Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

13 grudnia 2011 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Drogi lokalne ucierpiały przy budowie S17. Starosta lubelski upomina się o 50 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A
Budowa drogi ekspresowej S17 (Maciej Kaczanowski)
Budowa drogi ekspresowej S17 (Maciej Kaczanowski)

Samorządowcy chcą od rządu dodatkowych pieniędzy na przebudowę dróg gminnych i powiatowych, które zrujnował ciężki sprzęt firm pracujących przy S17. Tylko starosta lubelski upomina się o 50 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drogowcy budujący S17 na odcinku Kurów–Lublin–Piaski korzystają z dróg gminnych i powiatowych. Lokalne trasy nie wytrzymują natężonego ruchu ciężarówek i ciężkiego sprzętu. Dlatego starostowie z województw lubelskiego i łódzkiego (mają podobne problemy) proszą o pomoc premiera Donalda Tuska. Napisali wniosek o utworzenie Narodowego Programu Rewitalizacji Dróg Lokalnych, zniszczonych w związku z budową, przebudową lub modernizacją autostrad i dróg ekspresowych.

– Zwiększony ruch i tzw. transport technologiczny powoduje duże zniszczenia – tłumaczy Paweł Pikula, starosta lubelski. Drogowcy wykorzystują np. lokalne trasy wiodące z Garbowa w kierunku Woli Przybysławskiej czy Borkowa oraz z Jastkowa do Wygody.

Okazuje się jednak, że samorządowcy mają gwarantowane pieniądze na remonty rozjechanych dróg. – Wykonawcy podpisują z samorządowcami umowy, oceniają stan tras, po których będzie jeździł ich sprzęt i naprawiają powstałe szkody – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.
– Ale w naszym programie chodzi o coś więcej. Nie chcemy jedynie łatania dziur, tylko gruntownej przebudowy dróg. Tak, żeby nie zjeżdżało się z pięknej ekspresówki na byle jaką drogę powiatową lub gminną – stwierdza Pikula.

Jednak obawa przed rozjeżdżonymi drogami to nie wszystko. – Mieszkańcy boją się, że ich domy popękają od wzmożonego ruchu. Po kilku latach może pojawić się problem z przesuniętymi fundamentami – stwierdza wójt gm. Jastków Zbigniew Samoń. Wylicza, że ciężarówki mają do przewiezienia jego drogami w sumie ok. 1,5 mln ton materiałów na budowę S17.

Wójt dodaje, że mieszkańcy jego gminy pisali w tej sprawie również do starosty Pikuli. – Mieliśmy takie sygnały, ale mimo wszystko wydają się nam przesadzone. Nie chcemy blokować budowy ekspresówki – tłumaczy starosta.

Samorządowcy nie liczą na sukces pisma starostów. Przypominają, że rząd ograniczył w tym roku dofinansowanie remontu dróg lokalnych, czyli tzw. schetynówek. Tymczasem Pikula wylicza, że na przebudowę co najmniej 100 km dróg prowadzących do ekspresówki w samym powiecie lubelskim potrzeba 50 mln zł państwowej dotacji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jurek / 16 grudnia 2011 o 06:40
A władza myślała że dowieść tyle ton do lotniska to którędy zniszczycie wszystkie drogi i tłumaczenia że niema kasy to nic nie da zwolnij się i tyle u mnie w domu nie może brakować a ty jak nie umiesz gospodarzyć to do...................
Avatar
pol / 14 grudnia 2011 o 22:04
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym starostwie, że na budowę dróg powiatowych dokładały gminy, chociaż nie musiały, a przede wszystkim nie powinny.
Czy jeśli starostwo otrzyma pieniądze od rządu to równie chętnie podzieli się z Gminą Garbów jak chętnie zabierało od niej nie swoje pieniądze na remont swojej drogi?
Czekam na wyjaśnienia, pozdrawiam mądre głowy ze Starostwa Powiatowego w Lublinie.
[/quote]
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym staros... rozwiń
Avatar
gość / 14 grudnia 2011 o 07:13
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Starosta partycypuje w niewielkim stopniu.
I tak na przykład:

1. remont drogi ul. Różana w m. Niemce - koszt około 575 tys. - starosta dołożył tylko niespełna 6 tys. złotych,
2. remont drogi ciecierzyn-Boduszyn - koszt 1100 000 zł - starosta dołożył około 400 tys.
3. chodnik przy drodze ciecierzyn-dys inwestycja sfinansowana z pieniędzy gminnych,
4. remonty cząstkowe dróg w jakubowicach i na swobodzie po około 200 tys zł na każdą z dróg
5. oświatlenie drogi powiatowej od giełdy w kierunku dysa z pieniędzy gminnych.

