Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 sierpnia 2012 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Jastków: A wójt swoje. Jest nowy konkurs na dyrektora szkoły

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 15 A A
 (Jacek Świerczyński / Archiwum)
(Jacek Świerczyński / Archiwum)

Urząd Gminy ogłosił ponowny konkurs na dyrektora szkoły w podlubelskich Płouszowicach. Na przekór kuratorowi, rodzicom i uczniom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To historia, którą opisujemy od miesięcy.

– A już miałam nadzieję, że się skończy – podkreśla Beata Dzierżak, która dwa lata temu wygrała konkurs na kolejną kadencję w Płouszowicach. Wójt Zbigniew Samoń podpisał z nią umowę tylko na rok, choć – jak uznali prawnicy wojewody, kurator oświaty i Wojewódzki Sąd Administracyjny – powinien na pięć lat.

Po roku Samoń ogłosił nowy konkurs (mimo kolejnych sprzeciwów kuratora i wojewody) i mianował jedną z nauczycielek p.o. dyrektora. Dzierżak, zdaniem wójta, nim być nie mogła, bo nie ma uprawnień. Powołał się na przygotowaną dla gminy opinię radcy prawnego. Za odwołaną dyrektorką murem stanęli rodzice, nauczyciele, część gminnych radnych i "Solidarność”.

Sprawę miał zakończyć nowy konkurs ogłoszony na początku lipca. Dzierżak w nim wystartowała. Z opinią kuratorium i Ministerstwa Edukacji Narodowej, że ma odpowiednie kwalifikacje. Wygrała, a wtedy – jak pisaliśmy tydzień temu – wójt unieważnił konkurs. Na kilku stronach uzasadnienia przekonywał, że kandydatka nie ma odpowiedniego przygotowania.
Kuratorium zdziwione. – Pani Dzierżak ma odpowiednie przygotowanie i wykształcenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była dyrektorem – podkreśla Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

– Komisja wybrała najlepszego kandydata, z kwalifikacjami i pełnym poparciem uczniów, rodziców i nauczycieli. Ale wójt ma to za nic. Za nic ma też decyzje kuratora, ministra i wojewody – mówi Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "S” w naszym regionie.

Sprawa trafiła do wojewody. Jak ją rozwiązać? To analizują teraz prawnicy Urzędu Wojewódzkiego wspólnie z kuratorium. Nie czekając na rozstrzygnięcie wójt właśnie ogłosił nowy konkurs. Kandydaci mogą się zgłaszać do 24 sierpnia. Dzierżak znowu zamierza wystartować.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Luśka / 6 sierpnia 2012 o 20:24
[quote name='konopnica' timestamp='1344199354' post='661163']
Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to nikt pana wójta nie chciał słuchać i krzyczał jeden przez drugiego. Ach, gdzie się podziały czasy kiedy takich można było nie wpuścić do urzędu.
[/quote]
Może i racja, tylko w tej gminie nic nie da się umówić, ponieważ wójt telefonów nie odbiera, sekretarka przed przyłączeniem petenta do jego gabinetu robi wywiad: "kto? po co?" - a jak temat rozmowy wójtowi nie pasuje, to słyszy się informację, że albo go nie ma, albo ma ważne spotkanie. Ten człowiek nie jest nawet w najmniejszym stopniu odpowiednia osobą na stanowisku, nie ma co od niego oczekiwać zapraszania na rozmowy itp, bo nie ma z kim rozmawiać - zero kultury!
[quote name='konopnica' timestamp='1344199354' post='661163']
Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to nikt pana wójta nie chciał słuchać i krzyczał jeden przez drugiego. Ach, gdzie się podziały czasy kiedy takich można było nie wpuścić do urzędu.
[/quote]
Może i racja, tylko w tej gminie... rozwiń
Avatar
konopnica / 5 sierpnia 2012 o 22:42
[quote name='Gość' timestamp='1344188348' post='661118']
Co ty pleciesz, nie widzisz jak zostali przyjęci???? Większość stoi na o
korytarzu bo w tym urzędzie nie ma gdzie podjąć mieszkańców, To dopiero kultura przez duże K.
[/quote]

Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to nikt pana wójta nie chciał słuchać i krzyczał jeden przez drugiego. Ach, gdzie się podziały czasy kiedy takich można było nie wpuścić do urzędu.
[quote name='Gość' timestamp='1344188348' post='661118']
Co ty pleciesz, nie widzisz jak zostali przyjęci???? Większość stoi na o
korytarzu bo w tym urzędzie nie ma gdzie podjąć mieszkańców, To dopiero kultura przez duże K.
[/quote]

Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to ni... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2012 o 19:39
[quote name='Brent' timestamp='1344084447' post='660848']
A no właśnie. Zero kultury ze strony tych ludzi. Nawet przepoconego beretu w pomieszczeniu nie zdejmą tylko się kiszą. TO OBRZYDLIWE!
[/quote]
Co ty pleciesz, nie widzisz jak zostali przyjęci???? Większość stoi na o
korytarzu bo w tym urzędzie nie ma gdzie podjąć mieszkańców, To dopiero kultura przez duże K.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2012 o 19:34
[quote name='obserwator' timestamp='1344111552' post='660941']
To stanowisko dla niego zbyt skromne Taki człowiek powinien byc nawet premierem. Z tym audytorem i tym radcą nawet ten cel jest bardzo realny
[/quote]
Zgoda. Prawo jest tylko dla maluczkich a bezprawie totalne pod okiem sądów, wojewody i kuratorium może uprawiać taki lokalny władca. Wygląda na to, że gra wszystkim na nosie ma zasadzie \"możecie mi wszyscy....."
Avatar
Lerman / 5 sierpnia 2012 o 15:26
Ależ bardzo dobrze by było gdyby nie było państwowej, faszystowskiej polityki oświatowej.
Czym są te wszystkie ministerstwa edukacji, nauki oraz kuratoria jeśli nie aparatem ucisku na oświatę?
Kto zakłada szkołę ten ma prawo prowadzić ją jak chce i wybierać odpowiednią kadrę. A czy takie prowadzenie szkoły odpowiada powinni decydować rodzice dzieci swoimi dobrowolnie wydanymi na edukację pieniędzmi.
Tak dla prywatnej, powszechnej edukacji i wolnych inicjatyw społecznych
Nie dla państwowej, rozdętej "edukacji" z nauczycielami zrzeszonymi w obrzydliwych związkach zawodowych - ZNP, Solidarność które stawiają dobro nauczycieli nad dobrem uczniów.
Gdyby ta szkoła była prywatna to nie byłoby dyskusji - wójt nie utrudniałby pracy pani dyrektor, a jeśli pani dyrektor jest słabą nauczycielką to by tam nie pracowała.
PROSTE.
Ależ bardzo dobrze by było gdyby nie było państwowej, faszystowskiej polityki oświatowej.
Czym są te wszystkie ministerstwa edukacji, nauki oraz kuratoria jeśli nie aparatem ucisku na oświatę?
Kto zakłada szkołę ten ma prawo prowadzić ją jak chce i wybierać odpowiednią kadrę. A czy takie prowadzenie szkoły odpowiada powinni decydować rodzice dzieci swoimi dobrowolnie wydanymi na edukację pieniędzmi.
Tak dla prywatnej, powszechnej edukacji i wolnych inicjatyw społecznych
Nie dla państwowej, rozdętej "edukacji"... rozwiń
Avatar
Josef / 5 sierpnia 2012 o 08:34
Kto płaci ten rządzi.Durnie stworzyli gminną politykę oświatowa to zbierają teraz efekty.Najgorsze jest to ,że traci na tym młodzież.Polska jest ewenementem ,gdzie nie ma państwowej polityki oświatowej.Chyba chodzi o zabranie ,a nie danie stosownej wiedzy i w konsekwencji poddanie państwa.Dzisiaj już Tusk odbiera nagrody europejskie za powolną likwidację państwa!Jeżeli w Jastkowie rządzi "zielona zaraza",to nie ma się czego spodziewać :dyrektorem musi być osoba związana z płatnymi sojusznikami liberałów/PSL/!
Avatar
obserwator / 4 sierpnia 2012 o 22:19
To stanowisko dla niego zbyt skromne Taki człowiek powinien byc nawet premierem. Z tym audytorem i tym radcą nawet ten cel jest bardzo realny
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2012 o 22:04
To raczej audytora pomysły
Avatar
Krzysiek / 4 sierpnia 2012 o 20:20
A mi podoba się ten wójt znaczne bardziej niż urzędujący przed nim.
I ciekawe jak ocenią go wyborcy w następnych wyborach. Jest duża możliwość, że ponownie wygra.
Avatar
Brent / 4 sierpnia 2012 o 14:47
[quote name='pmwd' timestamp='1344083451' post='660842']
Patrząc na fotkę,zastanawiam sie czy aby klimatyzacja w urzędzie nie podkręcona za bardzo? Zimowe kurtki i czapki. Czy moze wójt taki chłodny w kontaktach?
[/quote]

