Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 listopada 2010 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Drogowe zegary śmierci stanęły przy drogach

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 22 A A

"Jedź bezpiecznie! Pamiętaj! Jesteś sprawcą – jesteś ofiarą” – to hasło akcji organizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Billboardy informujące o statystykach wypadków śmiertelnych pojawiły się przedwczoraj przy drodze krajowej nr 19 a w pobliżu Wilkołaza. Od dzisiaj stoją przed miejscowością Trzciniec.

Drogowe zegary śmierci to informacja skierowanych do kierowców i pasażerów podróżujących drogami krajowymi i autostradami.

– Przy wybranej drodze staje zestaw bilboardów. A na nich bardzo dokładne statystyki śmiertelnych wypadków drogowych z podziałem na: kobiety, dzieci, ofiary alkoholu. Chodzi o uświadomienie kierowcom rozmiaru tragedii, jaka w ciągu roku rozgrywa się na polskich drogach. Przekaz wzmacniają, leżące obok tablic czarne worki, wyglądające jak worki z ciałami ofiar wypadków – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kinol / 10 listopada 2010 o 11:34
[quote name='taki jeden' timestamp='1289384323' post='377681']
100 % POPARCIA dla tej akcji, powinni jeszcze stawiac przy tych bilbordach i workach na zwłoki rozbite samochody z wypadków...
[/quote]
UWAŻAJ BO I TWÓJ TAM MOŻE STANĄĆ,chyba że jedynym twoim zajęciem jest wypisywanie tych bzdur.
Avatar
Kurenda / 10 listopada 2010 o 11:28
Panie Nalewajko jeden z tych worków załóż sobie na głowę i w ciemności postaraj się pomyśleć.
Podam przykład; ktoś o godz. 11.oo w Warszawie czy Rzeszowie ma podpisać ważny dokument
,aby dojechać na czas wyjeżdża już o godz 7.00 .... 160km ,czyli w ciągu godziny 40 km do pokonania...to realne nawet jak na nasze warunki....Ale ale -pół godziny stracił na pokonanie Podzamcza od ul.Podzamcze do ul.Prusa.Tyleż samo albo i więcej bo stał od wiaduktu Poniatowskiego do skrzyżowania Ducha-Sikorskiego.......tak samo do Rzeszowa....przejechać Kraśnicką w szczycie w mniej niż 30' graniczy z cudem...Kunickiego.
Panie Urzędniku kiedy zrozumiesz,że ludzie przestają ginąć od bomb nie wtedy kiedy uruchomi się alarmy ale wtedy kiedy skończy się wojna to będzie to znaczyło,że dorosłeś do zajmowanego stanowiska. Póki co mam wątpliwości i to duże.Tak jak wy rozomujecie to rozumują Papuasi i Aborygeni i to na dalekiej prowincji,gdzie nad norką robaczka mogą postać i cały dzień aby go w końcu złapać.Aby Pan mógł otrzymać swoją obligatoryjną , urzędniczą pensyjkę ja muszę narażać życie na przez Pana przygotowanych mi drogach....za worek dziękuję bo pewnie też Pan nie kupił go z własnej kieszeni ale z kieszeni podatnika.
Panie Nalewajko jeden z tych worków załóż sobie na głowę i w ciemności postaraj się pomyśleć.
Podam przykład; ktoś o godz. 11.oo w Warszawie czy Rzeszowie ma podpisać ważny dokument
,aby dojechać na czas wyjeżdża już o godz 7.00 .... 160km ,czyli w ciągu godziny 40 km do pokonania...to realne nawet jak na nasze warunki....Ale ale -pół godziny stracił na pokonanie Podzamcza od ul.Podzamcze do ul.Prusa.Tyleż samo albo i więcej bo stał od wiaduktu Poniatowskiego do skrzyżowania Ducha-Sikorskiego.......tak samo do Rzeszowa....przeje... rozwiń
Avatar
taki jeden / 10 listopada 2010 o 11:18