Powyższe dane zaczerpnięto ze strony internetowej gminy Niemce, jeżeli umiesz czytać to radzę ci zrób to.

Dlaczego my mieszkańcy mamy finansować powiaty, utrzymywać zarządy dróg, które w zimie nie potrafią porządnie drogi odśnieżyć. Najlepiej jest gospodarować nie swoim majątkiem. Gmina Niemce ma na co pieniądze wydawać.
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Star... rozwiń
Avatar
MarKam / 13 grudnia 2011 o 23:14
[quote name='obiektywny' timestamp='1323812301' post='570226']
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce.
[/quote]

O nie nie. Nie zostają w gminie. Pieniądze idą do powiatu i to powiat na powiatowych warunkach przeprowadza remont. Założę się, że każda gmina zgodziłaby się na przejęcie dróg powiatowych wraz z pieniędzmi, które idą z budżetu państwa na ich utrzymanie. Ale powiaty na to się nie zgodzą.
Pieniądze, które gmina wydaje na remont cudzej drogi mogła przeznaczyć na inne inwestycje. Drogi, kanalizację, wyposażenie szkół i inne.
To są pieniądze zmarnowane, które nigdy nie powinny być udostępnione powiatowi. Nigdy.

Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy. rozwiń
Avatar
darek / 13 grudnia 2011 o 22:39
prawda jest tak że Mota Engil płaci wagowo za piasek przewieziony z kopalni a szeryfy napis na auto budowa dróg - jestesmy nietykalni a KROKODYLKI CZEMU SIE NIE USTAWIA NP. W RUDCE KOZŁOWIECKIEJ gdzie na patelni jest 40 ton i asfalt chrupie tylko łapią ruskich pod wiaduktem w wandzinie niech staną przed kopalnią ale po co ? NA UKŁADY NIE MA RADY
Avatar
obiektywny / 13 grudnia 2011 o 22:38
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkon... rozwiń
Avatar
Z Garbowa / 13 grudnia 2011 o 22:02
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. Ciekawe dlaczego powiat chce tylko pieniędzy, a jak ktoś chce im wyremontować to go straszą policją.
Jak syn zrobi zdjęcie to pokażę ten artykuł albo go tu przepiszemy to zobaczycie państwo jak powiat się zachowuje w stosunku do Garbowa.
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. ... rozwiń
Avatar
mirek / 13 grudnia 2011 o 21:59
Zapraszam ponownie dw na ul. Brzegowa,czyli glowny objazd do Świdnika. Ja rozumiem ze budowa,korki,ale jesli jade 20 km/h i łeb mi urywa,gdyz nie ma mozliwosci ominiecia dziur, to cos tu nie halo. Wykonawca zapewne zna sytuacje,wiec gdyby od czasu do czasu sypneli ze dwie wywrotki jakiegos materialu,bylo by milo,bo droga gruntowa nie wytrzymuje takiej ilosci samochodow.
Avatar
Aniela / 13 grudnia 2011 o 21:49
A co z drogą między Krasieninem i Starościnem nowy asfalt dopiero zrobiony a droga wygląda jakby wojsko po niej przejechało czołgami. Ciężarówki jeżdżą z kopalni piasku w Pryszczowej Górze często przeładowane do tego stopnia że kierowca nawet plandeki nie może naciągnąć. Czasami jadą po cztery, pięć jedna za drugą. Gdzie inspekcja się podziewa w tym czasie. Wolą szoszonów łapać bo łatwy pieniądz.
Avatar
gość / 13 grudnia 2011 o 21:39
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
Avatar
Jurek / 16 grudnia 2011 o 06:40
A władza myślała że dowieść tyle ton do lotniska to którędy zniszczycie wszystkie drogi i tłumaczenia że niema kasy to nic nie da zwolnij się i tyle u mnie w domu nie może brakować a ty jak nie umiesz gospodarzyć to do...................
Avatar
pol / 14 grudnia 2011 o 22:04
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym starostwie, że na budowę dróg powiatowych dokładały gminy, chociaż nie musiały, a przede wszystkim nie powinny.
Czy jeśli starostwo otrzyma pieniądze od rządu to równie chętnie podzieli się z Gminą Garbów jak chętnie zabierało od niej nie swoje pieniądze na remont swojej drogi?
Czekam na wyjaśnienia, pozdrawiam mądre głowy ze Starostwa Powiatowego w Lublinie.
[/quote]
[quote name='garbów1972' timestamp='1323808093' post='570177']
Kilometr drogi asfaltowe dobrej jakości budowanej od podstaw to około 400 tysięcy złotych. Pan starosta mówi, że na około kilometr potrzeba przynajmniej 500 tysięcy dotacji od rządu. Czyli chcą remontować kilometr za ponad pół miliona jeśli liczyć według schetynówkowych standardów to pan starosta wycenia kilometr remontu na ponad 1 milion i 600 tysięcy złotych. Dużo.

