niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Kierowcy nie zablokują miast

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2008, 14:17

- Sytuacja na granicy poprawiła się, więc na razie nie blokujemy miast i dróg - ogłosił Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.

Decyzję w sprawie blokad odłożono na czas nieokreślony.

Mimo zerwania negocjacji z rządem część celników wróciła do pracy w nocy ze środy na czwartek. - Chcemy potwierdzić swoją gotowość do negocjacji i do podjęcia służby - powiedziała Iwona Fołta z Porozumienia Białostockiego.

Związek transportowców w specjalnym oświadczeniu wyraził zaniepokojenie fiaskiem rozmów rządu z celnikami i zaapelował do obu stron o podjęcie negocjacji. Podziękowali celnikom, którzy mimo protestu przyszli do pracy.

W czwartek sytuacja na przejściach na wschodniej granicy poprawiła się. Wzrosła liczba celników pracujących w Korczowej, zmniejszyły się kolejki tirów do przejść granicznych na Lubelszczyźnie.

W terminalach w Dorohusku i Hrebennem, na polsko-ukraińskiej granicy pracuje dziś prawie połowa celników z pełnej zmiany. TIR-y w Dorohusku czekają na wyjazd z Polski 48 godzin, na wjazd 36. Do pracy na nocną zmianę przyszło 13-tu celników.

Odprawa ciężarówek szła całkiem sprawnie. Jednak aby rozładować 20 kilometrową kolejkę, potrzeba będzie co najmniej 3 dni bardzo sprawnej pracy celników.

W Hrebennem kolejka także się zmniejszyła. Nocą odprawiono w obie strony po 200 TIR-ów. Dziś kierowcy czekają na odprawę przy wjeździe i wyjeździe z Polski około 40 godzin.

Na przejściach z Białorusią pracuje już pełna obsada funkcjonariuszy. W Koroszczynie pełna obsada celna pozwoliła na odprawienie tej nocy prawie 500-set ciężarówek. W związku z tym znacząco zmniejszyła się kolejka do przejścia. TIR-y czekają na wyjazd 8, a na wjazd do kraju - 70 godzin.

Samochody osobowe czekają jedynie na wjazd do kraju po kilka godzin w Dorohusku i Zosinie.

Na polsko-białoruskim przejściu w Kuźnicy w czwartek rano ciężarówki wyjeżdżające i wjeżdżające do kraju są odprawiane na bieżąco.
(tw, pap)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!