Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 sierpnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Kampania wyborcza już za chwilę. Kto wystartuje w woj. lubelskim?

42 14 A A

Pojutrze formalnie zacznie się kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie środowiska lewicowe zdecydowały się na współpracę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według rozporządzenia podpisanego przez premiera wybory odbędą się 16 listopada. W naszym regionie do tej pory karty odkryli nieliczni. Wczoraj porozumienie o utworzeniu komitetu "Lubelska Lewica Razem” podpisali przedstawiciele SLD, Twojego Ruchu i innych ugrupowań lewicowych (na zdjęciu).
- W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną podjęte ustalenia co do wspólnego kandydata na prezydenta Lublina i jedynki do rady miasta. Przedstawimy także kandydatów na prezydentów innych miast - mówi Jacek Czerniak, poseł SLD.

Mimo, że nie było go na wczorajszej konferencji, to kandydatem lewicy na prezydenta Lublina będzie najprawdopodobniej Adam Kalbarczyk, dyrektor Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego. Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie środowiska lewicowe zdecydowały się na współpracę. Na razie dotyczy ona jednak tylko kandydata na prezydenta i listy do rady miasta. W wyborach do sejmiku województwa SLD i Twój Ruch prawdopodobnie wystartują oddzielnie.
Pewne jest to, że w Lublinie o reelekcję będzie ubiegał się obecnie rządzący miastem Krzysztof Żuk. Podobnie jak cztery lata temu będzie reprezentował Platformę Obywatelską, choć mówiło się, że rozważał start z własnego komitetu.

Kandydata nie ogłosiło jeszcze Prawo i Sprawiedliwość. - Decyzja powinna zapaść do końca tygodnia. Mamy mocnego kandydata, ale musi go zatwierdzić komitet polityczny partii - ucina senator Grzegorz Czelej, szef PiS w Lublinie. On sam był wymieniany wśród potencjalnych kandydatów, podobnie jak posłowie Krzysztof Michałkiewicz i Lech Sprawka, miejski radny Sylwester Tułajew, prof. Waldemar Paruch, czy była wicepremier prof. Zyta Gilowska.

Swojego kandydata na prezydenta Lublina wystawi też Kongres Nowej Prawicy. Ma nim być były radny miejski Michał Widomski. PSL najprawdopodobniej poprze Krzysztofa Żuka.

Jak wygląda to w innych miastach regionu? Najwięcej kart odkryto do tej pory w Białej Podlaskiej. Tu o zwycięstwo po-walczy co najmniej czterech kandydatów: obecny prezydent Andrzej Czapski (wystartuje z własnego komitetu), Bogusław Broniewicz (PO), Dariusz Stefaniuk (PiS) i Adam Chodziński (PO).

W Zamościu najpewniej o reelekcję będzie ubiegał się prezydent Marcin Zamoyski, który wystartuje jako kandydat nieza-leżny, ale być może z poparciem PO. Udział w wyborach potwierdzili też Jerzy Nizioł z centrolewicowego komitetu Zamość - Nasz Wspólny Dom i Marcin Biłant z KNP.

O kolejną kadencję w Chełmie będzie walczyć też urzędująca pani prezydent Agata Fisz, także startująca z niezależnego komitetu, choć tradycyjnie będzie mogła liczyć na poparcie miejscowej lewicy. Jej kontrkandydatów na razie nie widać. PO do boju wystawi wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka, albo Marka Sikorę, wicedyrektora w Urzędzie Marszałkowskim. Decyzja ma zapaść do końca sierpnia.

Żadnych nazwisk nie ogłoszono na razie w Puławach, ale i tu naturalnym kandydatem wydaje się być obecny prezydent Janusz Grobel, który dotychczas startował jako przedstawiciel Samorządowego Porozumienia Prawicy Puławskiej. - W tym tygodniu będziemy rozmawiać na temat nazwisk, ale liczymy, że pan prezydent zechce poprowadzić nasze miasto przez kolejne cztery lata - mówi Ewa Wójcik, przewodnicząca stowarzyszenia i wiceprezydent Puław.

Zgodnie z wytycznymi premiera Tuska o współpracy z Groblem mieli rozmawiać lokalni działacze PO, ale najprawdopodobniej wystawią oni własnego kandydata. Na początku września nazwisko swojego przedstawiciela w wyborach ma ogłosić z kolei PiS. (KP)

Kalendarz wyborczy

* 27 sierpnia formalnie ruszy kampania wyborcza
* Do 8 września partie polityczne, stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz wyborcy będą mogli zakładać komitety wyborcze
* Do 17 października muszą być znane nazwiska kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
* Nowych radnych wojewódzkich, powiatowych i gmin oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów wybierzemy 16 listopada. Druga tura tam, gdzie będzie potrzebna, zostanie przeprowadzona dwa tygodnie później.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosia2 / 23 września 2014 o 15:11

Ciekawy serwis wyborczy z listami kandydatów i opisami, a nawet głoswaniem można znaleźć tu http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/zamosc,100.html

Avatar
Josef / 26 sierpnia 2014 o 05:31

Tym sposobem SLD strzeliło sobie w stopę,bo niewydarzeni Palikota to nie jest żadna lewica,to jest wrzód partyjny.Tak trzymać,bo SLD już się skończyło,bo nie ma co wyborcom zaproponować.A w ogóle to powinniśmy wszystkich partyjnych odrzucić,a stworzyć poazapartyjny komitet ,ktory się zajmie podstawowymi problemami mieszkańców,bo ta hołota partyna do końca nas okradnie!

