Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 kwietnia 2009 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Drogówka szokuje dawców organów, czyli akcja "Idzie wiosna. Będą warzywa" (wideo)

0 49 A A

"Idzie wiosna. Będą warzywa” - policyjna kampania pod takim hasłem ma powstrzymać szaleńców na motocyklach. Miłośnicy szybkich jednośladów są wściekli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spece od reklamy przygotowali dla policji kilkanaście plakatów. Najbardziej wymowny to rysunek marchewki na motorze: "Idzie wiosna. Będą warzywa”. "Sprzedam motor po mężu” to drugi drastyczny przykład kampanii. Przy lubelskich ulicach zawiśnie wkrótce ponad 30 takich plakatów.

- Od początku sezonu na polskich drogach zginęło blisko 30 motocyklistów. Nasza kampania ma pobudzać do myślenia. Sądząc po odzewie, hasło jest trafione - mówi sierż. sztab. Marcin Cieślak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W Chełmie motocykliści, zwani "dawcami organów”, są postrachem mieszkańców spokojnej, osiedlowej ulicy Wolności. - Niektórzy pędzą jak po autostradzie - skarży się pani Marzena, która mieszka tam od pięciu lat. - Najbardziej boję się o swoje dzieci.

Szacuje się, że w tej chwili po naszych drogach jeździ ponad milion jednośladów. Maszyny są coraz szybsze i prowadzą je coraz młodsi ludzie.

- Wiek nie ma tu nic do rzeczy - mówi Karol Mansz, doświadczony motocyklista, właściciel lubelskiego Riders Pub. - Znam nastoletnich chłopaków, którzy technicznie jeżdżą znacznie lepiej od 30- czy 40-latków. Do mojego pubu regularnie zagląda kilkudziesięciu motocyklistów. Każdy z nich chce żyć.

Policjanci zastrzegają, że nie traktują wszystkich motocyklistów jak piratów. Prowokacyjne plakaty mają trafić do tych, którzy pewność siebie przedkładają nad umiejętności i doświadczenie. Potrafią pędzić przez miasto z prędkością 190 km/h. To wynik jednego z ubiegłorocznych "rekordzistów”. Inny miłośnik dwóch kółek gnał obwodnicą Piask z prędkością 245 km/h. Obaj zostali zatrzymani.

- Sam widziałem, kiedy młody człowiek nie był w stanie utrzymać motocykla na małym, miejskim skrzyżowaniu mówi Cieślak. - Motor po prostu go przygniótł. To tzw. "mistrzowie prostej”, bardzo słabi technicznie, dlatego niebezpieczni.
Temperamenty młodych motocyklistów powinny ostudzić zmiany w przepisach. Od nowego roku pierwsze prawo jazdy nie będzie uprawniało do dosiadania najszybszych motocykli. Uprawnienia kierowcy będą rosły wraz z wiekiem.

Zobacz rajd pirata. Pędził po ulicach Lubartowa ponad 150 km/h


(MOJ) (BN)

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
spawamy??? / 18 lipca 2009 o 08:05
Kamil <wsk> napisał:
Motory zawsze były i zawsze będą bo naprawde ci ktrzy nigdy nie jeżdzili nja motorze to nie maja prawa mowi nic złego na temat motorzystow

Pod warunkiem, że będą specjalne tory dla tych dewiatów (przyznaję - zdarzają się już tacy którzy jeżdżą ostrożnie, ale to kropla w morzu popaprańców)!!! Wczoraj widziałem - jak parka śmigantów wyprzedzała samochód (droga z szerokim poboczem). Jeden po lewej, drugi po prawej stronie.... Takim to należałoby kaski na łbie zaspawać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba, że po selekcji coś pojmą- to do tego morza

Innych pozdrawiam
;!

