Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 lutego 2011 r.
19:29
Edytuj ten wpis

Gminne fotoradary nie działają. Wszędzie oprócz Puław

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 34 A A
Nasz fotoradar jest na razie bezrobotny – pokazuje Marek Toporowski, szef Straży Miejskiej w Nałęczo
Nasz fotoradar jest na razie bezrobotny – pokazuje Marek Toporowski, szef Straży Miejskiej w Nałęczo

Kierowcy przejeżdżający przez Kraśnik, Nałęczów, Włodawę i Tomaszów Lubelski mogą być spokojni. Samorządowe fotoradary od początku roku nie pracują. Tylko w Puławach miejscy strażnicy dalej robią zdjęcia piratom drogowym.


AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W naszym województwie jest pięć samorządowych fotoradarów, obsługiwanych przez miejskich strażników i przynoszących dochody samorządom, a nie budżetowi państwa. Od początku roku cztery z nich nie działają.

Sprawdź na co uważać - Zmiany w kodeksie drogowym

Wszystko za sprawą bałaganu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. To ono odpowiada za brak rozporządzeń do znowelizowanego "Prawa o ruchu drogowym”.

– Od 1 stycznia miejsce pracy fotoradaru musi być oznakowane. Problem w tym, że nikt nie wie, jakim znakiem – mówi Marek Toporowski, szef Straży Miejskiej w Nałęczowie. – Nie ma też podstawy prawnej do karania kierowców, którą także powinno określać odpowiednie rozporządzenie.

Cieszą się z tego kierowcy. – Straż Miejska nie powinna zajmować się fotoradarami. Od tego jest policja. Od dawna wiadomo, że takie gminne fotoradary to po prostu maszynki do zarabiania pieniędzy – mówi Dariusz Krężlewski, kierowca z Nałęczowa.
Mniej zadowoleni są samorządowcy. – W ub. roku wystawiliśmy 667 mandatów z fotoradru na 135 tysięcy złotych. W ciągu miesiąca budżet gminy traci przeciętnie 11–12 tys. zł – dodaje Toporowski.

Podobnie jest m.in. w Tomaszowie Lubelskim, gdzie samorządowy fotoradar powinien działać na ruchliwej "17”. – Są problemy prawne. Dlatego nasze urządzenie leży na półce – mówi Mieczysław Gałan, szef Straży Miejskiej w Tomaszowie Lubelskim.

Tylko strażnicy z Puław nie wyłączyli fotoradaru umieszczonego przy ulicy Centralnej. – Byliśmy na szkoleniu w MSWiA. Tam wyraźnie powiedziano, że mamy prawo robić zdjęcia. Od początku tego roku mamy fotoradar. I cały czas pracuje. Miejsce kontroli oznaczyliśmy znakiem "Kontrola prędkości. Fotoradar” – tłumaczy Sławomir Leszczyński, komendant Straży Miejskiej w Puławach.

Puławscy strażnicy posługują się fortelem. Ich fotoradar rejestruje wykroczenie, ale na twardy dysk. – Na razie nie wysyłamy mandatów. Czekamy na rozporządzenia – dodaje komendant. – Wykroczenia nie przedawnią się, bo to następuje dopiero 180 dni od daty rejestracji, a rozporządzenia mają być 1 marca – dodaje komendant.

