Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 września 2017 r.
17:37

Hity turystyczne woj. lubelskiego. Okuninka przebiła Kazimierz Dolny

426 18 A A

Quiz: Jak dobrze znasz turystyczne zakątki województwa lubelskiego?

Jak dobrze znasz turystyczne zakątki województwa lubelskiego?

Więcej osób szukało noclegu nad Jez. Białym niż w Kazimierzu Dolnym – wynika z tegorocznych statystyk serwisu Nocowanie.pl. Hitem ostatniego sezonu okazał się też nowy aquapark w Chełmie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nocowanie.pl to baza kontaktów do obiektów noclegowych z ich zdjęciami i opiniami turystów. Pracownicy ogólnopolskiego serwisu dokładnie analizują ruch internautów na swojej stronie. Z tegorocznych obserwacji wynika, że najczęściej turyści szukali kwater w województwie pomorskim (33,08 proc.), zachodniopomorskim (22,56 proc.), małopolskim (15,87 proc.), dolnośląskim (9,07 proc.) i podkarpackim (5,67 proc.). Lubelszczyzna w sezonie wakacyjnym uplasowała się na szóstym miejscu (3,57 proc.) w całym kraju. Ale licząc od stycznia b.r. odnotowano ponad dwa razy zapytań o noclegi w województwie lubelskim niż to miało miejsce w roku ubiegłym.

– W regionie mamy naprawdę piękne miejsca. Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, które jest chętnie odwiedzane szczególnie w upalne dni, malowniczy Kazimierz czy Lublin z uroczym Starym Miastem – wylicza Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR Nocowanie.pl.

W tym roku użytkownicy serwisu najczęściej interesowali się Okuninką nad Jeziorem Białym (42,12 proc.), Kazimierzem Dolnym nad Wisłą (26,78 proc.), Lublinem (6,02 proc.), Zwierzyńcem (5,62 proc.), Krasnobrodem (5,01 proc.), Nałęczowem (4,83 proc.), Zamośćciem (3,11 proc.), Suścem (2,45 proc.), Puławami (0,59 proc.) oraz Firlejem (0,44 proc.).

To, że Okuninka okazała się najmodniejsza nie dziwi Piotra Sawickiego, prezesa Lokalnej Organizacji Turystów Polesie Zachodnie.

– Okuninka jest szóstą miejscowością w Polsce o największym nasłonecznieniu. W tym roku cudowną pogodę mieliśmy bez przerwy od 15 lipca do 20 sierpnia – podkreśla Sawicki. – Nie bez znaczenia jest też coraz bogatsza oferta turystyczna z bardzo czystym jeziorem, spływami po Bugu, szlakiem rowerowym green velo, ale też hitem ostatniego sezonu: chełmskim aqua parkiem. Wiele osób decydowało na spędzenie jednego dnia w Chełmie. Robili to zwykle kosztem Zamościa, do którego jednodniowe wycieczki nie są już tak popularne jak kilka lat wcześniej.

Z obserwacji Sawickiego wynika, że najwięcej turystów przyjeżdża nad Białe z odległości do 300 km. W tym roku pojawiło się jednak także sporo mieszkańców okolic Krakowa i Katowic, a to za sprawą autostrady dzięki której dojazd skrócił się z 9 do 4 godzin.

165 zł za noc

Turyści najczęściej wyjeżdżali na weekend, a noclegu szukali w kwaterach i pokojach prywatnych (34,72 proc.) oraz domkach (28,22 proc.) i pensjonatach (11,19 zł). Najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się wille (0,71 proc.) i hostele (0,57 proc.). Najczęściej podróżowano w parach (63 proc.) lub w cztery osoby (12 proc.).