A no właśnie. Zero kultury ze strony tych ludzi. Nawet przepoconego beretu w pomieszczeniu nie zdejmą tylko się kiszą. TO OBRZYDLIWE!
Avatar
Luśka / 6 sierpnia 2012 o 20:24
[quote name='konopnica' timestamp='1344199354' post='661163']
Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to nikt pana wójta nie chciał słuchać i krzyczał jeden przez drugiego. Ach, gdzie się podziały czasy kiedy takich można było nie wpuścić do urzędu.
[/quote]
Może i racja, tylko w tej gminie nic nie da się umówić, ponieważ wójt telefonów nie odbiera, sekretarka przed przyłączeniem petenta do jego gabinetu robi wywiad: "kto? po co?" - a jak temat rozmowy wójtowi nie pasuje, to słyszy się informację, że albo go nie ma, albo ma ważne spotkanie. Ten człowiek nie jest nawet w najmniejszym stopniu odpowiednia osobą na stanowisku, nie ma co od niego oczekiwać zapraszania na rozmowy itp, bo nie ma z kim rozmawiać - zero kultury!
[quote name='konopnica' timestamp='1344199354' post='661163']
Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to nikt pana wójta nie chciał słuchać i krzyczał jeden przez drugiego. Ach, gdzie się podziały czasy kiedy takich można było nie wpuścić do urzędu.
[/quote]
Może i racja, tylko w tej gminie... rozwiń
Avatar
konopnica / 5 sierpnia 2012 o 22:42
[quote name='Gość' timestamp='1344188348' post='661118']
Co ty pleciesz, nie widzisz jak zostali przyjęci???? Większość stoi na o
korytarzu bo w tym urzędzie nie ma gdzie podjąć mieszkańców, To dopiero kultura przez duże K.
[/quote]

Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to nikt pana wójta nie chciał słuchać i krzyczał jeden przez drugiego. Ach, gdzie się podziały czasy kiedy takich można było nie wpuścić do urzędu.
[quote name='Gość' timestamp='1344188348' post='661118']
Co ty pleciesz, nie widzisz jak zostali przyjęci???? Większość stoi na o
korytarzu bo w tym urzędzie nie ma gdzie podjąć mieszkańców, To dopiero kultura przez duże K.
[/quote]

