten wpis

Co PiS zrobiło dla Lubelszczyzny? (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A

Przez dwa lata rządów PiS więcej obiecywało niż zrobiło dla Lubelszczyzny - wynika z raportu przygotowanego przez lubelską Platformę Obywatelską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Próbują zwalić na nas odpowiedzialność za inwestycje, których sami nie chcą zrobić - kontruje Tomasz Dudziński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rozliczenie partii Kaczyńskich z obietnic dla naszego regionu zapowiedział tuż po wyborach poseł Janusz Palikot, lider lubelskiej Platformy. Raport miał przygotować do połowy grudnia poseł Włodzimierz Karpiński. Zadanie wykonał.

- Rozbudzono nadzieje mieszkańców Lubelszczyzny, ale w wielu obszarach nie spełniono obietnic - mówi Karpiński i wylicza: Nic nie wyszło z modernizacji linii kolejowej nr 7 Warszawa-Dorohusk. Przez puławskie Azoty przez dwa lata przewinęło się aż pięciu prezesów! To niedopuszczalne w spółce giełdowej. Kopalnia w Bogdance, zamiast się rozwijać, musiała bronić się przed przyłączeniem do Enei i Kozienic. Wydmuszką okazała się budowa siedziby potężnej Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie.

Poseł podkreśla, że w raporcie zebrał konkrety: co obiecano i co zrobiono. - Nie pracowałem w duchu, jakie to PiS jest złe - zapewnia.

W dobre intencje PO nie wierzy jednak poseł Dudziński. - Palikot chce naszymi rękami zerwać koalicję PO-PiS w województwie i Lublinie - oskarża. - Zrzuca na nas odpowiedzialność za inwestycje, których nie chce zrobić Platforma. Chodzi np. o rozbudowę drogi ekspresowej S-19 Białystok-Lublin-Rzeszów czy budowę siedziby PGE.

Karpiński zapewnia: Będę walczył jak bulterier o budowę siedziby PGE w Lublinie, bo to będzie epokowe wydarzenie. Nikt też nie rezygnuje z S-19.

PO znalazła pozytywne strony dwuletnich rządów PiS: wielu ludzi z regionu trafiło do rządów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego oraz pomoc w rozbudowie lotniska w Świdniku.
(rp)

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prawda / 29 stycznia 2008 o 19:00
ludzie otwórzcie w końcu oczy !!!!!!!!!!!zapodają wam w mediach brednie a wy łakniecie je jak ciepłe bułki
krótko)nie patrz na swoją dupę , tylko spójrz dokoła!!!
a przestaniesz być sprzedawczykiem tego systemu !!!!!
PO to niezrównoważony pensjonariusz polskiego domu wariatów którego ktoś co ma w tym interes dopuścił do głosu!!!!!
Avatar
stacho / 18 grudnia 2007 o 13:57
max napisał:
Wstydze sie za Palikota, jego wypowiedzi są prymitywne i płytkie. NIe zycze sobie zeby mnie reprezentował w sejmie!

max to ty jesteś PRYMITYW tylko o tym nie wiesz jesteś wielki *****j
Avatar
antypo / 18 grudnia 2007 o 09:37
A ty Palikot tylko zabierasz sługusie. Co ty ZAMIERZASZ zrobić?? Jeszcze się tym nie pochwaliłeś więc nie będzie cię nawet za co rozliczać.
Avatar
max / 17 grudnia 2007 o 23:20
Wstydze sie za Palikota, jego wypowiedzi są prymitywne i płytkie. NIe zycze sobie zeby mnie reprezentował w sejmie!
Avatar
alojzy / 17 grudnia 2007 o 22:53
Co by nie mówić ale PIS to była dośc prymitywna partia , całe szczęście że podzieli losy swoich koalicjantów gdyby jeszcze prrządzili ze dwa lata to wrócilibyśmy do kryzysu. U nich tylko Rydzyk i biskupy by sie wypaśli.
Avatar
Stanisław / 17 grudnia 2007 o 19:39
Spider napisał:
Spokojnie nie bójcie się. Jestem juz w trakcie konsultacji z regionami: Podkarpacie, Lubelszyczyzna i Białostockie.