Avatar
werbunkowy / 25 sierpnia 2014 o 16:34

Ja zagłosuję na wykształcone osoby bez względu na przynależność partyjną. Głąby nie będą rządzić moją przyszłością.

Mało tych wykształconych, wszystko to dzieci resortowe, generalnie bez wykształcenia ale z bogatą,komunistyczną przeszłością

Avatar
antyglab / 25 sierpnia 2014 o 15:11

Ja zagłosuję na wykształcone osoby bez względu na przynależność partyjną. Głąby nie będą rządzić moją przyszłością.

Avatar
lublinianin / 25 sierpnia 2014 o 13:03

Poznański to niech sobie w Poznaniu startuje, a nie w Lublinie

Avatar
historyk IPN-esu / 25 sierpnia 2014 o 12:38

Od czasów BOLKA- KONFIDENTA to kacapy na wschodzie nam niestety  " POlityczną  czapę " wybierają. Żenada.

Avatar
schaboszczak / 25 sierpnia 2014 o 12:07

Nie ma dużego wybor

A to dlatego ,że na wybory nie chodzą "nasi" a ta "czerwona hołota" znowu skonsoliduje się i wybierze nam jakiegoś komucha.

Wniosek jest prosty , NA WYBORY NALEŻY CHODZIĆ ABY POTEM MIEĆ CZELNOŚĆ ZAJMOWAĆ GŁOS NAWET KRYTYCZNY. Bo będzie jak kiedyś z "kwasem", komuchy go wybrały a naród potem nie mógł się ogarnąć.

Nie ma za dużego wyboru,albo komuch albo żyd,normalny , swój się przez to czerwone łajno nie przeciśnie !!

Nie ma za dużego wyboru,albo komuch albo żyd,normalny , swój się przez to czerwone łajno nie przeciśnie !!

rozwiń
Avatar
oi / 25 sierpnia 2014 o 11:29

A to dlatego ,że na wybory nie chodzą "nasi" a ta "czerwona hołota" znowu skonsoliduje się i wybierze nam jakiegoś komucha.

Wniosek jest prosty , NA WYBORY NALEŻY CHODZIĆ ABY POTEM MIEĆ CZELNOŚĆ ZAJMOWAĆ GŁOS NAWET KRYTYCZNY. Bo będzie jak kiedyś z "kwasem", komuchy go wybrały a naród potem nie mógł się ogarnąć.

Avatar
123 / 25 sierpnia 2014 o 10:28

Co robią POLITYCY w tych wyborach..???? przeciez to wybory samorządowe !!! Znowu partie chcą narzucić "swoich" ?? NIc z tego jednomandatowe okręgi wyborcze obronią sie przed "naciągaczami" typu...jak na zdjęciu !!!

Avatar
A / 25 sierpnia 2014 o 09:18

Proszę jak szybko poseł Poznański zmienia partię - już ucieka od Palikota i szuka poparcia u czerwonych!!! NIC I NIKT TAKIM PSEUDO POLITYKOM NIE POMOŻE - KONIEC Z PARTIĄ CO SIĘ ZAJMOWAŁA HOMOSIAMI  

Avatar
gosia2 / 23 września 2014 o 15:11

Ciekawy serwis wyborczy z listami kandydatów i opisami, a nawet głoswaniem można znaleźć tu http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/zamosc,100.html

Avatar
Josef / 26 sierpnia 2014 o 05:31

Tym sposobem SLD strzeliło sobie w stopę,bo niewydarzeni Palikota to nie jest żadna lewica,to jest wrzód partyjny.Tak trzymać,bo SLD już się skończyło,bo nie ma co wyborcom zaproponować.A w ogóle to powinniśmy wszystkich partyjnych odrzucić,a stworzyć poazapartyjny komitet ,ktory się zajmie podstawowymi problemami mieszkańców,bo ta hołota partyna do końca nas okradnie!

Avatar
werbunkowy / 25 sierpnia 2014 o 16:34

Ja zagłosuję na wykształcone osoby bez względu na przynależność partyjną. Głąby nie będą rządzić moją przyszłością.

Mało tych wykształconych, wszystko to dzieci resortowe, generalnie bez wykształcenia ale z bogatą,komunistyczną przeszłością

Avatar
antyglab / 25 sierpnia 2014 o 15:11

Ja zagłosuję na wykształcone osoby bez względu na przynależność partyjną. Głąby nie będą rządzić moją przyszłością.

