piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Fotoradary na Lubelszczyźnie: Gdzie Cię złapią za prędkość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2010, 17:16
Autor: Paweł Puzio

71 masztów, pięć policyjnych fotoradarów i trzy gminne, 19 wideorejestratorów, czyli sreberek, i dobrze ponad setka "suszarek” – z takim arsenałem czeka na nas lubelska drogówka. Przyjrzeliśmy się, gdzie najczęściej można spotkać "chłopców radarowców”.

Mamy coraz mocniejsze i szybsze auta. Niestety w Polsce, a szczególnie na Lubelszczyźnie, drogowcy nie nadążają za rozwojem motoryzacji. W związku z czym zamiast po autostradach czy ekspresówkach musimy się poruszać po drogach najeżonych ograniczeniami prędkości.

A to niestety niesie za sobą większe ryzyko ukarania mandatem i punktami karnymi. Policja z natury rzeczy i mocy prawa musi stać na straży limitów prędkości. Kilkanaście dni temu poprosiliśmy czytelników, za pośrednictwem naszej strony internetowej, aby zgłaszali miejsca, w których często stoi policja. Dziś efekty naszych wspólnych poszukiwań.

Informować czy nie

Damian Z. poinformował kierowców o patrolach stojących na trasie Lublin–Chełm. – Aktywny fotoradar często można spotkać przy ul. Rejowieckiej w Chełmie (prawie cały czas załadowany), w miejscowości Podgórze przy wylocie na Lublin i Stołpiu. Policjanci najczęściej "suszą” na końcu i początku obwodnicy Piask – napisał Damian.

Przy okazji naszej akcji, w Internecie rozgorzał dyskusja: czy informować o miejscach kontroli. Część internautów podeszła krytycznie do tej inicjatywy, twierdząc, że ostrzegamy piratów drogowych przed kontrolami.

– Informacja to także prewencja mówi Waldemar Czerniak z Polskiego Związku Motorowego w Lublinie. – Lokalizacja ustawiania się patroli z ręcznymi miernikami prędkości, trasy przejazdu wideorejestratorów czy aktywne fotoradary, to miejsca najbardziej zagrożone wypadkami. A zatem lepiej informować o tych miejscach, aby uniknąć potencjalnych nieszczęść na drodze. Nawet kosztem mniejszej liczby mandatów. – Moim zdaniem nie warto o tym informować, aby nie ułatwiać życia piratom. Niech płacą mandaty – mówi z kolei Lech Włodarzewski z Lublina.

– Skoro tak, to można pójść krok dalej i zakazać używania w samochodach CB-radio. Warto znać miejsca kontroli, aby uniknąć mandatu. Nie każdy ma CB w samochodzie – dodaje Czerniak.
Kroczące fotoradary

Policja również nie zasypia gruszek w popiele. Kilka miesięcy temu drogówka wprowadziła nową, "kroczącą” taktykę wykorzystania fotoradarów. Bardzo często te urządzenia pracują na statywach przy drodze. – W ten sposób reagujemy na sygnały obywateli czy samorządów o niebezpiecznych miejscach. Zaznaczam, że jest to tylko działanie prewencyjne.

Poza tym ta taktyka pozwala na bardziej racjonalne wykorzystanie urządzeń do automatycznej rejestracji wykroczeń. Na przykład policjanci z Hrubieszowa nie mają fotoradaru, ale mogą go wypożyczyć od kolegów z Zamościa. W ten sposób wykorzystujemy nasze fotoradary na terenie całego województwa, nie tylko na terenie podległym komendom posiadającym te urządzenia – mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin. Jednym słowem nikt nie zna dnia, ani godziny…  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Paweł PL
konrad
Gość
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Paweł PL
Paweł PL (19 września 2010 o 19:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o takie tam zdjecie skody z dwoma kamerkami
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/338/e78c841a6a899865med.jpg[/IMG][/URL]
Rozwiń
konrad
konrad (19 września 2010 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w opolu lubelskim i okolicach jest grafitowa vectra c lop c714,a nie srebrna!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (19 września 2010 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie piszcie duzymi literami barany. ok wrocmy do sedna ta redakcja podala zle kolory, nr rej. aut, nie wiem ale widac ze wymyslali heh
Rozwiń
JAN_KOL
JAN_KOL (19 września 2010 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KTO JEST ZAINTERESOWANY NIECH ZOBACZY STRONĘ http://yanosik.pl/start/ - TAM MOŻNA SPRAWDZIĆ NUMERY NIEOZNAKOWANYCH RADIOWOZÓW. NA MARGINESIE - KIEDYŚ NA OBWODNICY LUBARTOWA "PRZYKLEIŁA SIĘ" DO MNIE POLICYJNA VECTRA. PONIEWAŻ MIAŁEM WYDRUK ZE STRONY YANOSIKA SPRAWDZIŁEM NUMERY I DZIĘKI TEMU NIE MUSIAŁEM OGLĄDAĆ FILMU ZE MNĄ W ROLI GŁÓWNEJ. NIE BĘDĄ POTRZEBNE TEGO TYPU WYBIEGI , JEŻELI ZNAKI OGRANICZAJĄCE PRĘDKOŚĆ BĘDĄ ADEKWATNE DO SYTUACJI DROGOWEJ. TYLKO GŁUPOCIE LUBELSKICH URZĘDNIKÓW ZAWDZIĘCZAMY TO , ŻE NA WYLOCIE DO LUBARTOWA - DWA PASY, DROGI DOJAZDOWE , PRZEJŚCIA Z SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ- , LUB NA JANA PAWŁA - NOWY ODCINEK DO KONOPNICY JEST OGRANICZENIE DO 50 KM/H. NIKT TEGO NIE PRZESTRZEGA A POLICJA SIĘ CIESZY , BO CO RAZ TRAFI KOLEJNEGO JELENIA. DZIĘKI TEMU TĘPE URZĘDASY ZARABIAJĄ NA SWOJE NIEZASŁUŻONE WYPŁATY.
Rozwiń
andrzej
andrzej (19 września 2010 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Łukowie jest też druga vectra, niebieska, na blachach LPU
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!