Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 lipca 2010 r.
20:02
Edytuj ten wpis

Kierowca omijał psa i rozbił słup, właścicielka musi płacić odszkodowanie

0 71 A A

Kierowca próbując ominąć psa zniszczył słup energetyczny. Sąd orzekł, że winę za wypadek ponosi opiekunka czworonoga. 73-letnia kobieta musi zapłacić odszkodowanie "Lubzelowi”. A przed nią jeszcze proces z właścicielem rozbitego samochodu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło przed dwoma laty w Kurowie. Wałęsający się przy drodze pies, spłoszony przez jednego z przechodniów, wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego auta. Kierowca nie zdołał ominąć czworonoga, zwierzę zginęło. Jednak podczas gwałtownego manewru auto uderzyło w należący do zakładu energetycznego słup. Konstrukcja pękła. PGE "Lubzel” poszedł do sądu w Puławach. A sąd uznał, że za szkody odpowiada właściciel psa.

Maria Żaba z Kurowa tłumaczy, że pies uciekł jej wtedy z posesji. – Zbyt późno zauważyłam, że go nie ma. Pobiegł za bezpańskimi psami, które kręciły się po okolicy – opowiada pani Maria. – To był bardzo łagodny i potulny zwierzak. Przygarnęłam go. Mieszkam samotnie na odludziu, chciałam mieć jakieś towarzystwo i poczucie bezpieczeństwa – tłumaczy.

Sąd stwierdził, że pani Maria nie wykazała się należytym nadzorem nad swoim podopiecznym, bo czworonóg znalazł się sam na bardzo ruchliwej ulicy i nikt nie kierował jego zachowaniem.
– Właściciel odpowiada za swojego psa – uznał sędzia. Tę opinię podzielił również w drugiej instancji Sąd Okręgowy w Lublinie.

Teraz kobieta będzie musiała zapłacić wysokie odszkodowanie. Spółka energetyczna PGE "Lubzel” wyceniła swoje straty na blisko 3 tys. zł. – Wymieniliśmy słup na nowy, bo jego konstrukcja została naruszona. Winny zniszczenia został ustalony, więc obciążono go kosztami – mówi Ireneusz Paszczyk, kierownik działu utrzymania puławskiego oddziału Lubzelu. – Wraz z kosztami sądowymi muszę zapłacić 4,5 tys. zł – płacze pani Maria.

– Ten wyrok wynika kodeksu cywilnego. Jeżeli zwierzę wyrządza szkodę, to dzieje się tak ze względu na nienależyte sprawowanie nad nim nadzoru. Były już orzeczenia w podobnych przypadkach – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Dla pani Marii Żaby to nie koniec konsekwencji niedopilnowania czworonoga. Jak się wczoraj nieoficjalnie dowiedzieliśmy w sądzie, wysokiego odszkodowania będzie dochodził właściciel rozbitego samochodu. – To ponad 30 tys. zł – rozpacza kobieta, którą o roszczeniach kierowcy poinformował jej adwokat. Procesu nie uniknie, bo nie jest w stanie zawrzeć ugody z poszkodowanym.

– Mam niecałe 1000 zł emerytury. Po opłaceniu rachunków i zakupie leków zostaje mi niewiele ponad 400 zł. Jak mogę zapłacić tak wielkie odszkodowania?

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
skory / 31 sierpnia 2010 o 13:52
[quote name='gośc' date='30 lipiec 2010 - 11:18 ' timestamp='1280481502' post='322302']
do obiektywny - świetnie napisane, widac że pisał to człowiek z klasą i rozumem a nie zakompleksiony dureń który puszczał by wszystkich w kalesonach zeby sie tylko samemu nahapac. to jest dopiero ciemnogród...
[/quote]


