czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Czynne stoki i wyciągi. Sprawdź, gdzie na narty na Lubelszczyźnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2010, 09:14

Rąblów, Globus, Chrzanów, Bobliwo i wiele innych - sprawdź, gdzie można jeździć na nartach, i które stoki narciarskie są otwarte.

Globus, Rąblów, Parchatka, Sulów, Chrzanów, Celejów

Rusza sezon narciarski. Zobacz, gdzie i za ile możesz poszaleć na nartach na stoku w swojej okolicy.

Globus w Lublinie

Kłopoty ma wciąż Globus Ski w Lublinie. Ze względu na awarię systemu dostarczania wody do armatek nie można było wystarczająco zaśnieżyć stoku. – Armatki wciąż nie pracują, ale jakoś sobie radzimy – wyjaśnia Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.
Przedstawiciel MOSiR zapewnia, że będzie gotowy do przyjęcia narciarzy w sobotę od godz.. 14. Wszystkie wyciągi będą bezpłatne przez cały weekend.


Dawne lubelskie


Rąblów

Stok w Rąblowie, na trasie między Nałęczowem a Kazimierzem Dolnym pracuje od wtorku. Obsługa stoku zapewnia, że dzięki zakupowi dodatkowych armatek jedna trasa może zostać zaśnieżona w ciągu doby. Cennik bez zmian. Cena za wjazd zależy od tego, którą wybierzemy trasę i wynosi od 1 zł do 1,5 zł (od poniedziałku do piątku). W dni świąteczne od 1 zł do 2 zł.

20 procent taniej zapłacą zorganizowane grupy powyżej 10 osób.
Cztery wyciągi w Rąblowie działają codziennie od godz. 9 do 22.

Parchatka

Na narty do Parchatki koło Puław będzie można przyjechać od soboty. Dwie trasy o długości 360 m są naśnieżane i ratrakowane. Za wjazd trzeba zapłacić w dni powszednie 1,70 zł, w święta 2,20 zł. W ofercie są również karty czasowe. Za godzinę 15 zł, za 2 godz. – 25 zł, a za 3 godz. – 35 zł.
Stok będzie czynny od godz. 9 do 22.

Sulów

Inauguracja nowego sezonu narciarskiego na stoku w Sulowie niedaleko Kraśnika prawdopodobnie w sobotę. – Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadała. – Dziś podamy ją na naszej stronie internetowej – zapowiada Jan Gryta, współwłaściciel stoku.

Cennik prawdopodobnie się nie zmieni. – Wstępna decyzja jest taką, żeby cen nie podnosić – dodaje Gryta.

Na stoku funkcjonują zarówno bilety papierowe jak karty magnetyczne. Dotychczas za wjazd trzeba była zapłacić od 1 zł do 1,50 zł w święta. Godzina w dni powszechnie kosztowała 12 zł, w święta 17 zł.

Chrzanów

W Chrzanowie koło Janowa Lubelskiego od wtorku trwa zaśnieżanie tras, Narciarze mogą tam szusować już od piątkowego popołudnia. Tu też będzie obowiązywał niezmieniony cennik. – Ponieważ zima nas zaskoczyła, przyznam, że nie było nawet czasu, aby zastanowić się nad cenami – mówi Piotr Rzetelski, właściciel stoku. – Dopóki nie zmieni się stawka VAT to będzie obowiązywał dotychczasowy.
Wjazd kosztuje 1–1,50 zł (od poniedziałku do piątku) lub 1,50–2,50 zł. (w święta). Za godzinę zapłacimy 12 zł, w dzień świąteczny o 5 zł więcej.

Celejów

Problemy z dośnieżeniem stoku są też w Celejowie koło Nałęczowa. Stok usytuowany jest na otwartej przestrzeni – wyjaśnia Andrzej Ozga, pracownik stoku. – Nie możemy skończyć przygotowania stoku do nowego sezonu. Ze względu na wiatr większość śniegu ucieka do lasu. Na stoku zostaje może 25 procent – dodaje Ozga.

Decyzja o otwarciu stoku zapadnie w ciągu najbliższych dni. Wówczas okaże się także czy zmienią się cenny za korzystanie z wyciągów.


Bobliwo, Kumowa Dolina

Chełmskie


Bobliwo

Na narciarzy, którzy przyjadą w sobotę do Bobliwa czekają dwie trasy. Dla mniej wymagających: 200-metrowa. Dla wytrawnych narciarzy ponad trzykrotnie dłuższa. Ceny bez zmian.

Jak zapowiada Wiesław Paluch, właściciel stoku, stok czeka na narciarzy od soboty. Zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy będzie otwarty od godz. 9 do 21. – Mamy sztuczne oświetlenie, więc bez problemu można się wybrać do nas nawet po południu – mówi Wiesław Paluch.

Za 1 wjazd (wyciąg 650 m) w dni powszednie zapłacimy 2,50 zł. W weekendy o 50 gr więcej. Można też wykupić za 60 zł (dni powszednie) lub 70 zł (weekendy) całodzienny karnet.

W Bobliwie w sprzedaży są też karnety szkolne. To propozycja dla dzieci do 15 lat.
Kto chce ograniczyć wydatki może skorzystać z krótszej (200-metrowej) i tańszej trasy. Tutaj jeden wjazd kosztuje 1,20 zł (dni powszednie) i 1,50 zł (weekend). Za 10 wjazdów w dni powszednie zapłacimy 12 zł a w weekendy 15.

W wypożyczalni można wypożyczyć narty z butami już za 10 zł. Tyle samo kosztuje wypożyczenie deski i butów.