Czy tak będzie? Zapytaliśmy o to ministerstwo. Do czasu zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pozostałe fotoradary
W naszym województwie jest 70 masztów i 5 fotoradarów państwowych. Od 1 lipca systemem fotoradarów zacznie zarządzać Inspekcja Transportu Drogowego. Już w marcu zacznie się weryfikacja lokalizacji urządzeń. Zostaną te najskuteczniejsze. ITD zapowiada też – również na Lubelszczyźnie – nowość: systemy odcinkowego pomiaru, mierzące prędkość samochodu w dwóch miejscach i obliczające średnią przejazdu na danym odcinku.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ujMI / 15 lutego 2011 o 09:27
[quote name='Gość' timestamp='1297700044' post='437347']
To jeszcze raz potwierdza ze mlody i MIETKI jeszcze jestes jak tak chcesz plakac,no ale zycie i MILIONY kilometrow przed toba.
[/quote]
Szanowny "Gościu" widzę że doświadczenie i twardość aż kipią z twoich wypowiedzi i chylę czoło przed starymi wyjadaczami ale chyba zaczynasz mieć problemy ze zrozumieniem tego co czytasz. Nigdzie do tej pory nie napisałem że chcę "płakać" czyt. "płacić". A najlepiej będzie jak przeczytasz sobie na spokojnie moje komenty to może wtedy zauważysz do czego zmieżam. Pozdrawiam.
[quote name='Gość' timestamp='1297700044' post='437347']
To jeszcze raz potwierdza ze mlody i MIETKI jeszcze jestes jak tak chcesz plakac,no ale zycie i MILIONY kilometrow przed toba.
[/quote]
Szanowny "Gościu" widzę że doświadczenie i twardość aż kipią z twoich wypowiedzi i chylę czoło przed starymi wyjadaczami ale chyba zaczynasz mieć problemy ze zrozumieniem tego co czytasz. Nigdzie do tej pory nie napisałem że chcę "płakać" czyt. "płacić". A najlepiej będzie jak prze... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2011 o 17:14
[quote name='ujMI' timestamp='1297675247' post='437243']
Dziękuję "Gościu" za oświecenie ale nadal będę jeżdził po swojemu bo nie mam zamiaru płakać
[/quote]
To jeszcze raz potwierdza ze mlody i MIETKI jeszcze jestes jak tak chcesz plakac,no ale zycie i MILIONY kilometrow przed toba.
Avatar
ujMI / 14 lutego 2011 o 10:20
[quote name='Gość' timestamp='1297512744' post='436555']
Widze ze i tak jestes mlodym kierowca jeszcze,pozyjesz jeszcze troche to zobaczysz.Jeszcze wszystkie drzewa przed toba.Jestes dopiero na poczatku drogi.
[/quote]
Dziękuję "Gościu" za oświecenie ale nadal będę jeżdził po swojemu bo nie mam zamiaru płakać
Avatar
Andrzej / 13 lutego 2011 o 10:21
,,na ruchliwej 17'', tylko, że fotoradar w Tomaszowie nie jest ustawiany na ,17'' tylko na ulicach, a jednym z ulubionych miejsc jest ograniczenie do 30km/h na ul. Żwirki i Wigury"
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 13:12
[quote name='ujMI' timestamp='1297504289' post='436513']
Jeżdżę zawodowo 14-ty rok i do tej pory żadnej fotki jeszcze nie dostałem. Przez te wszystkie lata naoglądałem się takich super kierowców i znawców ruchu drogowego, którzy rozwalali się na drzewach lub robili czołówki z innymi bo wydawało im się że są naj. A twoim zas...m obowiązkiem jest stosować się do znaków bez względu na to gdzie stoją. Jeśli nie umiesz się dostosować to płać, twoja sprawa.
