piątek, 23 lutego 2018 r.

Lubelskie

Kończą się limity w szpitalach: Do lekarza w przyszłym roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2012, 18:56

Chociaż czas oczekiwania na wizytę w ogólnej poradni okulistycznej przy SPSK nr 1 w Lublinie nie jes
Chociaż czas oczekiwania na wizytę w ogólnej poradni okulistycznej przy SPSK nr 1 w Lublinie nie jes

W wielu szpitalach kończą się już limity określone w umowach z NFZ. Z tego powodu trzeba czekać kilkadziesiąt, a nawet ponad sto dni na wizytę u specjalisty

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie trzeba czekać ponad sto dni na wizytę m.in. w poradni kardiologicznej, alergologicznej, diabetologicznej i foniatrycznej.

Natomiast w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej najdłuższe kolejki są do diabetologa, gastroente-rologa i do neurologa: trzeba czekać nawet cztery lub pięć miesięcy. W poradni kardiologicznej dla dzieci i takiej samej dla dorosłych, trzeba czekać ok. trzech miesięcy, a na wizytę u urologa – dwa. Na wcześniejszą wizytę mogą liczyć osoby, które kon-tynuują leczenie u jednego z tych specjalistów.

Ale nie wszędzie ma to znaczenie. – W przypadkach stabilnych, przy kontynuacji leczenia, pacjenci są również informowani, że mogą zostać przyjęci w roku następnym – mówi Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK nr 4 w Lublinie. W tym szpitalu problem dotyczy przede wszystkim poradni endokrynologicznej, do której można się zapisać dopiero na koniec marca. W poradni ortopedycznej, reumatologicznej i neurologicznej wolne miejsca są w lutym.

Natomiast w SPSK nr 1 w Lublinie jedna z najdłuższych kolejek jest do poradni chirurgii naczyniowej i angiologii – trzeba czekać 99 dni. Niewiele mniej trzeba czekać na wizytę w poradni onkologicznej (90 dni), a spore kolejki są też np. do kardiologa (67 dni), diabetologa (63 dni) i endokrynologa (53 dni).

Z kolei w przyszpitalnej poradni w Chełmie rekordowa kolejka do endokrynologa sięga 147 dni. Czas oczekiwania do poradni kardiologicznej to 94 dni, a do alergologicznej – 87.

Długie kolejki są także do niektórych poradni przy SPSW w Zamościu. Do neurologa i alergologa można się zapisać na kwiecień, do kardiologa na maj, do foniatry na lipiec, a do gastroenterologa dopiero na początek grudnia 2013 r.

Tu przyjmą cię jeszcze w tym roku (przykłady):

* SPSK nr 4 w Lublinie: poradnia ginekologiczno-położnicza, chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej, rehabilitacyjna, neo-natologiczna, kardiochirurgiczna
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej: poradnia otolaryngologiczna, chirurgii ogólnej
* Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie: poradnia laryngologiczna, hematologiczna
* Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie: poradnia ginekologiczno-położnicza, dermatologiczna
* Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Zamościu: poradnia chirurgiczna, laryngologiczna, diabetologiczna, geriatryczna, proktologiczna, nefrologiczna
* SPSK nr 1 w Lublinie: poradni chirurgiczna, chirurgii urazowej, leczenia bólu, chirurgii szczękowo-twarzowej, psychiatryczna, ginekologiczno-położnicza, transplantacji szpiku, diagnostyczno-lecznicza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wlof65
adamiewa
zgredka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wlof65
Wlof65 (29 listopada 2012 o 15:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To rządzący zapewnili emerytom i poważnie chorym rozrywkę aby się nie nudzili to teraz będą latać od szpitala do szpitala aby szukać gdzie ich przyjmie specjalista !

Kiedyś szło się do lekarza w miejscowości której się mieszkało albo w większym mieście i zawsze się było przyjętym.

A teraz odprawiają ludzi z kwitkiem, wprowadzili jakieś kretyńskie limity na przyjęcia (tak jakby się dało to przewidzieć ile będzie chorych).
Dodatkowo dzięki fachowcom z PO i ich reformom mamy dzisiaj "bardzo tanie leki" tak że nie wszystkich biedniejszych ludzi stać na regularne ich wykupywanie.

A wystarczy zobaczyć jak wygląda służba zdrowia za granicą aby zobaczyć jak odstajemy od standardów Europejskich mimo że już prawie 10 lat jesteśmy w UE.
Rozwiń
adamiewa
adamiewa (29 listopada 2012 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będą pieniądze za nadwykonania? A skąd? Nie od państwa. Tylko z naszych składek. Wszyscy chcieliby mieć wszystko za najniższe skłądki w Europie. A jaki mamy sprzęt medyczny - jeden z najlepszych w Europie. A wykształcenie lekarzy? Jedno z najlepszych w Europie. Coś o tym wiem. A jak chcemy mieć jeszcze więcej to trzeba podwyższyć składki. Tylko że każdy z polityków boi się o tym powiedzieć. A Państwo? Też nie chcecie słyszeć o podwyższeniu składek. No to będziemy mieli dalej to co mamy. To nie państwo ani lekarze mają się martwić o nasze zdrowie, ale my sami. Dotarło?
Rozwiń
zgredka
zgredka (29 listopada 2012 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Im później pójdziesz do onkologa, tym wcześniej umrzesz. To samo z kardiologiem i innymi specjalistami. Twoje składki rentowe i emerytalne państwo sobie zagospodaruje, Ty nie dostaniesz emerytury ani nie będą wypłacać Ci długo renty (o ile w ogóle zdążą przyznać to świadczenie). Dzięki temu państwo ma same oszczędności. A ponoć w Polsce nie wolno stosować eutanazji... Jednak u na jest eutanazja ukryta - właśnie w działalności NFZ, które podpisuje takie "wystarczające" kontrakty i nie chce płacić za nadwykonania.
Rozwiń
kinia
kinia (29 listopada 2012 o 11:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj minister od zdrowia tak optymisycznie wyrażał sie o sytuacji ,że będą pieniądze za nadwykonania .Problem robia dziennikarze i pacjenci i ja uwierzyłam .Szkoda ,że choroba nie chce czekać .99 dni do onkologa?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!