niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Janów Lubelski: Mieszkańcy zdecydowali. Chcą nowych supermarketów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2012, 17:58

Mieszkańcy opowiedzieli się za tym, aby w mieście powstawały supermarkety
Mieszkańcy opowiedzieli się za tym, aby w mieście powstawały supermarkety

Ma powstać supermarket Tesco i centrum handlowe. Zakupy w przyszłym roku.

W Janowie Lubelskim nie ma żadnych hipermarketów. – Działają dwa supermarkety – Biedronka i Carrefour – wyjaśnia Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

– Jesteśmy takim miastem powiatowym, chyba jedynym w województwie, w którym na przestrzeni kilkunastu lat nie powstał w centrum żaden nowy supermarket. Tymczasem jest presja, aby takie sklepy w mieście powstawały.

Kilka miesięcy temu w mieście przeprowadzono konsultacje społeczne. Około tysiąca mieszkańców wypowiedziało się w nich także w sprawach dotyczących handlu i usług. – Opowiedzieli się za tym, aby w mieście powstawały supermarkety – wyjaśnia burmistrz Janowa Lubelskiego. – 58 proc. z biorących udział w ankiecie przyznała, że na zakupy wyjeżdża m.in. do Lublina i Stalowej Woli i tam zostawiają swoje pieniądze, zamiast w naszym mieście. Prawnie nie możemy zablokować takich inwestycji, nie będziemy też szukać takich inwestorów, żeby nie spowodowało to degradacji małych sklepików.

Miasto opracowuje obecnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Burmistrz miasta zapowiada, że sugestie mieszkańców będą brane pod uwagę.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w mieście powstaną kolejne sklepy, m.in. Tesco. Za inwestycję odpowiada firma elbfonds Development, która chce zmienić pierwotny projekt zakładający budowę galerii handlowej obok supermarketu Tesco. – Supermarket będzie, bo mamy podpisaną już umowę z Tesco – zapewnia Elżbieta Krawczyk z elbfonds Development. – Na razie nie informujemy o szczegółach, bo rozpatrujemy rozszerzenie wcześniejszego projektu. Nie mamy zaprojektowanego jeszcze tego budynku. Jesteśmy też w trakcie komercjalizacji (szukania najemców – przyp. red.).

Przedstawicielka dewelopera potwierdza jednocześnie, że firma ma w Janowie Lubelskim 6,5 ha działkę. Znajduje się ona przy ul. Lubelskiej. – Planowane centrum chcielibyśmy otworzyć pod koniec 2013 roku – dodaje Krawczyk.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że na rogu ul. ks. Skorupki i Sienkiewicza na powstać kolejny dyskont znanej sieci.

"Tak” dla supermarketów i hipermarketów

•630 osób spośród 975 ankietowanych w większości w wieku 25–54 lata przyznała, że robi zakupy artykułów spożywczych w super/hipermarkecie
•742 osoby, czyli 76 proc. ankietowanych opowiedziała się za powstaniem supermarketu na terenie gminy
• 685 osób, 70 proc. ankietowanych stwierdziła też, że budowa nowoczesnych supermarketów i centrów handlowych będzie wartościową inwestycją dla gminy
• 564 ankietowanych osób, 58 proc. przyznało, że jeździ na zakupy do innych miast.
• W innych miastach najczęściej robią zakupy w: Tesco – 234 osoby, Lidlu – 95 osób i OBI – 48 osób
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
misiek
jacol
modjan
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

misiek
misiek (30 sierpnia 2012 o 14:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za to teraz jest suuuper nie kupić nic, bo 3 właścicieli mających sieć małych sklepików ceny winduje jak chce za towary kupione w biedronce! Po co każdy jeździ do Lublina albo Stalowej? Bo tu oprócz niedokończonego Zoomu Natury nie ma nic!
Rozwiń
jacol
jacol (30 sierpnia 2012 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gratuluję miszkańcom Janowa głupoty, myślicie że te wydane piniędze wam zostaną, dobre.. to tylko wydrenuje wasz rynek całkowicie, bo teraz będziecie kupować cypryjskie ziemniaki, hiszpańskie pomidory itd. Pamiętajcie że każde miejsce pracy w sieci produkuje ok 6 bezrobotnych poczynając od producentów przez hurtownie kończąc na rodzimych sklepach. Więcej bezrobotnych to nie tylko zwiękoszne wydatki na zasiłki i pomoc społeczną, ale mniejsze wpływy z podatków i wzrost przestępczości.
Rozwiń
modjan
modjan (30 sierpnia 2012 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A niby jakie pieniądze zostawi w Janowie Tesco lub inny sieciowy market?
Rozwiń
ja
ja (30 sierpnia 2012 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja pie..ole ale tam macie aspiracje w tym Janowie. Marzenie to supermarket. Ludzie otrząśnijcie się! Markety wam nie polepszą poziomu życia. Pal sześć że nie ma porządnych zakładów pracy, ale market musi być!
Rozwiń
Buzon
Buzon (30 sierpnia 2012 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fajnie, że w Janowie Lub. burmistrz przynajmniej pyta mieszkańców o zdanie. Niewielu samorządowców się tym przejmuje. Tak więc na "+"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!