100 % POPARCIA dla tej akcji, powinni jeszcze stawiac przy tych bilbordach i workach na zwłoki rozbite samochody z wypadków...
Avatar
jAGA / 10 listopada 2010 o 10:43
[quote name='rodak' timestamp='1289344788' post='377517']
Mam wrażenie,że Pan Nalewajko jeden z tych czarnych worków ma założony na głowę i nie widzi w czym tkwi problem. Przez nasz region przetacza się 57% taboru kołowego z zachodu na wschód i odwrotnie.Rozwalają nasze drogi a na inwestycje drogowe otrzymujemy ochłapy bo Rząd stawia na igrzyska.Czym byliście zajęci samorządowcy ?.Uczestnictwem w przedstawieniach Palikota i oklaskiwaniem wdzięków Muchy???? Akcyza w cenie paliwa i ta w Lublinie i ta w Poznaniu jest jednakowa dlaczego zatem nakłady na te inwestycje są tak różne ? A może przekalkulowaliście,że można nic nie robić i dobrze zarobić ???
[/quote]
POPIERAM!!! NIC DODAC NIC UJĄĆ !
[quote name='rodak' timestamp='1289344788' post='377517']
Mam wrażenie,że Pan Nalewajko jeden z tych czarnych worków ma założony na głowę i nie widzi w czym tkwi problem. Przez nasz region przetacza się 57% taboru kołowego z zachodu na wschód i odwrotnie.Rozwalają nasze drogi a na inwestycje drogowe otrzymujemy ochłapy bo Rząd stawia na igrzyska.Czym byliście zajęci samorządowcy ?.Uczestnictwem w przedstawieniach Palikota i oklaskiwaniem wdzięków Muchy???? Akcyza w cenie paliwa i ta w Lublinie i ta w Poznaniu je... rozwiń
Avatar
kubeba / 10 listopada 2010 o 10:24
Co sobą reprezentują lubelscy "drogowcy" to najlepiej obrazuje to droga z Lublina do Mełgwi.Jak po każdej zimie potworzyły się wyłomy,więc zamiast je połatać to okropkowali
dziury białą farbą.Ten stan rzeczy utrzymywał się od wiosny gdzieś do lipca.Następnie poustawiali znaki ogranicząjace prędkość do 30 km/h.(jest tego około 8-szt).
Rozsądny człowiek połatałby te 3 km dziurawej drogi(w sumie 20-30 dziur) i byłoby po sprawie. Natomiast te gamonie,bo inaczej tego nie nazwać wywalili kasę na "malarza",następnie na dokumentację lokującą ograniczenia no i na same znaki. Pieniądze poszły w gwizdek a my jak łamaliśmy podwozia tak łamiemy........to jest k rwa nasz samorząd.Zamiast dróg stawia nam banery i w postaci trumiennych worków przedkłada nam przed oczy perspektywę,gdzie skończymy jak będziemy na nich głosować oraz płacić im pobory.W Afryce mają szarańczę,my naszych samorządowców -zastanawiam się,która z plag wyrządza większe szkody ?
Co sobą reprezentują lubelscy "drogowcy" to najlepiej obrazuje to droga z Lublina do Mełgwi.Jak po każdej zimie potworzyły się wyłomy,więc zamiast je połatać to okropkowali
dziury białą farbą.Ten stan rzeczy utrzymywał się od wiosny gdzieś do lipca.Następnie poustawiali znaki ogranicząjace prędkość do 30 km/h.(jest tego około 8-szt).
Rozsądny człowiek połatałby te 3 km dziurawej drogi(w sumie 20-30 dziur) i byłoby po sprawie. Natomiast te gamonie,bo inaczej tego nie nazwać wywalili kasę na "malarza",następnie ... rozwiń
Avatar
Karol / 10 listopada 2010 o 09:59
[quote name='Marciniu' timestamp='1289373265' post='377582']
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej bedziemy bawić. Są ludzie, społeczęnstwo , które chce tego, chce tej "kurde" drogi. A transparenty będa stały... "Jedzeisz przez Lublin, uśmiechnij się" A nie...zabici...ranni
[/quote]

