poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Dyrektorze, słono płać!

  Edytuj ten wpis
Autor: EWA STĘPIEŃ

Lekarze z Opola Lubelskiego pracują za dużo. Kontrolę w szpitalu przeprowadziła inspekcja pracy i skierowała wniosek do sądu o ukaranie pracodawcy grzywną.

Wniosek do Sądu Grodzkiego w Opolu Lubelskim inspekcja pracy skierowała kilka dni temu. - Mamy dwa zarzuty - mówi Krzysztof Sudoł, rzecznik prasowy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie. - Pierwszy dotyczy nie zapewnienia lekarzom 11-godzinnego odpoczynku po dyżurach. Drugi na pełnieniu przez lekarzy dyżurów częściej niż dwa razy na tydzień, więcej niż 8 razy w miesiącu.
Jeden z lekarzy przyznaje się nam anonimowo, że tygodniowo pracuje nieraz 200 godzin. - Czy kogoś to obchodzi? - pyta rozgoryczony. - Najlepiej powiedzieć, że lekarzom jest dobrze i rzucić hasło "pokaż lekarzu, co masz w garażu”.
Inspektorzy kontrolą objęli jeden lipiec. Wkroczyli do szpitala po interwencji Krzysztofa Bukiela, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. A tego z kolei zawiadomiły szpitalne związki zawodowe opolskiego szpitala. - Wyrwano do kontroli jeden miesiąc, w środku sezonu urlopowego, kiedy trudno jest ustalić grafik, przestrzegając norm czasu pracy - nie zgada się z zarzutami inspekcji Karol Stpiczyński, dyrektor szpitala w Opolu Lubelskim.
Lekarze z tego szpitala o pracy ponad siły mówią już od lutego. O czas wolny za pracę ponad unijną normę (48 godzin tygodniowo), jak i o pełne wynagrodzenie za dyżury walczą w Sądzie Pracy w Puławach. Razem z medykami z Puław i Ryk złożyli tam w sumie ponad 100 pozwów. Żaden proces jeszcze się nie zakończył.
Do takiej walki skłoniła ich precedensowa i głośna na całą Polskę sprawę Czesława Misia, pediatry z Nowego Sącza. Miś domagał się w sądzie płatnego urlopu za dyżury. Sąd w Krakowie, stosując się do unijnej dyrektywy zabraniającej pracy ponad 48 godzin tygodniowo, wydał orzeczenie po myśli lekarza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(Anonimowy)
jurek
pacjent
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

(Anonimowy)
(Anonimowy) (11 października 2007 o 22:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo inspekcja!!! Może wreszczie sytuacja w opolskim szpitalu wróci do normy.
Rozwiń
jurek
jurek (11 października 2007 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor to degenerat chory na głowę ale ma sztamę ze starostą.
Rozwiń
pacjent
pacjent (11 października 2007 o 18:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy dyrektor zapłaci????????????????on to ma w głebokim poszanowaniu ,gwiżdże sobie na lekarzy, pielęgniarki i pajentów , oby tylko on miał zapenione dochody z prywatyzji szpitala po cichu , a nasz strosta -nawisem mówiąc walczy o sejm , bo tu już kończą się jego horyzonty- ma za dobrą monetę bo ma z głowy kłopoty w słuzbie zdrowia , a dyrektor zbiera coraz grubsze koperty z biurko, gdzie jest Ziobro ????????????????///
Rozwiń
Abu
Abu (11 października 2007 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pan dyrektor nie wie, że w przepisach nie ma mowy o "sezonie urlopowym".Urlopu wypoczynkowego udziela się na podstawie rocznego planu urlopów zatwierdzonego przez..... dyrektora.Mętna dyrekcja, mętny radca prawny szpitala!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!