niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Kawał drogi po pracę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2006, 18:51

Czy od przyszłego roku ogromna rzesza bezrobotnych będzie musiała podróżować do pośredniaka oddalonego o kilometry? Stanie się tak, gdy Powiatowy Urząd Pracy przeniesie się ze Świdnika aż do Mełgwi. A szanse na to są wielkie.

Co oznaczałoby przeniesienie urzędu do innej gminy? To że bardzo wielu bezrobotnych dojeżdżałoby do oddalonego o kilka kilometrów miasteczka. W samym Świdniku jest ich ponad 1500. - Do pośredniaka idę na piechotę - mówi mężczyzna, którego spotkaliśmy wczoraj przed urzędem pracy. - Po prostu nie stać mnie na bilety. Czy ktoś pomyślał, jak ja i inne biedne osoby będą dojeżdżały do Mełgwi? Chyba nie.
Pewne jest jednak, że świdnicki Urząd Pracy potrzebuje nowej lokalizacji. W obecnej siedzibie mieści się nielegalnie. A miasto potrzebuje zajmowanych przez PUP pomieszczeń dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - MOPS ma coraz więcej zadań. Koniecznie musi dostać kolejne pokoje - mówi Ryszard Sudoł, wiceburmistrz Świdnika.

Ale miasto cały czas deklaruje gotowość do rozmów ze starostwem w sprawie pozostawienia PUP w Świdniku. - Chcemy tę sprawę załatwić polubownie - mówi Ryszard Sudoł. - Szkoda tylko że nikt z powiatu nie pofatygował się, żeby z nami porozmawiać.
Starostwo jeszcze dwa miesiące temu utrzymywało, że i jemu zależy na rozmowach z miastem w tej sprawie. - Nie mamy pieniędzy, żeby przenieść ten urząd - mówił Mirosław Kwiatosz, wicestarosta świdnicki. - Ale cały czas jesteśmy gotowi do rozmów z miastem o nowej lokalizacji dla urzędu pracy.
Tyle tylko że w ciągu dwóch miesięcy żaden z urzędów rozmów nawet nie rozpoczął. A wręcz przeciwnie powiat zaczął się rozglądać za lokalizacją urzędu poza terenem Świdnika. Do ościennych gmin trafiło pismo z prośbą o udostępnienie pomieszczeń dla Powiatowego Urzędu Pracy. Teraz już wiadomo, że z sąsiedniego samorządu wpłynęła pozytywna odpowiedź.
- Od następnego roku zaproponowaliśmy starostwu budynek, w którym obecnie znajduje się Urząd Gminy w Mełgwi - wyjaśnia Edward Mateńko, sekretarz gminy Mełgiew. - W przyszłym roku nasz urząd zmienia lokalizację i ten budynek będzie wolny. A poza tym, proponowany przez nas lokal jest w całkiem niezłym stanie. PUP mógłby od razu zacząć w nim działać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!