niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Gdzie nad wodę w woj. lubelskim? Problemy Słonecznego Wrotkowa

Dodano: 11 lipca 2016, 17:03

W samym Zalewie Zemborzyckim wciąż nie można się kąpać, a to z powodu rozwoju sinic
W samym Zalewie Zemborzyckim wciąż nie można się kąpać, a to z powodu rozwoju sinic

Zamknięta została część ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, bo w wodzie wykryto za dużo bakterii. Na kąpiele w samym zalewie nie pozwalają glony. Żadnych zastrzeżeń nie ma za to co do czystości wody m.in. nad Białym, Firlejem i Zagłęboczem

Do zamknięcia części Słonecznego Wrotkowa w Lublinie jego zarządca został zmuszony po badaniu wody. – Liczba bakterii przewyższa dopuszczalny poziom – poinformował w piątkowe popołudnie Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Kilka obiektów trzeba było natychmiast wyłączyć z użytkowania: – Wodny plac zabaw, zjeżdżalnie i jeden z basenów – wylicza rzecznik. Pozostałe baseny są czynne.

Lubelski MOSiR zdecydował się na obniżenie cen biletów wstępu na Słoneczny Wrotków. Teraz kosztują 5 zł. Tyle samo zapłacą wszyscy goście: dorośli, młodzież i dzieci, choć dla dzieci nie jest to żadna obniżka, bo ich bilety kosztują tyle na co dzień. Wstęp za 5 zł ma być utrzymany tak długo, jak długo potrwa czyszczenie instalacji.

– Nasze służby muszą teraz przefiltrować instalacje zasilające wspomniane atrakcje. Następnie woda zostanie pobrana do kolejnych badań – dodaje Bednarczyk. Jeśli badania wykażą, że woda jest zdatna do kąpieli, to zamknięte atrakcje z powrotem zostaną otwarte. Ma to nastąpić na początku tego tygodnia.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że wyniki badań wody będą znane we wtorek.

Do zamknięcia części Słonecznego Wrotkowa w Lublinie jego zarządca został zmuszony po badaniu wody
Do zamknięcia części Słonecznego Wrotkowa w Lublinie jego zarządca został zmuszony po badaniu wody

W samym Zalewie Zemborzyckim wciąż nie można się kąpać, a to z powodu rozwoju sinic. Z tymi glonami od dawna jest problem, jednym z rozważanych aktualnie pomysłów na jego rozwiązanie jest budowa specjalnego zbiornika jeszcze przed samym zalewem. Zadaniem takiego zbiornika, o którym mowa w przygotowanym przez miasto programie rewitalizacji doliny Bystrzycy, miałoby być wstępne wyłapywanie zanieczyszczeń.

– Trudno przewidzieć kiedy znowu będzie można kąpać się w Zalewie Zemborzyckim. Wszystko zależy od pogody. Długo utrzymywały się wysokie temperatury i wiatr, a to niestety sprzyja rozwojowi sinic – mówi Jolanta Dobrzańska, kierownik Oddziału Higieny Komunalnej w WSSE w Lublinie.

Tu pływamy

• Z najnowszego komunikatu sanepidu wynika, że nad jeziorem Białym, Firlejem, Zagłęboczem i Krasnem można wypoczywać bez obaw. Tam woda nadaje się do kąpieli.

• W przypadku Zalewu Janowskiego ostrożność powinny jednak zachować osoby z wrażliwą skórą. Po kąpieli może pojawić się u nich odczyn alergiczny.

• Sanepid nie ma informacji o stanie wody w zbiorniku „Dubienka” w Dubience (powiat chełmski). Obiekt rekreacyjny został zlikwidowany przez organizatora wypoczynku.

www.wsselublin.pis.gov.pl - tu znajdziesz pełną listę miejsc wykorzystywanych do kąpieli

obiektywny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

obiektywny
obiektywny (12 lipca 2016 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taki syf bo sie ludzie nie myją.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapraszamy tu ******zagle.miedzyrzec.pl/ i na kompielisko prowadzone przez osp stołpno ***s://***facebook.com/stolpno/photos/pcb.10154226808715505/10154226805590505/?type=3&theater tu jest bezpiecznie
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Adres strony sanepidowskiej trzeba wpisywać bez www - inaczej się nie otwiera. Po lewej stronie jest odnośnik do informacji o kąpieliskach
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2016 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic dziwnego ze w basenach ss bakterie jak na moich oczach zwymiotowalo tam dziecko a belasen po 30 minutach ponownie został otwarty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!