Średni koszt noclegu w okresie wakacyjnym dla dwóch osób w Lubelskiem to 165 zł za noc. Dla porównania wakacje na Mazurach można było spędzić w tej samej cenie, w górach 14 zł taniej, a nad morzem o 12 zł drożej.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 05:08
jestem Włodek B. w Kazimierzu uj nocuje. tłok, parkingi zapchane, ludzie łażą bez celu. drogo i po chamsku. w Nałęczowie nie lepiej. wolę Okuninkę, Krasnobród.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 22:09
to białe to zwykła chamówa, zgiełk tłok i ten chamski płatny parking ,tylko durnie tam jeżdżą
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 19:36
Okuninka jest lepsza bo można zamoczyć kija najpierw w jeziorze a potem w przygodnie spotkanej karynie :)
Avatar
lubelak / 6 września 2017 o 17:34
Wypuścili go znowu z Abramowic?:) Nono, ale jak widać znowu zaczyna mu odwalać i znowu wyląduje w jednym z psychiatryków na lubelszczyźnie.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 16:52
Chelmianin co jest lubliniaki?ty sie dalej leczysz czy juz leki nie dzialaja, całe forum z ciebie ma brechte.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 14:19
W tygodniu jest ok w miarę cicho ale to wina władz gminy i policji ze pozwalają kilku pseudo przedsiębiorcom mającym dyskoteki terroryzowac śpiących turystów. Ile pieniędzy zostawiają bawiących się na dyskotece tzw.jednodniowcy...NIC bo śpią albo w swoich 25 letnich golfach albo pijani wracają nad ranem do pobliskich wiosek. Wystarczyłoby zamknąć drzwi a nie kolumny wystawiać w kierunku jeziora. Poza tym jest ok w poniedziałek woda kryształ
Avatar
Chełmianin N / 4 września 2017 o 12:32
Gucio napisał:
Chełmianin N napisał:
KASPERSKA MATACZY!!! Pani Kasperska! Małopolskie, Podkarpacie istnieje, a urojona Lubelszczyzna, na której mapie widnieje? Uczeni, Lubelszczyznę zwęzili do lubelskiej ziemi a zadufana Agnieszka, niech określi teren tej ziemi gdyż  lubelska ziemia, to nie obecne województwo i Pani tę prawdę zna, to czemu uprawia matactwo? Kobieto!! Mania wyższości, świadczy o ułomności, czyli tępa  głowa ma do zakłamywania skłonności! Morał taki!! Czas wyzbyć się  lubelskiego urojenia, albo udowodnić prawnie i naukowo swe złudzenia!
w Gazecie Wyborczej też pisali - Lubelszczyzna :)) p.s. chłopie , uważasz , że coś zrobisz tymi wypocinami z Częstochowskimi ( za przeproszeniem ) rymami ?
                    WYPOCINY CHŁOPA!!! Wypociny z Częstochowskimi rymami potwierdzają, jakich niedouczonych dziennikarzy w Polsce mamy, którzy w prasie celowo kłamstwo rozpowszechniają, a to świadczy, że pyszałek medialny jest zakłamany. Władza, na zakłamywanie historii Polski nie reaguje, a na zachodnie kłamstwa historyczne - noty stosuje, czyli jest to przykład, jakich Ludzkich Panów mamy! Morał: razmawiałem z mądrymi i tak mi powiedzieli, nie dasz rady, bo ludzie kłamstwo za prawdę uznali, rację uznali i chwała, gdyż mnie wysłuchali i wsparli. Finał taki! Nie ma Wielkiej Lubelszczyzny- lubliniaki!
                    WYPOCINY CHŁOPA!!! Wypociny z Częstochowskimi rymami potwierdzają, jakich niedouczonych dziennikarzy w Polsce mamy, którzy w prasie celowo kłamstwo rozpowszechniają, a to świadczy, że pyszałek medialny jest zakłamany. Władza, na zakłamywanie historii Polski nie reaguje, a na zachodnie kłamstwa historyczne - noty stosuje, czyli jest to przykład, jakich Ludzkich Panów mamy! Morał: razmawiałem z mądrymi i tak mi powiedzieli, nie dasz rady, bo ludzie kłamstwo za prawdę uznali, rację uznali i chwała, g... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 09:26
Jezioro Piaseczno się odezwało :-) To że u was brudno, nudno i nieciekawie to jest tylko dodatkowy powód żeby przyjechać nad Białe i trochę nauczyć sie jak może wyglądać świetna miejscowość wypoczynkowa. Z durnych komentarzy turystów wam nie przybędzie
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 08:25
Kto raz pojechał nad białe nigdy więcej tam nie wróci.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 07:51
Okuninka...siedlisko dresów i pijanych chamów nawet z okolic warszawy. Nigdy więcej
Avatar
Gość / 10 września 2017 o 05:08
jestem Włodek B. w Kazimierzu uj nocuje. tłok, parkingi zapchane, ludzie łażą bez celu. drogo i po chamsku. w Nałęczowie nie lepiej. wolę Okuninkę, Krasnobród.
