sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dyrektor zrezygnował, spór trwa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 marca 2008, 17:03

O losie kierowniczki przychodni w Stężycy zadecyduje nowy dyrektor SPZOZ w Rykach, którego poznamy lada dzień.

Lekarkę odwołał jego poprzednik. Kiedy poparli ją powiatowi radni, zrezygnował z pełnienia swojej funkcji.

- Pan dyrektor złożył rezygnację, a ja nadal nie wiem, co będzie z przychodnią i ze mną - ubolewa dr Hanna Czerska-Gąsiewska, kierownik Ośrodka Zdrowia w Stężycy. - Mam opinię prawną, że decyzja dotycząca wypowiedzenia mi lokalu była bezpodstawna. Niestety, do tej pory nikt z ryckich władz nie odpowiedział na moje pisma.

- Decyzję odnośnie dr Czerskiej podejmie już nowy szef SPZOZ. To nie leży w moich kompetencjach - broni się Leszek Filipek, starosta rycki.

Dr Hanna Czerska-Gąsiewska pracuje w Stężycy od lat 90. Wszystko układało się dobrze, dopóki SPZOZ w Rykach nie objął nowy dyrektor Piotr Książek. To od niego kierowniczka jedynej przychodni w miasteczku dostała wypowiedzenie najmu w trybie natychmiastowym. Dyrektor jako powód wypowiedzenia podał zaległości w czynszu za grudzień. Dr Czerska od razu uregulowała wszystkie rachunki, ale decyzja dyrektora nie została cofnięta.

- Powiedziałam mu, że nie zamierzam odejść sama. Jeśli chcą mnie usunąć, to niech podadzą sprawę do sądu i mnie eksmitują - zapowiada dr Czerska.
Kluczowa była sesja Rady Powiatu w Rykach, na której radni jednomyślnie poparli dotychczasowego kierownika Ośrodka Zdrowia. Na nią przybyli też licznie mieszkańcy Stężycy, by bronić swojej lekarki. - Nie oddamy naszej przychodni. Jesteśmy zadowoleni. Po co psuć coś, co dobrze działa - denerwował się pan Jan ze Stężycy.

Rada Powiatu uchwałą nakazała dyrektorowi cofnąć decyzję, ale tego nie uczynił. Zamiast tego, zrezygnował z pełnienia funkcji szefa SPZOZ.

- Żałujemy że dotychczasowy dr Książek zrezygnował, ale uchwała Senatu Akademii Medycznej zakazuje pełnienia równocześnie dwóch funkcji kierowniczych, a pan doktor jest kierownikiem jednej z katedr - tłumaczy starosta.

- Dziwne, bo w styczniu jak wygrał konkurs, to też był kierownikiem tej katedry - ripostuje dr Czerska.

W tej chwili na stanowisko dyrektora został rozpisany nowy konkurs. Wczoraj do godz. 15 można było składać oferty. - Nowy szef zostanie wyłoniony lada dzień - zapewnia Filipek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!