niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dziennik budowy S17: Drogowcy zrywają asfalt, będą utrudnienia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2011, 16:45
Autor: (jsz)

Budowa drogi S17 (Maciej Kaczanowski)
Budowa drogi S17 (Maciej Kaczanowski)

Kierowcy wyjeżdżający z Lublina w Kierunku Piask powinni się przygotować na utrudnienia. Drogowcy ograniczyli ruch na odcinku Piaski – Bystrzejowice. Trwa tam frezowanie starego asfaltu.

– Z ruchu wyłączona jest jedna jezdnia – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – W przyszłym tygodniu należy się spodziewać utrudnień na odcinku od rogatki świdnickiej do Krępca. Tam również wyłączymy z użytkowania część trasy.

Ten fragment miał być wyłączony z ruchu już przed Wielkanocą. Drogowcy zrezygnowali jednak z tego pomysłu, by nie powodować dodatkowych utrudnień w okresie wzmożonego ruchu.

Prace przy budowie nowej "siedemnastki” koncentrują się na odcinku od węzła Witosa do Piask. Oprócz usuwania zniszczonej nawierzchni, ekipy budowlane wybierają ziemię pod nowe drogi dojazdowe. Drogowcy przygotowują również zbrojenia fundamentów pod kładki dla pieszych, które przebiegną nad ekspresówką.

Dziennik budowy S17 - więcej artykułów

Budowę nowej trasy S-17 podzielono na kilka odcinków. Na pierwszym (Sielce - Bogucin) trwa przygotowanie inwestycji. Dobiegają tam końca prace geodezyjne. Drogowcy czekają jeszcze z rozpoczęciem prac na odcinku od Bogucina do Dąbrowicy. Znane są już oferty wykonawców, ale budowniczy muszą jeszcze uzyskać wszystkie, niezbędne zezwolenia.

Przed tygodniem drogowcy uzyskali decyzję środowiskową dla odcinka od granicy województwa do węzła Sielce. Budowa 35 km trasy rozpocznie się jednak dopiero po 2013 roku.

Na razie znany jest tylko przebieg trasy. Do realizacji wybrano tzw. wariant D. Przewiduje on, że nowa 17-tka zostanie poprowadzona po wschodniej stronie istniejącej drogi. Ominie Niwę Babicką i Ryki. Następnie przejdzie na stronę zachodnią. Istniejąca droga będzie wykorzystana do obsługi ruchu lokalnego.

Powstaną też cztery węzły drogowe: Ryki, Moszczanka, Skrudki i Żyrzyn. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kolo
cyku cyku
xzd
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kolo
Kolo (29 kwietnia 2011 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zachów ważniejszy, my się nie liczymy!!!!!!!!!!
Rozwiń
cyku cyku
cyku cyku (28 kwietnia 2011 o 20:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieniądze na obwodnicę Poznania wezmą się z różnicy pomiędzy kosztorysem inwestycji wykonanym przez GDDKiA a ceną za jaką zwycięzca przetargu zgodził się zrealizować inwestycję. Zarówno na odcinku 1 jaki i 5, koszt wykonawcy była sporo niższa niż koszt inwestora (GDDKiA). Stąd oszczędności. PiSowskich pieniaczy nie brakuje. Wasz Prezes pasuje do was znakomicie.
Rozwiń
xzd
xzd (28 kwietnia 2011 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...... (Onet).... Jak ustaliliśmy, przygotowania do budowy obwodnicy (Poznania) zostaną zakończone bez zwłoki, a sama budowa rozpocznie się po przyznaniu dodatkowych środków finansowych przez Radę Ministrów. Skąd w budżecie mają się wziąć te pieniądze?

- Mogą być zaoszczędzone na dwóch innych budowach, czyli fragmencie S8 Walichnów-Łódź oraz S17 Kurów-Lublin - wyjaśnia Mikołaj Karpiński, dyrektor biura informacji i promocji Ministerstwa Infrastruktury. Dodaje też, że odcinek Rokietnica-Swadzim to priorytetowy odcinek, bo bez niego zachodnia obwodnica nie będzie przejezdna.


czyżby znowu zaśpiewamy 'Znowu w życiu mi nie wyszło .....' (cytat nie dotyczy partyjnych notabli PO)
Rozwiń
fl
fl (28 kwietnia 2011 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brakuje kasy na obwodnice Poznania i chca zabrac fundusze z trasy Lublin-Kurow !(onet.pl)
Rozwiń
pablo
pablo (28 kwietnia 2011 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
natępny news z tyłka, zwężenia są od dawna i pewnie będą przez długi weekend, znaczy, że znowu korki, tylko nikt z panem Nalewajko na czele nie pomyślał o jakichś altenatywnych przejazdach, ani o lewoskretach przez które ruch się stopuje, bo jest ich za mało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!