sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Do łóżka po maturze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2007, 18:06
Autor: Ewa Stępień

Pierwszy stosunek seksualny w wieku 19 lat. Większość zdecydowała się
na łóżko z miłości, mniejszością kierowały ciekawość lub presja otoczenia.

Ankiety wypełnili studenci, studentki oraz licealistki z Lublina i Lubartowa.

Jak wygląda życie seksualne młodych kobiet i mężczyzn przed założeniem rodziny zbadały Barbara Czarnota i Marta Boreczek pod kierownictwem prof. Grzegorza Jakiela, kierownika Katedry i Kliniki Andrologii i Rozrodczości lubelskiej Akademii Medycznej.
Rozdano 250 ankiet wśród studentek lubelskich uczelni. - Wróciło 60 pustych, co oznacza, że panie albo nie rozpoczęły życia erotycznego, albo nie chciały o tym mówić - twierdzą naukowcy.
100 ankiet trafiło do studentów (pustych 20). Tyle samo wśród licealistek (60 pustych). Ankietowani odpowiadali na pytania o wiek inicjacji seksualnej, motywy, satysfakcję.

- Studentki i studenci zaczynają mniej więcej w tym samym wieku, tj. 19 lat - komentuje prof. Jakiel. - Co ciekawe, okazało się, że licealistki przechodzą inicjację w wieku 17 lat, co należałoby interpretować tak, że te które, zaczęły wcześnie, nie poszły na studia. Generalnie jako wiek inicjacji można przyjąć 19 lat.
Około połowy młodych kobiet i mężczyzn poszła pierwszy raz do łóżka z miłości do partnera. Na drugim miejscu wśród pań i panów była ciekawość. Na trzecim miejscu wśród kobiet - presja otoczenia oraz wpływ alkoholu.
- Ta ostatnia motywacja przeważała wśród licealistek, które inicjację przeszły w wieku 16 lat - dodaje Marta Boreczek.
Na trzecim miejscu wśród mężczyzn pojawił się motyw - "chciałem to mieć za sobą”. Większe zadowolenie z seksu mieli ci, co się kochali z miłości. - A także tacy, którzy są w stałych związkach - dodaje profesor. - Gorzej oceniają swoje życie seksualne mieszkańcy akademików, co mnie dziwi, ponieważ domy studenckie zawsze kojarzyły się ze swobodą obyczajów. Nie znaleźliśmy zależności między dużą liczbą partnerów a lepszym seksem, ani małą liczbą a gorszym seksem.
Przy pierwszym stosunku o antykoncepcji, najczęściej w postaci prezerwatywy, pomyślało 80 proc. ankietowanych. - To niezły wynik, zwłaszcza że większość nie planowała swojego pierwszego razu - mówi profesor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!