sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Generał Andrzej Błasik nowym szefem lotników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2007, 18:58

Koniec samodzielności. Szkoła Orląt wejdzie w skład Uniwersytetu Obrony Narodowej

Wczoraj o nominacji generała na stanowisko komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie poinformował minister obrony Radosław Sikorski
W połowie stycznia gen. Błasik zastąpi odwołanego pod koniec ubiegłego roku gen. Ryszarda Hacia. Oficjalnego komunikatu MON w tej sprawie nie ma, ale nieoficjalnie mówi się, że powodem odwołania Hacia był jego sprzeciw wobec planowanej reformy szkolnictwa wojskowego.
Nowy komendant-rektor jest absolwentem dęblińskiego Liceum Lotniczego i Szkoły Orląt. Szkolił się także w Holenderskiej Akademii Obrony w Hadze i Szkole Wojennej Sił Powietrznych w USA. Ostatnio pracował w Dowództwie Sił Powietrznych w Warszawie. Wcześniej był szefem szkolenia 2. Brygady Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, a następnie dowódcą 31. Bazy Lotniczej w Krzesinach.
Minister obrony narodowej zapowiedział wczoraj także konsolidację uczelni wojskowych. Potwierdził w ten sposób wcześniejsze nieoficjalne informacje. Pięć dotychczas istniejących szkół, w tym Szkoła Orląt wejdzie w skład Uniwersytetu Obrony Narodowej. Szef MON argumentował, że takie rozwiązanie jest konieczne, bo niektórym ze szkół grozi utrata statusu akademickiego, m.in. ze względu na brak kadry. Powstanie UON, według Radosława Sikorskiego pozwoli także na bardziej racjonalne gospodarowanie pieniędzmi przeznaczonymi na kształcenie studentów wojskowych. W perspektywie oznacza to, że Szkoła Orląt w Dęblinie zostanie jedynie filią nowej szkoły wyższej i będzie tam realizowane jedynie szkolenie praktyczne. Zmiany mają wejść w życie do 2012 roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!