Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 listopada 2012 r.
14:42
Edytuj ten wpis

Coraz więcej osób wynosi się poza Lublin, 100 tys. wyjechało za granicę

0 21 A A
Narodowy Spis Powszechny zakończył się w marcu
Narodowy Spis Powszechny zakończył się w marcu

Wyniki spisu ludności. Coraz częściej stać nas na dom na przedmieściu. Jesteśmy też znacznie lepiej wykształceni. Niestety, starzejemy się, a panowie nie dbają o swoje zdrowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Coraz częściej stać nas na dom na przedmieściu. Jesteśmy też znacznie lepiej wykształceni. Niestety, starzejemy się, a panowie nie dbają o swoje zdrowie

Do takich wniosków prowadzą wyniki Narodowego Spisu Powszechnego, który zakończył się w marcu ubiegłego roku. Teraz Główny Urząd Statystyczny analizuje dane, które zebrali ankieterzy.

Niemce, Konopnica, Jastków

Ostatnie takie badanie przeprowadzono w roku 2002. Jak zmieniliśmy się przez te lata? Przede wszystkim jest nas mniej. Dokładnie o 23 tys. Co ciekawe, coraz więcej mieszkańców regionu przenosi się z miasta na wieś. Od 2002 roku ludność samego Lublina zmniejszyła się o ponad 8 proc. Jednocześnie powiatowi lubelskiemu przybyło 10 procent mieszkańców.

– Podobnie jest w powiecie świdnickim. Więcej ludzi mieszka też w powiatach łęczyńskim i łukowskim. Tam jednak jest to skutek przyrostu naturalnego, a nie migracji – mówi Zofia Dymek z Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Mieszkańcy Lublina najchętniej wyprowadzają się do gminy Niemce, Konopnica, Jastków i Wólka.

Nie chcemy dzieci

Ale mimo lepszych warunków mieszkaniowych, coraz rzadziej decydujemy się na potomstwo. Od pierwszego spisu w 2002 roku, liczba dzieci spadła o ponad 20 proc. Kobiet jest u nas mniej więcej tyle samo, co mężczyzn, jednak tylko w grupie do 48. roku życia. Od tego momentu na 100 panów przypada aż 128 pań.

– Rzeczywiście, mamy u nas wysoką umieralność mężczyzn – przyznaje Dymek. – Wystarczy wspomnieć, że w całym regionie jest tylko ok. 20 tys. wdowców i ponad 165 tys. wdów.

Przeciętny mieszkaniec regionu ma 38 lat i jest coraz lepiej wykształcony. Od 2002 roku liczba osób z dyplomem wyższej uczelni wzrosła o ponad trzy czwarte. W tej grupie przeważają kobiety.