Ach, i niech nie zapomną w tym staros... rozwiń
Avatar
gość / 14 grudnia 2011 o 07:13
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Starosta partycypuje w niewielkim stopniu.
I tak na przykład:

1. remont drogi ul. Różana w m. Niemce - koszt około 575 tys. - starosta dołożył tylko niespełna 6 tys. złotych,
2. remont drogi ciecierzyn-Boduszyn - koszt 1100 000 zł - starosta dołożył około 400 tys.
3. chodnik przy drodze ciecierzyn-dys inwestycja sfinansowana z pieniędzy gminnych,
4. remonty cząstkowe dróg w jakubowicach i na swobodzie po około 200 tys zł na każdą z dróg
5. oświatlenie drogi powiatowej od giełdy w kierunku dysa z pieniędzy gminnych.

Powyższe dane zaczerpnięto ze strony internetowej gminy Niemce, jeżeli umiesz czytać to radzę ci zrób to.

Dlaczego my mieszkańcy mamy finansować powiaty, utrzymywać zarządy dróg, które w zimie nie potrafią porządnie drogi odśnieżyć. Najlepiej jest gospodarować nie swoim majątkiem. Gmina Niemce ma na co pieniądze wydawać.
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[/quote]


Zapominałeś tylko dodać, panie "obiektywny" że Wójt Urbaś wykłada na te gminne inwestycje prawie całą kasę a Star... rozwiń
Avatar
MarKam / 13 grudnia 2011 o 23:14
[quote name='obiektywny' timestamp='1323812301' post='570226']
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce.
[/quote]

O nie nie. Nie zostają w gminie. Pieniądze idą do powiatu i to powiat na powiatowych warunkach przeprowadza remont. Założę się, że każda gmina zgodziłaby się na przejęcie dróg powiatowych wraz z pieniędzmi, które idą z budżetu państwa na ich utrzymanie. Ale powiaty na to się nie zgodzą.
Pieniądze, które gmina wydaje na remont cudzej drogi mogła przeznaczyć na inne inwestycje. Drogi, kanalizację, wyposażenie szkół i inne.
To są pieniądze zmarnowane, które nigdy nie powinny być udostępnione powiatowi. Nigdy.

Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy.


Jak to nieważne kto daje na drogę? Drogę powinien remontować właściciel czyli Starostwo. Jeśli pomaluję mój płot i będę domagał się pokrycia połowy kosztów przez ciebie to też jest nieważne?

