Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 marca 2011 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Drogi w woj. lubelskim: Będą pieniądze na 54 schetynówki

Autor: Zdjęcie autora rp
0 8 A A
Będą pieniądze na 54 schetynówki (Archiwum)
Będą pieniądze na 54 schetynówki (Archiwum)

54 inwestycje drogowe z całego województwa dostaną dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tym roku za 66,3 mln zł nowy asfalt zostanie położony na 150 km "schetynówek”. Pieniądze pójdą na drogi gminne i powiatowe. W sumie – razem z dwiema poprzednimi edycjami Programu – wyremontowanych zostało w naszym województwie ponad 500 km tras.

- To tak jakbyśmy dziś mogli tymi drogami dojechać z Lublina do Katowic, a po trzeciej edycji NPPDL z Lublina do Gdańska – mówiła wojewoda Genowefa Tokarska (PSL) podczas wczorajszego spotkania z wójtami, burmistrzami i starostami, którzy przyjechali do urzędu odebrać umowy.

Na konkurs wpłynęło 145 wniosków. Ostatecznie pieniądze pójdą do 38 gmin (71,62 km) i 16 powiatów (78,96 km).

Prawdopodobnie, podobnie jak w poprzednich latach, po przetargach zostaną zaoszczędzone pieniądze. Dzięki nim kolejne samorządy dostaną pieniądze na drogowe roboty.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 16:02
Kiedy w końcu zrobią nową nawierzchnię dróg od miejscowości Lipsko (pow. zamojski) do miasta Krasnobrodu, przecież to turystyczna droga, ważny szlak Roztocza stamtąd jeżdżą ludzie z Lublina, Warszawy nawet z zagranicy, ZRÓBCIE COŚ Z TYM W KOŃCU bo już wiosna!!! Od dawna nic tam nie robiono.
Avatar
borys / 22 marca 2011 o 11:09
[quote name='Mint' timestamp='1300785910' post='453294']
@karol- Kolego z tego co wiem budowa drogi S19 ma się rozpocząć po 2013 roku a co do tragedii to tam ciagle ktoś ginie i nic sobie z tego nie robią - może jak dwa autobusy się zderzą i zginie na raz kilkadziesiąt osób to może ktoś to zauważy.
[/quote]

Owszem, takie są plany odnośnie S19, a w większości S19 będzie biegła nową trasą i nie będzie się zbytnio pokrywała z DK19 więc nie widzę przeszkód aby ją wyremontować. Chyba, że jak zwykle chodzi o kasę((
[quote name='Mint' timestamp='1300785910' post='453294']
@karol- Kolego z tego co wiem budowa drogi S19 ma się rozpocząć po 2013 roku a co do tragedii to tam ciagle ktoś ginie i nic sobie z tego nie robią - może jak dwa autobusy się zderzą i zginie na raz kilkadziesiąt osób to może ktoś to zauważy.
[/quote]

Owszem, takie są plany odnośnie S19, a w większości S19 będzie biegła nową trasą i nie będzie się zbytnio pokrywała z DK19 więc nie widzę przeszkód aby ją wyremontować. Chyba, że jak zwykle... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 11:00
Z tego artykułu nie wynika gdzie będą budować schetynówki.
Avatar
Mint / 22 marca 2011 o 10:25
@karol- Kolego z tego co wiem budowa drogi S19 ma się rozpocząć po 2013 roku a co do tragedii to tam ciagle ktoś ginie i nic sobie z tego nie robią - może jak dwa autobusy się zderzą i zginie na raz kilkadziesiąt osób to może ktoś to zauważy.
Avatar
Żabowianie / 22 marca 2011 o 08:43
Przypominamy się władzom, nam wystarczy żwirówka!
http://www.panoramio.com/photo/18710040
Avatar
karol / 22 marca 2011 o 08:14
Czy ktoś w końcu weźmie się za przebudowę drogi krajowej Kraśnik - Lublin. Przecież stan tej drogi to wielki skandal i wstyd. Stan tej drogi stwarza dramatyczne niebezpieczeństwo dla użytkowników. Apeluję o natychmiastowe podjęcie decyzji o wykonaniu przebudowy zanim stanie się coś najgorszego. Czy decydenci w GDDiA nie widzą jaki jest stan tej trasy. Pieniądze muszą się znaleźć, bo życie ludzkie jest najważniejsze. Przecież są możliwości techniczne szybkiej przebudowy takiej drogi np. kombajny drogowe, które są w stanie dziennie przerobić 1 km drogi. Pospieszcie się ludzie, bo to także wstyd w stosunku do gości z zagranicy.
Czy ktoś w końcu weźmie się za przebudowę drogi krajowej Kraśnik - Lublin. Przecież stan tej drogi to wielki skandal i wstyd. Stan tej drogi stwarza dramatyczne niebezpieczeństwo dla użytkowników. Apeluję o natychmiastowe podjęcie decyzji o wykonaniu przebudowy zanim stanie się coś najgorszego. Czy decydenci w GDDiA nie widzą jaki jest stan tej trasy. Pieniądze muszą się znaleźć, bo życie ludzkie jest najważniejsze. Przecież są możliwości techniczne szybkiej przebudowy takiej drogi np. kombajny drogowe, które są w stanie dziennie przerobić 1... rozwiń
Avatar
ujMI / 22 marca 2011 o 07:52
No no, 150km asfaltu w 54 kawałkach. Jest czym się chwalić.
Avatar
marcin / 21 marca 2011 o 21:56
co to jest 145 km na województwo w którym od lat nie buduje się nic, a dróg krajowych powstało przez ostatnie 10 lat 20 km !!!!!!!!!!!!! Rząd PO to ĆWOKI !
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 16:02
Kiedy w końcu zrobią nową nawierzchnię dróg od miejscowości Lipsko (pow. zamojski) do miasta Krasnobrodu, przecież to turystyczna droga, ważny szlak Roztocza stamtąd jeżdżą ludzie z Lublina, Warszawy nawet z zagranicy, ZRÓBCIE COŚ Z TYM W KOŃCU bo już wiosna!!! Od dawna nic tam nie robiono.
Avatar
borys / 22 marca 2011 o 11:09
[quote name='Mint' timestamp='1300785910' post='453294']
@karol- Kolego z tego co wiem budowa drogi S19 ma się rozpocząć po 2013 roku a co do tragedii to tam ciagle ktoś ginie i nic sobie z tego nie robią - może jak dwa autobusy się zderzą i zginie na raz kilkadziesiąt osób to może ktoś to zauważy.
[/quote]