Mnie uczono, że spotkanie umawia się na określony dzień i godzinę i wysyła umytą, schludnie ubraną i kulturalną delegację, a nie HORDĘ LUDU W UBŁONCONYCH BUTACH, KTÓRA NIE MIEŚCI SIĘ W POMIESZCZENIU I POCI SIĘ NA KORYTARZU.
Na ile znam takie spędy to ni... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2012 o 19:39
[quote name='Brent' timestamp='1344084447' post='660848']
A no właśnie. Zero kultury ze strony tych ludzi. Nawet przepoconego beretu w pomieszczeniu nie zdejmą tylko się kiszą. TO OBRZYDLIWE!
[/quote]
Co ty pleciesz, nie widzisz jak zostali przyjęci???? Większość stoi na o
korytarzu bo w tym urzędzie nie ma gdzie podjąć mieszkańców, To dopiero kultura przez duże K.
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2012 o 19:34
[quote name='obserwator' timestamp='1344111552' post='660941']
To stanowisko dla niego zbyt skromne Taki człowiek powinien byc nawet premierem. Z tym audytorem i tym radcą nawet ten cel jest bardzo realny
[/quote]
Zgoda. Prawo jest tylko dla maluczkich a bezprawie totalne pod okiem sądów, wojewody i kuratorium może uprawiać taki lokalny władca. Wygląda na to, że gra wszystkim na nosie ma zasadzie \"możecie mi wszyscy....."
Avatar
Lerman / 5 sierpnia 2012 o 15:26
Ależ bardzo dobrze by było gdyby nie było państwowej, faszystowskiej polityki oświatowej.
Czym są te wszystkie ministerstwa edukacji, nauki oraz kuratoria jeśli nie aparatem ucisku na oświatę?
Kto zakłada szkołę ten ma prawo prowadzić ją jak chce i wybierać odpowiednią kadrę. A czy takie prowadzenie szkoły odpowiada powinni decydować rodzice dzieci swoimi dobrowolnie wydanymi na edukację pieniędzmi.
Tak dla prywatnej, powszechnej edukacji i wolnych inicjatyw społecznych
Nie dla państwowej, rozdętej "edukacji" z nauczycielami zrzeszonymi w obrzydliwych związkach zawodowych - ZNP, Solidarność które stawiają dobro nauczycieli nad dobrem uczniów.
Gdyby ta szkoła była prywatna to nie byłoby dyskusji - wójt nie utrudniałby pracy pani dyrektor, a jeśli pani dyrektor jest słabą nauczycielką to by tam nie pracowała.
PROSTE.
Ależ bardzo dobrze by było gdyby nie było państwowej, faszystowskiej polityki oświatowej.
Czym są te wszystkie ministerstwa edukacji, nauki oraz kuratoria jeśli nie aparatem ucisku na oświatę?
Kto zakłada szkołę ten ma prawo prowadzić ją jak chce i wybierać odpowiednią kadrę. A czy takie prowadzenie szkoły odpowiada powinni decydować rodzice dzieci swoimi dobrowolnie wydanymi na edukację pieniędzmi.
Tak dla prywatnej, powszechnej edukacji i wolnych inicjatyw społecznych
Nie dla państwowej, rozdętej "edukacji"... rozwiń
Avatar
Josef / 5 sierpnia 2012 o 08:34
Kto płaci ten rządzi.Durnie stworzyli gminną politykę oświatowa to zbierają teraz efekty.Najgorsze jest to ,że traci na tym młodzież.Polska jest ewenementem ,gdzie nie ma państwowej polityki oświatowej.Chyba chodzi o zabranie ,a nie danie stosownej wiedzy i w konsekwencji poddanie państwa.Dzisiaj już Tusk odbiera nagrody europejskie za powolną likwidację państwa!Jeżeli w Jastkowie rządzi "zielona zaraza",to nie ma się czego spodziewać :dyrektorem musi być osoba związana z płatnymi sojusznikami liberałów/PSL/!
Avatar
obserwator / 4 sierpnia 2012 o 22:19
To stanowisko dla niego zbyt skromne Taki człowiek powinien byc nawet premierem. Z tym audytorem i tym radcą nawet ten cel jest bardzo realny
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2012 o 22:04
To raczej audytora pomysły
Avatar
Krzysiek / 4 sierpnia 2012 o 20:20
A mi podoba się ten wójt znaczne bardziej niż urzędujący przed nim.
I ciekawe jak ocenią go wyborcy w następnych wyborach. Jest duża możliwość, że ponownie wygra.
Avatar
Brent / 4 sierpnia 2012 o 14:47
[quote name='pmwd' timestamp='1344083451' post='660842']
Patrząc na fotkę,zastanawiam sie czy aby klimatyzacja w urzędzie nie podkręcona za bardzo? Zimowe kurtki i czapki. Czy moze wójt taki chłodny w kontaktach?
[/quote]

A no właśnie. Zero kultury ze strony tych ludzi. Nawet przepoconego beretu w pomieszczeniu nie zdejmą tylko się kiszą. TO OBRZYDLIWE!