oj kolego... dużo jeszcze przed Tobą nauki... Może odpuść sobie przyszłe wybory i uzupełnij wiedzę bo głupoty wypisujesz. "Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta!" - widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Wogóle to do jakich wyborów startujesz w przyszłym roku skoro chcesz wydawać pieniądze z kasy miasta? Czyba nie masz na myśli parlamentarnych.
[quote name='Marciniu' timestamp='1289373265' post='377582']
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej... rozwiń
Avatar
xyz / 10 listopada 2010 o 09:19
[quote name='ja&' timestamp='1289334234' post='377390']
tu zegary smierci, a BMW właśnie wyprzedza
[/quote]
Przecież jest tam przerywana...To co że wyprzedza, jak się ktoś wlecze 40/h to krew zalewa za takim jechać. Ja też mam dobry samochód, a nie pędzę na złamanie karku...Marka o niczym tu nie świadczy...
Avatar
Anna / 10 listopada 2010 o 08:34
Patrząc na to zdjęcie to aż się prosi by tą drogę pełną łat zedrzeć i położyć na jej miejscu nowy asfalt, na jednym i na drugim pasie ruchu.
Avatar
Marciniu / 10 listopada 2010 o 08:14
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej bedziemy bawić. Są ludzie, społeczęnstwo , które chce tego, chce tej "kurde" drogi. A transparenty będa stały... "Jedzeisz przez Lublin, uśmiechnij się" A nie...zabici...ranni
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej bedziemy bawić. Są ludzie, społeczęnstwo , które chce tego, chce tej "kurde" dro... rozwiń
Avatar
GDDKiA / 10 listopada 2010 o 07:22
[quote name='Gość' timestamp='1289331432' post='377348']
Może by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wreszcie przeprowadziła akcję "naprawiamy drogi", zajęła sie tym, do czego została stworzona, a nie wszystkim innym oprócz tego?
[/quote]