Ponad 100 tys. za granicą

Statystycy zauważyli też, że coraz więcej osób wyjeżdża do pracy za granicę. Ze zgromadzonych danych wynika, że na taki krok zdecydowało się już 112 tys. mieszkańców regionu. To głównie ludzie przed "czterdziestką”. Co trzecia osoba wyjechała do Wielkiej Brytanii. Popularne kierunki to również Niemcy, Włochy i Stany Zjednoczone.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 04:09
Get [url="http://www.ferragamosale-us.org/carla-c-4.html"]ferragamo carla[/url] shoes at [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]ferragamo sale[/url] stores. These [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]ferragamo shoes[/url] are available at low price.
Avatar
gość / 9 listopada 2012 o 18:25
Jestem bardzo ciekawa skąd takie informacje? Nie przypominam sobie, aby ktoś w ostatnim czasie był u mnie albo gdziekolwiek pytał się mnie o sprawy związane ze spisem powszechnym... O dziwo moi znajomi też tak mówią W takim razie zastanawiam się nad prawdziwością tych danych....
Avatar
dociekliwy / 9 listopada 2012 o 14:56
OD CZASU JAK LUBLIN ZROBIŁ SIĘ ZIELONĄ WYSPĄ TUSKA ,TO WSZYSCY Z TEGO MIASTA UCIEKAJĄ . O CO TU CHODZI ?????????????????
Avatar
irena / 9 listopada 2012 o 12:41
nie ma się czemu dziwić ucieczkom poza granice miasta.Jak władze nie dbają o mieszkańców,degradują całe dzielnice sprowadzając jak w przypadku Kośminka do wielkiej nekropoli,kto będzie chciał w niedalekiej przyszłości tu mieszkać. Jeżeli nie zmieni się polityka społeczna i dojenie mieszkańców to większośc kogo stać ucieknie poza Lublin
Avatar
mac / 9 listopada 2012 o 11:10
Czyli.to.wszystko winna przyjezdnych?? Zastanowxie.sie kto przyjezdza do Lublina. To nie 19wiek ze niby okoloczne wioski zjezdzaja do Lublina. Pracy nie ma zeby ludzie zjezdzali do lublina. Z tego samego powodu studenci zaraz po odbiorze dyplomu wyjezdzaja. Szukajcie winy u siebie a nie obwiniaxie okoliczne miejscowosci. Poczytajcie troche opracowan czy statystyk, wiekszosc migrujacych mieszkancow lubelskiego wybiera Warszawe a Lublin omija szerokim lukiem
Avatar
Monika / 9 listopada 2012 o 09:05
Kto może ten z Lublina ucieka. Z kolei dla większości mieszkańców regionu Lublin jest jedynym miastem do którego oni moga "uciec" ze swoich wiosek ... no to jest jak jest. Masa tzw. "studentów", którzy po ukończeniu "uniwersytetów" w rodzaju KULu, UMCSu czy ARu (hyhy... uniwersytet przyroniczy zasilą szarą masę bezrobotnych. Już jesteśmy zagłębiem najtańszej siły roboczej a i tak nikt nas nie chce. Więc kto ma rozum - ten spieprza stąd gdzie sie da!
Kto może ten z Lublina ucieka. Z kolei dla większości mieszkańców regionu Lublin jest jedynym miastem do którego oni moga "uciec" ze swoich wiosek ... no to jest jak jest. Masa tzw. "studentów", którzy po ukończeniu "uniwersytetów" w rodzaju KULu, UMCSu czy ARu (hyhy... uniwersytet przyroniczy zasilą szarą masę bezrobotnych. Już jesteśmy zagłębiem najtańszej siły roboczej a i tak nikt nas nie chce. Więc kto ma rozum - ten spieprza stąd gdzie sie da! rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2012 o 08:24
[quote name='lublinianin' timestamp='1352394388' post='691194']
I TERAZ ZACZYNAMY ZBIERAĆ ŻNIWO NAJAZDU OKOLICZNEJ GAWIEDZI Z WIOSEK I ZAPLUTYCH MIASTECZEK,DO LUBLINA!!!TO ONI TU RZĄDZĄ I DECYDUJĄ!!DOPROWADZILI TO MIASTO DO RUINY GOSPODARCZEJ I CYWILIZACYJNENJ!!OBY TAK DALEJ.
[/quote]100% RACJI
Avatar
tuskenistan / 9 listopada 2012 o 01:13
za to propaganda jak za gierka.
stadion, opera, teatr, tunel, lotnisko (kurnik), expresowka do wwy a wlasciwie do kurowa pod warszawa a dokladniej to 40 km od lublina, obwodnica, kolej duzych predkosci, hehehe
TUSKENISTAN !!!!
Avatar
lublinianin / 8 listopada 2012 o 23:17
No może będzie 112 tys. +1, mam nadzieję jeszcze w tym miesiącu. Nie będę żałował.
Avatar
