Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 maja 2013 r.
19:15
Edytuj ten wpis

E-myto na drodze ekspresowej S17 do Piask?

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 36 A A
Jeśli informacje o trasie do Piask się potwierdzą, będzie to pierwszy częściowo płatny odcinek drogi
Jeśli informacje o trasie do Piask się potwierdzą, będzie to pierwszy częściowo płatny odcinek drogi

Od 1 lipca tego roku odcinek nowej ekspresówki od Lublina do Piask ma zostać włączony do systemu pobierania opłat viaTOLL. Za przejazd zapłacą autobusy, ciężarówki i inne pojazdy o masie powyżej 3,5 tony – donosi Dziennik Gazeta Prawna. Kierowcy samochodów osobowych mogą spać spokojnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o 17 kilometrów nowej dwupasmówki od węzła Felin w Lublinie do końca obwodnicy Piask. Jak informuje DGP, ten fragment S17 jest na liście dróg, które rząd zamierza włączyć do programu opłat e-myta.

Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej nie potwierdza tych wiadomości, przynajmniej na razie. – W tym roku są planowane dwa rozszerzenia sieci płatnych dróg. Pierwsze w lipcu, drugie w grudniu. Ale na razie nie mogę potwierdzić informacji prasowych, bo nie ma jeszcze projektu rozporządzenia określającego, które odcinki dróg trafią na listę – mówi Mikołaj Karpiński, rzecznik ministerstwa. Oficjalnie poznamy ją w połowie maja.

S17 od Felina do początku obwodnicy Piask formalnie jest w budowie. – Droga nie ma jeszcze statusu ekspresówki – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta przeszkoda powinna jednak zniknąć w maju.

– Wprowadzenie opłat na tym odcinku wpłynie na podwyżkę cen biletów komunikacji między Lublinem a Chełmem czy Zamościem – mówi Zbigniew Mańka z firmy BP Tour.

