poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Fryzjerzy potrzebni na wypadek wojny. Pisma mogą dostać też pracownicy z innych branż

Dodano: 19 kwietnia 2016, 17:44

- Kiedy ojczyzna wzywa, to nie pozostaje nic innego, jak się podporządkować - mówi Renata Kotek, fot. Jacek Barczyński<br />
- Kiedy ojczyzna wzywa, to nie pozostaje nic innego, jak się podporządkować - mówi Renata Kotek, fot. Jacek Barczyński

Do kolejnych zakładów fryzjerskich w Chełmie docierają pisma z magistrackiego Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Fryzjerzy dowiadują się z nich, że „zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie przeznaczenia ich do wykonania świadczeń osobistych”. Oznacza to, że w razie wojny muszą stawić się w armii „w charakterze fryzjera wraz z przyborami na rzecz obrony”.

– Tu nie chodzi o pobór, ale wyświadczenie płatnej usługi dla wojska w razie jego mobilizacji – uspokaja Józef Górny, zastępca prezydenta miasta. – W razie potrzeby fryzjerzy będą musieli na przykład stawić się w koszarach i ostrzyc poborowych. W rachubę wchodzi zapłata za usługę, zwrot kosztów za dojazd, a nawet ekwiwalent za wyżywienie, jeśli fryzjer nie otrzyma od wojska posiłku.

W tym przypadku Urząd Miasta jest tylko pośrednikiem pomiędzy Wojskową Komendą Uzupełnień a fryzjerami. Magistrat został w to zaangażowany w związku z tym, że całe postępowanie musi zakończyć się decyzją administracyjną. Sama WKU nie może na nikogo nakładać obowiązku świadczenia osobistego.

– Kiedy ojczyzna wzywa, to nie pozostaje nic innego, jak się podporządkować – komentuje Renata Kotek, właścicielka jednego z zakładów fryzjerskich przy ul. Lubelskiej. – Nie wyobrażam sobie, aby ktoś z mojej branży z tego powodu się burzył.

Podobnych pism w związku z ustawowym obowiązkiem świadczenia osobistego lub rzeczowego na wypadek wojny mogą spodziewać się także kierowcy, pielęgniarki, lekarze, właściciele hoteli czy też samochodów ciężarowych i terenowych. 

 

Czytaj więcej o: Chełm wojna fryzjer
Gość
Gość
a z rana z rana.......
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 maja 2016 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"... w sprawie przeznaczenia ich do wykonania świadczeń osobistych". Coś takiego mógł wymyślić tylko jakiś trep.
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2016 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na spotkanie z panem B. trzeba się ogolić podstrzyc i wypielęgnować paznokcie. Poległych na froncie obecnie bez przygotowania utylizuje się w objazdowych krematoriach.
Rozwiń
a z rana z rana.......
a z rana z rana....... (23 kwietnia 2016 o 08:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja przeczytałem frajerzy. Kaczki narobiły wszedzie sobie wrogów, niech kaczki walcza. Główny sztab manewrów bedzie w Toruniu w termach, tylko nie proscie zachodu o pomoc jak wam sie kupry już beda paliły bo to zdrada i targowica :) idzcie z Antonio na Moskwe,przecież Bog jest z wami he he.

A może to tylko ''kaczki dziennikarskie?

Rozwiń
chłop morowy
chłop morowy (23 kwietnia 2016 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kiedy ojczyzna wzywa, to nie pozostaje nic innego, jak - spieprrzyć w bezpieczne miejsce, łaskawa pani. przecież co innego zrobiliby tacy Tusk, Komorowski albo Kopacz ??

A to nie mamy czołgów? Tylko wracamy do obrony nożyczkami i brzytwą?

Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2016 o 16:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale super kotek z tej Renatki.


Ale super kotek z tej Renatki.

no właśnie młoda i jeszcze nie doświadczyła tego w jaki sposób rząd oszukuje uczciwie pracujących, za ok. 30 lat zmieni zdanie

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!