sobota, 17 marca 2018 r.

Lubelskie

Cudze chwalicie, o swoje zadbajcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2007, 12:42

Zamki w Janowcu i Kazimierzu, Uzdrowisko Nałęczów, grodzisko w Chodliku, Emilcin, Nałęczowska Kolejka Wąskotorowa to nasze turystyczne hity.

Ale chwalić się nimi nie umiemy. Tak wynika z pierwszego w naszym regionie audytu turystycznego.
Co możemy pokazać turystom, a za co powinniśmy się wstydzić zbadała Polska Agencja Rozwoju Turystyki. Pod lupę wzięła 10 gmin naszego regionu: Janowiec, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Opole Lubelskie, Poniatowa, Wąwolnica, Wilków, Wojciechów oraz Puławy. Zbadano ich potencjał. Na tej podstawie zostanie teraz opracowana strategia turystyczna regionu. Dzięki temu łatwiej dostaniemy unijne pieniądze.
Zdaniem Agencji, turystów najbardziej przyciąga Nałęczów, Kazimierz i Janowiec. Natomiast pozostałe gminy nie są postrzegane przez turystów jako miejsca ciekawe i godne odwiedzenia. Nie wynika to jednak z braku walorów turystycznych, ale słabej promocji.

- Zostaliśmy uznani za gminą przodującą pod względem turystyki w regionie. Pochwalono nas za zabytki, agroturystykę, dziką nieregulowaną Wisłę. Wskazano na nasze turystyczne hity: zamek i rynek oraz festiwal filmowy - cieszy się Lidia Sobiesiak, pracownik działu promocji w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym.
Ale pracownicy PART wskazali też słabe strony turystyki Kazimierza: kiepską ofertę na zimę, brak kąpielisk i basenów, zbyt małą ilość materiałów promocyjnych. - Wiemy przynajmniej nad czym musimy popracować - przyznaje Sobiesiak.
Dobrze wypadł również Nałęczów. Wskazano na jego walory uzdrowiskowe, m.in. na zasoby wód mineralnych. A za jeden z turystycznych hitów regionu uznano Nałęczowską Kolej Wąskotorową. - To dla nas świetna wiadomość - nie kryje radości Mariusz Topolski, zastępca burmistrza Nałęczowa.

Nie pominięto też Opola Lubelskiego. - W audycie zostały zaakcentowane, jedyne w Europie, wąwozy lessowe w Opolu, Kazimierzu i Wilkowie - mówi Gabriela Teresińska-Pruchniak z Urzędu Miasta w Opolu Lubelskim. - Jako atut wskazano również sieć szlaków turystycznych biegnących przez najciekawsze przyrodniczo i historycznie tereny.
PART zaleciła też wykorzystać do reklamy turystyki w Opolu miejsce lądowania UFO w Emilcinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
xx
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xx
xx (9 kwietnia 2008 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie burmistrzu chwalisz sie kolejką?Przecież Nałęczowska Kolej należy do Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim, tylko ono zainteresowało się kiedy nikt jej nie chciał
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!