Jeśli informacje o trasie do Piask się potwierdzą, będzie to pierwszy częściowo płatny odcinek drogi w woj. lubelskim. Reguła jest taka, że wszystkie nowe drogi ekspresowe są objęte e-mytem. Trzeba się spodziewać, że powstający obecnie 70-kilometrowy fragment S17 będzie objęty viaTOLL w całości.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mecenas / 3 maja 2013 o 09:39
[quote name='Iwa!' timestamp='1367509442' post='765133']
[color=#222222]Hm...a ja jestem gotowa zapłacić za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. W ten sposób gwarantuję w niewielkim, co prawda, ale jednak, procencie dalszą rozbudowę sieci dobrych dróg w kraju! Nikt nas nie zmusza do korzystania z tej "ekspresówki". Są pociągi i PKS, a więc malkontenci mają alternatywę![/color]
[/quote]Zrozum CIEMNA MASO ze nie płacisz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr,w tym przypadku jest tak że się uda,albo i nie. To co jesteś gotowa zapłacić to dajesz na tzw. ofiarę inaczej składkę ogólnonarodową na co mieśięczne premie i nagrody dla najbiedniejszych w tym kraju,w tym przypadku dla marszałkini kopacz,dla marszałka borusewicza [ to już idzie w MILIONY ] i wielu.wielu innych biedaków POtrzebujących twojego wsparcia i twojego grosza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Iwa!' timestamp='1367509442' post='765133']
[color=#222222]Hm...a ja jestem gotowa zapłacić za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. W ten sposób gwarantuję w niewielkim, co prawda, ale jednak, procencie dalszą rozbudowę sieci dobrych dróg w kraju! Nikt nas nie zmusza do korzystania z tej "ekspresówki". Są pociągi i PKS, a więc malkontenci mają alternatywę![/color]
[/quote]Zrozum CIEMNA MASO ze nie płacisz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr,w tym przypadku jest t... rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 3 maja 2013 o 09:14
[quote name='ANTYKLECHA11' timestamp='1367563348' post='765281']
WIęcej ludzi różnych kolorów skóry, narodowości, orientacji a mafiia katolckia zostanie pokonana a Polska wtedy stanie się pańśtwem: świeckim, demokratycznym i szanującym innych!!Polacy płodzić dzieci z kolorowymi!!Won katolcikiemu dyktatowi!!
[/quote]JUDE ????
Avatar
ANTYKLECHA11 / 3 maja 2013 o 08:42
[quote name='senator niezależny' timestamp='1367497425' post='765075']
Nie kato oszołomów BUCU tylko żydokomuny w tym kraju, to oni łupią bezlitośnie ten kraj do cna. Całe to zło tkwi w tym. Masz rację są wszędzie , jak motocykle rozplenili się w bankach,mediach, w spółkach skarbu państwa sądach, w ogólnie tzw. wymiarze sprawiedliwośći , a do czego to prowadzi mamy ostatnio tego przykłady !!! Więcej POLAKÓW w POLSCE,tym bardziej lepiej dla nas wszystkich.
[/quote]
WIęcej ludzi różnych kolorów skóry, narodowości, orientacji a mafiia katolckia zostanie pokonana a Polska wtedy stanie się pańśtwem: świeckim, demokratycznym i szanującym innych!!Polacy płodzić dzieci z kolorowymi!!Won katolcikiemu dyktatowi!!
[quote name='senator niezależny' timestamp='1367497425' post='765075']
Nie kato oszołomów BUCU tylko żydokomuny w tym kraju, to oni łupią bezlitośnie ten kraj do cna. Całe to zło tkwi w tym. Masz rację są wszędzie , jak motocykle rozplenili się w bankach,mediach, w spółkach skarbu państwa sądach, w ogólnie tzw. wymiarze sprawiedliwośći , a do czego to prowadzi mamy ostatnio tego przykłady !!! Więcej POLAKÓW w POLSCE,tym bardziej lepiej dla nas wszystkich.
[/quote]
WIęcej ludzi różnych kol... rozwiń
Avatar
olo / 3 maja 2013 o 07:56
[quote name='pietrek' timestamp='1367559312' post='765269']
EUROPA po lubelsku- droga ekspresowa z ograniczeniami do 70, 90km/h. Jak ITD rozliczy furmanki przekraczające tą szybkość, ukarany będzie koń czy woźnica.
[/quote]Już były takie przypadki,grzywnę przypie.rdolą komuniści i koniowi i wożnicy,a jeszcze i dyspozytor oberwie.
Avatar
wiedzacy / 3 maja 2013 o 07:38
spełniają się przepowiednie "głównego brukarza-drogowca" żmijana, ulgi będą tylko dla platformersów i ich
pociotków
Avatar
pietrek / 3 maja 2013 o 07:35
EUROPA po lubelsku- droga ekspresowa z ograniczeniami do 70, 90km/h. Jak ITD rozliczy furmanki przekraczające tą szybkość, ukarany będzie koń czy woźnica.
Avatar
logik / 3 maja 2013 o 01:22
[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju.
[/quote]
Zgoda

[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku do samych siebie! Oczywiście wszystkiemu winna jest "komuna" oraz "postkomuna"!
[/quote]

Tej części nie rozumiem.


[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Natomiast my niczemu winni nie jesteśmy! To nie my zaśmiecamy miasto, to nie my unikamy pracy, to nie my wykorzystujemy ZUS, to nie my dajemy społeczne przyzwolenie na oszukiwanie i matactwa! Przecież sąsiad na zasiłku pracujący u szwagra na czarno nie okrada nas....Sąsiadka pobierająca rentę chorobową i pracująca w Norwegii nie okrada nas.... Ten chory system wartości i postrzegania współżycia społecznego ciąży nam niczym młyński głaz u szyi.
[/quote]

Unikanie pracy to sprawa między pracodawcą a pracownikiem, oczywiście jestem za tym by pracowity miał dobrze a leniwy gorzej.
Zlikwidować zasiłki i ZUS - sąsiad, sąsiadka nie okradnie ani ZUSu, którego nie ma ani nas. A jak do tego znieść akcyzę na pracę (składki ZUS, PIT) - to wszyscy będziemy pracować "na biało" i decydować o swoich pieniądzach. Czyli zgadzam się - ten system wartości ciąży nam i trzeba go zmienić.

