środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Dworki, pałace i zamki w Lubelskiem. Coraz więcej zabytkowych nieruchomości na sprzedaż

Dodano: 20 września 2017, 16:11

Zespół pałacowo-parkowy w Tomaszowicach-Kolonii położony jest przy drodze wojewódzkiej Lublin-Nałęczów, ok. 10 km od Nałęczowa. Mimo atrakcyjnej lokalizacji przez lata kupnem nieruchomości nikt nie był zainteresowany<br />
Zespół pałacowo-parkowy w Tomaszowicach-Kolonii położony jest przy drodze wojewódzkiej Lublin-Nałęczów, ok. 10 km od Nałęczowa. Mimo atrakcyjnej lokalizacji przez lata kupnem nieruchomości nikt nie był zainteresowany

Po latach starań władzom gminy Jastków udało się w końcu znaleźć chętnego na XIX-wieczny pałac w Tomaszowicach-Kolonii. Zabytków na sprzedaż w naszym regionie nie brakuje. Kupca szuka m.in. dwór w Ratoszynie czy dom podworski w Opolu Lubelskim.

Bardzo zależało mi na tym, aby znalazł się ktoś kto zadba o ten budynek, by zaczęło się coś w nim dziać – mówi Teresa Kot, wójt podlubelskiej gminy Jastków. Gmina próbuje sprzedać nieruchomość od siedmiu lat. – Pierwszy przetarg był już w 2010 roku, kiedy wyprowadziła się stąd szkoła – przyznaje Teresa Kot.

Pałac o powierzchni ponad tysiąca mkw. został wybudowany w 1863 r. W 1970 r. dobudowano do niego skrzydło o pow. ponad 270 mkw. W skład zespołu, który jest wpisany do rejestru zabytków, wchodzi też park, staw i droga gruntowa.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 września 2017 o 18:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komunistyczni baronowie, ci którzy mordowali przedwojenną inteligencję i ich następcy, nadal ogłupiają bezrefleksyjnych obywateli wtłaczając im do głów relatywizm moralny ze wstrętem do historii narodowej.
Rozwiń
Gość
Gość (27 września 2017 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co zrobiła mosiek w spódnicy i miała prawo w nosie.
Rozwiń
Gość
Gość (24 września 2017 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto sprzedaje? Złodzieje, czy paserzy? Wszystkie te transakcję powinny być unieważnione i wstrzymane do czasu uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej. Konstytucja gwarantuje wszystkim obywatelom równość wobec prawa i poszanowanie własności prywatnej. Te dworki i pałace zostały zagrabione przez komunistów za darmo. Teraz ci ludzie chcą się ich pozbyć jak gorącego kartofla. Organy państwowe powinny interweniować natychmiast i zabezpieczyć na poczet przyszłych zwrotów i odszkodowań. Apeluję o to do władz i parlamentarzystów!
Rozwiń
Gość
Gość (22 września 2017 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czerwony Leonie! Nie siej lewackich kłamstw, bo dzisiaj nikt już tego nie kupi. I wtedy i dzisiaj jeśli ktoś chciał i potrafił pracować to miał. Leniwi i nieporadni są i dzisiaj. I nie przeszkadza ci to? Masz dowód na to, że ktoś coś komuś ukradł, to oddaj go pod sąd. Dla mnie dowodem na krzywdę rodziny i złodziejstwo komunistycznego rządu są decyzje podjęte na mocy manifestu licowego.
Rozwiń
leon z
leon z (21 września 2017 o 20:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Apeluję do naszych parlamentarzystów: zatrzymajcie wyprzedaż zagrabionego przez komunę majątku! Komuniści rozkradli nie tylko kamienice w miastach, ale i ziemię oraz domy na wsiach. Sprawiedliwość należy się wszystkim Polakom. Na wsiach skrzywdzono całe rodziny tylko dlatego, że byly patriotyczne i bogobojne.
 o krzywdach na wieśniactwie ,wyrządzanych przez wieki ,nie przez obcych zaborców, ale przez "swoich" panów  nikt nawet nie wspomni. ciekawe czy w II RP by uwłaszczono chłopów , jakby nie zaborcy ...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!