Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 stycznia 2011 r.
19:12
Edytuj ten wpis

ITD zapoluje na samochody osobowe. Mandat nie tylko od policjanta

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 40 A A
"Krokodyl” też wlepi ci mandat (Jacek Świerczyński)
\"Krokodyl” też wlepi ci mandat (Jacek Świerczyński)

Od 1 stycznia Inspekcja Ruchu Drogowego może kontrolować kierowców samochodów osobowych. Jest to kolejna służba – poza policją i strażą miejską – która może się posłużyć bloczkiem mandatowym i punktami karnymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od 1 lipca 2011 popularne "krokodylki” – jak kierowcy nazywają funkcjonariuszy ITD – będą także nadzorować pracę fotoradarów.

– Inspektorzy Transportu Drogowego mogą już kontrolować kierowców pojazdów osobowych – mówi Mariusz Szabała, naczelnik Wydziału Inspekcji w lubelskim ITD. – Użyją lizaka tylko w sytuacjach, kiedy kierowca auta osobowego rażąco przekroczy dozwoloną prędkość, spowoduje zagrożenie na drodze lub będzie uzasadnione podejrzenie, że jest po użyciu alkoholu lub narkotyków – dodaje Szabała.

Inspektorzy będą reagować także na poważne wykroczenia, np. gdy przejedziemy skrzyżowanie na czerwonym świetle lub ominiemy pojazd przepuszczający pieszych na przejściu.

Warto dodać, że lubelska ITD dysponuje dwoma widerejstratorami w citroenach C4, laserowymi miernikami prędkości oraz nowoczesnymi motocyklami.

To jednak nie koniec zmian. Od 1 lipca Główny Inspektor Transportu Drogowego przejmie od policji sieć fotoradarów w ramach Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. – W tej chwili trwa audyt efektywności działania 1400 masztów w całym kraju. Mają zostać tylko te, które faktycznie spełniają funkcję prewencyjną, a nie są jedynie atrapami. Z naszych wyliczeń wynika, że polska sieć masztów fotoradarowych zostanie zredukowana do 900 sztuk – usłyszeliśmy w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

– W woj. lubelskim są 72 maszty – informuje mł. asp. Andrzej Fijołek z Zespołu Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie. Za dwa, trzy miesiące będzie wiadomo, które maszty na Lubelszczyźnie zostaną zlikwidowane.

To nie jedyne nowinki w Inspekcji. Od 1 lipca 2011 roku funkcjonariusze ITD będą też mogli używać nowych stacjonarnych urządzeń do pomiary średniej prędkości auta na danym odcinku. Kierowcy będą dostawać mandat na podstawie czasu przejazdu zmierzonego na konkretnej, nawet kilkunastokilometrowej trasie – np. na określonym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, a system zmierzy i wykryje, że samochód przebył ten odcinek ze średnią prędkości 90 km/h.



Najszybsze ogłoszenia motoryzacyjne z Twojego regionu, za które nie dostaniesz mandatu. Kliknij - tutaj możesz tylko zarobić.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magda / 4 stycznia 2011 o 13:05
Trzeba skonczyc z chamstwem.
Avatar
Jacek / 4 stycznia 2011 o 13:03
[quote name='bolek' timestamp='1294135474' post='416421']
Co tak bluzgasz na tym forum BILGORAJSKI CWOKU.
[/quote]
Daj mi bolek godzine,a podam ci na tacy jego IP.
Avatar
bolek / 4 stycznia 2011 o 11:04
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[/quote]
Co tak bluzgasz na tym forum BILGORAJSKI CWOKU.
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Ka... rozwiń
Avatar
Jola / 4 stycznia 2011 o 10:39
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[/quote]
Masz klopoty z pisaniem,pewnie bylo do szkoly pod gorke ?.W twoim przypadku osle lepiej jakby sie twoj czerwony stary w lesie sposcil,przynajmniej jakis krzak by urosl,a moze i nie ?
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Ka... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2011 o 10:32
[quote name='@@@@' timestamp='1294099691' post='416259']
Ale ci Jola w majtki pojechała cioto !!!nawet odpowiedzieć nie możesz bo masz jaja jak szczur wykastrowany.!!!ha ha ha!!!Brawo Jola Ty też się poznałaś na pojebie.!!!
[/quote]
Jola pojebie i ty to ta sama osoba,w co ty grasz CZERWONY B.U.C.U.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2011 o 10:29
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[/quote]
WYZARLES ZYDZIE WSZYSTKIE DOPALACZE W BILGORAJU?????????
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Ka... rozwiń
Avatar
szeryf / 4 stycznia 2011 o 07:29
http://www.kurierlubelski.pl/region/219572,z-pistoletem-na-kontrole-tirow,id,t.html
Avatar
@@@@ / 4 stycznia 2011 o 01:08
[quote name='Gość' timestamp='1294079723' post='416024']
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
[/quote]
Ale ci Jola w majtki pojechała cioto !!!nawet odpowiedzieć nie możesz bo masz jaja jak szczur wykastrowany.!!!ha ha ha!!!Brawo Jola Ty też się poznałaś na pojebie.!!!
Avatar
@@@@@ / 4 stycznia 2011 o 01:03
[quote name='Gość' timestamp='1294079723' post='416024']
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
[/quote]
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[quote name='Gość' timestamp='1294079723' post='416024']
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
[/quote]
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2011 o 19:35
[quote name='@@@@@' timestamp='1294077438' post='415993']
A ty co nazista!!!z pochodniami jak partia PiS.
[/quote]
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
Avatar
Magda / 4 stycznia 2011 o 13:05
Trzeba skonczyc z chamstwem.
Avatar
Jacek / 4 stycznia 2011 o 13:03
[quote name='bolek' timestamp='1294135474' post='416421']
Co tak bluzgasz na tym forum BILGORAJSKI CWOKU.
[/quote]
Daj mi bolek godzine,a podam ci na tacy jego IP.
Avatar
bolek / 4 stycznia 2011 o 11:04
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[/quote]
Co tak bluzgasz na tym forum BILGORAJSKI CWOKU.
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Ka... rozwiń
Avatar
Jola / 4 stycznia 2011 o 10:39
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[/quote]
Masz klopoty z pisaniem,pewnie bylo do szkoly pod gorke ?.W twoim przypadku osle lepiej jakby sie twoj czerwony stary w lesie sposcil,przynajmniej jakis krzak by urosl,a moze i nie ?
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Ka... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2011 o 10:32
[quote name='@@@@' timestamp='1294099691' post='416259']
Ale ci Jola w majtki pojechała cioto !!!nawet odpowiedzieć nie możesz bo masz jaja jak szczur wykastrowany.!!!ha ha ha!!!Brawo Jola Ty też się poznałaś na pojebie.!!!
[/quote]
Jola pojebie i ty to ta sama osoba,w co ty grasz CZERWONY B.U.C.U.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2011 o 10:29
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[/quote]
WYZARLES ZYDZIE WSZYSTKIE DOPALACZE W BILGORAJU?????????
[quote name='@@@@@' timestamp='1294099406' post='416257']
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Ka... rozwiń
Avatar
szeryf / 4 stycznia 2011 o 07:29
http://www.kurierlubelski.pl/region/219572,z-pistoletem-na-kontrole-tirow,id,t.html
Avatar
@@@@ / 4 stycznia 2011 o 01:08
[quote name='Gość' timestamp='1294079723' post='416024']
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
[/quote]
Ale ci Jola w majtki pojechała cioto !!!nawet odpowiedzieć nie możesz bo masz jaja jak szczur wykastrowany.!!!ha ha ha!!!Brawo Jola Ty też się poznałaś na pojebie.!!!
Avatar
@@@@@ / 4 stycznia 2011 o 01:03
[quote name='Gość' timestamp='1294079723' post='416024']
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
[/quote]
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo akuszerka miała dobry dzień w komunistycznym twoim kraju.Pomódl się o rozum do Boga nie do Jarka Kaczyńladena.To może doznasz olśnienia i rzucisz się na główkę z mostu Czerniejówki.Pojebie,zpedalony jak twój guru Jarosław.
[quote name='Gość' timestamp='1294079723' post='416024']
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
[/quote]
Napewno cwelu bardaszany!!! ty koński zwisie w miniaturze ,nie na garnuszku pośredniaka jak ty w mordę jepany czerwony pomiocie zabunkrowany,co wypisujesz bzdury na forum.Jak by twoja matka wiedziała że z ciebie wyrośnie taki pojeb to by cię wysrała do kibla i by cię nie było na tym pięknym świecie.!!!Ciesz się że żyjesz sku***elu bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2011 o 19:35
[quote name='@@@@@' timestamp='1294077438' post='415993']
A ty co nazista!!!z pochodniami jak partia PiS.
[/quote]
O widze ze jakis mlody KOMUCH sie odezwal,na czyim garnuszku jestes CIOTO.????
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.