Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 grudnia 2011 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Jakubowice: Marchew myli w betoniarce, sanepid zamknął kwaszarnię kapusty

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 9 A A
W zakładzie nie było mowy o odpowiednich warunkach do mycia sprzętu i wyposażenia. (Sanepid)
W zakładzie nie było mowy o odpowiednich warunkach do mycia sprzętu i wyposażenia. (Sanepid)

Oblepiona cementem betoniarka i wanny pełne brudnej wody służyły do mycia warzyw w firmie Tom-Pol w Jakubowicach. – Stwierdziliśmy rażące warunki higieniczno-sanitarne – informuje lubelski sanepid.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma produkowała kiszoną kapustę. Kiedy inspektorzy odwiedzili ją w ramach rutynowej kontroli, trwało mycie i obróbka marchwi najprawdopodobniej do kiszonki.

– Mycie marchwi odbywało się na zewnątrz budynku w betoniarce oblepionej w środku i na zewnątrz cementem – informuje lubelski sanepid. – Potem trafiała do wanien z bardzo brudną wodą, doprowadzaną za pomocą węża ogrodowego.

Marchew była przekładana z wanny do wanny za pomocą wideł gospodarczych. Inspektorzy znaleźli też miotłę z gałęzi z przerdzewiałym trzonkiem, ale nie wiadomo do czego była używana.

W zakładzie nie było mowy o odpowiednich warunkach do mycia sprzętu i wyposażenia. Brakowało bieżącej wody i środków do dezynfekcji. – Kapusta dojrzewała w plastikowych beczkach luźno przykrytych folią. Na foliach jako obciążniki stały wiadra z zaprawą cementową – relacjonuje sanepid.

Wstępna obróbka warzyw odbywała się na betonowych płytach. – Obok stały kontenery ze śmieciami i worki z nawozem mineralnym – informuje sanepid.

Do wnętrza budynku warzywa były przewożone na starej, zardzewiałej taczce. Sanepid znalazł również wózki takie, jak na zakupy.
Inspektorzy nie znaleźli w zakładzie wymaganej dokumentacji. Na miejscu nie było też właściciela firmy. Sanepid zamknął zakład i nałożył mandat w wysokości 500 zł.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 22 grudnia 2011 o 12:11
500 zł mandatu... to za co oni teraz kupią nową betoniarkę?

a podobno prima aprilis to w kwietniu...
Avatar
Frania / 21 grudnia 2011 o 21:50
Gdyby mył w pralce byłoby higienicznie i może kara mniej dotkliwa...
Avatar
usal / 21 grudnia 2011 o 21:44
kolejny z serii POLAK POTRAFI;)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 21:10
[quote name='Baszko' timestamp='1324492789' post='573744']
Mnie tam marchew z tej firmy bardzo smakowała, przynajmniej fest domyta była. W innych zakładach warunki są gorsze.
[/quote]
a odpowiednio słona była ?

smacznego...


"siwy, dodajesz tam coś od siebie do" ... tej kapusty ??
[quote name='Baszko' timestamp='1324492789' post='573744']
Mnie tam marchew z tej firmy bardzo smakowała, przynajmniej fest domyta była. W innych zakładach warunki są gorsze.
[/quote]
a odpowiednio słona była ?

smacznego...


"siwy, dodajesz tam coś od siebie do" ... tej kapusty ?? rozwiń
Avatar
Baszko / 21 grudnia 2011 o 20:25
[quote name='adam' timestamp='1324492897' post='573746']
500 zł - śmiechu warte , w cywilizowanym kraju firma by natychmiast została zamknięta, a kara byłaby tak dotkliwa, że inni nawet by nie pomyśleli o takich praktykach. Wstyd, że żyję w takim popapranym kraju.
[/quote]
Zapewniam Cię że prędzej byś się otruł surówką dodawaną przez ciapatego do twojego kebaba niż tą robioną w takich warunkach.
Avatar
Kal / 21 grudnia 2011 o 20:09
[quote name='karol' timestamp='1324492876' post='573745']
Inspektorzy sanepidu nie poznali sia na ekologicznej produkcji żywności w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Właściciel dwoił sie i troił, żeby jego kapusta przypominała tą, którą ugniatała nam babcia gołymi stopami. I tak produkt regionalny szlag może trafić z powodu braku zrozumienia idei...
[/quote]