[/quote]
Widze ze i tak jestes mlodym kierowca jeszcze,pozyjesz jeszcze troche to zobaczysz.Jeszcze wszystkie drzewa przed toba.Jestes dopiero na poczatku drogi.
[quote name='ujMI' timestamp='1297504289' post='436513']
Jeżdżę zawodowo 14-ty rok i do tej pory żadnej fotki jeszcze nie dostałem. Przez te wszystkie lata naoglądałem się takich super kierowców i znawców ruchu drogowego, którzy rozwalali się na drzewach lub robili czołówki z innymi bo wydawało im się że są naj. A twoim zas...m obowiązkiem jest stosować się do znaków bez względu na to gdzie stoją. Jeśli nie umiesz się dostosować to płać, twoja sprawa.
[/quote]
Widze ze i tak jestes mlodym kierowca je... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 13:08
[quote name='XXX' timestamp='1297454403' post='436391']
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTYCZY UŻYTKOWNIKA --PIES SABA, PS. LUDWIK TO FAJNY GOŚĆ, NIEPOTRZEBNIE GO PRZYTOCZYŁEŚ,WCZEŚNIEJ PISAŁEM DO UZYTKOWNIKA --PIES SABY KTÓRY WKLEIŁ W SWOJĄ ODPOWIEDŻ MOJA TREŚĆ. PISZAC WCZEŚNIEJ O KONIACH MIAŁEM NA MYSLI KONIE STRAŻY MIEJSKIEJ, A NIE CO INNEGO. NO! GŁODNY ZAWSZE O CHLEBIE.
[/quote]
JAK NIE JESTES janek TO SIE NIE WCINAJ MIEDZY WODKE A ZAKASKE,JA PROWADZE DIALOG Z JANKIEM A NIE Z TOBA.
[quote name='XXX' timestamp='1297454403' post='436391']
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTYCZY UŻYTKOWNIKA --PIES SABA, PS. LUDWIK TO FAJNY GOŚĆ, NIEPOTRZEBNIE GO PRZYTOCZYŁEŚ,WCZEŚNIEJ PISAŁEM DO UZYTKOWNIKA --PIES SABY KTÓRY WKLEIŁ W SWOJĄ ODPOWIEDŻ MOJA TREŚĆ. PISZAC WCZEŚNIEJ O KONIACH MIAŁEM NA MYS... rozwiń
Avatar
ujMI / 12 lutego 2011 o 11:06
[quote name='wujek' timestamp='1297367272' post='435896']
przecież powiedział, ze tracą pieniądze a nie wspomnial o bezpieczeństwie
[/quote]
Dla mnie jest to zrozumiałe, tracą pieniądze bo fotoradary nie działają a jak nie działają to kierowcy zaczynają szaleć i poziom bezpieczeństwa zaczyna spadać. W Polsce same ograniczenia nie wystarczają więc tylko przez kieszeń można wyegzekwować przestrzeganie przepisów. Dlaczego nikt ma nie korzystać jeśli jest tylu chętnych do płacenia?
Avatar
ipe / 12 lutego 2011 o 10:54
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych fotoradarów. W ogromnej liczbie przypadków właścicielem fotoradaru była prywatna firma użyczająca urządzenia za odpowiedni odsyp od zrobionego zdjęcia. Dlatego w praktyce wyglądało to tak, że stawiali jakieś deb***ne ograniczenie do 40 km/h i chowali radar po krzakach. Bandytyzm w biały dzień. I teraz napisz - gdzie tu funkcja prewencyjna fotoradaru i dbałość o bezpieczeństwo przechodniów.
[/quote]
qwerty
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych ... rozwiń
Avatar
ujMI / 12 lutego 2011 o 10:51
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych fotoradarów. W ogromnej liczbie przypadków właścicielem fotoradaru była prywatna firma użyczająca urządzenia za odpowiedni odsyp od zrobionego zdjęcia. Dlatego w praktyce wyglądało to tak, że stawiali jakieś deb***ne ograniczenie do 40 km/h i chowali radar po krzakach. Bandytyzm w biały dzień. I teraz napisz - gdzie tu funkcja prewencyjna fotoradaru i dbałość o bezpieczeństwo przechodniów.
