niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Kolej tnie rozkład jazdy. Te pociągi mogą zniknąć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2010, 19:34
Autor: Dominik Smaga

Nie pojedziemy do Wrocławia i Przemyśla, a z Lublina do Chełma będzie mniej połączeń. Znamy listę pociągów Tanich Linii Kolejowych, które 1 czerwca mogą zniknąć z rozkładu jazdy.

Na liście podpisanej przez zarząd spółki PKP Intercity jest m.in. pociąg z Lublina do Wrocławia, który miał być uruchomiony na czas wakacji. Z Lublina wyjeżdżałby o 21.55, a do Wrocławia przyjeżdżał o 6.22. Pod znakiem zapytania jest również uruchomienie pociągu powrotnego (Wrocław 23.08 – Lublin 6.49).

W wykazie widnieje też pociąg TLK z Chełma (odjazd o godz. 6.54) przez Lublin do Bydgoszczy, który zaczynałby bieg dopiero w Lublinie. Podobnie skrócona byłaby trasa powrotnego pociągu z Bydgoszczy (odjazd o godz. 13.05) do Chełma (przyjazd o godz. 20.34), który miałby kończyć bieg w Lublinie.

Zagrożone jest też połączenie między Lublinem (odjazd o 9.40) a Chełmem i powrotne z Chełma (odjazd o godz. 16.48).

Lublin może stracić też pociąg do Przemyśla. W dokumencie jest mowa o skróceniu trasy składu, który o godz. 7.05 wyrusza ze Szczecina, dojeżdża do Lublina, skąd o godz. 17.50 odjeżdża do Przemyśla. Z propozycji PKP Intercity wynika, że pociąg docierałby tylko do Lublina.

Cięcia mogą dotknąć również trasę Terespol–Warszawa Wschodnia, co odczują m.in. mieszkańcy Białej Podlaskiej. Na liście zagrożonych pociągów jest skład TLK z Terespola (odjazd o 15.00), przez Białą Podlaską (odjazd o 15.37), Warszawę (na Centralnej o 17.50) i Łódź do Wrocławia Głównego (przyjazd 23.53). Pociąg byłby odwołany na odcinku Terespol–Warszawa Wschodnia.

Taki sam los może spotkać powrotny pociąg z Wrocławia (odjazd o 4.48) przez Łódź, Warszawę (odjazd z Centralnej o 11.30), Białą Podlaską (przyjazd na 13.38) do Terespola (kończy bieg o 14.15). Ten skład docierałby tylko do Warszawy Wschodniej.

– To nie jest lista ostateczna. To wykaz pociągów o najmniejszej rentowności – mówi Paweł Ney, rzecznik spółki PKP Intercity. – W trakcie rozmów, które prowadzimy z Ministerstwem Infrastruktury i zarządcą torów, czyli spółką PKP Polskie Linie kolejowe, wykaz został skrócony i liczy mniej niż
30 pozycji – dodaje Ney, nie precyzując, które pociągi pozostały w wykazie.

– Informacja zostanie przekazana co najmniej siedem dni przed wejściem w życie zmienionego rozkładu – zapowiada rzecznik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
abb666
bambosh
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abb666
abb666 (18 maja 2010 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
@~bambosh~ dokładniej od grudnia 2010. Czyli za pół roku.
Rozwiń
bambosh
bambosh (18 maja 2010 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem:za kilka(góra kilkanaście)lat Chełm będzie "drugim"Hrubieszowem,a Lublin"drugim"Zamościem jeśli chodzi o pociągi pasażerskie...
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2010 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podziękujcie ministrowi Grabarczykowi, wiceministrowi Engelhardowi, premierowi Tuskowi To oni sa odpowiedzialni za te pseudoreforme sprzed 2 lat, zabranie pośpiesznych z Przewozów Regionalnych do Intercity oraz za obecny bałagan. Teraz Intercity kasują pociągi pośpieszne zwane obecnie TLK a chce zostawić najdroższe intercity. Tak dalej pójdzie to zostaną nam aronobusy :]
Rozwiń
bambosh
bambosh (17 maja 2010 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ktoś tu na jednym z forów chyba dobrze napisał,że kiedyś była jedna kolej i jeden zarząd. A teraz narobiło się mnóstwo spółek i spółeczek-a każda z nich ma swoich prezesów,zastępców prezesów,nadprezesów i prezesów od prezesów oraz wielu innych pierdzistołków;jedna spółka jest od prawej szyny,druga od lewej,trzecia od podkładów,czwarta od rozjazdów,piąta od kamieni na torach,szósta od semafora,siódma od drutów,ósma od słupów,itp.,itd.-a każda ma swoich prezesów itp. i już"gubią się"w tym kto komu za co i ile ma płacić ...i przez to brakuje pieniędzy na kolei...-a jakość usług słaba lub coraz słabsza...
Rozwiń
KOLE444
KOLE444 (17 maja 2010 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
CHCIELIŚCIE PeŁo TO TERAZ MACIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BYŁO NIE GOSOWAĆ NA NIEUDACZNIKÓW!!!!!!!!!!

WOLĘ NIEUDACZNIKÓW Z PO NIŻ DEWOTÓW I KACYKÓW KLERU Z PiS!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!