Lepiej tych dróg nie remontować - będzie więcej wypadków. Więcej wypadków więcej banerów - nawet nie ma gdzie chodnika pobudować.
Avatar
kinol / 10 listopada 2010 o 11:34
[quote name='taki jeden' timestamp='1289384323' post='377681']
100 % POPARCIA dla tej akcji, powinni jeszcze stawiac przy tych bilbordach i workach na zwłoki rozbite samochody z wypadków...
[/quote]
UWAŻAJ BO I TWÓJ TAM MOŻE STANĄĆ,chyba że jedynym twoim zajęciem jest wypisywanie tych bzdur.
Avatar
Kurenda / 10 listopada 2010 o 11:28
Panie Nalewajko jeden z tych worków załóż sobie na głowę i w ciemności postaraj się pomyśleć.
Podam przykład; ktoś o godz. 11.oo w Warszawie czy Rzeszowie ma podpisać ważny dokument
,aby dojechać na czas wyjeżdża już o godz 7.00 .... 160km ,czyli w ciągu godziny 40 km do pokonania...to realne nawet jak na nasze warunki....Ale ale -pół godziny stracił na pokonanie Podzamcza od ul.Podzamcze do ul.Prusa.Tyleż samo albo i więcej bo stał od wiaduktu Poniatowskiego do skrzyżowania Ducha-Sikorskiego.......tak samo do Rzeszowa....przejechać Kraśnicką w szczycie w mniej niż 30' graniczy z cudem...Kunickiego.
Panie Urzędniku kiedy zrozumiesz,że ludzie przestają ginąć od bomb nie wtedy kiedy uruchomi się alarmy ale wtedy kiedy skończy się wojna to będzie to znaczyło,że dorosłeś do zajmowanego stanowiska. Póki co mam wątpliwości i to duże.Tak jak wy rozomujecie to rozumują Papuasi i Aborygeni i to na dalekiej prowincji,gdzie nad norką robaczka mogą postać i cały dzień aby go w końcu złapać.Aby Pan mógł otrzymać swoją obligatoryjną , urzędniczą pensyjkę ja muszę narażać życie na przez Pana przygotowanych mi drogach....za worek dziękuję bo pewnie też Pan nie kupił go z własnej kieszeni ale z kieszeni podatnika.
Panie Nalewajko jeden z tych worków załóż sobie na głowę i w ciemności postaraj się pomyśleć.
Podam przykład; ktoś o godz. 11.oo w Warszawie czy Rzeszowie ma podpisać ważny dokument
,aby dojechać na czas wyjeżdża już o godz 7.00 .... 160km ,czyli w ciągu godziny 40 km do pokonania...to realne nawet jak na nasze warunki....Ale ale -pół godziny stracił na pokonanie Podzamcza od ul.Podzamcze do ul.Prusa.Tyleż samo albo i więcej bo stał od wiaduktu Poniatowskiego do skrzyżowania Ducha-Sikorskiego.......tak samo do Rzeszowa....przeje... rozwiń
Avatar
taki jeden / 10 listopada 2010 o 11:18
100 % POPARCIA dla tej akcji, powinni jeszcze stawiac przy tych bilbordach i workach na zwłoki rozbite samochody z wypadków...
Avatar
jAGA / 10 listopada 2010 o 10:43
[quote name='rodak' timestamp='1289344788' post='377517']
Mam wrażenie,że Pan Nalewajko jeden z tych czarnych worków ma założony na głowę i nie widzi w czym tkwi problem. Przez nasz region przetacza się 57% taboru kołowego z zachodu na wschód i odwrotnie.Rozwalają nasze drogi a na inwestycje drogowe otrzymujemy ochłapy bo Rząd stawia na igrzyska.Czym byliście zajęci samorządowcy ?.Uczestnictwem w przedstawieniach Palikota i oklaskiwaniem wdzięków Muchy???? Akcyza w cenie paliwa i ta w Lublinie i ta w Poznaniu jest jednakowa dlaczego zatem nakłady na te inwestycje są tak różne ? A może przekalkulowaliście,że można nic nie robić i dobrze zarobić ???
[/quote]
POPIERAM!!! NIC DODAC NIC UJĄĆ !
[quote name='rodak' timestamp='1289344788' post='377517']
Mam wrażenie,że Pan Nalewajko jeden z tych czarnych worków ma założony na głowę i nie widzi w czym tkwi problem. Przez nasz region przetacza się 57% taboru kołowego z zachodu na wschód i odwrotnie.Rozwalają nasze drogi a na inwestycje drogowe otrzymujemy ochłapy bo Rząd stawia na igrzyska.Czym byliście zajęci samorządowcy ?.Uczestnictwem w przedstawieniach Palikota i oklaskiwaniem wdzięków Muchy???? Akcyza w cenie paliwa i ta w Lublinie i ta w Poznaniu je... rozwiń
Avatar
kubeba / 10 listopada 2010 o 10:24
Co sobą reprezentują lubelscy "drogowcy" to najlepiej obrazuje to droga z Lublina do Mełgwi.Jak po każdej zimie potworzyły się wyłomy,więc zamiast je połatać to okropkowali
dziury białą farbą.Ten stan rzeczy utrzymywał się od wiosny gdzieś do lipca.Następnie poustawiali znaki ogranicząjace prędkość do 30 km/h.(jest tego około 8-szt).
Rozsądny człowiek połatałby te 3 km dziurawej drogi(w sumie 20-30 dziur) i byłoby po sprawie. Natomiast te gamonie,bo inaczej tego nie nazwać wywalili kasę na "malarza",następnie na dokumentację lokującą ograniczenia no i na same znaki. Pieniądze poszły w gwizdek a my jak łamaliśmy podwozia tak łamiemy........to jest k rwa nasz samorząd.Zamiast dróg stawia nam banery i w postaci trumiennych worków przedkłada nam przed oczy perspektywę,gdzie skończymy jak będziemy na nich głosować oraz płacić im pobory.W Afryce mają szarańczę,my naszych samorządowców -zastanawiam się,która z plag wyrządza większe szkody ?
Co sobą reprezentują lubelscy "drogowcy" to najlepiej obrazuje to droga z Lublina do Mełgwi.Jak po każdej zimie potworzyły się wyłomy,więc zamiast je połatać to okropkowali
dziury białą farbą.Ten stan rzeczy utrzymywał się od wiosny gdzieś do lipca.Następnie poustawiali znaki ogranicząjace prędkość do 30 km/h.(jest tego około 8-szt).
Rozsądny człowiek połatałby te 3 km dziurawej drogi(w sumie 20-30 dziur) i byłoby po sprawie. Natomiast te gamonie,bo inaczej tego nie nazwać wywalili kasę na "malarza",następnie ... rozwiń
Avatar
Karol / 10 listopada 2010 o 09:59
[quote name='Marciniu' timestamp='1289373265' post='377582']
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej bedziemy bawić. Są ludzie, społeczęnstwo , które chce tego, chce tej "kurde" drogi. A transparenty będa stały... "Jedzeisz przez Lublin, uśmiechnij się" A nie...zabici...ranni
[/quote]