Chyba, że po selekcji coś pojmą- to do tego morza

Innych pozdrawiam rozwiń
Avatar
~kris~ / 17 lipca 2009 o 18:48
motocykl jest dla ludzi z głową a na naszych ulicach niestety nie brakuje mistrzów "prostej".wsiadając na motocykl trzeba naprawde mysląc sam mam HAYabuse 1300 to troche sie znam
Avatar
Kamil <wsk> / 2 maja 2009 o 15:24
Motory zawsze były i zawsze będą bo naprawde ci ktrzy nigdy nie jeżdzili nja motorze to nie maja prawa mowi nic złego na temat motorzystow
Motory zawsze były i zawsze będą bo naprawde ci ktrzy nigdy nie jeżdzili nja motorze to nie maja prawa mowi nic złego na temat motorzystow rozwiń
Avatar
maris / 2 maja 2009 o 13:00
w.y.j.e..b.a.n.e mam na to czy mi sie cos stanie a latac i tak bede ....bo ci co pisza zle o motocyklistach to nie wiedza co traca , :) :) bo przecież Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...//a macie przewage ze jest was wiecej pozdrawiam was wszystkich:*
w.y.j.e..b.a.n.e mam na to czy mi sie cos stanie a latac i tak bede ....bo ci co pisza zle o motocyklistach to nie wiedza co traca , :) :) bo przecież Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...//a macie przewage ze jest was wiecej pozdrawiam was wszystkich:* rozwiń
Avatar
Kamil <wsk> / 2 maja 2009 o 10:20
ja mam 15 lat i sie nie bpje policji!!. Mam wsk 175 cc i normalnie bujam po glownej ulicy a jak zobacze policję no to uciekam w bok w jakies pole i czekam az odjadą jeszcze nigdy mnie nie zlapali i napewno jak skonczę 18 lat to od razu kupuje jakiegos ścigacza
Avatar
bulwo / 28 kwietnia 2009 o 01:45
zawsze tam gdzie my
Avatar
wojtek / 26 kwietnia 2009 o 18:14
Ludzie od reklamy- zwracam się do was.
Tworząc takie plakaty, pomyślcie też jak się czują rodzice którzy mają dzieci w śpiączce itp...
Jest im bardzo miło, że ich dzieci nazywacie warzywami. Gratuluję głupoty.
Avatar
miarek / 26 kwietnia 2009 o 08:48
po prostu jesli widzisz moto tzn ze juz zadnych manewrow nie powinienes robic bo nie zdazysz, czy to jest takie trudne do zrozumienia ? nie mozesz poczekac tych 5 sekund ?
ty wyprzedzac samochod przed toba bedziesz 20 sekund, ja na moto 3 - czesto jeszcze bardziej w tym momencie przyspieszam aby taki burak jak ty nie mial czasu mnie zabic bo sie nagle zdecyduje ze "jednak zdazy"


Gratuluję elokwencji i kultury. Buractwo aż bije z Twojego posta.
Avatar
Iza97 / 26 kwietnia 2009 o 08:45
jeśli spotakam cię na ulicy to gwarantuje na 100% że będziesz miał urwane lusterko za takie teksty PALANCIE!!!


Hehe chyba ktoś się oburzył - prawda w oczy kole???
Avatar
Dario / 23 kwietnia 2009 o 23:02
kapsel napisał:
Zawsze coś komuś nie będzie pasowało - taki naród. Jak masz głowę myślącą, to jej używaj, jeśli Ci szkoda, do przynajmniej się stosuj do przepisów.
A organy chcecie oddawać - wasza sprawa, ale nie zmuszajcie do tego innych.

a ty kapsel to wogole to o czym piszesz bo wcale nie odpowiedziales na to co napisalem wiec po co wogole otwierasz jape???
Avatar
spawamy??? / 18 lipca 2009 o 08:05
Kamil <wsk> napisał:
Motory zawsze były i zawsze będą bo naprawde ci ktrzy nigdy nie jeżdzili nja motorze to nie maja prawa mowi nic złego na temat motorzystow

Pod warunkiem, że będą specjalne tory dla tych dewiatów (przyznaję - zdarzają się już tacy którzy jeżdżą ostrożnie, ale to kropla w morzu popaprańców)!!! Wczoraj widziałem - jak parka śmigantów wyprzedzała samochód (droga z szerokim poboczem). Jeden po lewej, drugi po prawej stronie.... Takim to należałoby kaski na łbie zaspawać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba, że po selekcji coś pojmą- to do tego morza

Innych pozdrawiam
;!