Odwiedzający Bobliwo mogą korzystać też z baru (zapiekankę 4,5 zł, kawa 4 zł, pierogi złotówka za sztukę), a w razie potrzeby, także z noclegu (35 zł od osoby).

Kumowa Dolina

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie otwarty stok narciarski w Kumowej Dolinie. – Czekamy, aż ustabilizuje się pogoda – mówi Wojciech Gąska, szef firmy Wotex. – Chcemy uniknąć sytuacji sprzed roku, kiedy pospieszyliśmy się z zaśnieżeniem, przyszła odwilż i cała praca poszła na marne.
Narciarze będą mieli do dyspozycji wyciągi bezpodporowe i trzy trasy narciarskie o długości 350, 220 i 120 metrów (ośla łączka). Wraz z ich uruchomieniem otwarty zostanie także bar oraz wypożyczalnia sprzętu. W ofercie są narty, buty, kijki, kaski i deski snowboardowe z butami. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej:www.wotex.pl.


Jacnia, Hełmowa Góra w Krasnobrodzie, Justynówka

Zamojszczyzna


Jacnia

W sobotę zaplanowano otwarcie stoku w Jacni k. Adamowa. Inauguracja sezonu o godz. 10. – Mamy oświetlone, naśnieżone, retrakowane, przestronne i bezpieczne trasy– mówi Ewa Kobak.

W Jacni działają trzy wyciągi: zielony o długości 460 m i różnicy poziomów 53 m (dwie trasy zjazdowe, przepustowość 900 osób/godz.), niebieski ma 200 m, a różnica poziomów wynosi 30 m (dwie trasy zjazdowe, przepustowość 400 osób/godz.) oraz snowtubing, czyli wyciąg dla pontonów śnieżnych o długości 120 m. Pierwszy wyciąg jest orczykowy, pozostałe to tzw. wyrwirączki.

Karnet na cały dzień kosztuje 60 zł (+10 zł kaucji), a w weekendy i święta 70 zł. 3-godzinny – 35 zł (45 zł). Z karnetów punktowych za 12 wjazdów na dużym lub 24 na małym wyciągu trzeba zapłacić 20 zł (30 zł w weekendy i święta), a za 5 na dużym lub 10 na małym – 10 zł (15 zł). Nie brakuje promocji: za 4 godz. szaleństwa w godz. 13–17 zapłacimy jedynie 35 zł, 20 zł kosztują zaś białe wieczory, czyli korzystanie z wyciągów w godz. 19–21.

Na nartach będzie można szaleć od poniedziałku do soboty w godz. 10–21, a w niedziele od godz. 10 do 20.

Stok znajduje się ok.18 km od Zamościa, 5 km przed Krasnobrodem. Dojazd drogą wojewódzką nr 849.
Kontakt: narty@jacnia.pl, tel. 513 759 592.

Na miejscu działa gastronomia i wypożyczalnia sprzętu.

Hełmowa Góra w Krasnobrodzie

Na 90 proc. ruszymy w sobotę – mówi Augustyn Zaśko, współwłaściciel wyciągu na Hełmowej Górze w Krasnobrodzie.

Wyciąg orczykowy ma tam 500 m długości. Narciarze mają do wyboru dwie, oświetlone trasy zjazdowe. Na miejscu jest parking, wypożyczalnia sprzętu i bar. Wyciąg będzie czynny w dni powszednie w godz. 12–20, a weekendy i święta od godz. 9.30 do 20. Kontakt: 501 849 985.

Justynówka

Nie wiadomo, kiedy będzie można jeździć na nartach w Justynówce k. Tomaszowa Lub. Wyciąg orczykowy na Białą Górę ma 260 m, a długość zjazdu przekracza 400 m (przy różnica wzniesień 70 m).
Wyciąg jest częściowo oświetlony. Na miejscu parking, punkt gastronomiczny. Brakuje wypożyczalni sprzętu. W ub. roku za wjazd trzeba było zapłacić 3 zł (dzieci i młodzież płacili połowę).
Kontakt: Ośrodek Sportu i Rekreacji Tomasovia”, Aleja Sportowa 8, 22–600 Tomaszów Lubelski,
tel. (084) 665 93 50 lub tomasovia.tomaszow@vp.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Wojtek
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 lutego 2011 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1291377357' post='398242']
Kumowa Dolina,Bobliwo,Jacnia,Krasnobród,to województwo lubelskie,anie lubelszczyzna.Autorzy tego artykułu jesteście odporni na prawdę,a ból wyraża się w fałszywej propagandzie o wielkości,która nie istnieje.
[/quote]

Matoły z Koziego Grodu chorują na manię wielkości,którą wszczepił zaborca.
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2010 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Wojtek' timestamp='1291388390' post='398398']
Sobota to nie święto, tak a propos...
[/quote
Panie Wojtek,tak a propos to gdzie ta lubelszczyzna jesy.
Rozwiń
Wojtek
Wojtek (3 grudnia 2010 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sobota to nie święto, tak a propos...
Rozwiń
patrycja
patrycja (3 grudnia 2010 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy na globusie funkcjonuje jakaś wypożyczalnia sprzętu, czy trzeba mieć swój ?
Rozwiń
obserwator
obserwator (3 grudnia 2010 o 14:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie dyrektorze Szmit.[b]To Panu jeszcze mało śniegu??? Musi Pan dośnieżać? Czy Pan kiedyś w życiu próbował jeździć na nartach. Dziś w południe byłem na Globusie na spacerze z psem. Grubość pokrywy śnieżnej około 40 cm. Więc niech Pan nie truje dupy, tylko spróbuje pomyśleć, co może być dla Pana trudne, albo założyć narty, co może być jeszcze trudniejsze.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!