poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Lubelskie

Dostał kulę z ambony

Dodano: 16 stycznia 2002, 21:40
Autor: (er)

100 tys. zł zadośćuczynienia i 2,5 tys. zł miesięcznej renty chce rodzina chłopca postrzelonego przez Marka R., myśliwego z Chodla, od samego myśliwego oraz towarzystwa ubezpieczeniowego. Wczoraj proces ruszył przed Sądem Okręgowym w Lublinie.
Postrzelony 18-letni Robert K. z trudem porusza się o kulach.
– Jak tak patrzę na siebie, to wątpię czy będę mógł kiedyś samodzielnie żyć – mówił przed sądem. – Nawet szklanki wody nie mogę do ręki wziąć.
W czerwcową niedzielę 1999 roku Robert szedł z kolegami na dyskotekę. Weszli na polanę z plantacją malin. Obok na myśliwskiej ambonie siedział Marek R., myśliwy koła łowieckiego Bażant i właściciel plantacji. Był pod wpływem alkoholu. Najpierw krzyknął spier... i wystrzelił w górę ze swojego sztucera. Zaraz potem znowu strzelił. Kula trafiła Roberta K. w brzuch. Myśliwy w sądzie twierdził, że broń wypaliła przypadkowo, gdy zaczął opuszczać ambonę.
Latem ub. roku Marek R. został skazany na dwa i pół roku więzienia za nieostrożne obchodzenie się z bronią i ciężkie zranienie chłopca.
Towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym myśliwy był ubezpieczony uważa, że odpowiedzialność finansową za postrzał ponosi tylko Marek R. i nie chce zapłacić poszkodowanemu chłopcu. Tymczasem prawnicy myśliwego chcieliby, żeby roszczenia wypłacił ubezpieczyciel.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24