[/quote]
Jeżdżę zawodowo 14-ty rok i do tej pory żadnej fotki jeszcze nie dostałem. Przez te wszystkie lata naoglądałem się takich super kierowców i znawców ruchu drogowego, którzy rozwalali się na drzewach lub robili czołówki z innymi bo wydawało im się że są naj. A twoim zas...m obowiązkiem jest stosować się do znaków bez względu na to gdzie stoją. Jeśli nie umiesz się dostosować to płać, twoja sprawa.
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych ... rozwiń
Avatar
XXX / 11 lutego 2011 o 21:00
[quote name='Gość' timestamp='1297449346' post='436370']
JANKU-nie mam nic do twojego konia,czytaj ze zrozumieniem.Problem jest szerszy i dotyczy koni strazy wiejskiej i tego ze nie sprzata po tych koniach.Od SABY sie odpimpaj bo cie LUDWIK ubije.
[/quote]
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTYCZY UŻYTKOWNIKA --PIES SABA, PS. LUDWIK TO FAJNY GOŚĆ, NIEPOTRZEBNIE GO PRZYTOCZYŁEŚ,WCZEŚNIEJ PISAŁEM DO UZYTKOWNIKA --PIES SABY KTÓRY WKLEIŁ W SWOJĄ ODPOWIEDŻ MOJA TREŚĆ. PISZAC WCZEŚNIEJ O KONIACH MIAŁEM NA MYSLI KONIE STRAŻY MIEJSKIEJ, A NIE CO INNEGO. NO! GŁODNY ZAWSZE O CHLEBIE.
[quote name='Gość' timestamp='1297449346' post='436370']
JANKU-nie mam nic do twojego konia,czytaj ze zrozumieniem.Problem jest szerszy i dotyczy koni strazy wiejskiej i tego ze nie sprzata po tych koniach.Od SABY sie odpimpaj bo cie LUDWIK ubije.
[/quote]
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTY... rozwiń
Avatar
ujMI / 15 lutego 2011 o 09:27
[quote name='Gość' timestamp='1297700044' post='437347']
To jeszcze raz potwierdza ze mlody i MIETKI jeszcze jestes jak tak chcesz plakac,no ale zycie i MILIONY kilometrow przed toba.
[/quote]
Szanowny "Gościu" widzę że doświadczenie i twardość aż kipią z twoich wypowiedzi i chylę czoło przed starymi wyjadaczami ale chyba zaczynasz mieć problemy ze zrozumieniem tego co czytasz. Nigdzie do tej pory nie napisałem że chcę "płakać" czyt. "płacić". A najlepiej będzie jak przeczytasz sobie na spokojnie moje komenty to może wtedy zauważysz do czego zmieżam. Pozdrawiam.
[quote name='Gość' timestamp='1297700044' post='437347']
To jeszcze raz potwierdza ze mlody i MIETKI jeszcze jestes jak tak chcesz plakac,no ale zycie i MILIONY kilometrow przed toba.
[/quote]
Szanowny "Gościu" widzę że doświadczenie i twardość aż kipią z twoich wypowiedzi i chylę czoło przed starymi wyjadaczami ale chyba zaczynasz mieć problemy ze zrozumieniem tego co czytasz. Nigdzie do tej pory nie napisałem że chcę "płakać" czyt. "płacić". A najlepiej będzie jak prze... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2011 o 17:14
[quote name='ujMI' timestamp='1297675247' post='437243']
Dziękuję "Gościu" za oświecenie ale nadal będę jeżdził po swojemu bo nie mam zamiaru płakać
[/quote]
To jeszcze raz potwierdza ze mlody i MIETKI jeszcze jestes jak tak chcesz plakac,no ale zycie i MILIONY kilometrow przed toba.
Avatar
ujMI / 14 lutego 2011 o 10:20
[quote name='Gość' timestamp='1297512744' post='436555']
