niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Komórki? Tylko szare

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2006, 20:32

Koniec z telefoniczną łącznością w szkole. Uczniowie nie będą mogli przynosić komórek na zajęcia. Ma to wprowadzić spokój i porządek na lekcjach.
Ujadanie psa wydobywające się z komórki, odbieranie rozmów czy wysyłanie sms-ów – to coś powszechnego w łęczyńskich szkołach.

Lekcja języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Łęcznej. Rozlega się wycie syreny. To dzwoni komórka ucznia. Na kilka minut pryska powaga lekcji, a uczniowie pokładają się ze śmiechu.
– To skandaliczne, co się dzieje – załamuje się polonistka Anna Szymańska. Nim rozpocznie lekcję, nakazuje uczniom wyjmowanie słuchawek od walkmanów i komórek z uszu. – Gdy dzwoni telefon, a informuje o tym kwacząc, gdacząc czy mucząc jak krowa, to jak tu można prowadzić lekcję i dyskutować nad poważnym problemem – pyta. Podobne problemy ma polonistka Katarzyna Szarzyńska. – Uczniowie potrafią bezczelnie zacząć rozmowę przez telefon lub wysyłać sms-y, tłumacząc że to ważna sprawa. Kontaktują się z kolegami i korzystając z telefonu ściągają. – Wiadomości przesyłane na klasówkach to nagminne – przyznaje germanistka Ewa Krzyżanowska.
– Trzeba przywrócić szkole normalność – mówi Andrzej Grzesiuk, dyrektor szkoły. Z uczniami dzwoniącymi podczas lekcji, chce walczyć zmianami zapisu w statucie szkoły. – Od 1 marca będzie obowiązywał zakaz przynoszenia telefonów – mówi. – Nauczycielom od lat nie wolno korzystać z komórek.
A co na to uczniowie?
Grzesiek nie kryje, że pisze sms-y na lekcji. – Ale nie dzwonię. A telefon odbiorę, ale jak jest ważny. Bo jak dzwoni, to musi to być ważny – uśmiecha się uczeń.
Marzena, Marcin i Michał korzystają na matematyce z kalkulatora w komórce. I odbierają telefony. – Ale jak chcemy zadzwonić, to wychodzimy z klasy – zastrzegają. A co sądzą o zakazie? – Nie ma sensu. I tak będziemy z komórki korzystać.

Zakaz wewnętrzy

Adam Sikorski, wicekurator oświaty: To wewnętrzna sprawa szkoły. Proszę się postawić na miejscu dyrektora szkoły, który musi sobie jakoś radzić z tymi problemami. Niekonwencjonalne metody są skuteczne. Nadużywanie telefonów na lekcjach stało się nagminne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!