Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 maja 2015 r.
20:17

Dzięki terapii w USA Jaś nie stracił wzroku

0 8 A A
Rodzice Jasia wierzą, że terapia w Stanach okaże się skuteczna
Rodzice Jasia wierzą, że terapia w Stanach okaże się skuteczna

Dwuletni Jaś Karwowski z Krępca k. Lublina, który walczy ze złośliwym nowotworem oka, jest już z powrotem w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 – Decyzja o wyjeździe do USA była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć. Po terapii guz znacznie się zmniejszył. Jaś na pewno widzi, ale nie wiemy czy jest to w jakimś stopniu ograniczone, bo jest jeszcze za mały, żeby to stwierdzić – mówi Ewelina Karwowska, mama chłopca.

– Nowojorska klinika, w której był leczony u dr. Davida Abramsona ma 98 proc. skuteczności. Wierzymy więc, że będzie dobrze. W czerwcu mamy wizytę kontrolną i jeszcze jeden zabieg laserem.

Kobieta dodaje, że na początku konieczne są comiesięczne wizyty kontrolne, a potem, jeśli nie będzie nawrotów choroby, coraz rzadsze. – Oczywiście na wszystkie wizyty musimy jeździć do USA. To w tym wypadku najlepsze wyjście, bo Jasia będą mogli badać lekarze, którzy znają historię jego choroby – zaznacza Karwowska. – Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla Jasia. Bez nich nie udałoby się.

Przed wyjazdem do USA Jaś był leczony w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze nie dawali rodzicom nadziei na to, że chłopiec będzie widział. Państwo Karwowscy wierzyli jednak, że syn nie straci wzroku. Zdecydowali się na chemioterapię dotętniczą. – Jesteśmy w kontakcie z rodzinami dzieci, które były leczone w USA i wiemy, że to się udaje. Mamy przynajmniej dwa takie przykłady. Stan Kuby i Adasia był gorszy niż naszego syna, bo obaj mieli usunięte jedno oko – podkreślał wówczas Krzysztof Karwowski, tata Jasia.

Po badaniach w nowojorskiej klinice okazało się, że Jaś ma w oku dwa guzy. Musiał więc dostać większą dawkę leku – cztery serie chemioterapii oraz zabiegi laserowe.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 14:57
Walcz malczan! Cieszę się,że mogłem Ci pomóc!
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 09:09
Tak się cieszę....trzymaj się Mały :)
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 09:03
Super! Powodzenia i trzymam kciuki!
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 01:42
Wspaniała wiadomość. Dziękować Panu Bogu. Oby było coraz lepiej. Rośnij zdrów gościu!
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 22:11
Fajnie że Wy walczycie i ludzie pomagają! To daje nadzieję... Reszta w rekach Boga.
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 21:22
Jasiu! Nie daj się !! Trzymam kciuki słoneczko !!
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 20:29
super informacja, oby wszystko skończyło się dobrze!
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 20:29
Miło przeczytać dobre wieści. Powodzenia dalej !
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 14:57
Walcz malczan! Cieszę się,że mogłem Ci pomóc!
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 09:09
Tak się cieszę....trzymaj się Mały :)
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 09:03
Super! Powodzenia i trzymam kciuki!
Avatar
Gość / 12 maja 2015 o 01:42
Wspaniała wiadomość. Dziękować Panu Bogu. Oby było coraz lepiej. Rośnij zdrów gościu!
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 22:11
Fajnie że Wy walczycie i ludzie pomagają! To daje nadzieję... Reszta w rekach Boga.
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 21:22
Jasiu! Nie daj się !! Trzymam kciuki słoneczko !!
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 20:29
super informacja, oby wszystko skończyło się dobrze!
Avatar
Gość / 11 maja 2015 o 20:29
Miło przeczytać dobre wieści. Powodzenia dalej !
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 2

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 3 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 13 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?