Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 kwietnia 2011 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17: Drogowcy zrywają asfalt, będą utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 5 A A
Budowa drogi S17 (Maciej Kaczanowski)
Budowa drogi S17 (Maciej Kaczanowski)

Kierowcy wyjeżdżający z Lublina w Kierunku Piask powinni się przygotować na utrudnienia. Drogowcy ograniczyli ruch na odcinku Piaski – Bystrzejowice. Trwa tam frezowanie starego asfaltu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z ruchu wyłączona jest jedna jezdnia – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – W przyszłym tygodniu należy się spodziewać utrudnień na odcinku od rogatki świdnickiej do Krępca. Tam również wyłączymy z użytkowania część trasy.

Ten fragment miał być wyłączony z ruchu już przed Wielkanocą. Drogowcy zrezygnowali jednak z tego pomysłu, by nie powodować dodatkowych utrudnień w okresie wzmożonego ruchu.

Prace przy budowie nowej "siedemnastki” koncentrują się na odcinku od węzła Witosa do Piask. Oprócz usuwania zniszczonej nawierzchni, ekipy budowlane wybierają ziemię pod nowe drogi dojazdowe. Drogowcy przygotowują również zbrojenia fundamentów pod kładki dla pieszych, które przebiegną nad ekspresówką.

Dziennik budowy S17 - więcej artykułów
Budowę nowej trasy S-17 podzielono na kilka odcinków. Na pierwszym (Sielce - Bogucin) trwa przygotowanie inwestycji. Dobiegają tam końca prace geodezyjne. Drogowcy czekają jeszcze z rozpoczęciem prac na odcinku od Bogucina do Dąbrowicy. Znane są już oferty wykonawców, ale budowniczy muszą jeszcze uzyskać wszystkie, niezbędne zezwolenia.

Przed tygodniem drogowcy uzyskali decyzję środowiskową dla odcinka od granicy województwa do węzła Sielce. Budowa 35 km trasy rozpocznie się jednak dopiero po 2013 roku.

Na razie znany jest tylko przebieg trasy. Do realizacji wybrano tzw. wariant D. Przewiduje on, że nowa 17-tka zostanie poprowadzona po wschodniej stronie istniejącej drogi. Ominie Niwę Babicką i Ryki. Następnie przejdzie na stronę zachodnią. Istniejąca droga będzie wykorzystana do obsługi ruchu lokalnego.

Powstaną też cztery węzły drogowe: Ryki, Moszczanka, Skrudki i Żyrzyn. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kolo / 29 kwietnia 2011 o 08:07
Zachów ważniejszy, my się nie liczymy!!!!!!!!!!
Avatar
cyku cyku / 28 kwietnia 2011 o 20:40
Pieniądze na obwodnicę Poznania wezmą się z różnicy pomiędzy kosztorysem inwestycji wykonanym przez GDDKiA a ceną za jaką zwycięzca przetargu zgodził się zrealizować inwestycję. Zarówno na odcinku 1 jaki i 5, koszt wykonawcy była sporo niższa niż koszt inwestora (GDDKiA). Stąd oszczędności. PiSowskich pieniaczy nie brakuje. Wasz Prezes pasuje do was znakomicie.
Avatar
xzd / 28 kwietnia 2011 o 19:31
...... (Onet).... Jak ustaliliśmy, przygotowania do budowy obwodnicy (Poznania) zostaną zakończone bez zwłoki, a sama budowa rozpocznie się po przyznaniu dodatkowych środków finansowych przez Radę Ministrów. Skąd w budżecie mają się wziąć te pieniądze?

- Mogą być zaoszczędzone na dwóch innych budowach, czyli fragmencie S8 Walichnów-Łódź oraz S17 Kurów-Lublin - wyjaśnia Mikołaj Karpiński, dyrektor biura informacji i promocji Ministerstwa Infrastruktury. Dodaje też, że odcinek Rokietnica-Swadzim to priorytetowy odcinek, bo bez niego zachodnia obwodnica nie będzie przejezdna.


czyżby znowu zaśpiewamy 'Znowu w życiu mi nie wyszło .....' (cytat nie dotyczy partyjnych notabli PO)
...... (Onet).... Jak ustaliliśmy, przygotowania do budowy obwodnicy (Poznania) zostaną zakończone bez zwłoki, a sama budowa rozpocznie się po przyznaniu dodatkowych środków finansowych przez Radę Ministrów. Skąd w budżecie mają się wziąć te pieniądze?