"...puszczał by..." ???
a nie powinno to być "puszczałby" ???
A może to ja jestem głąbem? W końcu w tym kraju wszystko jest możliwe...
Avatar
ja / 31 sierpnia 2010 o 13:10
Życzę wam bezdusznicy i chamy żeby wam tez sie noga podwinęła,wszak nikt nie jest doskonały.I żeby sądy były w waszym przypadku jeszcze bardziej konsekwentne
Avatar
sg / 2 sierpnia 2010 o 11:26
lubelskie wieśniaki żal mi was hehe.
Pewnie to babka jakiego pracownika DW bo ten artykul wisi tutaj od piatku.
prawo to prawo pies ktory znajduje sie na drodze stanowi zagrozenie, kobieta nie dopelnila obowiazku nadzzoru nad zwierzeciem i musi zostac ukarana
Avatar
Anna Majcher / 31 lipca 2010 o 22:18
[quote name='Gość' date='30 lipiec 2010 - 11:11 ' timestamp='1280481070' post='322298']
A jakie masz zarzuty wobec tego palikmiota? może napisz te zarzuty i podpisz się imieniem i nazwiskiem, wtedy wyjaśnimy sobie wszystko w sądzie i będziesz zadowolony. Jeśli nie masz na tyle jaj, to zamilcz.
[/quote]
Palikmiot to cham i burak!!!!!Wierze ze kiedyś dowie się co to sprawiedliwość!!!
Avatar
Wnuk / 31 lipca 2010 o 18:33
[quote name='Gość' date='30 lipiec 2010 - 11:57 ' timestamp='1280483853' post='322320']
Czy biegli ustalili z jaka prędkością jechało auto. Jeżeli ponad 50 to ekspertyza policyjna wystarczy by pani nic nie zapłaci. Uwaga tu ulgi 10% nie ma jak na radarze. Jak jechał 51 km/h to gówno mu się należny. Powodzenia!
[/quote]


No niestety kierowca jest zbyt cfany i wie co zrobil, a kilka innych osob pomoglo mu zatrzec dowody jego winy.
Nie ma zadnego raportu, ktory stwierdzalby z jaka predkoscia jechał.
Avatar
rozeznany / 31 lipca 2010 o 18:31
[quote name='jacek' date='30 lipiec 2010 - 10:29 ' timestamp='1280478582' post='322266']
"iedoświadczony kierowca. Omijania można próbować w wypadku /.../ ale nie psa!

No jakby nie ominal tgo by go zjedli obroncy te mnożącej się na potęge psiarni.

"Z drogi chamy bo pan jedzie.Szkoda psa "

Szkoda samochodu a nie psa. gdybym był właścicielem takiego rozbitego przez psa samochodu to bym babcię puścił w kalesonach - sprzeda dom, ziemię, cokolwiek, skoro ma taką mała emeryturę. Szkoda bardzo , za czyjąś głupotę mam z własnej kieszeni wyłożyć 30 tyusięcy złotych???!!!! DOŚĆ użalania się - ten, kto stracił ten samochód też zbiedniał. BRAWO SĄD!!!!!
[/quote]


Ta Babcia nie ma co sprzedac bo nic nie ma poza ta marna emerytura wiec byś sie nie dorobił.
A ten kto stracil ten samocho nie zbiednial tylko juz nan nim zarobil a teraz czeka na wiecej.
10 letni samochod - a szkoda na 30tys. zl ?!?!
[quote name='jacek' date='30 lipiec 2010 - 10:29 ' timestamp='1280478582' post='322266']
"iedoświadczony kierowca. Omijania można próbować w wypadku /.../ ale nie psa!

No jakby nie ominal tgo by go zjedli obroncy te mnożącej się na potęge psiarni.

"Z drogi chamy bo pan jedzie.Szkoda psa "

Szkoda samochodu a nie psa. gdybym był właścicielem takiego rozbitego przez psa samochodu to bym babcię puścił w kalesonach - sprzeda dom, ziemię, cokolw... rozwiń
Avatar
Józef / 31 lipca 2010 o 18:28
[quote name='Henio' date='30 lipiec 2010 - 10:18 ' timestamp='1280477914' post='322259']
Część odszkodowania za zniszczony słup powinien zapłacić niedoświadczony kierowca. Omijania można próbować w wypadku wbiegnięcia na jezdnię konia, krowy, łosia, jelenia, ale nie psa!
[/quote]


Nareszcie konstruktywa wypowiedz.
Avatar
doswiadczony kierowca / 31 lipca 2010 o 18:27
[quote name='sf' date='30 lipiec 2010 - 11:47 ' timestamp='1280483264' post='322314']
ciekawe kto z was jest pozbawiony odruchu bez warunkowego i widzac wbiegajace zwierze chwile przed zderzeniem nie naciska na chamulec lub odruchowo nie skreca kierownica.

babcia musi zaplacic za swoj brak wyobrazni na drugi raz kupi sobie wypchanego kota zamiast psa
[/quote]


Pozbawieni takiego odruchu są doświadczenia kierowcy.
Avatar
Wnuczka / 31 lipca 2010 o 18:22
[quote name='kundlom won' date='30 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1280474544' post='322238']
babciu, kogo to obchodzi,ze twój kundel hasał po ulicy. Płacz i płać. Wreszcie prawo zaczyna działać
brawo sądy, brawo Lubzel. Inni uczcie się od Lubzelu jak dbać o swoje mienie. Spółdzielnie mieszkaniowe, patrzcie jak można uzyskać odszkodowanie za zasrany przez kundle piaskownice, trawniki, chodniki.
Babuńka przejdzie odchudzanie bo zachciało sie jej kundla.
[/quote]


Czy wiesz co to szacunek dla starszych ludzi?!
Żenujący poziom wypowiedzi.
[quote name='kundlom won' date='30 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1280474544' post='322238']
babciu, kogo to obchodzi,ze twój kundel hasał po ulicy. Płacz i płać. Wreszcie prawo zaczyna działać
brawo sądy, brawo Lubzel. Inni uczcie się od Lubzelu jak dbać o swoje mienie. Spółdzielnie mieszkaniowe, patrzcie jak można uzyskać odszkodowanie za zasrany przez kundle piaskownice, trawniki, chodniki.
Babuńka przejdzie odchudzanie bo zachciało sie jej kundla.
[/quote]


C... rozwiń
Avatar
wtajemniczony / 31 lipca 2010 o 18:17
[quote name='ja' date='30 lipiec 2010 - 11:42 ' timestamp='1280482950' post='322308']
@obiektywny

"P.S. Gratuluję skuteczności zakładom energetycznym. "

Dziękujemy. kazda firma powinna dbac o swój majątek.

"kilka tysięcy za słup to kwota ogromna, od której zależy byt firmy"

to nie zapłać rachunku za prąd 50zł. Takiej ogromniej kwoty. I zobaczymy co się stanie.

"Nie oczekuję też tego od właściciela samochodu, bo pewnie zapomniał o AC."

ooo tu to przeginasz na maxa. właściciel samopchodu NIE MA OBOWIĄZKU wykupywac AC, a babcia MA OBOWIĄZEK upilnowac swojego psa.

Jeśli nadal nie rozumiesz problemu to mam propozycję: jako słuchacz RM, miłujący bliźniego, przekaż babci te 30tysiecy. Nie? A dlaczego nie? To może zxrób coś, aby pies, sprawca wypadku, odkupił samochód. Też się nie da? To w takim razie może pójdź do właścicela samochodu i mu wyjaśnij ze właśnie stracił 30tysięcy i nic nie dostanie bo to jego wina, że jechał tą drogą akurat wtedy i że chciał ominąć kundla. A może za to go w ogóle posadzić za kratki, bo przecież powinien był przewidzieć, że może wybiec jakiś kundel na drogę, cego konsekkwencją będzie zniszczenie słupa i samochpdu?

Sami obrońcy biednej babci, a jakoś nikt nie myśli o problemach tego kierowcy - przecież stracił samochód! typowe lewacto nie uznające żadnej własnoći prywatnej.
[/quote]


Zastanow sie co piszesz, kierowca tego auta to standardowy polski kretacz-naciagacz ze znajomosciami, po pierwsze jechal za szybko i to co sie wydarzylo to calkowicie jego wina ale dzieki temu ze zna kogo trzeba , jak to w naszej rzeczywistosci bywa przydatne, podpowiedzieli mu co i jak , zeby jeszcze na tym zarobic. Zanim przyjechala policja byli na miejscu juz jego znajomi i majstrowali przy aucie, zeby nie bylo widac z jaka predkoscia jechal ( przy wypadku wskazowka zatrzymuje sie na predkosci w momencie zderzenia), jesli jedziesz w miescie z predkoscia 50km i uderzasz w psa, spodziewam sie ze hamujesz i zmiejszasz predkosc, a z jaka predkosci trzeba jechać aby zabic psa i uderzyc w slup tak zeby go zlamac? no i zniszczyc auto na wartosc 30tys. zl. Auto zniknelo bez raportu z miejsca zdarzenia, jeszcze szybciej zostalo sprzedane, a teraz chca jeszcze wyludzic kase od biednej emerytki, ktora mieszka w starym domku bez bierzącej wody i łazienki. Brawo, tak sie dorabiaja Polacy.
[quote name='ja' date='30 lipiec 2010 - 11:42 ' timestamp='1280482950' post='322308']
@obiektywny

"P.S. Gratuluję skuteczności zakładom energetycznym. "

Dziękujemy. kazda firma powinna dbac o swój majątek.

"kilka tysięcy za słup to kwota ogromna, od której zależy byt firmy"

to nie zapłać rachunku za prąd 50zł. Takiej ogromniej kwoty. I zobaczymy co się stanie.

"Nie oczekuję też tego od właściciela samochodu, bo pew... rozwiń
Avatar
skory / 31 sierpnia 2010 o 13:52
[quote name='gośc' date='30 lipiec 2010 - 11:18 ' timestamp='1280481502' post='322302']
do obiektywny - świetnie napisane, widac że pisał to człowiek z klasą i rozumem a nie zakompleksiony dureń który puszczał by wszystkich w kalesonach zeby sie tylko samemu nahapac. to jest dopiero ciemnogród...
[/quote]


"...puszczał by..." ???
a nie powinno to być "puszczałby" ???
A może to ja jestem głąbem? W końcu w tym kraju wszystko jest możliwe...
Avatar
ja / 31 sierpnia 2010 o 13:10
Życzę wam bezdusznicy i chamy żeby wam tez sie noga podwinęła,wszak nikt nie jest doskonały.I żeby sądy były w waszym przypadku jeszcze bardziej konsekwentne
Avatar
sg / 2 sierpnia 2010 o 11:26
lubelskie wieśniaki żal mi was hehe.
Pewnie to babka jakiego pracownika DW bo ten artykul wisi tutaj od piatku.
prawo to prawo pies ktory znajduje sie na drodze stanowi zagrozenie, kobieta nie dopelnila obowiazku nadzzoru nad zwierzeciem i musi zostac ukarana
Avatar
Anna Majcher / 31 lipca 2010 o 22:18
[quote name='Gość' date='30 lipiec 2010 - 11:11 ' timestamp='1280481070' post='322298']
A jakie masz zarzuty wobec tego palikmiota? może napisz te zarzuty i podpisz się imieniem i nazwiskiem, wtedy wyjaśnimy sobie wszystko w sądzie i będziesz zadowolony. Jeśli nie masz na tyle jaj, to zamilcz.
[/quote]
Palikmiot to cham i burak!!!!!Wierze ze kiedyś dowie się co to sprawiedliwość!!!
Avatar
Wnuk / 31 lipca 2010 o 18:33
[quote name='Gość' date='30 lipiec 2010 - 11:57 ' timestamp='1280483853' post='322320']
Czy biegli ustalili z jaka prędkością jechało auto. Jeżeli ponad 50 to ekspertyza policyjna wystarczy by pani nic nie zapłaci. Uwaga tu ulgi 10% nie ma jak na radarze. Jak jechał 51 km/h to gówno mu się należny. Powodzenia!
[/quote]


No niestety kierowca jest zbyt cfany i wie co zrobil, a kilka innych osob pomoglo mu zatrzec dowody jego winy.
Nie ma zadnego raportu, ktory stwierdzalby z jaka predkoscia jechał.
Avatar
rozeznany / 31 lipca 2010 o 18:31
[quote name='jacek' date='30 lipiec 2010 - 10:29 ' timestamp='1280478582' post='322266']
"iedoświadczony kierowca. Omijania można próbować w wypadku /.../ ale nie psa!

No jakby nie ominal tgo by go zjedli obroncy te mnożącej się na potęge psiarni.

"Z drogi chamy bo pan jedzie.Szkoda psa "

Szkoda samochodu a nie psa. gdybym był właścicielem takiego rozbitego przez psa samochodu to bym babcię puścił w kalesonach - sprzeda dom, ziemię, cokolwiek, skoro ma taką mała emeryturę. Szkoda bardzo , za czyjąś głupotę mam z własnej kieszeni wyłożyć 30 tyusięcy złotych???!!!! DOŚĆ użalania się - ten, kto stracił ten samochód też zbiedniał. BRAWO SĄD!!!!!
[/quote]


Ta Babcia nie ma co sprzedac bo nic nie ma poza ta marna emerytura wiec byś sie nie dorobił.
A ten kto stracil ten samocho nie zbiednial tylko juz nan nim zarobil a teraz czeka na wiecej.
10 letni samochod - a szkoda na 30tys. zl ?!?!
[quote name='jacek' date='30 lipiec 2010 - 10:29 ' timestamp='1280478582' post='322266']
"iedoświadczony kierowca. Omijania można próbować w wypadku /.../ ale nie psa!

No jakby nie ominal tgo by go zjedli obroncy te mnożącej się na potęge psiarni.

"Z drogi chamy bo pan jedzie.Szkoda psa "

Szkoda samochodu a nie psa. gdybym był właścicielem takiego rozbitego przez psa samochodu to bym babcię puścił w kalesonach - sprzeda dom, ziemię, cokolw... rozwiń
Avatar
Józef / 31 lipca 2010 o 18:28
[quote name='Henio' date='30 lipiec 2010 - 10:18 ' timestamp='1280477914' post='322259']
Część odszkodowania za zniszczony słup powinien zapłacić niedoświadczony kierowca. Omijania można próbować w wypadku wbiegnięcia na jezdnię konia, krowy, łosia, jelenia, ale nie psa!
[/quote]


Nareszcie konstruktywa wypowiedz.
Avatar
doswiadczony kierowca / 31 lipca 2010 o 18:27
[quote name='sf' date='30 lipiec 2010 - 11:47 ' timestamp='1280483264' post='322314']
ciekawe kto z was jest pozbawiony odruchu bez warunkowego i widzac wbiegajace zwierze chwile przed zderzeniem nie naciska na chamulec lub odruchowo nie skreca kierownica.

babcia musi zaplacic za swoj brak wyobrazni na drugi raz kupi sobie wypchanego kota zamiast psa
[/quote]


Pozbawieni takiego odruchu są doświadczenia kierowcy.
Avatar
Wnuczka / 31 lipca 2010 o 18:22
[quote name='kundlom won' date='30 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1280474544' post='322238']
babciu, kogo to obchodzi,ze twój kundel hasał po ulicy. Płacz i płać. Wreszcie prawo zaczyna działać
brawo sądy, brawo Lubzel. Inni uczcie się od Lubzelu jak dbać o swoje mienie. Spółdzielnie mieszkaniowe, patrzcie jak można uzyskać odszkodowanie za zasrany przez kundle piaskownice, trawniki, chodniki.
Babuńka przejdzie odchudzanie bo zachciało sie jej kundla.
[/quote]