[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Nie chcemy jednak przyznać sie przed samymi sobą ,że jako naród jesteśmy niewiele warci... Umiemy tylko utyskiwać i wskazywać winnych. Niemcy, Ruscy, Żydzi i Etiopczycy okradają, wyzyskują i niszczą tak wspaniałych, pracowitych i zaradnych Polaków z dziada pradziada!
[/quote]
Jakąś genetyczną przypadłość mamy, że jesteśmy gorsi na starcie i niewiele warci??? To utyskiwanie wzięło się z tego, że ludzi nie uczy się, że mają cztery łapy i głowę na karku i to ich główne narzędzia do poprawy swojego bytu. Nic więcej. Zasiłki i inne wynalazki robiące z ludzi niewolników aparatu państwa wytwarzają w nich wrażenie, że coś się należy od państwa, ludziska myślą, że państwo zwalnia ich obowiązku opieki nad rodziną ("bo przecież płacą podatki").
[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju.
[/quote]
Zgoda

[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku d... rozwiń
Avatar
Iwona. / 3 maja 2013 o 00:09
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju. Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku do samych siebie! Oczywiście wszystkiemu winna jest "komuna" oraz "postkomuna"! Natomiast my niczemu winni nie jesteśmy! To nie my zaśmiecamy miasto, to nie my unikamy pracy, to nie my wykorzystujemy ZUS, to nie my dajemy społeczne przyzwolenie na oszukiwanie i matactwa! Przecież sąsiad na zasiłku pracujący u szwagra na czarno nie okrada nas....Sąsiadka pobierająca rentę chorobową i pracująca w Norwegii nie okrada nas.... Ten chory system wartości i postrzegania współżycia społecznego ciąży nam niczym młyński głaz u szyi. Nie chcemy jednak przyznać sie przed samymi sobą ,że jako naród jesteśmy niewiele warci... Umiemy tylko utyskiwać i wskazywać winnych. Niemcy, Ruscy, Żydzi i Etiopczycy okradają, wyzyskują i niszczą tak wspaniałych, pracowitych i zaradnych Polaków z dziada pradziada![color=#222222][/color]
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju. Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku do samych siebie! Oczywiście wszystkiemu winna jest "komuna" oraz "postkomuna"! Natomiast my niczemu winni nie jesteśmy! To nie my zaśmiecamy miasto, to nie my unikamy pracy, to nie my wyk... rozwiń
Avatar
Maciek / 2 maja 2013 o 23:54
ekspresówka to nie jest autostrada !!! - to jest inny standard i inna cena wykonania - dlatego płacenie za nie uważam za szczyt bezczelności ekipy PO
Avatar
olo / 2 maja 2013 o 19:37
Ale łupią komuchy ......
Avatar
mecenas / 3 maja 2013 o 09:39
[quote name='Iwa!' timestamp='1367509442' post='765133']
[color=#222222]Hm...a ja jestem gotowa zapłacić za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. W ten sposób gwarantuję w niewielkim, co prawda, ale jednak, procencie dalszą rozbudowę sieci dobrych dróg w kraju! Nikt nas nie zmusza do korzystania z tej "ekspresówki". Są pociągi i PKS, a więc malkontenci mają alternatywę![/color]
[/quote]Zrozum CIEMNA MASO ze nie płacisz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr,w tym przypadku jest tak że się uda,albo i nie. To co jesteś gotowa zapłacić to dajesz na tzw. ofiarę inaczej składkę ogólnonarodową na co mieśięczne premie i nagrody dla najbiedniejszych w tym kraju,w tym przypadku dla marszałkini kopacz,dla marszałka borusewicza [ to już idzie w MILIONY ] i wielu.wielu innych biedaków POtrzebujących twojego wsparcia i twojego grosza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Iwa!' timestamp='1367509442' post='765133']