Genialne, popieram !
Avatar
adam / 21 grudnia 2011 o 19:41
500 zł - śmiechu warte , w cywilizowanym kraju firma by natychmiast została zamknięta, a kara byłaby tak dotkliwa, że inni nawet by nie pomyśleli o takich praktykach. Wstyd, że żyję w takim popapranym kraju.
Avatar
karol / 21 grudnia 2011 o 19:41
Inspektorzy sanepidu nie poznali sia na ekologicznej produkcji żywności w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Właściciel dwoił sie i troił, żeby jego kapusta przypominała tą, którą ugniatała nam babcia gołymi stopami. I tak produkt regionalny szlag może trafić z powodu braku zrozumienia idei...
Avatar
Baszko / 21 grudnia 2011 o 19:39
Mnie tam marchew z tej firmy bardzo smakowała, przynajmniej fest domyta była. W innych zakładach warunki są gorsze.
Avatar
. / 22 grudnia 2011 o 12:11
500 zł mandatu... to za co oni teraz kupią nową betoniarkę?

a podobno prima aprilis to w kwietniu...
Avatar
Frania / 21 grudnia 2011 o 21:50
Gdyby mył w pralce byłoby higienicznie i może kara mniej dotkliwa...
Avatar
usal / 21 grudnia 2011 o 21:44
kolejny z serii POLAK POTRAFI;)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 21:10
[quote name='Baszko' timestamp='1324492789' post='573744']
Mnie tam marchew z tej firmy bardzo smakowała, przynajmniej fest domyta była. W innych zakładach warunki są gorsze.
[/quote]
a odpowiednio słona była ?

smacznego...


"siwy, dodajesz tam coś od siebie do" ... tej kapusty ??
[quote name='Baszko' timestamp='1324492789' post='573744']
Mnie tam marchew z tej firmy bardzo smakowała, przynajmniej fest domyta była. W innych zakładach warunki są gorsze.
[/quote]
a odpowiednio słona była ?

smacznego...


"siwy, dodajesz tam coś od siebie do" ... tej kapusty ?? rozwiń
Avatar
Baszko / 21 grudnia 2011 o 20:25
[quote name='adam' timestamp='1324492897' post='573746']
500 zł - śmiechu warte , w cywilizowanym kraju firma by natychmiast została zamknięta, a kara byłaby tak dotkliwa, że inni nawet by nie pomyśleli o takich praktykach. Wstyd, że żyję w takim popapranym kraju.
[/quote]
Zapewniam Cię że prędzej byś się otruł surówką dodawaną przez ciapatego do twojego kebaba niż tą robioną w takich warunkach.
Avatar
Kal / 21 grudnia 2011 o 20:09
[quote name='karol' timestamp='1324492876' post='573745']
Inspektorzy sanepidu nie poznali sia na ekologicznej produkcji żywności w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Właściciel dwoił sie i troił, żeby jego kapusta przypominała tą, którą ugniatała nam babcia gołymi stopami. I tak produkt regionalny szlag może trafić z powodu braku zrozumienia idei...
[/quote]

Genialne, popieram !
Avatar
adam / 21 grudnia 2011 o 19:41
500 zł - śmiechu warte , w cywilizowanym kraju firma by natychmiast została zamknięta, a kara byłaby tak dotkliwa, że inni nawet by nie pomyśleli o takich praktykach. Wstyd, że żyję w takim popapranym kraju.
Avatar
karol / 21 grudnia 2011 o 19:41
Inspektorzy sanepidu nie poznali sia na ekologicznej produkcji żywności w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Właściciel dwoił sie i troił, żeby jego kapusta przypominała tą, którą ugniatała nam babcia gołymi stopami. I tak produkt regionalny szlag może trafić z powodu braku zrozumienia idei...
Avatar
Baszko / 21 grudnia 2011 o 19:39
Mnie tam marchew z tej firmy bardzo smakowała, przynajmniej fest domyta była. W innych zakładach warunki są gorsze.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 0

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 6 1

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 13 6

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 25 58

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 8 18

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 4 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 14 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.