poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lubelskie

Kolejne siostry mogą się pakować

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 maja 2007, 16:48

Sa następne wyroki nakazujące eksmisję zbuntowanych betanek z domu Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej w Kazimierzu Dolnym.

Wyroki zapadły w poniedziałek przed puławskim Sądem Rejonowym.
Tydzień wcześniej sąd nakazał już opuszczenie domu 21 byłym siostrom. W poniedziałek identyczne wyroki zapadły w sprawie kolejnych 21 byłych zakonnic i ojca Romana Komaryczko, który mieszka w Kazimierzu razem ze zbuntowanymi siostrami. Posiedzenia odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Podobnie jak tydzień temu żadna z pozwanych nie pojawiła się w sądzie. Żadna też nie odebrała wezwania. Wyroki mają rygor natychmiastowej wykonalności. Sąd nie przyznał byłym zakonnicom prawa do lokalu socjalnego.
Do sprawy odniósł się też w arcybiskup Józef Życiński. - Zadeklarował, że byłe siostry będą mogły zamieszkać w domach rekolekcyjnych na terenie archidiecezji - mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik metropolity lubelskiego.
Także przełożona generalna zgromadzenia w liście do byłych betanek zapewniła, że jeśli któraś będzie potrzebowała lokalu zastępczego, zakon pomoże go znaleźć.
W sumie Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej złożyło 49 pozwów o eksmisję. Kolejne rozprawy 8 i 9 maja. Pełnomocnik zgromadzenia Ewa Stepowicz-Lizut mówi, że dopiero po wydaniu i uprawomocnieniu wszystkich wyroków zgromadzenie zwróci się do komornika o wyegzekwowanie postanowień sadu. Kiedy to nastąpi, zdecyduje zgromadzenie.
Tymczasem klasztor staj się kolejną atrakcją turystyczną. Licznie odwiedzający miasteczko przyjezdni ciągną przed budynek i robią sobie tam pamiątkowe zdjęcia. (MMD)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!