żal / 8 listopada 2012 o 23:04
Tuskmenistan. Kraj obiecanek i głupich wyborców.
Avatar
Gość / 10 listopada 2012 o 04:09
Get [url="http://www.ferragamosale-us.org/carla-c-4.html"]ferragamo carla[/url] shoes at [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]ferragamo sale[/url] stores. These [url="http://www.ferragamosale-us.org/"]ferragamo shoes[/url] are available at low price.
Avatar
gość / 9 listopada 2012 o 18:25
Jestem bardzo ciekawa skąd takie informacje? Nie przypominam sobie, aby ktoś w ostatnim czasie był u mnie albo gdziekolwiek pytał się mnie o sprawy związane ze spisem powszechnym... O dziwo moi znajomi też tak mówią W takim razie zastanawiam się nad prawdziwością tych danych....
Avatar
dociekliwy / 9 listopada 2012 o 14:56
OD CZASU JAK LUBLIN ZROBIŁ SIĘ ZIELONĄ WYSPĄ TUSKA ,TO WSZYSCY Z TEGO MIASTA UCIEKAJĄ . O CO TU CHODZI ?????????????????
Avatar
irena / 9 listopada 2012 o 12:41
nie ma się czemu dziwić ucieczkom poza granice miasta.Jak władze nie dbają o mieszkańców,degradują całe dzielnice sprowadzając jak w przypadku Kośminka do wielkiej nekropoli,kto będzie chciał w niedalekiej przyszłości tu mieszkać. Jeżeli nie zmieni się polityka społeczna i dojenie mieszkańców to większośc kogo stać ucieknie poza Lublin
Avatar
mac / 9 listopada 2012 o 11:10
Czyli.to.wszystko winna przyjezdnych?? Zastanowxie.sie kto przyjezdza do Lublina. To nie 19wiek ze niby okoloczne wioski zjezdzaja do Lublina. Pracy nie ma zeby ludzie zjezdzali do lublina. Z tego samego powodu studenci zaraz po odbiorze dyplomu wyjezdzaja. Szukajcie winy u siebie a nie obwiniaxie okoliczne miejscowosci. Poczytajcie troche opracowan czy statystyk, wiekszosc migrujacych mieszkancow lubelskiego wybiera Warszawe a Lublin omija szerokim lukiem
Avatar
Monika / 9 listopada 2012 o 09:05
Kto może ten z Lublina ucieka. Z kolei dla większości mieszkańców regionu Lublin jest jedynym miastem do którego oni moga "uciec" ze swoich wiosek ... no to jest jak jest. Masa tzw. "studentów", którzy po ukończeniu "uniwersytetów" w rodzaju KULu, UMCSu czy ARu (hyhy... uniwersytet przyroniczy zasilą szarą masę bezrobotnych. Już jesteśmy zagłębiem najtańszej siły roboczej a i tak nikt nas nie chce. Więc kto ma rozum - ten spieprza stąd gdzie sie da!
Kto może ten z Lublina ucieka. Z kolei dla większości mieszkańców regionu Lublin jest jedynym miastem do którego oni moga "uciec" ze swoich wiosek ... no to jest jak jest. Masa tzw. "studentów", którzy po ukończeniu "uniwersytetów" w rodzaju KULu, UMCSu czy ARu (hyhy... uniwersytet przyroniczy zasilą szarą masę bezrobotnych. Już jesteśmy zagłębiem najtańszej siły roboczej a i tak nikt nas nie chce. Więc kto ma rozum - ten spieprza stąd gdzie sie da! rozwiń
Avatar
gość / 9 listopada 2012 o 08:24
[quote name='lublinianin' timestamp='1352394388' post='691194']
I TERAZ ZACZYNAMY ZBIERAĆ ŻNIWO NAJAZDU OKOLICZNEJ GAWIEDZI Z WIOSEK I ZAPLUTYCH MIASTECZEK,DO LUBLINA!!!TO ONI TU RZĄDZĄ I DECYDUJĄ!!DOPROWADZILI TO MIASTO DO RUINY GOSPODARCZEJ I CYWILIZACYJNENJ!!OBY TAK DALEJ.
[/quote]100% RACJI
Avatar
tuskenistan / 9 listopada 2012 o 01:13
za to propaganda jak za gierka.
stadion, opera, teatr, tunel, lotnisko (kurnik), expresowka do wwy a wlasciwie do kurowa pod warszawa a dokladniej to 40 km od lublina, obwodnica, kolej duzych predkosci, hehehe
TUSKENISTAN !!!!
Avatar
lublinianin / 8 listopada 2012 o 23:17
No może będzie 112 tys. +1, mam nadzieję jeszcze w tym miesiącu. Nie będę żałował.
Avatar
żal / 8 listopada 2012 o 23:04
Tuskmenistan. Kraj obiecanek i głupich wyborców.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z premierem Morawieckim [wideo, zdjęcia] 36 8

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 27 38

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 38 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą