Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 grudnia 2010 r.
7:28
Edytuj ten wpis

Kolejny atak zimy: Śnieżyca i trudne warunki na drogach (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora (mc) (pab)
0 27 A A

Przez całą noc w województwie lubelskim intensywnie padał śnieg. Główne drogi w Lublinie i regionie są przejezdne, ale warunki są trudne. Na drogach i chodnikach zalega gruba warstwa śniegu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Masz zdjęcia albo film z kolejnego ataku zimy w Lublinie? Wyślij na alarm24@dziennikwschodni.pl

Godz. 09:41

Najnowsza sytuacja w kursowaniu komunikacji miejskiej w Lublinie. - W dalszym ciągu trasa linii nr 78 jest skrócona. Pozostałe autobusy mają od kilku do kilkunastu minut spóźnienia. Ogólnie jest coraz lepiej, bo opady śniegu są coraz mniejsze - mówi Andrzej Satke z MPK.

Godz. 8:45

Autobusy w Lublinie kursują z opóźnieniami. Skróconą trasę ma linia nr 78, która dojeżdża tylko do Konopnicy. Przez chwilę zablokowana była al. Sikorskiego.

- Autobusy mają opóźnienia od kilku minut wzwyż - wyjaśnia Andrzej Satke z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Godz. 8:35

- Przejazd samochodem z Czechowa do centrum nie jest wielkim problemem. Najwidoczniej kierowcy postanowili zostawić auta na parkingach - relacjonuje jeden z naszych internautów. - Gorzej ze znalezieniem miejsca do zaparkowania w samym centrum. Te, które są wolne, są kompletnie zasypane. Najlepiej mieć ze sobą łopatę - dodaje.

Godz. 8:30

- Czekałam dziś na autobus dłużej, niż zwykle - relacjonuje pani Anna, mieszkanka Konstantynowa w Lublinie. - Nie przyjechał ani autobus linii nr 57, ani trolejbus linii 150 - dodaje.

Godz. 8:20

Także sytuacja na drogach wojewódzkich jest trudna. - Drogi są białe, ale przejezdne. Silny wiatr zawiewa śnieg na drogi - informuje Andrzej Krasoń z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie i apeluje do kierowców o ostrożność.
Godz. 8

- Drogi krajowe są przejezdne, ale zalega na nich warstwa rozjeżdżonego śniegu - informuje Marcin Kierepka, dyżurny informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na błoto pośniegowe można natknąć się na drogach krajowych nr 2, 74, 82, a także lokalnie na drodze nr 19. W odsłoniętych miejscach dróg, wiatr nawiewa na szosę śnieg.

- Pada w całym regionie - dodaje Kierepka. - Wysłaliśmy na drogi cały sprzęt. To ok. stu pługopiaskarek.
Godz. 7:50

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego. Śnieg ma padać przez większość dnia. Możemy spodziewać się w dalszym ciągu zawiei i zamieci. W tej chwili na termometrach jest - 6 stopni Celsjusza.

Godz. 7:20

Na drogach zalega gruba warstwa śniegu. W Lublinie główne drogi są jeszcze przejezdne, ale zaczynają się już tworzyć korki. Śnieg utrudnia też życie pieszym.

Komunikacja miejska w Lublinie rano kursowała bez większych opóźnień.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kurwinox / 30 grudnia 2010 o 15:38
[quote name='Milios' timestamp='1293717494' post='413912']
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg
[/quote]No właśnie dziś rano wielu kierowców pokazało jakimi naprawdę są mistrzami kierownicy.Narzekać potrafią że nie odśnieżone, a wielu dziś rano widziałem jak nieodśnieżone samochody poruszały się po mieście i tylko przednia szyba była lekko oczyszczona, a po kilkanaście cm śniegu na samochodzie i duża czapa na dachu! Może zanim napiszecie o odśnieżaniu sami zacznijcie od siebie, a raczej od swoich samochodów. Policji nie widziałem rano, ale może wezmą się za to.
[quote name='Milios' timestamp='1293717494' post='413912']
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg
[/quote]No właśnie dziś rano wielu kierowców pokazało jakimi naprawdę są mistrzami kierownicy.Narzekać potraf... rozwiń
Avatar
Milios / 30 grudnia 2010 o 14:58
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg rozwiń
Avatar
Tom / 30 grudnia 2010 o 14:35
Na moim osiedlu nie pojawił się jeszcze ani jeden pług . Mam nadzieje, że przynajmniej dzisiaj przyjedzie
Avatar
paralelaksu / 30 grudnia 2010 o 14:12
o kurna Cud na Porębie.Odśnieżyli nie tylko ulice i chodniki, ale też wjazdy na parkingi, no może nie wszystkie, ale u mnie tak i osobiście jeszcze przez godz. pomachałem łopatą wokół swojego samochodu i kilku innych w sąsiedztwie, aby rano nie było dużych problemów.
Podczas ostatniego ataku śniegu przez tydzień nie było widać pługa na osiedlu, to dziś dwa razy widziałem!
Raz jeszcze dzięki za odśnieżenie parkingu!
Wystarczy że Nowy Prezydent Miasta wyciągnął konsekwencje od firm odśnieżających i oto efekty.
Avatar
aida / 30 grudnia 2010 o 13:39
widziałam z okna że jakies pługi jechaly nałęczowska wiec pewnie juz nie ma
Avatar
kret / 30 grudnia 2010 o 13:02
a na Nałęczowskiej dalej te tiry pod górke stoją czy już pojechały?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:24
A ja pochwale miasto, drogi ładnie odsieżone, chodniki i nawet przy bloku.
Co prawda na drogach ślisko, no ale to normalne, uważać trzeba.
Avatar
DHL / 30 grudnia 2010 o 11:38
A na Nowej Drodze znowuHL w kiczki i palanta grają.
Avatar
karol / 30 grudnia 2010 o 11:28
[quote name='vvvvvvv' timestamp='1293703495' post='413762']
Przez całą noc w województwie lubelskim intensywnie padał śnieg.
Przez całą noc na Filaretów widziałam chyba tylko jedną piaskarkę! a potem dziwy że miasto nie przejezdne!
[/quote]

