niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Ich ciała znaleziono kilkadziesiąt lat temu. Policja nadal próbuje ustalić kim są

Dodano: 12 listopada 2016, 08:43

Mężczyzna znaleziony 26 sierpnia 1971 roku
Mężczyzna znaleziony 26 sierpnia 1971 roku

Lubelscy policjanci wracają do niewyjaśnionych spraw nawet po kilkudziesięciu latach. Przy pomocy ekspertów z Zakładu Kryminalistyki np. na podstawie czaszki starają się odtworzyć metodą graficzną, portrety odnalezionych w minionych latach zwłok o nieustalonej dotychczas tożsamości.

Pierwszy z portretów dotyczy zwłok ujawnionych 26 sierpnia 1971 roku w odległości 1,5 km od miejscowości Łęka. Na kępie porośniętej wikliną, około 300 metrów od Wisły znaleziono szczątki zwłok oraz nieliczne kawałki garderoby. Przyjęto, że są to kości topielca, który utonął kilku lat przed ujawnieniem zwłok.

Rysopis: Wiek ok. 30-40 lat, wzrost ok. 170 cm, ubytki uzębienia, włosy ciemny blond, proste lub lekko falowane.

Ubiór: pasek skórzany z metalową klamrą, w okolicy pasa znaleziono urządzenie wykonane z metalu o dwu rozgałęzieniach w kształcie kabłąka, na którego końcach widoczne są poduszeczki wypchane włosiem – według lekarza jest to urządzenie dawniej stosowane przy dwustronnej przepuklinie, szczątki garderoby koloru zielonego podobne do wojskowego płaszcza, resztki swetra koloru ciemnego, skarpetka koloru ciemnego.

Mężczyzna znaleziony 11 sierpnia 1975 roku
Mężczyzna znaleziony 11 sierpnia 1975 roku

Drugie ze zwłok ujawnione zostały także w miejscowości Łęka nad Wisłą w dniu 11 sierpnia 1975 r. Będący wówczas na miejscu zdarzenia lekarz określił, że są to zwłoki mężczyzny, który utonął około miesiąc wcześniej od daty ich odnalezienia.

Rysopis: wiek ok. 30-40 lat, wzrost ok. 175 cm, krępa budowa ciała, liczne ubytki uzębienia, włosy ciemny blond, znaczna łysina czołowa.

Ubiór: bluza zapinana na guziki i spodnie robocze koloru granatowego, pasek skórzany ciemno brązowy, koszula z krótkim rękawem koloru brązowego we wzory tureckie koloru różowego i żółtego zapinana na białe guziki, spodenki (kąpielówki) koloru granatowego, skarpety niebieskie z dwoma czarnymi paskami, półbuty koloru czarnego z tworzywa sztucznego, chusteczka materiałowa do nosa koloru popielatego, lusterko prostokątne, rozmoczone papierosy „Sport”.

Wygląd twarzy po zrekonstruowaniu czaszki metodą Gierasimowa. Brak jest na niej mimiki, może być pełniejsza lub szczuplejsza, może mieć także inaczej ukształtowane włosy.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!