[color=#222222]Hm...a ja jestem gotowa zapłacić za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. W ten sposób gwarantuję w niewielkim, co prawda, ale jednak, procencie dalszą rozbudowę sieci dobrych dróg w kraju! Nikt nas nie zmusza do korzystania z tej "ekspresówki". Są pociągi i PKS, a więc malkontenci mają alternatywę![/color]
[/quote]Zrozum CIEMNA MASO ze nie płacisz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr,w tym przypadku jest t... rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 3 maja 2013 o 09:14
[quote name='ANTYKLECHA11' timestamp='1367563348' post='765281']
WIęcej ludzi różnych kolorów skóry, narodowości, orientacji a mafiia katolckia zostanie pokonana a Polska wtedy stanie się pańśtwem: świeckim, demokratycznym i szanującym innych!!Polacy płodzić dzieci z kolorowymi!!Won katolcikiemu dyktatowi!!
[/quote]JUDE ????
Avatar
ANTYKLECHA11 / 3 maja 2013 o 08:42
[quote name='senator niezależny' timestamp='1367497425' post='765075']
Nie kato oszołomów BUCU tylko żydokomuny w tym kraju, to oni łupią bezlitośnie ten kraj do cna. Całe to zło tkwi w tym. Masz rację są wszędzie , jak motocykle rozplenili się w bankach,mediach, w spółkach skarbu państwa sądach, w ogólnie tzw. wymiarze sprawiedliwośći , a do czego to prowadzi mamy ostatnio tego przykłady !!! Więcej POLAKÓW w POLSCE,tym bardziej lepiej dla nas wszystkich.
[/quote]
WIęcej ludzi różnych kolorów skóry, narodowości, orientacji a mafiia katolckia zostanie pokonana a Polska wtedy stanie się pańśtwem: świeckim, demokratycznym i szanującym innych!!Polacy płodzić dzieci z kolorowymi!!Won katolcikiemu dyktatowi!!
[quote name='senator niezależny' timestamp='1367497425' post='765075']
Nie kato oszołomów BUCU tylko żydokomuny w tym kraju, to oni łupią bezlitośnie ten kraj do cna. Całe to zło tkwi w tym. Masz rację są wszędzie , jak motocykle rozplenili się w bankach,mediach, w spółkach skarbu państwa sądach, w ogólnie tzw. wymiarze sprawiedliwośći , a do czego to prowadzi mamy ostatnio tego przykłady !!! Więcej POLAKÓW w POLSCE,tym bardziej lepiej dla nas wszystkich.
[/quote]
WIęcej ludzi różnych kol... rozwiń
Avatar
olo / 3 maja 2013 o 07:56
[quote name='pietrek' timestamp='1367559312' post='765269']
EUROPA po lubelsku- droga ekspresowa z ograniczeniami do 70, 90km/h. Jak ITD rozliczy furmanki przekraczające tą szybkość, ukarany będzie koń czy woźnica.
[/quote]Już były takie przypadki,grzywnę przypie.rdolą komuniści i koniowi i wożnicy,a jeszcze i dyspozytor oberwie.
Avatar
wiedzacy / 3 maja 2013 o 07:38
spełniają się przepowiednie "głównego brukarza-drogowca" żmijana, ulgi będą tylko dla platformersów i ich
pociotków
Avatar
pietrek / 3 maja 2013 o 07:35
EUROPA po lubelsku- droga ekspresowa z ograniczeniami do 70, 90km/h. Jak ITD rozliczy furmanki przekraczające tą szybkość, ukarany będzie koń czy woźnica.
Avatar
logik / 3 maja 2013 o 01:22
[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju.
[/quote]
Zgoda

[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku do samych siebie! Oczywiście wszystkiemu winna jest "komuna" oraz "postkomuna"!
[/quote]

Tej części nie rozumiem.