a ktoś Ty taki? przedstaw się oficjalnie. Moze razem będziemyse organizować w tej sprawie. Bo uząm ją za słuszną
Avatar
Antoni / 17 grudnia 2007 o 15:08
Ciągła zasada - bilans wyjścia i tymi powrotami do trudnych z waszym udziałem dwu lat minionych rządów to już obsesja Panowie do-ro-boty fakt , że poparcia macie ok. 100% ale to zasługa Julii Pietrowny
Avatar
Kraśniczanin / 17 grudnia 2007 o 14:49
A co dla lubelszczyzny zrobi(ła) PO, a to m.in., że odwołano prokuratora, który odważył się podjąć decyzję o zbadaniu 15 umorzonych postępowań w sprawach, w tle których jest burmistrza Kraśnika, prawa ręka Palikota.
Avatar
Spider / 17 grudnia 2007 o 14:32
Spokojnie nie bójcie się. Jestem juz w trakcie konsultacji z regionami: Podkarpacie, Lubelszyczyzna i Białostockie. Jak tylko okaże się że znów będą chcieli nas oszukac, wówczas zorganizujemy PROTEST całej ściany wschodniej. Nie pozwolę aby nas permanentnie marginalizowano. Wystarczy tego! Jestem młodym człowiekiem i chcę normalnie żyć w kraju. nie chcę jechac do Anglii żyć w suterenie, jeść Tesco produkty i cieszyć się że jestem za granicą. Tu chcę budowac swoją przyszłość. A GDZIE W OGÓLE SĄ NASI POSŁOWIE? Zamiast rozliczać innych, trzeba sie wziąć do pracy. Mam wrażanie, że powolutku, zamienia się Pan w malutki PiS. Rozliczenia i prawie teczki. Daleko Pan tak nie zajedzie. OCZEKUJEMY KONKRETNYCH DZIAŁAŃ I WYNIKÓW. Proszę o tym pamietać!
Spokojnie nie bójcie się. Jestem juz w trakcie konsultacji z regionami: Podkarpacie, Lubelszyczyzna i Białostockie. Jak tylko okaże się że znów będą chcieli nas oszukac, wówczas zorganizujemy PROTEST całej ściany wschodniej. Nie pozwolę aby nas permanentnie marginalizowano. Wystarczy tego! Jestem młodym człowiekiem i chcę normalnie żyć w kraju. nie chcę jechac do Anglii żyć w suterenie, jeść Tesco produkty i cieszyć się że jestem za granicą. Tu chcę budowac swoją przyszłość. A GDZIE W OGÓLE SĄ NASI POSŁOWIE? Zamiast rozliczać innych, trz... rozwiń
Avatar
prawda / 29 stycznia 2008 o 19:00
ludzie otwórzcie w końcu oczy !!!!!!!!!!!zapodają wam w mediach brednie a wy łakniecie je jak ciepłe bułki
krótko)nie patrz na swoją dupę , tylko spójrz dokoła!!!
a przestaniesz być sprzedawczykiem tego systemu !!!!!
PO to niezrównoważony pensjonariusz polskiego domu wariatów którego ktoś co ma w tym interes dopuścił do głosu!!!!!
Avatar
stacho / 18 grudnia 2007 o 13:57
max napisał:
Wstydze sie za Palikota, jego wypowiedzi są prymitywne i płytkie. NIe zycze sobie zeby mnie reprezentował w sejmie!

max to ty jesteś PRYMITYW tylko o tym nie wiesz jesteś wielki *****j
Avatar
antypo / 18 grudnia 2007 o 09:37
A ty Palikot tylko zabierasz sługusie. Co ty ZAMIERZASZ zrobić?? Jeszcze się tym nie pochwaliłeś więc nie będzie cię nawet za co rozliczać.
Avatar
max / 17 grudnia 2007 o 23:20
Wstydze sie za Palikota, jego wypowiedzi są prymitywne i płytkie. NIe zycze sobie zeby mnie reprezentował w sejmie!
Avatar
alojzy / 17 grudnia 2007 o 22:53
Co by nie mówić ale PIS to była dośc prymitywna partia , całe szczęście że podzieli losy swoich koalicjantów gdyby jeszcze prrządzili ze dwa lata to wrócilibyśmy do kryzysu. U nich tylko Rydzyk i biskupy by sie wypaśli.
Avatar
Stanisław / 17 grudnia 2007 o 19:39
Spider napisał:
Spokojnie nie bójcie się. Jestem juz w trakcie konsultacji z regionami: Podkarpacie, Lubelszyczyzna i Białostockie.

a ktoś Ty taki? przedstaw się oficjalnie. Moze razem będziemyse organizować w tej sprawie. Bo uząm ją za słuszną
Avatar
Antoni / 17 grudnia 2007 o 15:08
Ciągła zasada - bilans wyjścia i tymi powrotami do trudnych z waszym udziałem dwu lat minionych rządów to już obsesja Panowie do-ro-boty fakt , że poparcia macie ok. 100% ale to zasługa Julii Pietrowny
Avatar
Kraśniczanin / 17 grudnia 2007 o 14:49
A co dla lubelszczyzny zrobi(ła) PO, a to m.in., że odwołano prokuratora, który odważył się podjąć decyzję o zbadaniu 15 umorzonych postępowań w sprawach, w tle których jest burmistrza Kraśnika, prawa ręka Palikota.
Avatar
Spider / 17 grudnia 2007 o 14:32
Spokojnie nie bójcie się. Jestem juz w trakcie konsultacji z regionami: Podkarpacie, Lubelszyczyzna i Białostockie. Jak tylko okaże się że znów będą chcieli nas oszukac, wówczas zorganizujemy PROTEST całej ściany wschodniej. Nie pozwolę aby nas permanentnie marginalizowano. Wystarczy tego! Jestem młodym człowiekiem i chcę normalnie żyć w kraju. nie chcę jechac do Anglii żyć w suterenie, jeść Tesco produkty i cieszyć się że jestem za granicą. Tu chcę budowac swoją przyszłość. A GDZIE W OGÓLE SĄ NASI POSŁOWIE? Zamiast rozliczać innych, trzeba sie wziąć do pracy. Mam wrażanie, że powolutku, zamienia się Pan w malutki PiS. Rozliczenia i prawie teczki. Daleko Pan tak nie zajedzie. OCZEKUJEMY KONKRETNYCH DZIAŁAŃ I WYNIKÓW. Proszę o tym pamietać!
Spokojnie nie bójcie się. Jestem juz w trakcie konsultacji z regionami: Podkarpacie, Lubelszyczyzna i Białostockie. Jak tylko okaże się że znów będą chcieli nas oszukac, wówczas zorganizujemy PROTEST całej ściany wschodniej. Nie pozwolę aby nas permanentnie marginalizowano. Wystarczy tego! Jestem młodym człowiekiem i chcę normalnie żyć w kraju. nie chcę jechac do Anglii żyć w suterenie, jeść Tesco produkty i cieszyć się że jestem za granicą. Tu chcę budowac swoją przyszłość. A GDZIE W OGÓLE SĄ NASI POSŁOWIE? Zamiast rozliczać innych, trz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 1

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 4

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 8

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!