wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Janów Lubelski wyróżniony. Za pozyskiwanie funduszy z UE

Autor: aa

Janów Lubelski zajął pierwsze miejsce w Polsce w kategorii miast powiatowych pod względem wykorzystania funduszy unijnych w latach 2004-2014. Wyniki rankingów miast, gmin, powiatów i województw opublikowało czasopismo samorządowe „Wspólnota”.

Ranking powstaje w oparciu o dane dotyczące wszystkich projektów samorządowych, które otrzymały unijne dofinansowanie. Pod uwagę były brane zarówno projekty już ukończone, jak też jeszcze realizowane. Przy przygotowaniu ostatecznej klasyfikacji uwzględniano wielkość uzyskanej dotacji w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

– Poza Parkiem Zoom Natury, przy współudziale środków unijnych wykonaliśmy m.in. projekt Ekoenergetyczny Janów Lubelski, czyli solary i piece na biomasę, zbudowaliśmy też kanalizację, basen, układ transportowy miasta, zmodernizowaliśmy Janowski Ośrodek Kultury – wyliczają władze miasta.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach ogłoszono podczas XIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 października 2015 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Forum lja zostało zamknięte. Działa za to jedyna słuszna strona urzędu miasta. Nie czuję się wolnym mieszkając w Janowie Lubelskim.
Rozwiń
Gość
Gość (11 października 2015 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Większość samorządów inwestuje w infrastrukturę, obiekty przemysłowe i "ściąga" inwestycje w swoje macierze. Niestety w Janowie jest inaczej. Władza pompuje pieniądz w niepotrzebne rzeczy. Nie inwestuje w infrastrukturę, a to największy błąd w naszych czasach. Pitencjany inwestor nie przyjdzie, nie postawi, gdy nie ma dobrego dojazdu. Jestem stąd i zauważam coraz większy regres w stosunku do sąsiednich miast, nie wspominając o tych na zachód od Wisły. Kiedyś były tu zakłady, była praca, godne zarobki. Dzisiaj mamy Zoom i basen. Wychodzi na to, że o igrzskach pamiętano, lecz o chlebie już niestety nie.
Rozwiń
Gość
Gość (10 października 2015 o 16:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kołek uprawia propagande sukcesu. Komuna istnieje w tym grajdole co sie janowem zowie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!