- Mogą być zaoszczędzone na dwóch innych budowach, czyli fragmencie S8 Walichnów-Łódź oraz S17 Kurów-Lublin - wyjaśnia Mikołaj Karpiński, dyrektor biura informacji i promocji Ministerstwa Infrastruktury. Dodaje też, że odcinek Rokietnica-Swadzim to priorytetowy odcinek, bo bez nie... rozwiń
Avatar
fl / 28 kwietnia 2011 o 18:41
brakuje kasy na obwodnice Poznania i chca zabrac fundusze z trasy Lublin-Kurow !(onet.pl)
Avatar
pablo / 28 kwietnia 2011 o 17:20
natępny news z tyłka, zwężenia są od dawna i pewnie będą przez długi weekend, znaczy, że znowu korki, tylko nikt z panem Nalewajko na czele nie pomyślał o jakichś altenatywnych przejazdach, ani o lewoskretach przez które ruch się stopuje, bo jest ich za mało.
Avatar
Kolo / 29 kwietnia 2011 o 08:07
Zachów ważniejszy, my się nie liczymy!!!!!!!!!!
Avatar
cyku cyku / 28 kwietnia 2011 o 20:40
Pieniądze na obwodnicę Poznania wezmą się z różnicy pomiędzy kosztorysem inwestycji wykonanym przez GDDKiA a ceną za jaką zwycięzca przetargu zgodził się zrealizować inwestycję. Zarówno na odcinku 1 jaki i 5, koszt wykonawcy była sporo niższa niż koszt inwestora (GDDKiA). Stąd oszczędności. PiSowskich pieniaczy nie brakuje. Wasz Prezes pasuje do was znakomicie.
Avatar
xzd / 28 kwietnia 2011 o 19:31
...... (Onet).... Jak ustaliliśmy, przygotowania do budowy obwodnicy (Poznania) zostaną zakończone bez zwłoki, a sama budowa rozpocznie się po przyznaniu dodatkowych środków finansowych przez Radę Ministrów. Skąd w budżecie mają się wziąć te pieniądze?

- Mogą być zaoszczędzone na dwóch innych budowach, czyli fragmencie S8 Walichnów-Łódź oraz S17 Kurów-Lublin - wyjaśnia Mikołaj Karpiński, dyrektor biura informacji i promocji Ministerstwa Infrastruktury. Dodaje też, że odcinek Rokietnica-Swadzim to priorytetowy odcinek, bo bez niego zachodnia obwodnica nie będzie przejezdna.


czyżby znowu zaśpiewamy 'Znowu w życiu mi nie wyszło .....' (cytat nie dotyczy partyjnych notabli PO)
...... (Onet).... Jak ustaliliśmy, przygotowania do budowy obwodnicy (Poznania) zostaną zakończone bez zwłoki, a sama budowa rozpocznie się po przyznaniu dodatkowych środków finansowych przez Radę Ministrów. Skąd w budżecie mają się wziąć te pieniądze?

- Mogą być zaoszczędzone na dwóch innych budowach, czyli fragmencie S8 Walichnów-Łódź oraz S17 Kurów-Lublin - wyjaśnia Mikołaj Karpiński, dyrektor biura informacji i promocji Ministerstwa Infrastruktury. Dodaje też, że odcinek Rokietnica-Swadzim to priorytetowy odcinek, bo bez nie... rozwiń
Avatar
fl / 28 kwietnia 2011 o 18:41
brakuje kasy na obwodnice Poznania i chca zabrac fundusze z trasy Lublin-Kurow !(onet.pl)
Avatar
pablo / 28 kwietnia 2011 o 17:20
natępny news z tyłka, zwężenia są od dawna i pewnie będą przez długi weekend, znaczy, że znowu korki, tylko nikt z panem Nalewajko na czele nie pomyślał o jakichś altenatywnych przejazdach, ani o lewoskretach przez które ruch się stopuje, bo jest ich za mało.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!