Widze ze i tak jestes mlodym kierowca jeszcze,pozyjesz jeszcze troche to zobaczysz.Jeszcze wszystkie drzewa przed toba.Jestes dopiero na poczatku drogi.
[/quote]
Dziękuję "Gościu" za oświecenie ale nadal będę jeżdził po swojemu bo nie mam zamiaru płakać
Avatar
Andrzej / 13 lutego 2011 o 10:21
,,na ruchliwej 17'', tylko, że fotoradar w Tomaszowie nie jest ustawiany na ,17'' tylko na ulicach, a jednym z ulubionych miejsc jest ograniczenie do 30km/h na ul. Żwirki i Wigury"
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 13:12
[quote name='ujMI' timestamp='1297504289' post='436513']
Jeżdżę zawodowo 14-ty rok i do tej pory żadnej fotki jeszcze nie dostałem. Przez te wszystkie lata naoglądałem się takich super kierowców i znawców ruchu drogowego, którzy rozwalali się na drzewach lub robili czołówki z innymi bo wydawało im się że są naj. A twoim zas...m obowiązkiem jest stosować się do znaków bez względu na to gdzie stoją. Jeśli nie umiesz się dostosować to płać, twoja sprawa.
[/quote]
Widze ze i tak jestes mlodym kierowca jeszcze,pozyjesz jeszcze troche to zobaczysz.Jeszcze wszystkie drzewa przed toba.Jestes dopiero na poczatku drogi.
[quote name='ujMI' timestamp='1297504289' post='436513']
Jeżdżę zawodowo 14-ty rok i do tej pory żadnej fotki jeszcze nie dostałem. Przez te wszystkie lata naoglądałem się takich super kierowców i znawców ruchu drogowego, którzy rozwalali się na drzewach lub robili czołówki z innymi bo wydawało im się że są naj. A twoim zas...m obowiązkiem jest stosować się do znaków bez względu na to gdzie stoją. Jeśli nie umiesz się dostosować to płać, twoja sprawa.
[/quote]
Widze ze i tak jestes mlodym kierowca je... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 13:08
[quote name='XXX' timestamp='1297454403' post='436391']
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTYCZY UŻYTKOWNIKA --PIES SABA, PS. LUDWIK TO FAJNY GOŚĆ, NIEPOTRZEBNIE GO PRZYTOCZYŁEŚ,WCZEŚNIEJ PISAŁEM DO UZYTKOWNIKA --PIES SABY KTÓRY WKLEIŁ W SWOJĄ ODPOWIEDŻ MOJA TREŚĆ. PISZAC WCZEŚNIEJ O KONIACH MIAŁEM NA MYSLI KONIE STRAŻY MIEJSKIEJ, A NIE CO INNEGO. NO! GŁODNY ZAWSZE O CHLEBIE.
[/quote]
JAK NIE JESTES janek TO SIE NIE WCINAJ MIEDZY WODKE A ZAKASKE,JA PROWADZE DIALOG Z JANKIEM A NIE Z TOBA.
[quote name='XXX' timestamp='1297454403' post='436391']
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTYCZY UŻYTKOWNIKA --PIES SABA, PS. LUDWIK TO FAJNY GOŚĆ, NIEPOTRZEBNIE GO PRZYTOCZYŁEŚ,WCZEŚNIEJ PISAŁEM DO UZYTKOWNIKA --PIES SABY KTÓRY WKLEIŁ W SWOJĄ ODPOWIEDŻ MOJA TREŚĆ. PISZAC WCZEŚNIEJ O KONIACH MIAŁEM NA MYS... rozwiń
Avatar
ujMI / 12 lutego 2011 o 11:06
[quote name='wujek' timestamp='1297367272' post='435896']
przecież powiedział, ze tracą pieniądze a nie wspomnial o bezpieczeństwie
[/quote]
Dla mnie jest to zrozumiałe, tracą pieniądze bo fotoradary nie działają a jak nie działają to kierowcy zaczynają szaleć i poziom bezpieczeństwa zaczyna spadać. W Polsce same ograniczenia nie wystarczają więc tylko przez kieszeń można wyegzekwować przestrzeganie przepisów. Dlaczego nikt ma nie korzystać jeśli jest tylu chętnych do płacenia?
Avatar
ipe / 12 lutego 2011 o 10:54
