poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lubelskie

Jak kulą w płot

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lipca 2007, 18:40
Autor: Ewa Stępień

Społeczna kampania "Zatrudnij niepełnosprawnego” na Lubelszczyźnie, gdzie żyje najwięcej osób niepełnosprawnych w kraju - nie wypaliła

Żaden przedsiębiorca nie przyszedł na wczorajsze spotkanie, na którym mówiono o korzyściach z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Sezon urlopowy, brak zainteresowania czy przekonanie, że "taką wiedzę to my mamy w małym paluszku”?
- Odwiedziliśmy już ponad 20 miast, ale pierwszy raz spotkałem się z tym, że nikt nie przyszedł. W innych miastach było po 20, 30 uczestników - Jakub Wronkowski, dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Warszawskim mówił do trzech dziennikarzy siedzących w wielkiej, pustej auli UMCS.
Zaproszenia do lubelskiej przedsiębiorców wysłała m.in. Regionalna Izba Gospodarcza w Lublinie oraz Business Centre Club. - Wysłaliśmy 120 zaproszeń - potwierdza Marta Samosiuk z RIG. - Nie mam pojęcia, dlaczego nie skorzystali. Może dlatego, że jest sezon urlopowy?
Wśród zaproszonych były między innymi: Zakłady Tytoniowe w Lublinie, PKS Lublin, Azoty Puławy, Tehand, firmy turystyczne, itd.
- Nie przypominam sobie takiego zaproszenia - mówi Lilianna Kotarska, kierownik zespołu kadr i płac w Zakładach Tytoniowych. - A nawet gdybyśmy dostali i tak nikt by nie poszedł, ponieważ mamy wiedzę w tym zakresie. Zatrudniamy 17 niepełnosprawnych.
- Uprzedzałam tych ludzi, że tak może być - mówi Irena Szafrańska, dyrektor lubelskiej Loży BCC. - To nie kwestia ilości zaproszeń. Wiedza, którą przekazują przedstawiciele inkubatorów przedsiębiorczości jest abecadłem dla wielu przedsiębiorców, którzy od dawna prowadzą zakłady pracy chronionej.
Dyr. Wronkowski przypomniał, że zatrudnienie niepełnosprawnego daje korzyści ze względu na wysoką motywację takich pracowników, dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do ich wynagrodzeń, ulgi w składkach ZUS, ulgi we wpłatach na PFRON.
- Tymczasem niepełnosprawni są wykluczani już na samym początku rekrutacji ze względu na stereotypy panujące wśród pracodawców oraz samych niepełnosprawnych - ubolewa. - Kampanią społeczną chcieliśmy coś zmienić.
Dla spóźnialskich, którzy nie dotarli na wczorajsze spotkanie, a są zainteresowani zatrudnieniem niepełnosprawnego podajemy telefon, pod którym można się dowiedzieć, jak to zrobić: (022) 356 21 11.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!