[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Natomiast my niczemu winni nie jesteśmy! To nie my zaśmiecamy miasto, to nie my unikamy pracy, to nie my wykorzystujemy ZUS, to nie my dajemy społeczne przyzwolenie na oszukiwanie i matactwa! Przecież sąsiad na zasiłku pracujący u szwagra na czarno nie okrada nas....Sąsiadka pobierająca rentę chorobową i pracująca w Norwegii nie okrada nas.... Ten chory system wartości i postrzegania współżycia społecznego ciąży nam niczym młyński głaz u szyi.
[/quote]

Unikanie pracy to sprawa między pracodawcą a pracownikiem, oczywiście jestem za tym by pracowity miał dobrze a leniwy gorzej.
Zlikwidować zasiłki i ZUS - sąsiad, sąsiadka nie okradnie ani ZUSu, którego nie ma ani nas. A jak do tego znieść akcyzę na pracę (składki ZUS, PIT) - to wszyscy będziemy pracować "na biało" i decydować o swoich pieniądzach. Czyli zgadzam się - ten system wartości ciąży nam i trzeba go zmienić.

[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Nie chcemy jednak przyznać sie przed samymi sobą ,że jako naród jesteśmy niewiele warci... Umiemy tylko utyskiwać i wskazywać winnych. Niemcy, Ruscy, Żydzi i Etiopczycy okradają, wyzyskują i niszczą tak wspaniałych, pracowitych i zaradnych Polaków z dziada pradziada!
[/quote]
Jakąś genetyczną przypadłość mamy, że jesteśmy gorsi na starcie i niewiele warci??? To utyskiwanie wzięło się z tego, że ludzi nie uczy się, że mają cztery łapy i głowę na karku i to ich główne narzędzia do poprawy swojego bytu. Nic więcej. Zasiłki i inne wynalazki robiące z ludzi niewolników aparatu państwa wytwarzają w nich wrażenie, że coś się należy od państwa, ludziska myślą, że państwo zwalnia ich obowiązku opieki nad rodziną ("bo przecież płacą podatki").
[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju.
[/quote]
Zgoda

[quote name='Iwona.' timestamp='1367532584' post='765234']
Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku d... rozwiń
Avatar
Iwona. / 3 maja 2013 o 00:09
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju. Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku do samych siebie! Oczywiście wszystkiemu winna jest "komuna" oraz "postkomuna"! Natomiast my niczemu winni nie jesteśmy! To nie my zaśmiecamy miasto, to nie my unikamy pracy, to nie my wykorzystujemy ZUS, to nie my dajemy społeczne przyzwolenie na oszukiwanie i matactwa! Przecież sąsiad na zasiłku pracujący u szwagra na czarno nie okrada nas....Sąsiadka pobierająca rentę chorobową i pracująca w Norwegii nie okrada nas.... Ten chory system wartości i postrzegania współżycia społecznego ciąży nam niczym młyński głaz u szyi. Nie chcemy jednak przyznać sie przed samymi sobą ,że jako naród jesteśmy niewiele warci... Umiemy tylko utyskiwać i wskazywać winnych. Niemcy, Ruscy, Żydzi i Etiopczycy okradają, wyzyskują i niszczą tak wspaniałych, pracowitych i zaradnych Polaków z dziada pradziada![color=#222222][/color]
Każdy ma prawo wypowiedzieć się na tematy dotyczące życia w kraju. Szkoda tylko, że większość forumowiczów robi to w godzinach pracy i jeszcze ma czelność ubolewać!
Dziwnym jesteśmy narodem, ale chyba już tego nie da się zmienić. Zastanawiającym także jest sposób usprawiedliwiania swojego lenistwa i braku szacunku do samych siebie! Oczywiście wszystkiemu winna jest "komuna" oraz "postkomuna"! Natomiast my niczemu winni nie jesteśmy! To nie my zaśmiecamy miasto, to nie my unikamy pracy, to nie my wyk... rozwiń
Avatar
Maciek / 2 maja 2013 o 23:54
ekspresówka to nie jest autostrada !!! - to jest inny standard i inna cena wykonania - dlatego płacenie za nie uważam za szczyt bezczelności ekipy PO
Avatar
olo / 2 maja 2013 o 19:37
Ale łupią komuchy ......
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 0 1

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 1

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 30

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 6

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 51 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 15 10

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!