oj kolego... dużo jeszcze przed Tobą nauki... Może odpuść sobie przyszłe wybory i uzupełnij wiedzę bo głupoty wypisujesz. "Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta!" - widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Wogóle to do jakich wyborów startujesz w przyszłym roku skoro chcesz wydawać pieniądze z kasy miasta? Czyba nie masz na myśli parlamentarnych.
[quote name='Marciniu' timestamp='1289373265' post='377582']
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej... rozwiń
Avatar
xyz / 10 listopada 2010 o 09:19
[quote name='ja&' timestamp='1289334234' post='377390']
tu zegary smierci, a BMW właśnie wyprzedza
[/quote]
Przecież jest tam przerywana...To co że wyprzedza, jak się ktoś wlecze 40/h to krew zalewa za takim jechać. Ja też mam dobry samochód, a nie pędzę na złamanie karku...Marka o niczym tu nie świadczy...
Avatar
Anna / 10 listopada 2010 o 08:34
Patrząc na to zdjęcie to aż się prosi by tą drogę pełną łat zedrzeć i położyć na jej miejscu nowy asfalt, na jednym i na drugim pasie ruchu.
Avatar
Marciniu / 10 listopada 2010 o 08:14
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej bedziemy bawić. Są ludzie, społeczęnstwo , które chce tego, chce tej "kurde" drogi. A transparenty będa stały... "Jedzeisz przez Lublin, uśmiechnij się" A nie...zabici...ranni
Witam. Mam 25 lat. Wykształcenie itd... Za rok startuje do wyborów. Moje postulaty będa jasne i rzeczowe. Jak np: BUDOWA DRÓG!! NON STOP 24h, na 3 zmiany dorogowcy mają lać asfalt. Żadnych przetargów, tylko z kasy miasta! Jeden rok budowy dróg non stop i Lublin jest w czolówce miast polskich pod względem bezpieczeństwa! Priorytet: OBWODNICA LUZBLINA oraz AUTOSTRADA! do Wawki. Nie da sie, bo stara gwardia trzyma kase, to sie inaczej bedziemy bawić. Są ludzie, społeczęnstwo , które chce tego, chce tej "kurde" dro... rozwiń
Avatar
GDDKiA / 10 listopada 2010 o 07:22
[quote name='Gość' timestamp='1289331432' post='377348']
Może by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wreszcie przeprowadziła akcję "naprawiamy drogi", zajęła sie tym, do czego została stworzona, a nie wszystkim innym oprócz tego?
[/quote]


Lepiej tych dróg nie remontować - będzie więcej wypadków. Więcej wypadków więcej banerów - nawet nie ma gdzie chodnika pobudować.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 1

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 10

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 3 3

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 30 6

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 185 39

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 2 13

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 50 55

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 3

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 17 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 18 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 42 11

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!