Avatar
lublinianin / 25 sierpnia 2014 o 13:03

Poznański to niech sobie w Poznaniu startuje, a nie w Lublinie

Avatar
historyk IPN-esu / 25 sierpnia 2014 o 12:38

Od czasów BOLKA- KONFIDENTA to kacapy na wschodzie nam niestety  " POlityczną  czapę " wybierają. Żenada.

Avatar
schaboszczak / 25 sierpnia 2014 o 12:07

Nie ma dużego wybor

A to dlatego ,że na wybory nie chodzą "nasi" a ta "czerwona hołota" znowu skonsoliduje się i wybierze nam jakiegoś komucha.

Wniosek jest prosty , NA WYBORY NALEŻY CHODZIĆ ABY POTEM MIEĆ CZELNOŚĆ ZAJMOWAĆ GŁOS NAWET KRYTYCZNY. Bo będzie jak kiedyś z "kwasem", komuchy go wybrały a naród potem nie mógł się ogarnąć.

Nie ma za dużego wyboru,albo komuch albo żyd,normalny , swój się przez to czerwone łajno nie przeciśnie !!

Nie ma za dużego wyboru,albo komuch albo żyd,normalny , swój się przez to czerwone łajno nie przeciśnie !!

rozwiń
Avatar
oi / 25 sierpnia 2014 o 11:29

A to dlatego ,że na wybory nie chodzą "nasi" a ta "czerwona hołota" znowu skonsoliduje się i wybierze nam jakiegoś komucha.

Wniosek jest prosty , NA WYBORY NALEŻY CHODZIĆ ABY POTEM MIEĆ CZELNOŚĆ ZAJMOWAĆ GŁOS NAWET KRYTYCZNY. Bo będzie jak kiedyś z "kwasem", komuchy go wybrały a naród potem nie mógł się ogarnąć.

Avatar
123 / 25 sierpnia 2014 o 10:28

Co robią POLITYCY w tych wyborach..???? przeciez to wybory samorządowe !!! Znowu partie chcą narzucić "swoich" ?? NIc z tego jednomandatowe okręgi wyborcze obronią sie przed "naciągaczami" typu...jak na zdjęciu !!!

Avatar
A / 25 sierpnia 2014 o 09:18

Proszę jak szybko poseł Poznański zmienia partię - już ucieka od Palikota i szuka poparcia u czerwonych!!! NIC I NIKT TAKIM PSEUDO POLITYKOM NIE POMOŻE - KONIEC Z PARTIĄ CO SIĘ ZAJMOWAŁA HOMOSIAMI  

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej

Puławy: To już jest plac budowy nowej hali sportowej 0 0

W poniedziałek władze miasta oficjalnie przekazały plac budowy przy ul. Lubelskiej nowej hali widowiskowo-sportowej firmie Mostostal Puławy. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach
22 czerwca 2018, 19:00

Koncert Muzycznej Sceny Młodych w Puławach 0 0

W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach (ul. Sieroszewskiego 4) odbędzie się Koncert Finałowy Muzycznej Sceny Młodych.

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie? Czynsz za duży, wnętrza za zimne 0 0

Przy ul. Kunickiego nie dojdzie raczej do otwarcia Biura Obsługi Mieszkańców, w którym możliwe byłoby załatwienie spraw związanych z dowodami osobistymi, meldunkami i niektórych innych spraw prowadzonych przez Urząd Miasta.

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną
22 czerwca 2018, 10:15

Lubelski Wzór 2018. Konferencja, która łączy biznes z branżą kreatywną 0 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz czwarty w Lublinie odbędzie się Lubelski Wzór – konferencja łącząca branżę kreatywną z biznesem.

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu

Za szybko zjeżdżał z ronda. 17-letni motocyklista w szpitalu 0 0

17-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku na jednym z rond w Zamościu.

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych

Prawo jazdy zrobisz w Kraśniku. Jest zgoda radnych 0 1

W Kraśniku powstanie oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podczas sesji sejmiku województwa radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały w tej sprawie.

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia]

Tragiczny finał z pozoru niegroźnej stłuczki [zdjęcia] 0 2

Kierowca renault podczas zmiany pasa ruchu nie zauważył samochodu ciężarowego i doprowadził do zderzenia. Kilka minut później pasażerka straciła przytomność. Nie udało się jej uratować

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje

Nie zastosował cesarskiego cięcia. Matka walczy o rentę, lekarz się odwołuje 0 0

Matka dziecka, które ma niesprawną rękę po porodzie w bialskim szpitalu, walczy jeszcze o rentę dla syna. A lekarz składa apelację

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią
galeria

Nielegalny towar z Ukrainy przemycali motolotnią 0 1

Motolotni używali do przemytu towarów członkowie grupy przestępczej, którą rozbili pogranicznicy. Do gangu należeli Polacy i Ukraińcy

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 1

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!