Owszem, takie są plany odnośnie S19, a w większości S19 będzie biegła nową trasą i nie będzie się zbytnio pokrywała z DK19 więc nie widzę przeszkód aby ją wyremontować. Chyba, że jak zwykle chodzi o kasę((
[quote name='Mint' timestamp='1300785910' post='453294']
@karol- Kolego z tego co wiem budowa drogi S19 ma się rozpocząć po 2013 roku a co do tragedii to tam ciagle ktoś ginie i nic sobie z tego nie robią - może jak dwa autobusy się zderzą i zginie na raz kilkadziesiąt osób to może ktoś to zauważy.
[/quote]

Owszem, takie są plany odnośnie S19, a w większości S19 będzie biegła nową trasą i nie będzie się zbytnio pokrywała z DK19 więc nie widzę przeszkód aby ją wyremontować. Chyba, że jak zwykle... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 11:00
Z tego artykułu nie wynika gdzie będą budować schetynówki.
Avatar
Mint / 22 marca 2011 o 10:25
@karol- Kolego z tego co wiem budowa drogi S19 ma się rozpocząć po 2013 roku a co do tragedii to tam ciagle ktoś ginie i nic sobie z tego nie robią - może jak dwa autobusy się zderzą i zginie na raz kilkadziesiąt osób to może ktoś to zauważy.
Avatar
Żabowianie / 22 marca 2011 o 08:43
Przypominamy się władzom, nam wystarczy żwirówka!
http://www.panoramio.com/photo/18710040
Avatar
karol / 22 marca 2011 o 08:14
Czy ktoś w końcu weźmie się za przebudowę drogi krajowej Kraśnik - Lublin. Przecież stan tej drogi to wielki skandal i wstyd. Stan tej drogi stwarza dramatyczne niebezpieczeństwo dla użytkowników. Apeluję o natychmiastowe podjęcie decyzji o wykonaniu przebudowy zanim stanie się coś najgorszego. Czy decydenci w GDDiA nie widzą jaki jest stan tej trasy. Pieniądze muszą się znaleźć, bo życie ludzkie jest najważniejsze. Przecież są możliwości techniczne szybkiej przebudowy takiej drogi np. kombajny drogowe, które są w stanie dziennie przerobić 1 km drogi. Pospieszcie się ludzie, bo to także wstyd w stosunku do gości z zagranicy.
Czy ktoś w końcu weźmie się za przebudowę drogi krajowej Kraśnik - Lublin. Przecież stan tej drogi to wielki skandal i wstyd. Stan tej drogi stwarza dramatyczne niebezpieczeństwo dla użytkowników. Apeluję o natychmiastowe podjęcie decyzji o wykonaniu przebudowy zanim stanie się coś najgorszego. Czy decydenci w GDDiA nie widzą jaki jest stan tej trasy. Pieniądze muszą się znaleźć, bo życie ludzkie jest najważniejsze. Przecież są możliwości techniczne szybkiej przebudowy takiej drogi np. kombajny drogowe, które są w stanie dziennie przerobić 1... rozwiń
Avatar
ujMI / 22 marca 2011 o 07:52
No no, 150km asfaltu w 54 kawałkach. Jest czym się chwalić.
Avatar
marcin / 21 marca 2011 o 21:56
co to jest 145 km na województwo w którym od lat nie buduje się nic, a dróg krajowych powstało przez ostatnie 10 lat 20 km !!!!!!!!!!!!! Rząd PO to ĆWOKI !