Chyba, że po selekcji coś pojmą- to do tego morza

Innych pozdrawiam rozwiń
Avatar
~kris~ / 17 lipca 2009 o 18:48
motocykl jest dla ludzi z głową a na naszych ulicach niestety nie brakuje mistrzów "prostej".wsiadając na motocykl trzeba naprawde mysląc sam mam HAYabuse 1300 to troche sie znam
Avatar
Kamil <wsk> / 2 maja 2009 o 15:24
Motory zawsze były i zawsze będą bo naprawde ci ktrzy nigdy nie jeżdzili nja motorze to nie maja prawa mowi nic złego na temat motorzystow
Motory zawsze były i zawsze będą bo naprawde ci ktrzy nigdy nie jeżdzili nja motorze to nie maja prawa mowi nic złego na temat motorzystow rozwiń
Avatar
maris / 2 maja 2009 o 13:00
w.y.j.e..b.a.n.e mam na to czy mi sie cos stanie a latac i tak bede ....bo ci co pisza zle o motocyklistach to nie wiedza co traca , :) :) bo przecież Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...//a macie przewage ze jest was wiecej pozdrawiam was wszystkich:*
w.y.j.e..b.a.n.e mam na to czy mi sie cos stanie a latac i tak bede ....bo ci co pisza zle o motocyklistach to nie wiedza co traca , :) :) bo przecież Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...//a macie przewage ze jest was wiecej pozdrawiam was wszystkich:* rozwiń
Avatar
Kamil <wsk> / 2 maja 2009 o 10:20
ja mam 15 lat i sie nie bpje policji!!. Mam wsk 175 cc i normalnie bujam po glownej ulicy a jak zobacze policję no to uciekam w bok w jakies pole i czekam az odjadą jeszcze nigdy mnie nie zlapali i napewno jak skonczę 18 lat to od razu kupuje jakiegos ścigacza
Avatar
bulwo / 28 kwietnia 2009 o 01:45
zawsze tam gdzie my
Avatar
wojtek / 26 kwietnia 2009 o 18:14
Ludzie od reklamy- zwracam się do was.
Tworząc takie plakaty, pomyślcie też jak się czują rodzice którzy mają dzieci w śpiączce itp...
Jest im bardzo miło, że ich dzieci nazywacie warzywami. Gratuluję głupoty.
Avatar
miarek / 26 kwietnia 2009 o 08:48
po prostu jesli widzisz moto tzn ze juz zadnych manewrow nie powinienes robic bo nie zdazysz, czy to jest takie trudne do zrozumienia ? nie mozesz poczekac tych 5 sekund ?
ty wyprzedzac samochod przed toba bedziesz 20 sekund, ja na moto 3 - czesto jeszcze bardziej w tym momencie przyspieszam aby taki burak jak ty nie mial czasu mnie zabic bo sie nagle zdecyduje ze "jednak zdazy"


Gratuluję elokwencji i kultury. Buractwo aż bije z Twojego posta.
Avatar
Iza97 / 26 kwietnia 2009 o 08:45
jeśli spotakam cię na ulicy to gwarantuje na 100% że będziesz miał urwane lusterko za takie teksty PALANCIE!!!


Hehe chyba ktoś się oburzył - prawda w oczy kole???
Avatar
Dario / 23 kwietnia 2009 o 23:02
kapsel napisał:
Zawsze coś komuś nie będzie pasowało - taki naród. Jak masz głowę myślącą, to jej używaj, jeśli Ci szkoda, do przynajmniej się stosuj do przepisów.
A organy chcecie oddawać - wasza sprawa, ale nie zmuszajcie do tego innych.

a ty kapsel to wogole to o czym piszesz bo wcale nie odpowiedziales na to co napisalem wiec po co wogole otwierasz jape???
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 34 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 67 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 33 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 50 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 415 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!