Avatar
Gość / 7 września 2017 o 22:09
to białe to zwykła chamówa, zgiełk tłok i ten chamski płatny parking ,tylko durnie tam jeżdżą
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 19:36
Okuninka jest lepsza bo można zamoczyć kija najpierw w jeziorze a potem w przygodnie spotkanej karynie :)
Avatar
lubelak / 6 września 2017 o 17:34
Wypuścili go znowu z Abramowic?:) Nono, ale jak widać znowu zaczyna mu odwalać i znowu wyląduje w jednym z psychiatryków na lubelszczyźnie.
Avatar
Gość / 6 września 2017 o 16:52
Chelmianin co jest lubliniaki?ty sie dalej leczysz czy juz leki nie dzialaja, całe forum z ciebie ma brechte.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 14:19
W tygodniu jest ok w miarę cicho ale to wina władz gminy i policji ze pozwalają kilku pseudo przedsiębiorcom mającym dyskoteki terroryzowac śpiących turystów. Ile pieniędzy zostawiają bawiących się na dyskotece tzw.jednodniowcy...NIC bo śpią albo w swoich 25 letnich golfach albo pijani wracają nad ranem do pobliskich wiosek. Wystarczyłoby zamknąć drzwi a nie kolumny wystawiać w kierunku jeziora. Poza tym jest ok w poniedziałek woda kryształ
Avatar
Chełmianin N / 4 września 2017 o 12:32
Gucio napisał:
Chełmianin N napisał:
KASPERSKA MATACZY!!! Pani Kasperska! Małopolskie, Podkarpacie istnieje, a urojona Lubelszczyzna, na której mapie widnieje? Uczeni, Lubelszczyznę zwęzili do lubelskiej ziemi a zadufana Agnieszka, niech określi teren tej ziemi gdyż  lubelska ziemia, to nie obecne województwo i Pani tę prawdę zna, to czemu uprawia matactwo? Kobieto!! Mania wyższości, świadczy o ułomności, czyli tępa  głowa ma do zakłamywania skłonności! Morał taki!! Czas wyzbyć się  lubelskiego urojenia, albo udowodnić prawnie i naukowo swe złudzenia!
w Gazecie Wyborczej też pisali - Lubelszczyzna :)) p.s. chłopie , uważasz , że coś zrobisz tymi wypocinami z Częstochowskimi ( za przeproszeniem ) rymami ?
                    WYPOCINY CHŁOPA!!! Wypociny z Częstochowskimi rymami potwierdzają, jakich niedouczonych dziennikarzy w Polsce mamy, którzy w prasie celowo kłamstwo rozpowszechniają, a to świadczy, że pyszałek medialny jest zakłamany. Władza, na zakłamywanie historii Polski nie reaguje, a na zachodnie kłamstwa historyczne - noty stosuje, czyli jest to przykład, jakich Ludzkich Panów mamy! Morał: razmawiałem z mądrymi i tak mi powiedzieli, nie dasz rady, bo ludzie kłamstwo za prawdę uznali, rację uznali i chwała, gdyż mnie wysłuchali i wsparli. Finał taki! Nie ma Wielkiej Lubelszczyzny- lubliniaki!
                    WYPOCINY CHŁOPA!!! Wypociny z Częstochowskimi rymami potwierdzają, jakich niedouczonych dziennikarzy w Polsce mamy, którzy w prasie celowo kłamstwo rozpowszechniają, a to świadczy, że pyszałek medialny jest zakłamany. Władza, na zakłamywanie historii Polski nie reaguje, a na zachodnie kłamstwa historyczne - noty stosuje, czyli jest to przykład, jakich Ludzkich Panów mamy! Morał: razmawiałem z mądrymi i tak mi powiedzieli, nie dasz rady, bo ludzie kłamstwo za prawdę uznali, rację uznali i chwała, g... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 09:26
Jezioro Piaseczno się odezwało :-) To że u was brudno, nudno i nieciekawie to jest tylko dodatkowy powód żeby przyjechać nad Białe i trochę nauczyć sie jak może wyglądać świetna miejscowość wypoczynkowa. Z durnych komentarzy turystów wam nie przybędzie
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 08:25
Kto raz pojechał nad białe nigdy więcej tam nie wróci.
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 07:51
Okuninka...siedlisko dresów i pijanych chamów nawet z okolic warszawy. Nigdy więcej
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 1

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 8 6

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 3 28

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 10 5

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 9 7

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 5 4

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 27 1

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 51 9

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 15 7

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 7 5

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 1 5