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych fotoradarów. W ogromnej liczbie przypadków właścicielem fotoradaru była prywatna firma użyczająca urządzenia za odpowiedni odsyp od zrobionego zdjęcia. Dlatego w praktyce wyglądało to tak, że stawiali jakieś deb***ne ograniczenie do 40 km/h i chowali radar po krzakach. Bandytyzm w biały dzień. I teraz napisz - gdzie tu funkcja prewencyjna fotoradaru i dbałość o bezpieczeństwo przechodniów.
[/quote]
qwerty
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych ... rozwiń
Avatar
ujMI / 12 lutego 2011 o 10:51
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych fotoradarów. W ogromnej liczbie przypadków właścicielem fotoradaru była prywatna firma użyczająca urządzenia za odpowiedni odsyp od zrobionego zdjęcia. Dlatego w praktyce wyglądało to tak, że stawiali jakieś deb***ne ograniczenie do 40 km/h i chowali radar po krzakach. Bandytyzm w biały dzień. I teraz napisz - gdzie tu funkcja prewencyjna fotoradaru i dbałość o bezpieczeństwo przechodniów.
[/quote]
Jeżdżę zawodowo 14-ty rok i do tej pory żadnej fotki jeszcze nie dostałem. Przez te wszystkie lata naoglądałem się takich super kierowców i znawców ruchu drogowego, którzy rozwalali się na drzewach lub robili czołówki z innymi bo wydawało im się że są naj. A twoim zas...m obowiązkiem jest stosować się do znaków bez względu na to gdzie stoją. Jeśli nie umiesz się dostosować to płać, twoja sprawa.
[quote name='Don' timestamp='1297336206' post='435660']
Ciekaw jestem, czy jesteś kierowcą i czy w ogóle znasz się na ruchu drogowym. Gminne fotoradary nie poprawiały bezpieczeństwa na drodze tylko stanowiły maszynkę do zarabiania pieniędzy dla samorządów - bo szczytem wszystkiego jest stawiać fotoradar na długiej prostej z daleka od zabudowań gdzie po obu stronach drogi masz np. las. Bo i takie przypadki się zdarzały. Straż Wiejska nie powinna nigdy mieć uprawnień do tego, poza tym - nie była właścicielem tych ... rozwiń
Avatar
XXX / 11 lutego 2011 o 21:00
[quote name='Gość' timestamp='1297449346' post='436370']
JANKU-nie mam nic do twojego konia,czytaj ze zrozumieniem.Problem jest szerszy i dotyczy koni strazy wiejskiej i tego ze nie sprzata po tych koniach.Od SABY sie odpimpaj bo cie LUDWIK ubije.
[/quote]
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTYCZY UŻYTKOWNIKA --PIES SABA, PS. LUDWIK TO FAJNY GOŚĆ, NIEPOTRZEBNIE GO PRZYTOCZYŁEŚ,WCZEŚNIEJ PISAŁEM DO UZYTKOWNIKA --PIES SABY KTÓRY WKLEIŁ W SWOJĄ ODPOWIEDŻ MOJA TREŚĆ. PISZAC WCZEŚNIEJ O KONIACH MIAŁEM NA MYSLI KONIE STRAŻY MIEJSKIEJ, A NIE CO INNEGO. NO! GŁODNY ZAWSZE O CHLEBIE.
[quote name='Gość' timestamp='1297449346' post='436370']
JANKU-nie mam nic do twojego konia,czytaj ze zrozumieniem.Problem jest szerszy i dotyczy koni strazy wiejskiej i tego ze nie sprzata po tych koniach.Od SABY sie odpimpaj bo cie LUDWIK ubije.
[/quote]
DO UZTKOWNIKA Gość
COŚ CI SIE POMYLIŁO UŻYTKOWNIKU, A KT CI POWIEDZIAŁ ŻE CHODZI MI O MOJEGO KONIA--CHŁOPIE! TO TY CZYTAJ UWAŻNIE,JA NIE JESTEM UŻYTKOWNIK -JANEK, TYLKO XXX, SPÓJRZ Z BOKU DO JAKIEGO PISZESZ UŻYTKOWNIKA, TAK SAMO TO DOTY... rozwiń