Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 września 2009 r.
12:09
Edytuj ten wpis

Dyplomaci z całego świata na Lubelszczyźnie

Autor: Zdjęcie autora rp
0 3 A A

73 ambasadorów i ich małżonków przyjechało na weekend na Lubelszczyznę. Atrakcje regionu oglądają przedstawiciele m. in. Chorwacji, Hiszpanii, Finlandii, Kanady, Brazylii, Nigerii, Nowej Zelandii i Zakonu Maltańskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wizytę zaczęli dzisiaj rano od obejrzenia gospodarstwa ogrodniczego państwa Ptaszków w Stężycy. Później, ok. 15.30, spotkają się z wojewodą Genowefą Tokarską, marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem oraz prezydentem Adamem Wasilewskim na Zamku Lubelskim.

Dyplomaci usłyszą o atrakcjach Lubelszczyzny oraz projekcie "Lublin 2016 – Europejska Stolica Kultury - kandydat”. Później obejrzą adaptację teatralną powieści "Ferdydurke” Witolda Gombrowicza w Trybunale Koronnym w Lublinie. W sobotę zwiedzą Stare Miasto (godz. 10 – 11), Muzeum na Majdanku oraz obejrzą pokazy sztuki kowalskiej w Wojciechowie. W niedzielę dyplomaci odwiedzą pałac z Kozłówce oraz stadninę koni w Janowie Podlaskim.

– Nie będzie utrudnień w komunikacji. Dyplomaci przyjadą do Lublina dwoma autokarami – mówi Rafał Przech z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
figa z makiem / 25 września 2009 o 16:30
...taki ambasador Nigerii to w Lublinie ma istny Paryz, a ambasarod Ukrainy nie boi sie ze go w mialy dzien okradna na ulicy (bo ma czterwch policjantow i psa Szarika do ochrony)

Dla tych ktorzy nie wiedza .............Lublin juz dawno pobil Warszawe i dzieki umiejetnym krokom swiatowych i lingwistycznie uzdolnionych miejscowych politykow juz za rok osiagnie poziom Paryza a w roku 2013 Nowego Jorku i Tokyo.
Avatar
haryski / 25 września 2009 o 10:37
Dobra decyzja moze zostawia troche EURO w lublinie moze zainwestuja a moze popra Lublinw glosowaniu na ESK 2016
Avatar
obytrel44 / 25 września 2009 o 09:43
PO CO ONI TU PRZYJEżDżAJą NA TEN ZąSCIANEK, DO TEGO ZADUPIA???NASZE PAJACE Z WłADZ WSZELKICH BęDą SIę POPISYWąć ELOKWENCJą??MR GRABCZUK POKAZ IM LOTNISKO KTóREGO NIE MA(ROZDAJ łOPATY TO ZA FREE AMBASADORZY CI ROZMINUJą TEN LAS KOłO LOTNISKA,CHA,CHA!!), I OBWODNICE KTóREJ NIE MA !!!WASYL POKAż IM MAKIETY TWYCH INWESTYCJI,SZCZEGóLNIE AQUAPRKU I TUNELU POD RACłAWICKIMI,CHA,CHA!!!TOKARSKA NIECH POKAZE SIEBIE,ZROBI POKAZ MODY,CHA,CHA!!LUBLIN BYł I BęDZIE ZABITą DECHAMI WSIą!!NIE OBRAżAJąC ROLNIKóW!!
Avatar
figa z makiem / 25 września 2009 o 16:30
...taki ambasador Nigerii to w Lublinie ma istny Paryz, a ambasarod Ukrainy nie boi sie ze go w mialy dzien okradna na ulicy (bo ma czterwch policjantow i psa Szarika do ochrony)

Dla tych ktorzy nie wiedza .............Lublin juz dawno pobil Warszawe i dzieki umiejetnym krokom swiatowych i lingwistycznie uzdolnionych miejscowych politykow juz za rok osiagnie poziom Paryza a w roku 2013 Nowego Jorku i Tokyo.
Avatar
haryski / 25 września 2009 o 10:37
Dobra decyzja moze zostawia troche EURO w lublinie moze zainwestuja a moze popra Lublinw glosowaniu na ESK 2016
Avatar
obytrel44 / 25 września 2009 o 09:43
PO CO ONI TU PRZYJEżDżAJą NA TEN ZąSCIANEK, DO TEGO ZADUPIA???NASZE PAJACE Z WłADZ WSZELKICH BęDą SIę POPISYWąć ELOKWENCJą??MR GRABCZUK POKAZ IM LOTNISKO KTóREGO NIE MA(ROZDAJ łOPATY TO ZA FREE AMBASADORZY CI ROZMINUJą TEN LAS KOłO LOTNISKA,CHA,CHA!!), I OBWODNICE KTóREJ NIE MA !!!WASYL POKAż IM MAKIETY TWYCH INWESTYCJI,SZCZEGóLNIE AQUAPRKU I TUNELU POD RACłAWICKIMI,CHA,CHA!!!TOKARSKA NIECH POKAZE SIEBIE,ZROBI POKAZ MODY,CHA,CHA!!LUBLIN BYł I BęDZIE ZABITą DECHAMI WSIą!!NIE OBRAżAJąC ROLNIKóW!!
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!