Jakbyś głąbie znał zasady fizyki, to nie p.. głupot. Przy zadymce nie pomoże 100 pługów.
Avatar
MiL / 30 grudnia 2010 o 11:22
[quote name='vvvvvvv' timestamp='1293703495' post='413762']
Przez całą noc w województwie lubelskim intensywnie padał śnieg.
Przez całą noc na Filaretów widziałam chyba tylko jedną piaskarkę! a potem dziwy że miasto nie przejezdne!
[/quote]

A co ty człowieku całą noc robiłeś na Filaretów? Trzeba było złapać za łopatę i odśnieżać.
Avatar
kurwinox / 30 grudnia 2010 o 15:38
[quote name='Milios' timestamp='1293717494' post='413912']
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg
[/quote]No właśnie dziś rano wielu kierowców pokazało jakimi naprawdę są mistrzami kierownicy.Narzekać potrafią że nie odśnieżone, a wielu dziś rano widziałem jak nieodśnieżone samochody poruszały się po mieście i tylko przednia szyba była lekko oczyszczona, a po kilkanaście cm śniegu na samochodzie i duża czapa na dachu! Może zanim napiszecie o odśnieżaniu sami zacznijcie od siebie, a raczej od swoich samochodów. Policji nie widziałem rano, ale może wezmą się za to.
[quote name='Milios' timestamp='1293717494' post='413912']
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg
[/quote]No właśnie dziś rano wielu kierowców pokazało jakimi naprawdę są mistrzami kierownicy.Narzekać potraf... rozwiń
Avatar
Milios / 30 grudnia 2010 o 14:58
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg
ajaj jak zwykle wszyscy narzekają a mi się podoba i sobie radzę tylko wkurzają mnie tacy ludzie co boją się jeździć w zimie a wsiada za kółko i później jedzie 20 km/h albo odśnieży tylko przednią szybę a reszta auta go gówno obchodzi w sumie po co odśnieżać tylne światła Pozdrawiam lubiących zimę i mam nadzieję że jeszcze popada snieg rozwiń
Avatar
Tom / 30 grudnia 2010 o 14:35
Na moim osiedlu nie pojawił się jeszcze ani jeden pług . Mam nadzieje, że przynajmniej dzisiaj przyjedzie
Avatar
paralelaksu / 30 grudnia 2010 o 14:12
o kurna Cud na Porębie.Odśnieżyli nie tylko ulice i chodniki, ale też wjazdy na parkingi, no może nie wszystkie, ale u mnie tak i osobiście jeszcze przez godz. pomachałem łopatą wokół swojego samochodu i kilku innych w sąsiedztwie, aby rano nie było dużych problemów.
Podczas ostatniego ataku śniegu przez tydzień nie było widać pługa na osiedlu, to dziś dwa razy widziałem!
Raz jeszcze dzięki za odśnieżenie parkingu!
Wystarczy że Nowy Prezydent Miasta wyciągnął konsekwencje od firm odśnieżających i oto efekty.
Avatar
aida / 30 grudnia 2010 o 13:39
widziałam z okna że jakies pługi jechaly nałęczowska wiec pewnie juz nie ma
Avatar
kret / 30 grudnia 2010 o 13:02
a na Nałęczowskiej dalej te tiry pod górke stoją czy już pojechały?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2010 o 12:24
A ja pochwale miasto, drogi ładnie odsieżone, chodniki i nawet przy bloku.
Co prawda na drogach ślisko, no ale to normalne, uważać trzeba.
Avatar
DHL / 30 grudnia 2010 o 11:38
A na Nowej Drodze znowuHL w kiczki i palanta grają.
Avatar
karol / 30 grudnia 2010 o 11:28
[quote name='vvvvvvv' timestamp='1293703495' post='413762']
Przez całą noc w województwie lubelskim intensywnie padał śnieg.
Przez całą noc na Filaretów widziałam chyba tylko jedną piaskarkę! a potem dziwy że miasto nie przejezdne!
[/quote]

Jakbyś głąbie znał zasady fizyki, to nie p.. głupot. Przy zadymce nie pomoże 100 pługów.
Avatar
MiL / 30 grudnia 2010 o 11:22
[quote name='vvvvvvv' timestamp='1293703495' post='413762']
Przez całą noc w województwie lubelskim intensywnie padał śnieg.
Przez całą noc na Filaretów widziałam chyba tylko jedną piaskarkę! a potem dziwy że miasto nie przejezdne!
[/quote]

A co ty człowieku całą noc robiłeś na Filaretów? Trzeba było złapać za łopatę i odśnieżać.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 48 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 399 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!