środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Z pierwszych - nieoficjalnych - obliczeń wynika, że największe straty poniósł powiat Opole Lubelskie (gminy: Wilków, Łaziska i Józefów) - prawie 4,5 mln zł. W powiecie puławskim (Puławy, gm. Kazimierz i Janowiec) straty szacuje się na 3,7 mln zł.

W powiecie kraśnickim (gm. Annopol) - 480 tys. zł. Stosunkowo najmniejsze straty odnotowano w powiecie ryckim (gmina Stężyca) - 309 tys. zł. Kwoty dotyczą zalanych pól, upraw i gospodarstw.
Tymczasem rząd Francji przeznaczył ok. 300 tys. zł dla Wilkowa, Łazisk i Annopola. - Pieniądze trafią do gmin w ciągu 10 dni - powiedział Etienne de Poncis z ambasady francuskiej podczas wczorajszego spotkania z wojewodą lubelskim.

Na Powiślu podliczają straty

Mamy zakaz udzielania informacji o stratach powodziowych. Dokładne informacje przedstawimy po zakończeniu obliczeń - mówi Grzegorz Boruch, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zakaz wydał szef Kancelarii Premiera Maciej Musiał. Dziennik dotarł jednak do nieoficjalnych informacji.
Koszt akcji ratunkowej oblicza się na 780 tys zł. W walce z powodzią wzięło udział 1134 strażaków, 550 żołnierzy, 143 członków Obrony Cywilnej i 103 policjantów. Do swojej dyspozycji mieli m.in. 191 samochodów straży pożarnej, 35 wywrotek, 40 traktorów, 13 koparek, 3 pływające transportery samochodowe i jedną kuchnię polową. Natomiast straty spowodowane przed powodzią przez gwałtowne burze, ulewy i wiatry ocenia się w całym województwie na ponad 7,5 mln zł.
Wczoraj w lubelskim Urzędzie Wojewódzkim przebywali goście z ambasady francuskiej. Poinformowali o przekazaniu pieniędzy rządu francuskiego dla najbardziej potrzebujących gmin Lubelszczyzny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!