Czy wiesz co to szacunek dla starszych ludzi?!
Żenujący poziom wypowiedzi.
[quote name='kundlom won' date='30 lipiec 2010 - 09:22 ' timestamp='1280474544' post='322238']
babciu, kogo to obchodzi,ze twój kundel hasał po ulicy. Płacz i płać. Wreszcie prawo zaczyna działać
brawo sądy, brawo Lubzel. Inni uczcie się od Lubzelu jak dbać o swoje mienie. Spółdzielnie mieszkaniowe, patrzcie jak można uzyskać odszkodowanie za zasrany przez kundle piaskownice, trawniki, chodniki.
Babuńka przejdzie odchudzanie bo zachciało sie jej kundla.
[/quote]


C... rozwiń
Avatar
wtajemniczony / 31 lipca 2010 o 18:17
[quote name='ja' date='30 lipiec 2010 - 11:42 ' timestamp='1280482950' post='322308']
@obiektywny

"P.S. Gratuluję skuteczności zakładom energetycznym. "

Dziękujemy. kazda firma powinna dbac o swój majątek.

"kilka tysięcy za słup to kwota ogromna, od której zależy byt firmy"

to nie zapłać rachunku za prąd 50zł. Takiej ogromniej kwoty. I zobaczymy co się stanie.

"Nie oczekuję też tego od właściciela samochodu, bo pewnie zapomniał o AC."

ooo tu to przeginasz na maxa. właściciel samopchodu NIE MA OBOWIĄZKU wykupywac AC, a babcia MA OBOWIĄZEK upilnowac swojego psa.

Jeśli nadal nie rozumiesz problemu to mam propozycję: jako słuchacz RM, miłujący bliźniego, przekaż babci te 30tysiecy. Nie? A dlaczego nie? To może zxrób coś, aby pies, sprawca wypadku, odkupił samochód. Też się nie da? To w takim razie może pójdź do właścicela samochodu i mu wyjaśnij ze właśnie stracił 30tysięcy i nic nie dostanie bo to jego wina, że jechał tą drogą akurat wtedy i że chciał ominąć kundla. A może za to go w ogóle posadzić za kratki, bo przecież powinien był przewidzieć, że może wybiec jakiś kundel na drogę, cego konsekkwencją będzie zniszczenie słupa i samochpdu?

Sami obrońcy biednej babci, a jakoś nikt nie myśli o problemach tego kierowcy - przecież stracił samochód! typowe lewacto nie uznające żadnej własnoći prywatnej.
[/quote]


Zastanow sie co piszesz, kierowca tego auta to standardowy polski kretacz-naciagacz ze znajomosciami, po pierwsze jechal za szybko i to co sie wydarzylo to calkowicie jego wina ale dzieki temu ze zna kogo trzeba , jak to w naszej rzeczywistosci bywa przydatne, podpowiedzieli mu co i jak , zeby jeszcze na tym zarobic. Zanim przyjechala policja byli na miejscu juz jego znajomi i majstrowali przy aucie, zeby nie bylo widac z jaka predkoscia jechal ( przy wypadku wskazowka zatrzymuje sie na predkosci w momencie zderzenia), jesli jedziesz w miescie z predkoscia 50km i uderzasz w psa, spodziewam sie ze hamujesz i zmiejszasz predkosc, a z jaka predkosci trzeba jechać aby zabic psa i uderzyc w slup tak zeby go zlamac? no i zniszczyc auto na wartosc 30tys. zl. Auto zniknelo bez raportu z miejsca zdarzenia, jeszcze szybciej zostalo sprzedane, a teraz chca jeszcze wyludzic kase od biednej emerytki, ktora mieszka w starym domku bez bierzącej wody i łazienki. Brawo, tak sie dorabiaja Polacy.
[quote name='ja' date='30 lipiec 2010 - 11:42 ' timestamp='1280482950' post='322308']
@obiektywny

"P.S. Gratuluję skuteczności zakładom energetycznym. "

Dziękujemy. kazda firma powinna dbac o swój majątek.

"kilka tysięcy za słup to kwota ogromna, od której zależy byt firmy"

to nie zapłać rachunku za prąd 50zł. Takiej ogromniej kwoty. I zobaczymy co się stanie.

"Nie oczekuję też tego od właściciela samochodu, bo pew... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!