Więc niech powiat w końcu poczuje się odpowiedzialny za swoją własność i zamiast karmić armię urzędników weźmie się za uczciwe remonty z własnej kieszeni, a nie szantażuje gminy. rozwiń
Avatar
darek / 13 grudnia 2011 o 22:39
prawda jest tak że Mota Engil płaci wagowo za piasek przewieziony z kopalni a szeryfy napis na auto budowa dróg - jestesmy nietykalni a KROKODYLKI CZEMU SIE NIE USTAWIA NP. W RUDCE KOZŁOWIECKIEJ gdzie na patelni jest 40 ton i asfalt chrupie tylko łapią ruskich pod wiaduktem w wandzinie niech staną przed kopalnią ale po co ? NA UKŁADY NIE MA RADY
Avatar
obiektywny / 13 grudnia 2011 o 22:38
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkontenci. Pieniądze wydane przez wójta na drogę powiatową zostają przecież w gminie. Wójt Niemiec nie łata przecież dziur na powiatówce w Jastkowie czy Wólce. Nieważne, kto daje na drogę, ważne, żeby dało się po niej bezpiecznie jeździc. Nie chrzań więc tu o jakiejś "rozrzutności", bo ty także z nie korzystasz.
[quote name='gość' timestamp='1323808788' post='570187']
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
[/quote]
Po tych "waszych" powiatówkach jeździsz i ty, i inni malkon... rozwiń
Avatar
Z Garbowa / 13 grudnia 2011 o 22:02
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. Ciekawe dlaczego powiat chce tylko pieniędzy, a jak ktoś chce im wyremontować to go straszą policją.
Jak syn zrobi zdjęcie to pokażę ten artykuł albo go tu przepiszemy to zobaczycie państwo jak powiat się zachowuje w stosunku do Garbowa.
Jestem ciekawy kiedy w końcu ktoś zainteresuje się tymi drogami powiatowymi. Słyszałem, że w starostwie w dziale drogowym pracuje cała armia ludzi, a przy samych remontach garstka. Gorzej że powiat wyciąga pieniądze od gmin i z budżetu i buduje drogi dużym kosztem.
Mam nowy "Głos Garbowa" i tam pan wójt napisał o tym, że gmina chciała pomóc powiatowi w remoncie dróg i kupili asfalt i wynajeli ludzi żeby porobić te drogi za 50 tysięcy. I co się stało? Jak łatali dziury to pojawiła się policja i chcieli aresztować robotników. ... rozwiń
Avatar
mirek / 13 grudnia 2011 o 21:59
Zapraszam ponownie dw na ul. Brzegowa,czyli glowny objazd do Świdnika. Ja rozumiem ze budowa,korki,ale jesli jade 20 km/h i łeb mi urywa,gdyz nie ma mozliwosci ominiecia dziur, to cos tu nie halo. Wykonawca zapewne zna sytuacje,wiec gdyby od czasu do czasu sypneli ze dwie wywrotki jakiegos materialu,bylo by milo,bo droga gruntowa nie wytrzymuje takiej ilosci samochodow.
Avatar
Aniela / 13 grudnia 2011 o 21:49
A co z drogą między Krasieninem i Starościnem nowy asfalt dopiero zrobiony a droga wygląda jakby wojsko po niej przejechało czołgami. Ciężarówki jeżdżą z kopalni piasku w Pryszczowej Górze często przeładowane do tego stopnia że kierowca nawet plandeki nie może naciągnąć. Czasami jadą po cztery, pięć jedna za drugą. Gdzie inspekcja się podziewa w tym czasie. Wolą szoszonów łapać bo łatwy pieniądz.
Avatar
gość / 13 grudnia 2011 o 21:39
Panie starosto po co prosić GDDKiA o kasę na drogi Wójt Gminy Niemce na pewno panu dołoży do wszelkich remontów dróg powiatowych, przecież już oddał z naszego budżetu w 2011r. ponad 2 mln złotych na te wasze powiatówki. Nasz wójt lubi kredyty brać na swoje inwestycje a na powiatowe dokładać po 100%. Nie zapomnimy mu tej rozrzutności w 2014 roku .....................
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 1 0

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 17:19 [RELACJA NA ŻYWO]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 17:19 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja 24 11

W niedzielę przed południem pies puszczony luzem w Ogrodzie Saskim zaatakował pawie.

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 1

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 9 7

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 48 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 10 2

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!