piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lubelskie

Kierowcy nie zablokują miast

Dodano: 31 stycznia 2008, 14:17

- Sytuacja na granicy poprawiła się, więc na razie nie blokujemy miast i dróg - ogłosił Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.

Decyzję w sprawie blokad odłożono na czas nieokreślony.

Mimo zerwania negocjacji z rządem część celników wróciła do pracy w nocy ze środy na czwartek. - Chcemy potwierdzić swoją gotowość do negocjacji i do podjęcia służby - powiedziała Iwona Fołta z Porozumienia Białostockiego.

Związek transportowców w specjalnym oświadczeniu wyraził zaniepokojenie fiaskiem rozmów rządu z celnikami i zaapelował do obu stron o podjęcie negocjacji. Podziękowali celnikom, którzy mimo protestu przyszli do pracy.

W czwartek sytuacja na przejściach na wschodniej granicy poprawiła się. Wzrosła liczba celników pracujących w Korczowej, zmniejszyły się kolejki tirów do przejść granicznych na Lubelszczyźnie.

W terminalach w Dorohusku i Hrebennem, na polsko-ukraińskiej granicy pracuje dziś prawie połowa celników z pełnej zmiany. TIR-y w Dorohusku czekają na wyjazd z Polski 48 godzin, na wjazd 36. Do pracy na nocną zmianę przyszło 13-tu celników.

Odprawa ciężarówek szła całkiem sprawnie. Jednak aby rozładować 20 kilometrową kolejkę, potrzeba będzie co najmniej 3 dni bardzo sprawnej pracy celników.

W Hrebennem kolejka także się zmniejszyła. Nocą odprawiono w obie strony po 200 TIR-ów. Dziś kierowcy czekają na odprawę przy wjeździe i wyjeździe z Polski około 40 godzin.

Na przejściach z Białorusią pracuje już pełna obsada funkcjonariuszy. W Koroszczynie pełna obsada celna pozwoliła na odprawienie tej nocy prawie 500-set ciężarówek. W związku z tym znacząco zmniejszyła się kolejka do przejścia. TIR-y czekają na wyjazd 8, a na wjazd do kraju - 70 godzin.

Samochody osobowe czekają jedynie na wjazd do kraju po kilka godzin w Dorohusku i Zosinie.

Na polsko-białoruskim przejściu w Kuźnicy w czwartek rano ciężarówki wyjeżdżające i wjeżdżające do kraju są odprawiane na bieżąco.
(tw, pap)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!